Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1411
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 1647 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Jan.Novak » 03 led 2019, 17:04

Schůze 16.12.2018
Josef.Spak píše:
20 pro 2018, 14:16
Přítomní: Simon Konstadinov, Jan Novák, Jirka Majstr, Andrea Protivínská, Josef Špak, Jan Hošek, Cipra, Zuzana Kudláčková, Martin Štěpka
1) Přivítání - Schůzi řídí Josef Špak - všichni pro
- Zápis: Zuzka Kudláčková - všichni pro
- Ověřuje Lukáš Mareš - všichni pro
Představení přítomných
2) Zprávy ze zastupitelstev
Týn nad Vltavou : řeší se hlavně rozpočet - rada je jednou týdně - požadavky úředníku byly větší o 25% - museli jsme škrtat. Příští středu bude zastupko. Prosazeno jmenovité hlasování v radě i zastupko. Rádi bychom rozjeli Otevřená města ( pokusí se přizvat Ondru Profanta 7. ledna na radu). Úředníci si na naše vedení zvykají. Máme Správní radu teplárny - bude to dělat Simon - placená fce . A dozorčí radu Anežky - JUDr. Andrea Branšovská - naše příznivkyně - neplacená fce- k převolení dojdeme možná později. ProTejn dělá podrazy - jsme rádi, že s nimi nejsme v koalici.
Srubec: Martin Štěpka. je tam dominantní Občané pro Srubec. zastupko vypdalo: hádky napříč spektrem i občany, hlavně o Rozpočtu. a střednědobá vize o rozvoji obce. GDPR kvůli zveřejňování. jde o to, že v minulosti došlo ktomu, že zápis neodpovídá řečenému. Zhodnocení - lokty mají, ale nedělají to dobře- nejsou seznámeni. subjektivně - musí se učit. úkol pro nás: nastudovat jednací řád Srubce a podpořit je a nabrífovat. Otázka spolupráce se Starými Hodějovicemi a Dobrou Vodou (společná obecní policie, hasiči, sportivní zázemí) není pediatr, není školka, škola.
Lukáš: bylo to dobrý, že jsem tam byl - pomohlo to pozici Hrušky. - výzva k přítomnosti na dalších okolních zastupitelstev.
Jirka Majstr: každý může dělat záznam ze zastupka a použít ke kontrole.
Martin Štěpka: navrhl jsem, aby se bod podněty občanů určila na pevný čas jako v ČB
Hluboká: bylo umožněno pořídit audiovizuální záznam, který byl následně zveřejněn.
ČB: trvalo 11hodin - probíral se rozpočet, výběrové řízení na halu, letiště, odpady, divadlo. Velmi jsme kritizovali letiště. v současnosti vydělává letiště 860tis a 1,6 milionů. Na letiště je navěšen místní aeroklub - je to zašívárna. Lukáš Mareš - bude prohlídka, nabídka už padla (edit: poslal jsem mejl s poptávkou prohlídky). Hala: měl jsem proslov. oni schváli pověření rady k výběrku na zbourání a vybudování nové. Největší problém je původ projektu. Je to nesmysl to dělat. chceme udělat velkou kampaň, spustíme referendum. Darovali jsme sochu městu. vyvolalo to rozporuplné reakce. Jirka Majstr: potenciál Stromovky- veřejné koupaliště. minigolf, (parkRolava v Karlových Varech - https://kvcity.cz/areal-rolava). Diskuze o D3.

8. Ledna Ondra Profant navštíví výbor v CB - ohledně otevřených měst

3) KET - Martin Štěpka doplněn do tabulky KET , vysvětlena síť.

4) rozpočet: Pepa: vyžádat si od Kolise podklady. Honza Novák: měli bychom mít už teď výrazné požadavky, bude se to pak krátit. minimálně propagace fb - rád bych paní něco dával paní, která nám pomáhá. Spolupráce MO.
- Budou centrální pir. listy - udělali bychom vložku k referendu, které budem tlačit. Naše kampań k referendu bude současně s eurovolbama.
Odhad Týn: 30000
CB : 30tis- online
20tis - kampaň s halou a jiné menší kampaně
15tis- výdaje provozmní (tiskovky) občestvení
10tis rezerva předsednictva (celý MS)
Budějice živí Hlubokou a Srubec
Celkem: 105000,-
znovu se ptám: a jaké máme možnosti? viz jednání na fóru

Já se pověřuju oslovit kraj, aby zohlednil v rozpočtu Krumlov a Kaplicii.

