MF ČB 4/2017 Povolební schůze MS ČB

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1657 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

MF ČB 4/2017 Povolební schůze MS ČB

Příspěvek od Jan.Novak » 25 říj 2017, 16:42

Ahoj,

pověřuji místopředsedu Simona Kostadinova svoláním a vybráním data pro první povolební schůzi MS ČB.

Navrhuji tento program, pokud Vás napadnou další body prosím, abyste je napsali co nejdříve, pro včasné začlenění.

1) Úvodní slovo předsedy
2) Přijímání nových členů
3) diskuze nad tématem Lukáše Mareše a Dana Leštiny - rozdělení MS ČB
4) rezignace předsednictva MS, diskuze o počtu členů předsednictva a volba nového předsednictva
5) volná diskuze

Vzhledem k bodu tři poprosím o co největší účast. Těším se na viděnou!

H.

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: jednatel, programátor
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolební schůze MS ČB

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 25 říj 2017, 23:53

Ahoj,
moje tři návrhy:

-- bod 2/ (najímaní členů) přesunout jako předposlední, před volnou debatu.
Důvod? Bylo to tak za mě, bylo to za Romany Klimešový, bylo to tak za Simona a jestli se nemýlím tak to tak bylo vlastně vždycky.
Cílem je, aby noví členové viděli o čem tyto setkání jsou, trochu poznali systém, měli případně možnost z toho vycouvat a hned nehlasovali systémem padni komu padni.

-- Vzhledem k většímu počtu nových tváří také jako bod 2/ navrhuji odprezentovat krátký 20 minut blok s rekapitulací toho, co vlastně pirátská strana je, jaké jsou její struktury, kde a jak se vnáší podměty, jak je strukturovaná, co čemu předchází atd... Zde hledám někoho kdo si polovinu slidů vezme se mnou na půl. (Honza?, Ivo?)

-- 3/ Pokud bude zájem, mohu udělat krátký výtah toho, co se probírá v kontrolní komisi v našem 5k městě. Sice je teď docela klid po pěšině, všichni sekají latinu a není do čeho rýpnout (vyjma poldru), ale třeba by někoho zajímalo, jak takový dozor vypadá...

---------------------
Doplňuji informaci: existuje ještě doporučení na nové členy, mělo by se asi zohlednit: https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... lenove.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvky (celkem 4):
Jan.Novak, Dan.Lestina, Josef.Spak, Jana.Kolarikova

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 25 říj 2017, 23:55

Vyhlášení, tedy včetně programu je na Simonovi, já v zásadě souhlasím a kaji se, že jsem zvyk, který jsem sám založil opomněl udržovat. :)

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 790 poděkování
Dostal poděkování: 554 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 26 říj 2017, 02:15

Já odlítám 3.11. do háje, takže buď před tím, nebo beze mě. Rád bych u toho byl, ale chápu, že nejsem jedinej. Okolo 5. bych měl být online na nějaký hlasování, uděláte-li online, pak spíš bez záruky.

Zopakuju a doplním, co jsem říkal na mumblu. Berte jako můj příspěvek do diskuse (Lukáš jistě rád přečte na místě):
- Myslím, že kdo chce vážně kandidovat v komunálních volbách, musí nejpozději hned začít dělat komunální politiku. V ČB se něco dělo a děje, ale podle mě hodně málo. To není výtka (sám jsem nedělal de facto vůbec nic a nebudu, a díky za to málo), to je nastavené zrcadlo.

- Musí to dělat každý ve svém městě.

- Nový předseda, předsednictvo, nebo ideálně celé MS na schůzi, zvládne-li to, musí jasně rozdělit kompetence, kdo bude mít jaké město na starost a bude dál rozdělovat dílčí kompetence.

- Tahle struktura nemusí mít formální podobu stranických funkcí, bude-li funkční bez toho; považuju to ale za žádoucí, aby např. předseda MS byl rozdělovačem kompetencí v největším městě a zároveň lídrem kandidátky tamtéž (budeme-li stavět kandidátku!).

