MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Dan.Lestina »

procesně: Na místopředsedu tedy přijímám, na předsedu prozatím s díky odmítám, ještě uvidím, jak se to tu bude vyvíjet :-)

Jak bych si to svoje místopředsednictví představoval:
1. priorita mého působení by byla pro samou komunální agendu nezapomenout na eurovolby a na krajské volby. Např. bych asi navrhoval určení jednoho místního volebního manažera pro každé volby s nějakým ohodnocením odpovídajícím možnostem našeho rozpočtu (tzn. asi minimálním, šlo by hlavně o tu zodpovědnost). Jsem si vědom, že oboje jsou to věci jedoucí na vyšších úrovních, ale stejně jako sněmovní volby to centrum (republikové, krajské) nemá šanci utáhnout samo, bude potřeba zapojení všech jednotek a jednotlivců, budeme-li chtít uspět a nezmizet z politické mapy.

2. priorita by pro mě byla snaha o support odborným týmům a tím zastupitelům v okrese. V několika oblastech, myslím, umím poskytnout kontakty na různé externí odborníky, což můžu stejně, ale z pozice místopředsedy bych mohl mít určitou pravomoc být aktivním hybatelem. Např. podobně, jako jsem při kampani sebral pár dotazů z fejsbůčku a předal je odborným týmům k dořešení, by se měly scházet problémy od občanů a zejm. od zastupitelů a členů městských komisí a výborů, které by se měly dávat odborným týmům za úkol. Jen teď už máme reálnou moc, proto bych dbal na to, aby narozdíl od mnoha dosavadních případů byl problém taky skutečně dořešen, vyhlášen nějaký výsledek a doporučení následného postupu, a to následně vykonáno. S tím souvisí druhá věc - úkolování by mělo probíhat i opačným směrem, od odborných týmů směrem k zastupitelům (a komisařům a spol.).

3. priorita by byla dávat zastupitelskému klubu "reality check", jak o tom mluví Lukáš výše. Zprostředkování pohledu zvenčí. Jeden příklad za všechny: připomínání, pokud pouštíte mezi lidi málo informací.

Za svůj dosavadní největší fail považuju, že jsem nedokázal přivést skoro žádné nové skutečně aktivní lidi ze svého okolí, uvítal bych proto, kdyby mě případně v předsednictvu doplnil někdo v tomhle směru talentovanější. Růst je náš hlavní úkol, jsme ve stavu akutní personální nouze. Taky akce budu sám organizovat spíš ad hoc než abych měl na starosti dramaturgii ČePiCe... (v případě zvolení i nezvolení).

Organizačně: z většiny v ČR bych měl být minimálně od února do září (zatím tam mám naplánované EDIT: cca 4 výjezdy, všechny pod 30 dní, většina pod týden), a s největší pravděpodobností i potom, ale to se ještě uvidí. Každopádně i teď, i potom jsem k dispozici online v podstatě každý den, mimo nějaké výlety apod., jako asi všichni. Pokud bych později odjel dlouhodobě mimo ČB, nejspíš bych na funkci rezignoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Sramhauser, Jaroslav.Hansal, Lukas.Mares, Ivo.Vlasaty

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Josef.Spak »

Přijímám nominaci, děkuji za projevenou důvěru. Pokud se předsedou stane někdo jiný, rád bych pomáhal jako místopředseda s organizací, vyhlašováním na fóru a vším dalším.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 5):
Jaroslav.Hansal, nightboy, Jan.Novak, Lukas.Mares, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Jaroslav.Hansal
Příspěvky: 39
Registrován: 11 kvě 2018, 06:42
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Jaroslav.Hansal »

Ahoj, děkuji za nominaci (na místopředsedu) a rád přijímám.

Přestože se cítím lépe v onlinu, kde bych chtěl pro Piráty hlavně pracovat a připravuju několik projektů (překopat cb.pirati, jck web a fb skupiny), mám rozhodně i představu o případné offline práci, kterou chápu takto:
- časovou i procesní koordinaci online i offline aktivit členů a příznivců MSČB
- dohled na dotahováním rozdělaných věcí a lepší časové plánování (včetně Lukášem hezky popsaného "kopání do zadku")
- rozšíření členské základny, zapojení a vedení nových členů
- trvalá práce na propagaci a zviditelnění Pirátů u ČB veřejnosti (nejen půl roku před volbama)
- využití informací a potenciálu nových ČB zastupitelů a propagace jejich práce u voličů
- ukotvení a akceptování Pirátské strany u většího počtu Budějčáků
- získání financí z centrály a od dárců pro PR projekty Pirátů
- větší specializace a rozdělení jednotlivých členů na samostatné úkoly, se související větší odpovědností i pravomocí. Zatím to spíš funguje hurá modelem, kdy každý dělá všechno.