Předřazujem bod 6)
Hala - diskuze. Vysvětlení novým jak to vidíme. Posudky o statice jsou (Michal Šebek si nechal dělat, zeptáme se? - nenechal, MŠ si nechal dělat posudek o legitimitě obcházení zákona o veřejných zakázkách darem projektu). popřípadně si necháme udělat vlastní. Je potřeba vůbec stavět? Akcentovat, že nám jde především o transparentní proces. Během Vánoc vydefinujeme otázky k referendu a v lednu rozjedem petici o referendu. připojíme se k euvolbám. Jarda navrhuje rozjez nejdříve online referendum a s tím pak jít za zastupiteli. Pak případně papírová petice.
- spojení s eurovolbama bude přínosem pro obé
5) Zhodnocení Výběrek: Máme obsazeny všechny DR.
Honza: Chci se inspirovat kvůli Plzni
Dodrželi jsme naše praviidla, viz
Výzvu Na celostátní úroveň, aby existovali notičky jak výběrka dělat. (PO, KK)
Je od nominantů očekáváno, že budou kominukovat s komunálním týmem a zatupitelstvem.
Máme vlákno pod Českobudějovicko k výběrovým řízením.
7) CF: bude v Táboře hotel Palcát.
registrace - jsou spuštěny.
MS - padl návrh na 3. 2 do Týna bude vykopnuto na fóru.

8) Různé: Streamy z čepice,
Voda do Čevaku - džbány, lahve, kosmounatický kelímky.
info od Pepy - schůzka s dosavadním předsedou místní TOP09 bude v záznam kontaktů.
Rozšiřování do Krumlova a Kaplice.

Ověřil: Mareš

zdroj: https://piratenpad.de/p/MS_Českobudějovicko_16.12._2018

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1411
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 1647 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Jan.Novak » 05 bře 2019, 09:38

Josef.Spak píše:
26 úno 2019, 02:15
MF ČB 2/2019 - Schůze MS v Týně nad Vltavou
svolána na 24.2.2019 17:00
Místo konání: Hotel zlatá Loď, adresa: Adresa: nám. Míru 251, 375 01 Týn nad Vltavou - ve vinárně (Vchod naproti Kostelu sv. Jakuba, místnost po levé ruce).
viewtopic.php?f=773&t=45999

Schválený program
  1. Určení zapisovatele a ověřovatelů zápisů, seznam přítomných
  2. Úvodní slovo předsedy - Josef Špak
  3. Představování všech
  4. Rozpočet MS Českobudějovicko 2019 - Josef
  5. Komunální politika v Týně - Jan Novák
  6. Petice za záchranu Haly (ČB) - Honza Hošek
  7. Komunální politika v ČB - Zuzka Kudláčková
  8. Eurovolby - organizace. - Zuzka Kudláčková
  9. Vykazování schůzek a práce zástupci Pirátů v samosprávě obcí - Dan Leština
  10. Grilování zájemců o členství
  11. Volná diskuze

Přítomní: Jan Novák, Honza Hošek, Zuzana Kudláčková, Dan Leština, Simon Kostadinov, Štěpán Brich, Mája Tomanová, Tomáš Novák, Tomáš Tvrdík, Jan Lukavský (později), Luděk Blaha, Josef Špak
Schůze zahájena krátce po 17h
přijaté úkoly a schválená usnesení jsou tučně


1) Předsedající: Jan Novák, zapisovatel: Zuzana Kudláčková, ověřovatelé: Pepa, Honza Novák (a vyberte si jestli jan či Honza :-) )
návrh na změnu pořadí bodů. bod 8 přeřadit před bod 11. vši pro

2) Úvodní slovo předsedy
Pepa - se představuje, jsem předseda MS CB a předseda komise IT v Týně

3) Představování
Tomáš Tvrdík jem členem ODS, radní v Týně - přišel jsem pozdravit a podívat se, doufá v úspěšnou spolupráci po celé funkční období.
Tomáš Novák - otec Jana Nováka, náš kandidát do senátu z minula. Je v komisi IT
Amáya Tomanová - jsem sympazitantka a členka IT komise v Týně
Štěpán Brich - jsem sympatizant, dobrovolník, momentálně zájemce o členství - představení na fóru se chystá
Luděk Bláha: člen JčK, jsem z Písku
Simon Kostadinov - Místopředseda kraje, zastupitel V Týně
Dan Leština - místopředseda MS ČB - jsem členem komise pro životní prostředí
Zuzana Kudláčková - člen, zastupitelka v ČB
Honza Hošek - člen, zastupitel v ČB
Jan Čert Lukavský - zastupitel v Třeboni - vedu Čepici, v Hradební 13 v ČB.