- Případným rozštěpením MS bychom neměli udělat z Honzy a Simona osamělou dvojici bez nároku na vlastní MS. Proto štěpení NEpodporuji, min. dokud tahle "hrozba" nepomine.

- Já nic dělat nemůžu, budu většinu času do voleb (včetně) mimo ČR a i dost mimo internet. Hodlám to vynahradit v letech 2019-2020 v souvislosti s krajskými volbami.

- Myslím, že vhodným kandidátem na předsedu MS je Lukáš M. Jeho hlavní přednost je, že se tomu nebrání a není důvodu si myslet, že by to dělal špatně, přestože máme např. rozdílné názory na vedení kampaně atd.

- Na Honzovi se mi nelíbí, že je nevyzpytatelný v tom, kdy věci zařídí a kdy ne. Mám to podobně, znám to, nic osobního. Myslím, že jsme spolu vždycky vycházeli přátelsky a doufám, že to tak zůstane. Takže čistě fakticky, v kampani se teď několikrát stalo, že se věci neděly, dokud jsem je nezorganizoval já. Chápu, že to je pirátský přístup, ale takhle do extrému to fakt nejde. Pak jsme se zbytečně dublovali, když věci chvíli zařizoval, pak zase bylo ticho, dokud jsem se neozval atd.atp. Souvisí to i s tím, že úkoly od Janči a Kolise jsem dostával spíš já, a to zase souvisí s tím, že jsem chodil na mumbly, na rozdíl od Honzy. Za sebe nevidím důvod k tak ostré kritice, jaká zaznívá od jiných, nedopadlo to nakonec vůbec špatně, ale myslím, že je v tom čas na změnu, min. co se týče faktických kompetencí (min. proto, že nemůže koordinovat komunální kampaň v ČB z Týna, a v Týně jim to naopak podle výsledků voleb dost jde).

- Nové předsednictvo/pověřený komunální tým bude čekat těžký úkol, chce-li v ČB kandidovat. Výchozí fakt je, že na kandidátku chcete 45 opravdu kvalitních lidí. To si žádá zvážení koalic. To si žádá podrobnou analýzu působení ostatních stran v zastupitelstvu a radě, a jejich potenciálních dalších programových priorit, následně ujasnění vlastních priorit a porovnání. Aniž bych o dosavadní činnosti nebo komunálním programu něco věděl, doporučil bych ke zvážení mně nejsympatičtější HOPB, STAN a taky Svobodné, se kterými tu máme precedent. Jen abyste na ně nezapomněli, musí se to zvážit, jak píšu. Proti koalici se Zelenýma nic a priori nemám, ale nedělejme to prosím automaticky, hodně nám to marketingově škodí. A marketing je tady to hlavní, díky tomu volebnímu systému je to fakticky víc jedno, kdo je s kým na kandidátce, volí se lidi. A nebuďme levní, jsme teď bohatá nevěsta.

- Tou "komunální politikou" z úvodu myslím zejména šťourání do smluv, zakázek, projektů... Rozmýšlení, co bychom dělali stejně a co jinak a říkání to nahlas na veřejnosti: na zastupitelstvech, v tisku, na fejsbůčku, na našich akcích. Na opoziční činnost nemusíme být úplně v zastupitelstvu. Výkop: věděli jste, že pronájem celého náměstí na adventní trhy je mínus 2 000 000 Kč ročně...? To to nikdo nechtěl dělat zadarmo? Kdo tohle do Mikuláše prozkoumá?
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 26 říj 2017, 10:42

ještě dva body:
- Štěpení nepodporuji zejména na přání Simona a Honzy se zmíněným argumentem. Pokud by nás bylo dost, bylo by to IMO asi lepší.
- Ke všem kompetencím a úkolům vám velmi doporučuju si zadat taky termíny. Vzal bych to od konce: kdy jsou volby (říjen), do kdy je potřeba kandidátky podat (léto), do kdy je potřeba mít to promyšlené a odvolené (jaro) a kdy je tímpádem potřeba udělat všechnu tu investigativní a diplomatickou agendu předtím (hned). Příjemnou zábavu. Pomůžu, jak budu moct na dálku, jestli se do toho rozhoupete.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Josef.Spak
Místní předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 866 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 26 říj 2017, 11:22