Chápu, že nejsme nikdo profi politik a děláme to všichni zdarma buď z idealismu, přesvědčení nebo pro zábavu. Ale trochu větší profesionalizace by nám myslím slušela a kdo jiný než předsednictvo by v tom mělo být aktivní.

Nikam se necpu, nemám rád řečnění a žvanění, spíš jsem rád, když je za mnou vidět práce. A tohle je výzva a výzvy mám moc rád. S vedením 15 lid včetně kopání do zadku ;-) , IT a propagací mám 10 let praxi, tak bych tyto zkušenosti dal rád k dispozici.

Volbě zdar!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Hansal za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Kudlackova, Lukas.Mares, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj,

děkuji za nominace na předsedu. Na tuto funkci bych určitě neměl čas. Pevně věřím, že Pepa je dobrá a zajímavá volba. Přijímám kandidaturu na místopředsedu, řeč dodám. :)

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Já bych chtěl kandidátům na místopředsedy (kromě Pavla, který už odpověděl) položit otázku, jak se staví k pravidlům pro komunální tým, jak jsem se o nich pokoušel zahájit diskusi:
viewtopic.php?f=774&t=43748

Krom toho bych chtěl vyzvat Andreu, zda si to ještě nerozmyslí. Líbí se mi, jak je nabídka kandidátů pestrá, ale tak jako tak, nemohou uspět všichni. Což nevadí, protože u Pirátů člověk nemusí mít funkci, aby dostal prostor (třeba já si tu svojí představu komunálního týmu budu tlačit i jako řadový člen MS :D ). Nicméně jsem přesvědčený, že Andrea je dostatečně kompetentní, aby se do volby mohla přihlásit bez výčitek svědomí. A když uspěje, bude v PMS aspoň jedna žena, což považuji za minimálně v symbolické rovině za žádoucí :)

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Skončilo hlasování o předsedovi MS. Novým předsedou je Josef Špak, gratuluji ke zvolení.

Z důvodu absence druhého kola navrhuji spustit první kolo hlasování o místopředsednictvu již 7.11. Prosím o vyjádření zda-li je někdo proti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Kudlackova, Ivo.Vlasaty, Josef.Spak
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Bylo zahájeno hlasování o volbě místopředsedů: viewtopic.php?f=773&t=44507

Hlasování běží do 9.11. 18:40
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvek:
Josef.Spak
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ivo.Vlasaty píše: 03 lis 2018, 20:14 Já bych chtěl kandidátům na místopředsedy (kromě Pavla, který už odpověděl) položit otázku, jak se staví k pravidlům pro komunální tým, jak jsem se o nich pokoušel zahájit diskusi:
viewtopic.php?f=774&t=43748
1) Věcně to tak už funguje a mělo by, myslím, dál.
2) "Právně" má ty kompetence MS Pirátů, čili ti samí lidé, minus Zelení a nestraníci.
3) Dokud není problém, asi není důvod to takto oficiálně řešit.
4) Ale problém by nastat mohl.
5) Nevidím rozumný důvod, proč to takto oficiálně nevyřešit předem.
Takže asi podporuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Skončilo první kolo hlasování, kterým prošli všichni navržení kandidáti. Zahájeno bylo rovněž kolo druhé, které naleznete zde: viewtopic.php?f=773&t=44541

Hlasování běží do 11.11. 19:20. Přeji pevnou ruku při volbě.
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: MF ČB 15/2018 Volba předsednictva MS

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Proběhl los a známe tedy výslednou podobu předsednictva.
Předseda MS: Josef Špak
Místopředsedové: Lukáš Mareš, Jaroslav Hansal, Dan Leština, Jan Novák

Předáno AO: https://redmine.pirati.cz/issues/15581
Děkuji všem za účast
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvek:
Josef.Spak
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“