4) Rozpočet MS na rok 2019
Pepa: je schválený rozpočet kraje. 77 000
mám návrh - udělat rezervu předsednictva (pro drobné výdaje a obce které jsou kolem)
Navrhuji rozpočítat to podle klíče jako Kolis
Honza N.: pětina jako rezerva předsednictva 15 000?
Honza N. navrhuje: ČB a Týn dostanou peníze podle Kolisovo klíče
úkol pro Pepu: Zpracovat rozpočet a návrh hodit na fórum do 14 dnů - MF ukládá předsedovi - všichni pro
Dan: návrh na ohodnocení volebního manažera

5) Komunální politika v Týně
Předsedání přebral Simon
Honza Novák: postupně jsme se do toho dostali, ustanovili jsem IT komisi. Je dost problémů, které je třeba řešit. např, personální kapacity, nehospodárné rozdělování . Bude speciální rada k IT probereme s kolalicí a zároveň to pak probereme na zastupku i s opozicí, budeme muset shodnout se na dlouhodobých řešeních. Máme jen jednoho ajťáka.
řešíme investice, celková nekoncepčnost v celém kraji. Co nás bude hodně trápit: jsme jediný kdo nemá komplexní centrum pro seniory, Tvrdík: prostor pro výstavbu je připraven a teď probíhá výběrové řízení na projekty - vítězný projekt bude cca v dubnu. Je to velká investice. Je možné získat dotace. ( krajské, celostátní) město jako radnice nebude provozovat, bude se hledat provozovatel. zhruba se pohybuje kolem 25- 30 mil ročně - probíhají jednání s Krajem- nechce uzavřít smlouvu dopředu, když to nestojí.
Obrátit se krajské zastupitele, náměstky. Rozjíždíme Paro - Máme vyhrazené 2 až 3 mil.
Dan: jak fungujou komise rady? je to veřejný? na záznam? opozice?
Honza: Máme tam opozici. Opozice má oba výbory (předsedá), je zastoupena ve všech komisích, někde i dvakrát, komise si volí sama své předsedy.. jednání nejsou veřejná, zápisy nejsou veřejné.
Zuz: návrh na zveřejňování zápisů
Honza Novák - podíváme se na to.

Dan: pokud není důvod nezveřejnit, tak zveřejňovat

6) Předsedání přebral Pepa
Jan Hošek stručné seznámení s problematikou Sportovní haly.
chceme vyhlásit referendum- sbíráme podpisy, teď se ale ustálila schoda, že referendum vyhlásí zastupitelstvo - je pracovní skupina k otázce referenda.

Jan Novák přebírá předsedání
Bavili jsme se obecně o referendech a možnostech dotazování se občanů např. v souvislosti s participativním rozpočtem

7) Komunální politika ČB - Zuzka Kudláčková
jsme nepříjemnou opozicí - primátor řídil zastupitelstvo v rozporu s jednacím řádem, podařilo se nám napravit
řešíme halu
máme výbor pro veřejnou správu a IT, má statut, Lukáš Mareš pracuje na činnosti územních skupin. Naše město ale statut nemá :)
Rada se rozhodla na základě naší dohody spustit pilotní projekt osadního výboru Třebotovice+Kaliště
Honza Hošek: nějaký právník tvrdil že osadní výbory musí být podle katastrálních území, ale to se nám nezdá - k Třebotovice+Kaliště patří i část Sucháče
Honza Novák: V Týně jsou osadní výbory a hodně je řešíme s ODS
Zuzka: energetické zpracování odpadu (spalovna) - spolupracujeme se Zelenými, Svatomír Mlčoch je v DR Teplárny ČB, což souvisí
Dan Leština: Jan Nezhyba je proti spalovnám
Zuzka: A kam máme dávat odpad co se brzy nesmí skládkovat? Úkol pro Zuzku: domluvit se s Janem Nezhybou
Letiště ČB - má se zprovoznit pro veřejný mezinárodní provoz letos, k některým věcem máme výhrady
sociální bydlení
Honza Novák: chceme to řešit společně s ČB a navzájem si poradit
ZK: zdražují se nájmy všech městských bytů na 75 procent tržního nájmu, což u některých bytů vyskočí na dvojnásobek původních nájmů
Simon: kolik bytů?
Zuzka: 2000, 900 na dobu neurčitou
Zuz: Je málo bytů, pozastaveny prijem žádostí. Zvýšení se zdůvodňuje potřebou peněz na opravy
Honza N.: zvládáme v Týně opravit všechno, nájmy jsou pod tržní cenou
havrani na stromech v ČB - jsou hluční, město chce prořezat větve stromů
Dan se ptá jak moc má být přísný na ostatní strany ohledně návrhů na zveřejňování informací z komisí rady města
Zuzka: každá komise to dělá jinak, ale máme centrální jednací řád komisí. Poradíme se a zjistíme jestli jedou podle JdŘ. Úkol pro Zuzku a Pepu.
Zuzka: jsou technické problémy s pořizováním zápisů, je problematický software a práce s ním.
Pepa: každé jednání rady města se nahrává a nahrávky neunikají, tj. argument pro nahrávání aby byl dobrý zápis
Dan, Zuzka: Spíš ostatním se snaž pomáhat