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Jan.Novak

Dan.Lestina
Republikový výbor

Příspěvek od Dan.Lestina » 26 říj 2017, 15:28

- Štěpení jsem vymyslel možná prapůvodně já jako první nepromyšlený nápad, který mě napadl, když jsem viděl, jak nepřekonatelný odpor mají mnozí ostatní členové k Honzově vedení, a zároveň jsem si nemyslel, že by to v Týně dělali kluci nějak špatně a nechtěl jsem, aby Budějce kecaly do týnských věcí. Byla to v mé hlavě kompromisní alternativa sesazení nebo poslouchání věčného brblání na vedení. Od té doby to občas někdo oživí.
Původní nápad mimochodem byl na založení samostatného MS Město České Budějovice a ponechání Českobudějovicka (ne odštěpení Týna)
Svůj současný pohled jsem popsal výše. Je mi to vlastně fuk a nemám moc co do toho kecat, když tu nebudu. Hlavně aby to nějak fungovalo. Ta situace je zase úplně jiná a např. příchodem dalších lidí se (doufám) ještě teď hodně promění.

- Jo, koukám na ten článek, a máš pravdu, já už jsem zase od posledně zapomněl na tu podivnou hranici o 10 % nad průměr... To je na pytel. Nicméně pointa zůstává, chceme ideálně 45 kvalitních lidí na kandidátku a pro koalice jsou lepší podmínky než u sněmovních voleb (s důrazem na "kvalitních", to je důležitější než počet i pod jakou vlajkou to přesně bude)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Josef.Spak
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Simon.Kostadinov
Krajské předsednictvo
Profese: Technik JE
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování

Zasedání MS ČB 10/2017

Příspěvek od Simon.Kostadinov » 26 říj 2017, 16:40

Vážení členové MS Českobudějovicko,

vyhlašuji zasedání sdružení na 5.11. od 16:00 (výsledky doodle) do Tearoomu, Krajinská 260/22, České Budějovice
Program zasedání:
1) Úvodní slovo předsedy
2) Prezentace Pirátské strany
3) Informace z měst
4) Diskuze nad tématem Lukáše Mareše a Dana Leštiny - rozdělení MS ČB
5) Rezignace předsednictva MS, diskuze o počtu členů předsednictva a volba nového předsednictva
6) Komunální volby
7) Přijímání nových členů
8) Volná diskuze
Přidány body z diskuzního vlákna ke schůzi a seřazeny dle mě logicky, pokud by se nezdálo, lze přidat či přesouvat na zasedání.

Díky za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Jan.Novak
Bc. Simon Kostadinov
Místopředseda KS Jčk, člen ZO
739928808

Jan.Novak
Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Novak » 26 říj 2017, 22:48

Tak já se vyjádřím.

Ještě k Petrovi: S navrženými změnami souhlasím. Pokud je zájem tak nějaký ten popis strany připravím, respektive přednesu již to co máme připravené.
Co se týče členů - to byla moje chybka, že jsem si neuvědomil, že bylo vždy nakonec. Ve finále to bude úplně jedno, protože do pravděpodobného data schůze bude v RV dohlasováno o návrhu, který zavádí čekací lhůty, které ani Pepa, ani Honza o které šlo bohužel nesplňují. OFFTOPICParadoxně toho udělali násobně víc jak náš nový kandidát na předsedu Lukáš. S výtahem a celkově reportem z měst souhlasím. Viz zde: post523993.html#p523993

