MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
David.Lataj
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2018, 17:42
Profese: Odborář řidič
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od David.Lataj »

Ad David Witosz :
Měl jste na mysli 5.11.? Tu registraci?
Kdyby registrace proběhla včera, co by to změnilo?
Jsem něco míň než Vy který jste se registroval 2017?
Trochu ubohé! Neznáte mne!
Myslím, že mám z pozice předsedy odborové organizace Dopravního podniku se ptát a i kritizovat uchazeče.
Jestli to někdo z Vás neumí ustát je to Váš problém.
Děkuji

Kdo by se měl obhajovat je pán Šimek a stále čekám na tu vizi.
David.Lataj
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2018, 17:42
Profese: Odborář řidič
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od David.Lataj »

Vážení už se Vám do fóra nebudu vrtat.
Poslední poznámka.
Jak tak čtu Vaše poznámky, tak jsem dospěl k názoru, že se musíte hodně učit o MHD.
Složení nové dozorčí rady bude taky zajímavé.
Předseda má být pan Pražák ml.
Vidím to na rok práce než nové složení pochopí chod Dopravního podniku.
To není kritika, to je fakt, protože MHD má svá specifika.

AD k Adamovi :Jako inspektor bezpečnosti práce. Uvádím, že BOZP je na DP na perfektní úrovni.
Právě díky nám odborářů.
DP využívá dotace v hojné míře. Ty nejsou bezedné.
Také budou končit.
Jinak obnova vozového parku musí probíhat pravidelně každý rok díky legislativě, která říká průměrné stáří vozového parku 9 let.
Takže šetřit, že někdo z Vás řekne, není na místě.
Jo ať lístek stojí třeba 0 Kč. Musíte, ale nasypat dalších 130 mil. Celkem to bude 350-400 mil. Máte na to?
Chcete stavět akvaparky, sportovní haly, miliardové divadlo atd.
Tak jaká bude priorita? MHD zdarma, nebo za 10 Kč a nebo divadlo atd. :-)).
DAVID
Pirat82
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 29 črc 2018, 21:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od Pirat82 »

Michal_Simek píše: 07 pro 2018, 03:02
Pirat82 píše: 06 pro 2018, 21:15 Od 1.1.2019 se zlevňuje DPH u veřejné dopravy z 15% na 10 procent. Chtěl bych se zeptat pana Šimka o kolik by zlevnil jízdenku na MHD, která stojí 16 Kč? A o kolik jízdenku na vlak v hodnotě 300 Kč. Děkuji.
Pokud vejde tato novela (kterou podporuji) v platnost (aktuálně míří do Senátu), tak můj názor je, že by jízdenka na MHD měla zůstat stejně drahá a pomůže to k jejímu delšímu udržení v této ceně. U jízdného na vlak, které je pravidelně valorizováno o inflaci, by se mělo snížení DPH projevit v plné výši ovšem ponížené o inflaci.
U Vámi uváděné ceny dojde tedy ke snížení ceny o 13 korun a při inflačním navýšení oznámeném ČD o 2% zároveň k růstu o 6 Kč. Výsledkem je tedy cena 293 Kć včetně DPH 10%.
Dobře a až se tedy najde dopravce, který bude jezdit levněji, tak DPM ČB skončí. V Táboře je jízdné MHD stupňováno podle pásem. Když v ČB stojí jízdenka na 60 minut 16 Kč, tak půlhodinová může stát 8-10 Kč a věřím že by se využila.
David.Lataj
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2018, 17:42
Profese: Odborář řidič
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od David.Lataj »

Z toho nemám obavy, že by DP skončil. To si žádný politik neveme na triko. Šlo by i možná o trestně právní rovinu.
Navíc je tu i legislativa EU i národní legislativa.
Prosím nesrovnávat Tábor s ČB.
Spíše s Hradcem či Olomoucí atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Lataj za příspěvek:
Josef.Spak
Michal_Simek
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 15 lis 2018, 16:55
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od Michal_Simek »