8) Eurovolby - organizace
Zuzka: nestihame a potrebujeme aby to nekdo organizoval. Mluvila jsem s Lukášem a mohl by to dělat Honza Novák nebo duo Zuzka+Lukáš Mareš. H.N. by mohl mít čas
Dan: úkolem volebního manažera je všechno (organizovat). Od kampaně online, přes výlepy všechno v rámci okresu. Budeme dělat něco všichni ale někdo musí mít konkrétní zodpovědnost.
Honza Novák si to nechá projít hlavou do konce příštího týdne 3.3.2019
Honza N. se pta ohledne financovani Eurokampaně. Manažer bude muset komunikovat s Kolisem, protože Kolis bude mít na starosti finance. Tj. Bude potřeba komunikovat se Zuzkou Kudláčkovou jako asistentkou.
Čert bude mít na starosti PiCe a pořádání akcí
Zítra od 15h je v čepici schůzka krajského MO Zbyněk Konvička et al. online kampaň
V ČB je od 17h akce pro priznivce a zajemce o clenstvi

9) Grilování zájemců o členství
Honza N.: Štěpán Brich je šikovný
Štěpán: Je mi čerstvě 18, studuju gymnázium v ČB, o Piráty se zajímám několik let, pomáhali jsme s roznášením novin, byl jsem na akci na Lannovce. Líbí se mi program, hodně se s ním shoduju. Chtěl bych změnit aby se mladí lidé zajímali o politiku, chci jít příkladem v Týně nebo celkově
Honza N: s čím nesouhlasíš?
Štěpán B.: Spíš globální témata mimo komunální politiku, některá témata jsou taková že mám výhrady a vidím i nevýhody Pirátských řešení. Třeba jsem rozhodně pro part. rozpočet.
honza: tvůj vztah k veřejnému majetku. - jsem proti jakémukoli ničení, jednou jsem se unavil a zničil jsem již zničený majetek města - dolomil jsem lampu.
představ se na pirátském fóru, navštíví krajskou schůzi, a zhruba v září začnem řešit členství. Chtěl podat přihlášku ale chybí login na fóru, není registrovaný. úkol: zaregistrovat se na fóru, pokud možno přijet se představit na krajskou schůzi v Č.Krumlově 9.3.

10) vykazování práce a schůzek - Dan diskuze byla především o Lukášovi uvolněný člen samosprávy, ba měl více zveřejnovat co dělá, vykazovat to nám a veřejnosti. Honza: vykazuju jen pirátskou KK ale radu ne... ale asi bych měl. Lukáš má veřejnej google kalendář
úkol pro Jardu (pokud souhlasí, nepřítomen) - pověsit Lukášovo kalendář na web a odkaz na fb. Dan: je třeba zveřejňovat! co se lidi nedoví, jako by se nestalo. apel na všechny! Je třeba využívat všechny dostupné, možné platformy. (fb, web, redmine) nepirátští členové komise by nás měli informovat a my to pak můžem zveřejňovat.
H.Novák Návrh na jednání internet - s návrhem usnesení: MS ČB ukládá svým zástupcům ve veřejných funkcích informovat veřejnost a spolustraníky o rozsahu své vykonávané práce. Pepa jest pověřen vyhlášením jednání.

11) volná diskuze
Tvrdík: jsem moc rád, že jsou mladí politicky aktivní, jste budoucnost. Jsou věci, v ktrerých se neshodneme - např regulace prostituce. Někde se shodneme, podpora bydlení - daň z nemovitosti. Jako zást. ODS vám radím, aby stenebyli jenom klubem spisovatelů - podle mého soudu chcete vykazovat veškerou práci kterou děláte - může se to obrátit proti vám ale je to vaše politika. Chápu že je to vaše poltika. transparentnosti, je to na vás. na kom úrovni spolupráce funguje dobře. Některé věci ještě budeme diskutovat. Byl bych rád, kdyby to vydrželo.
L. Bláha: reakce na nebezpečí transparence - rizika jsou menší než přínosy.
schůze ukončena v 19:25

Ověřil: JŠ
Ověřil: JN
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Josef.Spak