K Danovi budu reagovat po bodech
Dan.Lestina píše: Myslím, že kdo chce vážně kandidovat v komunálních volbách, musí nejpozději hned začít dělat komunální politiku. V ČB se něco dělo a děje, ale podle mě hodně málo. To není výtka (sám jsem nedělal de facto vůbec nic a nebudu, a díky za to málo), to je nastavené zrcadlo.
- Ano, kdo chce dělat komunální politik by měl začít co nejdříve. Budějčákům to říkám již dlouho, ale pokud se do toho sami nepustíte, tak s tím nikdo nic nenadělá. Samostatné MS na tom nic nezmění. Společné MS usnadní přenos znalostí z ostatních měst.
Dan.Lestina píše:- Musí to dělat každý ve svém městě.
- Nemusí, třeba Ivoš pendluje mezi třemi městy a jsem přesvědčen, že minimálně v Praze a ČB by to obojí zvládl.
Dan.Lestina píše:- Nový předseda, předsednictvo, nebo ideálně celé MS na schůzi, zvládne-li to, musí jasně rozdělit kompetence, kdo bude mít jaké město na starost a bude dál rozdělovat dílčí kompetence.
- Proč? Jasně rozdělené kompetence to bohužel nezaručují, za těch sedm let jsem se u Pirátů naučil hlavně to, že kdo chce něco dělat, tak s tím začne bez funkce. Do teď to bylo bez vidiny snadného úspěchu, nyní se nám to mění a chápu, že se všichni po volbách můžou přetrhnout, aby byli důležití a měli na vizitkách cool pirátské tituly, ale o tom to opravdu není. Předsednictvo je tu od toho, aby reprezentovalo, mělo politické zkušenosti, znalo aktuální situaci a mělo přehled o kvalitních lidech - s kterými se pak nadále pracuje (nevím o jiném MS, které má tolik lidí zapojených na celostátní úrovni, u nás je to víc jak polovina). To se stále děje. Kompetence se mohou dělit a rozdávat mimo předsednictvo MS - doporučuji si nastudovat Týmovou spolupráci v našem organizačním řádu.
Nevadí mi jasné rozdělení kompetencí v předsednictvu, jen to rozhodně není samospásné. I běžný člen MS může vést například vyjednávací tým o předvolební koalici - já to jako běžný člen dělal již dvakrát. Je to o vnitřní demokracii, ochotě a schopnostech, ne funkcích.
Dan.Lestina píše:- Tahle struktura nemusí mít formální podobu stranických funkcí, bude-li funkční bez toho; považuju to ale za žádoucí, aby např. předseda MS byl rozdělovačem kompetencí v největším městě a zároveň lídrem kandidátky tamtéž (budeme-li stavět kandidátku!).
- Povolební vyjednávání v Praze vedl například Jakub Michálek, který nikdy nebyl předsedou Prahy. Jakub byl i lídrem. Předsednický post k tomu vůbec není potřeba.

OFFTOPIC[quote="Dan.Lestina"]- Případným rozštěpením MS bychom neměli udělat z Honzy a Simona osamělou dvojici bez nároku na vlastní MS. Proto štěpení NEpodporuji, min. dokud tahle "hrozba" nepomine. [/quote]
- to by si šlo přeložit jako "dokud si nenajdete třetího budu vás tu milostivě trpět"