martin.stepka píše: 07 pro 2018, 16:04
Děkuji za blahopřání. Já jsem se o výběrovém řízení dozvěděl též až v jeho průběhu a přihlášku jsem posílal asi 15 minut před koncem.
Vámi zmiňované čerpání dotací jsem nikde explicitně nezmiňoval, ale chápu ho jako důležitý příspěvek hospodárnosti podniku a souhlasím s důležitostí tohoto bodu.
Otázku co za kolik a kde na to vzít si kladu vždy, protože veřejná doprava (stejně jako mnoho jiných oborů) je schopna zužitkovat všechny zdroje, které jsou ji poskytnuty a jejich konzumaci vždy náležitě zdůvodnit. Důležité je tedy stále sledovat míru efektivity a občas se i odprostit od osobních preferencí (co by se mi líbilo).
Šel jsem do toho s tím, že časová náročnost bude daleko větší, než "odsedět" si pravidelné zasedání a myslím si též, že primární motivací nemůže být touha po výdělku. Předsevzal jsem si, že budu evidovat časovou náročnost zodpovědného výkonu funkce a možná budu z výsledku překvapen.
Jan.Hosek píše: 07 pro 2018, 17:36
Ještě upozorním, že pořádáme veřejná setkání komunálního týmu. Budeme rádi, když tam členové dozorčích rad také někdy přijdou a budete s nimi moct o jejich práci diskutovat.
Počítám s tím, že se jich budu účastnit, co mi čas čas dovolí. A velmi rád si vyslechnu i názory a připomínky ostatních.
pirat35
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od pirat35 »

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat pana Šimka na to, proč dopavní podnik vykázal v roce 2017 dvojnásobný hospodářský výsledek oproti roku 2016 a z jakého odvětví vzrostl výnos. Taky co by vyčetl z tržeb z dopravní činnosti v roce 2017 oproti roku 2016 a co si o tom myslí (z hlediska udržitelnosti).

Děkuji

Ohledně toho sporu střetu zájmů - nevěřil bych úplně vedení kde pracujete - ty řeší hlavně vnitřní policy, jestli pro ně je to v pořádku. Může to být napadnutelné, kdyby někdo chtěl.

Taky bych si dal pozor na spojení s panem Křetínským, který firmu lokotrain vlastní (skrze EP holding a.s - mohl by to být podnět k horké politické diskuzi.
Michal_Simek
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 15 lis 2018, 16:55
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od Michal_Simek »

pirat35 píše: 08 pro 2018, 13:58
Stred zajmu byl jsete vcera konzultovan s pravnikem, ktery se stranou spolupraceje a stejne jako vsichni prednim osloveninevidi zadny problem.

Aktualne jsem pracovne v Madarsku a nemam prostor pro hlubsi odpoved. Pokusim se k druhe casti vyjadrit zitra odpoledne.
Michal_Simek
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 15 lis 2018, 16:55
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od Michal_Simek »

Jeste se omlouvam dnes je jiz zitra. :-) Nevsiml jsem si, ze je jiz nedele.
Michal_Simek
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 13
Registrován: 15 lis 2018, 16:55
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od Michal_Simek »

Na více jak dvojnásobný hospodářský výsledek má hlavní vliv navýšení úhrady přiměřeného zisku z 5 mil. korun na 10 mil. U úhrady zisku je velmi zajímavé, že se rozpočítává pouze do provozu trolejbusů a nikoliv autobusů.
Důležitý v dnešní době trvale se zvyšujících mezd je také fakt, že úhrada provozní ztráty je téměř stejně vysoká jako osobní náklady. Výše jízdného je politická otázka a příjem z jízdného úzce souvisí s nastavením jízdného. Aktuální fungování je dlouhodobě udržitelné a bude na něj mít hlavní vliv, pokud město bude řádně platit za vše co bude požadovat (a nemám žádné signály, že by platit nemělo).
pirat35
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: MF ČB 19/2018 Nominace Michala Šimka do dozorčí rady Dopravního podniku města ČB

Příspěvek od pirat35 »

Ano, to jsou daná účetnická fakta - nicméně úhrada v hodnotě 10 miliónů nevplývá ze štědrosti města, že se rozhodlo jen tak dát 5 miliónů navíc, ale právě z výsledovky, protože v určitých oblastech se dpp dařilo více než předchozí roky a vygenerovalo mnohonásobně vyšší zisk (na to ve kterých jsem se právě ptal, abych se přesvědčil že tomu rozumíte)

“Důležitý v dnešní době trvale se zvyšujících mezd je také fakt, že úhrada provozní ztráty je téměř stejně vysoká jako osobní náklady. “

to že úhrada prokazatelné ztráty kopíruje osobní náklady je jasné, protože jsou to fixní náklady a město je tak může kopírovat (často hradí právě tyto náklady) a vychází to z dlouhodobé smlouvy, kterou město uzavřelo s dp v roce 2009 - takže ne že je důležité že úhrada je téměř vysoká jako osobní náklady, ale naopak z osobních nákladů vyplývá (dle smlouvy) a také pokrývá (osobní náklady 214 227 a úhrada 214 525, stejně jako předchozí rok pokryla náklady)

nevím kde jste vyčetl že úhrada zisku se rozpočítává pouze do provozu trolejbusů

co výnosy z mhd oproti roku 2017? myslíte si že je to udržitelné do budoucna, když nepokrývají ani inflaci? cena lístků není jen politické, ale i ekonomické rozhodnutí, aby byl podnik trvale udržitelný
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“