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 391
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 771 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Josef.Spak » 01 dub 2019, 22:37

schuze 31.3.2019
Josef.Spak píše:
01 dub 2019, 22:36
Schválený pořad schůze:
  1. Neformální seznamování, návrhy bodů k projednání, technická příprava (14:44 - 15:00)
  2. Oficiální zahájení: Schválení zapisovatele, ověřovatele, seznam přítomných - 5 minut
  3. Schválení pořadu zasedání (včetně témat hostů) - 5 minut
  4. Odborné týmy (KET) - rychlé vysvětlení, doplnění zájemců do týmů - 5 minut
  5. Grilování zájemců o členství ve sdružení (Tomáš Jarkovský) - 10 minut
  6. Plán zasedání a dalších akcí na rok 2019 (Josef Špak) - 15 minut
  7. Neformální setkání MS - Lukáš Mareš
  8. Volební kampaň pro volby do Evropského Parlamentu - 15 minut
  9. Referendum o Sportovní hale - 1 minut
  10. Situace v ČB po pondělním zastupitelstvu - 15 minut
  11. Paralelizovatelná volná diskuse
1:
Vhodné aby příště Čepice byla otevřená aspoň 5 minut před začátkem, ne 1 minutu po (Pepa odemykal 14:45 a minul se s prvním příchozím, ostatní přišli později)

2:
zapisuje Zuzka Kudláčková, ověří Pepa Špak
přítomní: Josef Špak, Jarda Hansal, Honza Hošek, Lukáš Mareš, Drahomír Soldán, Zuzana Kudláčková, Tomáš Guth Jarkovský, Dan Leština

3:
schválení pořadu: vší pro
4: KET
Některé Kety se už sešli, začíná to fungovat. Vysvětlení Drahomírovi o co gou. - přidán do meiling listu a zařazen do příslušných MET

5: Grilovačka Tomáše Gutha Jarkovského: byl představen na KF. Tomáš: vymysleli jsme že mám shánět lidi za Srubcem. Školení/ seminář k používání Pirátských technických systémů. Dotazy na práci ve sněmovně. - Novela vojenského zpravodajství - povlení rozvědky - masivně jsme připomínali. Jsou tam vágní termíny a td-- mnoho schůzek.. Zdá se že nám vycházejí vstříc. detailnější diskuze nad touto novelou. Manželství pro všechny. Istanbulská úmluva. Je z Borovan.
Diskuze nad prázdnými byty v Praze.

6. Návrh Pepy: setkání každé 4 týdny, čas bude k diskuzi. další setkání tedy 28. 4. a další hned 26. 5. bude to na fóru. Nikdo z přítomných není proti.

7. Návrh Lukáše. Co můžeme dělat s našima zdrojema a co už ne. chci uspořádat setkání s přespáním.. dát si prostě dost času na řešení a určení našich priorit. Akce nejspíš pro komunální tým. Pepa: kdy? kde? Po volbách? bude doodle. kde? v kempu? v hamace? Pepa: máme tři týdny na vydefinování? úkol pro Lukáše

8: Volební kampaň do EP:
Jan Novák si vzal na starosti volební manažerování
11.5. velká akce už je téměř všechno domluvené - Ivan Bartoš, Jana Koláříková, Mikuláš Peksa, Markéta Gregorová, Messenjah, Loutky v říji, DJ Segeš, soutěže pro děti
úkol: Honza Hošek dá telefon J. Novákovi kvůli paní s papouškem
centrála dá k dispozici 19k
úkol pro Pepu: vykopnout schválení záměru na akci předsednictvem, Zuzka připomene
úkol: Zuzka najde tabulku pro start kontaktní kampaně 29.4. 15:00-18:00 Honza Hošek: Sezvat dobrovolníky na tento termín.
budeme jezdit na nákladním kole po Lannovce atd.
V pirátských listech bude článek o hale - vyřešeno :-)
úkol pro Pepu: rozpočet online kampaně

9 - referendum ke Sportovní Hale:
Nebude :-),
Dan se ptá co dál ohledně sportu
Lukáš + Zuzka: pracujeme na dalších plánech sportovních investic, je na tom shoda i v orgánech města
Dan se ptá kolik peněz chceme dát na sportovní investice
Lukáš: Nejdřív musí proběhnout analýza co obyvatelé města potřebují, a co za ty peníze jde dostat
Jarda - zpravodaj na lidi ze zachraň Halu- Bude tam úspěch, ale že budeme dál informovat.

10) Litvínovice - koridor - uvidíme jakto proběhne na radě. ANO je rozhádáno - neví se co se bude dít. Konečný rozjel mnoho projektů a ANO nemá zatím náhradu. Mimořáná rada města ve čt - LM nebyl připuštěn. Další rada bude v pondělí 1. 4.
LM: práce výboru. jede dobře.