Dan.Lestina píše:- Myslím, že vhodným kandidátem na předsedu MS je Lukáš M. Jeho hlavní přednost je, že se tomu nebrání a není důvodu si myslet, že by to dělal špatně, přestože máme např. rozdílné názory na vedení kampaně atd.
- Člověk, který vstoupí do strany měsíc před volbami a v den vyhlášení fenomenálního úspěchu se chce stát předsedou MS krajského města? Sorry, mě to smrdí a myslím si, že v tom nejsem sám.
Dan.Lestina píše:- Na Honzovi se mi nelíbí, že je nevyzpytatelný v tom, kdy věci zařídí a kdy ne. Mám to podobně, znám to, nic osobního. Myslím, že jsme spolu vždycky vycházeli přátelsky a doufám, že to tak zůstane. Takže čistě fakticky, v kampani se teď několikrát stalo, že se věci neděly, dokud jsem je nezorganizoval já. Chápu, že to je pirátský přístup, ale takhle do extrému to fakt nejde. Pak jsme se zbytečně dublovali, když věci chvíli zařizoval, pak zase bylo ticho, dokud jsem se neozval atd.atp. Souvisí to i s tím, že úkoly od Janči a Kolise jsem dostával spíš já, a to zase souvisí s tím, že jsem chodil na mumbly, na rozdíl od Honzy. Za sebe nevidím důvod k tak ostré kritice, jaká zaznívá od jiných, nedopadlo to nakonec vůbec špatně, ale myslím, že je v tom čas na změnu, min. co se týče faktických kompetencí (min. proto, že nemůže koordinovat komunální kampaň v ČB z Týna, a v Týně jim to naopak podle výsledků voleb dost jde).
- Takže - moje "nevyzpytatelnost" v tom co zorganizuji a co ne se projevila v tom, že mi bylo proti srsti vyvěsit náš baner z oken nájemníků domu, kterým pan majitel direktivně nařídil, že tam náš banner musí dát.
Druhá moje "nevyzpytatelnost" v tom co zorganizuji byla v tom, že jsem jeden den nepřijel a nechal jsem Budějčáky, aby si to pondělí zvládli sami. Popravdě mě zajímal právě Dan jak to zvládne (druhý den jsem do Budějc raději jel).
K dublování - no skutečnost je opět někde jinde. Bylo to tak, že jsem si na sebe vzal organizaci roznosů pirátských listů. Listy ubývali a tak jsem s Janou domluvil, že se zařídí další, potom mi volá Dan, že Janě řekl jiné počty novin (nižší než já) a že to domluvil. Kdybych byl na Danově místě, tak bych nejdříve zavolal člověku, který to organizuje a až když bych zjistil, že to není zařízeno, tak bych to začal řešit. Obrácený postup stál víc času akorát nás oba, rozhodně by mě zajímalo co jsem měl udělat jinak, aby Dan nejdříve volal mě a ne Janče. :-)
Dan.Lestina píše:- Štěpení nepodporuji zejména na přání Simona a Honzy se zmíněným argumentem. Pokud by nás bylo dost, bylo by to IMO asi lepší.
- Já jsem ke štěpení neslyšel jediný rozumný argument. Na volební párty jsem se tedy od Tebe a Lukáše dozvěděl, že neumím organizovat lidi (no, myslím, že mnou organizovaní koordinátoři to zvládli dobře, ne?) a pak od Lukáše, že je prý důležité, aby předseda MS mohl být každý den v Pirátském centru. Ať každý zváží sám. Plus jsi napsal pár názorů, které naši úspěšní piráti již dávno vyvrátili svojí činností.
Dan.Lestina píše:- Ke všem kompetencím a úkolům vám velmi doporučuju si zadat taky termíny. Vzal bych to od konce: kdy jsou volby (říjen), do kdy je potřeba kandidátky podat (léto), do kdy je potřeba mít to promyšlené a odvolené (jaro) a kdy je tímpádem potřeba udělat všechnu tu investigativní a diplomatickou agendu předtím (hned). Příjemnou zábavu. Pomůžu, jak budu moct na dálku, jestli se do toho rozhoupete.
- Harmonogram komunálních voleb budeme řešit centrálně. Už na tom začínáme pracovat, včetně senátních voleb. Ovšem pokud chce dělat někdo práci navíc, nebudu mu bránit.
Dan.Lestina píše:- Štěpení jsem vymyslel možná prapůvodně já jako první nepromyšlený nápad, který mě napadl, když jsem viděl, jak nepřekonatelný odpor mají mnozí ostatní členové k Honzově vedení, a zároveň jsem si nemyslel, že by to v Týně dělali kluci nějak špatně a nechtěl jsem, aby Budějce kecaly do týnských věcí. Byla to v mé hlavě kompromisní alternativa sesazení nebo poslouchání věčného brblání na vedení. Od té doby to občas někdo oživí.
- Byl bych rád, kdyby jsi si odpustil podpásovky - nemluvíme o některých členech, mluvíme tu o tom, že se nemáme rádi s Romanou, což je známá věc. To, že někdo se s někým v nějaké organizaci nemá rád je normální, je to normální i v politických stranách. Členové předsednictev nemusí být oblíbení u všech, ale musí být schopní a mít podporu většiny. To první soudit nebudu, u druhého jsem přesvědčen, že mám podporu většiny MS (a to je ten důvod snahy o štěpení - v menších počtech je snažší s někým soupeřit).
Kdybych byl za každou cenu za dobře s každým koordinátorem, asi bych nebyl dobrým vedoucím těch lidí, stejně je to u předsednictví - občas je prostě potřeba někomu říct "na tohle nemáš", nebo "tohle si posral".
Pro představu poslední výsledek voleb: mistni-forum-ceskobudejovicko-f773/volb ... 35467.html od té doby, pokud se nemýlím, přibyli tři členové - Dan, Lukáš a Pavel. Z 6 hlasujících jsem získal 5 hlasů.
Další podpásovka v tomhle příspěvku je naznačování, že tu někdo někomu kecá do dění v jeho městě - nikdy se tak nedělo a nikdy se tak dít nebude.