11: DL: informace o mé činnosti: Havrrrani, odpady(spalovna, zeleň, stromy - chodím na odbor životníhoprostředí a správu veřejných statků. -- Mám schůzku s Moravcem. - jednám dál .
Z: Debata nad otvírací dobou a jejím dodržování - apel na čerta, udělá Zuzka
Čepice: akcí je dost. některé jsou málo navštívené
LM: Otázka povodňových map.
Pepa: Na posledním zasedání se řešilo informování o činnosti - odhlasováno odložení na zasedání.
úkol pro Pepu: zveřejnit Lukášův dokument k medializaci práce (popis postupu), rozjet to
Zuzka: celostátní téma rodičovských příspěvků a kočárkové jízdy - nebudeme pořádat. (můžeme podpořit)
ukliďme česko - zorganizovat pozvánky, rukavice, Honza pozve dobrovolníky, afterparty v Čepici

konec cca 17:30

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 391
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 771 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Josef.Spak » 28 kvě 2019, 01:04

Pavel.Sramhauser píše:
28 dub 2019, 21:08
Zápis: MF ČB 5/2019 Zasedání MF v ČePiCi 28.4. 2019 16:00

Návrh programu zde, příspěvky v tomto vlákně navrhujte další:
1) volba předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele, doplnění programu, schválení programu
přítomní: Josef Špak, Jan Novák, Zuzana Kudláčková, Pavel Šramhauser, Jan Lukavský, Lukáš Mareš, Štěpán Brich, František Batysta, Simon Kostadinov, Jan Hošek, p. B., Tomáš Jarkovský, , Dan pise do padu (z kompu touto barvou)
12
Zapisuje Josef Špak., Štěpán Brich

2) seznámení (1-10 minut na hosta + 1 minuta na člena, bude-li hostů hodně); grill případných zájemců o členství

3) kontrola úkolů z minula


a) @Lukas.Mares - plánování výjezdního rozjímacího setkání po volbách (1 min)
poslední týden v červnu pár dní 24.-30.2019
Zuzka: ca. 90Kč/noc a osobu
Josef: probrat po internetu
Jan Novák navrhuje hrazení nákladů
Josef: Založit doodle pro výběr termínu

b) @Zuzana.Kudlackova, @Jan.Lukavsky - proběhl apel na dodržování otvírací doby Čepice? (1 min)
Zuzka: cílem je mít přátelské vztahy se sousedy
Čert: plánujeme opatření
Dan: a taky aby lidi vedeli, kdy muzou dopoledne dorazit na kafe
Honza Hošek: zítra je schůzka se sousedy, budeme hledat řešení přijatelná pro všechny
Čert: paní sousedka podala stížnost

c) @Josef.Spak, @Lukas.Mares - "zveřejnit Lukášův dokument k medializaci práce (popis postupu), rozjet to" - proběhlo? jaký je obecně stav? zatím se to moc nerozjelo (1-10 min)
Dokument: https://docs.google.com/document/d/1FXY ... ExTnD8lXew
TODO: překlopit do mraku
Je potřeba aby hlídač i pobízel textaře k napsání článků, a politiky k podání stanovisek ke zveřejnění.

4) Eurokampaň
a) @Jan.Hosek, @Jan.Novak - koordinace akce 29.4. (5 min)
před 15:00 sraz v čepici
ve 14:00 v Čepici příprava na akci
Zuzka má strčit bednu do zásuvky

b) @Jan.Novak - akce na náměstí 11.5. (15 min) - PirateFest

sraz 9:00 v ČePiCi, zábor náměstí je od 10:00 - potřeba dostatečný počet dobrovolníků - stavba stanů
je potřeba posunout hlučnější program na odpoledne kvůli kolizi se svatbami @Jan.Novak zajištěno
prostor bude rozdělený na tři části - politika, prostor pro děti, občerstvení
Lukáš Mareš sežene desky na fotokoutek 2x1m 4ks do 3 dnů + konstrukce jak to bude stát
MS ČB platí 20, centrála 19, kraj možná 15
bude organizační schůzka týden předtím - dodá a rozešle datum @Jan.Novak


c) @Jan.Lukavsky, Petr Znoj, další... budou další akce...? (kdyžtak úkol: nahlásit koordinátorce Janě) (1-30 min)

d) @Romana.Klimesova, @Jan.Novak - divadlo? (kdyžtak úkol: nahlásit koordinátorce Janě) (5 min)
19.5.?

e) @Jan.Hosek, @Jan.Novak - rozdávání pirlistů (5 min)
rozvoz/roznos listů i mimo týn a ČB?
kontaktovat Petr Steinbauer Trhové Sviny, atd.

f) Příjezd Pirátského busu - 21.5.
- nejlépe abyobjel Jihočeský kraj a pak skončil v čb zhruba od 16
- @Jan.Novak udělá zábor místa, ideálně před Lannou a zjistí, zda sem může autobus (kde stát)
- @Jan.Novak domluví ostatní města v kraji a program
- z eurokandidátů bude Jana Koláříková, snad i ještě Dan Leština - Dan: to je novinka, ale asi budu moct, prosím o detaily

5) Zapojení přítomných do METů a KETů, informace o řešených tématech (1-3 min á KET a MET)
- koordinace s hostem který se zajímá o letectví - má kontakt na Zuzanu Kudláčkovou, ale bohužel nekomunikuje přes internet

6) Informace z komunálních týmů a zastupitelských klubů - řešená témata, novinky, plány, prostor pro diskusi
a) ČB - @Lukas.Mares, nebo pověřenec (30 min)
- bude rada, bude zastupitelstvo
- přišla dvě trestná oznámení na primátora Svobodu. Možná to bude medializováno, možná ne.
Hala
- zvažuje se že se v současnosti nechá záměr na chvíli mediáně opadnout a později to otevřít nanovo. Lukáš chce dále prosazovat zpracování studie proveditelnosti (lokace, udržitelnost, předpokládané výnosy) - několik možností lokace - stejné místo nová budova, jen investovat do staré, Budvar arena, jinde.
- Lukáš se setkal s člověkem ??jméno?? ohledně stavebního plánu a tam ukázal problém parkovacími místy, která nejsou součástí stavby a tedy budova nesplňuje
- nabízí se stále otázka referenda - je mnoho možností a taková referenda nejsou dobrá. Může být možno udělat třeba referendum "Stejné místo/Jiné místo", ale když nejsou již konkrétní plány na několik alternativ na jiném místě tak to
- člověk z investičního oddělení ??jméno?? říká, že podle něj by se mělo téma uzavřít tak na 10 let
Odpady
- přišla analýza ohledně zpracování odpadů a Budějovice vychází hodně špatně v ceně
- provozováno soukromou firmou FCC ve které má město menšinový podíl - nabízí se otázka jestli je tu možnost na konkurenci (Marius-Pedersen, atd...)
- Lukáš vyjadřuje nespokojenost se službami za tuto cenu. Stejná firma zajišťuje i úklid v některých oblastech a taky to není za tu cenu žhavé.
- na podnět Lukáše bylo řečeno, že k možnému přesoutěžení teď není politická vůle a motivace



b) Hluboká - @Olga Novakova , nebo pověřenec (15 min) - omluvena, ale komunikovala
- Hluboká má problémy s rozdáváním Listů i jiných merchů - @Josef.Spak se zkoordinuje ohledně roznášení

c) Srubec - @Hruska, nebo pověřenec (15 min)
- obecně se ozývá nespokojení s nedostatkem komunikace Srubeckých se zbytkem Pirátů, i když kandidovali s podporou Pirátů
- @Josef.Spak zahájí komunikaci ohledně tohoto jak by to bylo ideální

d) Kvítkovice - @HonzaK, nebo pověřenec (5 min)
- @Zuzana.Kudlackova mu zavolá ohledně nějakých PListů na rozebírání

e) Sviny, @Petr.Steinbauer , nebo pověřenec (5 min)
- @Josef.Spak ho kontaktuje hledně PListů a podobného na rozdávání/rozebírání

e.1) Kaplice
- @Zuzana.Kudlackova kontaktuje Kaplici ohledně PListů

f) Tyn nad Vltavou - @Jan.Novak
- pokračuje zapojování do Otevřených měst
- přátelská atmosféra, žádná krize, jenom holt tam jsou piráti mladí a ostatní staří a mírně to snižuje pochopení a komunikaci
- Jan by si přál více uvolněných míst, ale uvědomuje si jakou lavinu by to spustilo takže se to spíše nestane ani nebude iniciovat
- Týn má nová elektronická hlasovací zařízení - @Jan.Novak už stihnul poplést hlasování

Úkol: @Zuzana.Kudlackova sežene kontakty na lidi v dozorčích radách a poskytne je @Pavel.Sramhauser

g) mimo soutěž, pokud chtějí: Krumlov - @Jan_Chroust , @honzaseg (15 min)
- dávají své zápisy ze středečních setkání na forum - stojí za check
- možná má smysl se za nimi klidně vydat ohledně jejich budoucna a plánů - to ale spadá určitě pod kraj ne nás; Dan: de iure ano, ale můžeme pomáhat ze sousedské solidarity a ve vlastním zájmu, ať tam pak nemusíme kampaňovat my
- komunikovat ohledně jejich spolupráce s Máčem a plánech do budoucna s ním