- Sorry, ale založení vlastního MS ČB, když je MS Českobudějovicko úspěšné, na mě působí jako snaha získat hezký titul, což je snažší v menší konkurenci. U Tebe to ještě považuji za politickou nezkušenost OFFTOPIC"kam vítr, tam plášť", u Lukáše, který je předseda odborů u nich v nemocnici, to beru už hůře. Rozhodně bych byl rád, kdyby takovéto pokusy případně dělali lidi, kteří mají reálně odmakáno a je za nimi vidět pirátská práce. Ani za jedním z vás ta práce není.

Na závěr: Ne s každým si sednu, nicméně jsem si jistý, že MS ČB patří k nejúspěšnějším MS vůbec. Jak do reálné aktivity, tak i v prolínání se zbytkem strany (nejsme uzavřená jednotka jako některá jiná MS, ba právě naopak).
Ty podpásovky, kdy se někdo chystá bourat něco dle mě dobře fungujícího a vytahuje na mě, že ke mě mají členové "nepřekonatelný odpor" mě unavuje (a ukažte mi - mimo Jindry Matlachové - jediného člena PkS JčK, který by neměl s nějakým jihočeským pirátem obdobný vztah jako já s Romanou). Mimochodem Romanou, která bydlí v Praze. :-)

Myslím, že není příliš dalších MS, která by po každých volbách převolovala předsednictvo (MS Českobudějovicko je "moje dítě", předsedou jsem od začátku, vzniklo na můj popud a u všech těchto zavedených vnitřních zvyků jsem tak trošku byl). To, že se lidi vzájemně nemají rádi tak prostě je. To je jako říct, že Lukáš Mareš nemůže být předseda, protože ho určitá část lidí nepřekonatelně nesnáší, protože ho má za krysu. Může být předseda, pokud si bude většina myslet něco jiného. Jednoduché.
Rozhodně - post předsedy obhajovat nebudu. Upřímně si myslím, že bych ho proti Lukášovi hravě obhájil, nicméně mi více záleží na MSku jako celku, na schůzi si připravím shrnutí našich úspěchů, ať již volebních, tak i vnitrostranických. Pokud budu mít čas udělám si i analýzu v komparaci s ostatními MS.
Pokusy o rozdělení MS ČB považuji za účelové - poprvé s tím přišla Romana, u ní si myslím, že to bylo nechutí ke mě, v druhém případě to ovšem považuji spíš za vypočítavost a vidinu snadného zneužití našeho společného úsilí (v lepším případě).

Poprosím všechny členy MS, aby na schůzi přišli, pročetli si tuto diskuzi a názor si udělali sami. Budu volat toho, kdo podpoří společné Českobudějovicko.

Mějte se a pozor na krysy. ;)

Romana.Klimesova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: herečka
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování

Příspěvek od Romana.Klimesova » 26 říj 2017, 23:29

Zaznělo tu moje jméno,takže k tomu řeknu několik slov.

Především tedy - navzdory tomu,že budu působit v Praze,chci být na komunální volby v Budějcích. Je to mé rodné město,znám ho,znám jeho problematiku,Praha je mi v tomhle ještě stále "cizí" Ano,stát se může cokoliv,ale momentálně to vidím takto.

Pokud jde o případné koalice,tak "Hopíci" jsou poměrně samostatný subjekt,který bude kandidovat a bude mít úspěch. Pro nás jako partneři nepřipadají do úvahy a my pro ně z největší pravděpodobností také ne. STAN je to samé,teď když je v Parlamentu,jeho jméno ještě stoupne a i on bude mít schopné kandidáty a velkou podpru. Stejně jako my. Obojím tím chci říct, že jsem pro zachování samostatné značky Pirátů - což by se nám v koalici s oběma subjekty nepovedlo. Velmi otevřena jsem Zeleným,tím se netajím,ale jelikož nevíme / protože to nevědí ani oni sami / jak to s nimi bude, jako nejpřijatelnější mi zatím vychází varianta jejich lidí na naší kandidátce. Za ty,které jsem měla tu čest poznat,ručím vlastní hlavou ;-) Plus bych ráda přizvala další lidi - dlouhodobě nás podporuje spolek Domovina,dneska jsme měli schůzku DieMu25,kde se uvažuje o tom,že by z tohoto hnutí vzešla platforma schopná se zapojit do voleb.... takže varianty jsou a s tím,kolik nás už v Budějcích je, nebude problém kandidátku postavit. Teď to nejdůležitější - BUDEME O TOM JEDNAT !! Aktuálně je to ve fázi,kdy o tom můžeme hovořit a setkávat se s případnými spolukandidáty. Ale nedělejme z toho prosím závěry.

Obecně prosím - nespěchejme. Bohužel v tomto okamžiku vnímám Dana jako hodně nezřízenou střelu... a nejsem si zcela jista,jestli je to úplně k dobru věci. Chápu Tvou tendenci vrhnout se do práce,ale prosím - zbrzdi to. Říkala jsem už v Praze,že věci jsou v jednání. I práce na krajích a na MS sdruženích se bude kooordinovat,jak co se týče práce s novými členy,tak s těmi stávajícími,praktické věci jako Pirátská centra a jejich působení je také v jednání,prosím neudělejme nějakou nepředloženost.

Nu a nyní k tomu "štěpení" :-) Ano,jsem původcem téhle myšlenky a nikoliv skrzevá osobní antipatie k Honzovi Novákovi,ale proto,že s ním po pracovní stránce nemám jedinou dobrou zkušenost a jeho působení obecně ve straně je vnímáno jako kontraproduktivní. Nejen mnou. To ovšem není předmětem jednání MS, to se řeší na jiných místech. Původní záměr oddělit České Budějovice od zbytku okresu jsem přehodnotila na návrh oddělit Týn nad Vltavou od zbytku okresu. Týn je životaschopný sám o sobě,díky Simonovi,který se - doufám - zasadí o to,aby v komunálních volbách uspěl. Poměrně dobře fungují na Českobudějovicku i ostatní místa... máme Trhové Sviny, Kamenný Újezd a další obce... a s výše zmíněnou restruktualizací Pirátských sil a s novým vedením perosonálního odboru budeme schopni pracovat velmi efektivně. No a Budějce samozřejmě o to víc,když jsme tam v takové síle :-) Skutečně jediným rušivým elementem je v tomto okrese Honza Novák a Tobě Honzo skutečně doporučuju - v rámci sebezáchovy - soustřeď se na práci v Tejně a nic dalšího neřeš. To je skutečně hodně dobrý krok a mnou dobře míněná rada ;-)

Takže tolik k tomutu.
Potkáme se :-)

Nuna
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvek:
Jan.Novak

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“