7) Info o dalších akcích
- Krajská schůze 5.5 v Prachaticích
Setkávání komunálního týmu
- setkání komunálního týmu příští neděli 5.5.
- @Lukas.Mares nadhazuje, že jednání komunálního týmu těsně před zastupitelstvem je v současném stavu hlavně informativní před jednáním zastupitelstva, a nemůže být i plánovací
- @Jan.Novak připomíná, že jednání komunálního týmu by mělo řešit i více věcí, nejen zastupitelstvo (například euvolby)
- @Lukas.Mares plánuje navrhnout v červnu revizi ohledně toho jak to fungovalo a jak chceme aby to fungovalo od podzimau+1

8) Různé

9) Volná diskuse

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 391
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 771 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

26.5.2019 16:00

Příspěvek od Josef.Spak » 29 kvě 2019, 21:13

Josef.Spak píše:
28 kvě 2019, 09:18
Pravidelná schůze MS Českobudějovicko 26.5.2019 16:00 ČePiCe, tentokrát v přízemí
Přítomní: Jaroslav Hansal, Jan Hošek, Dan Leština (dálkově), Pavel Šramhauser, Lukáš Mareš, Andrea Protivínská, Josef Špak, Ivo Vlasatý, František Batysta, Patrik Sysel (host)
Zapisuje: Josef Špak
Ověří: Pavel Šramhauser

Program (sestaven na místě, schválen bez námitek):
0. Představení hostů
1. Mediální výstupy z činnosti Pirátů
2. Informační kanál pro podnikatele
3. ČB město kultury 2028
4. Pirátské participativní rozpočtování
5. Putovní univerzita
6. Vykazování práce volených zástupců
7. Komunální tým - termín
8. Okrskové volební komise

0. Představení hostů
Patrik Sysel: Chci být člen, jsem 3 roky u KDU, původně kvůli rodině, studuju v Praze
všichni se představili Patrikovi

1. Mediální výstupy z činnosti Pirátů (Jaroslav Hansal)
Jaroslav Hansal: Mám úkol vytvořit skupinu na prezentaci činnosti. Zastupitelé a členové komisí by tam psali a dělal bych z toho dělal výstupy, které bychom mediálně prezentovali.
Nyní kopírujeme hodně článků z centrály, je toho málo - potřeba cílit více lokálně. Chtěl bych náš FB rozšířit o další témata, v OPB to dělají líp.
Pavel Šramhauser: Dvě věci. 1. Nevím co kdo dělá v komisích, 2. funguje mediální tým?
Lukáš Mareš: Nově máme Lukáše Hypšu, je ve třeťáku na BIGI, píše do Vedneměsíčníku, má 3-4 hodiny týdně, zadal jsem 1 článek a 15 témat.
Ivo Vlasatý: Souhlasí, že Lukáš Hypša je dobrý.
Jan Hošek: Máme FB chat "zastupitelé", chtěl bych přidat lidi z komisí.
Dan Leština: Medializaci jsme řešili nedávno a nefunguje to. Víme kde je problém, a poučili jsme se (?)
má být redmine výkaz práce a medializace, zejména zastupitelského klubu
Josef Špak: Jarda Hansal založí skupinu a rozjedeme medializaci přes Jardu, aby se to nezaseklo (souhlasí)
Lukáš: nechce používat Redmine
Josef Špak: Tak Redmine budu udržovat já

2. Informační kanál pro podnikatele
Jaroslav Hansal: Info z komise pro cestovní ruch. Zakázky se předávají mezi členy komise a jejich kamarády, panuje jánabráchismus. Např. že není muzeum tužek, rozvoj turismu okolo Vltavy apod., p. Šádková v komisi navrhla, že se to bude dělat jako za předchozí rady, tj. že se to vybraným podnikatelům zadá napřímo, ne veřejně - přihlásili by se i ti, co by to neudělali pořádně a tak to vlastně nemá cenu zadávat veřejně.
Jaroslav Hansal: Navrhuju zřídit na webu města sekci pro podnikatele, kde se informace budou zveřejňovat. Investiční záměry a plánované akce města, chybějící ubytovací kapacity. Například vzor - Brno nebo Plzeň to mají lépe, je to velké téma.
Lukáš Mareš: město ví, že to info chybí, bude to v novém webu, do měsíce výběrko pro dodavatele webu (jen front-end), pak cca. do jeden a půl roku realizace. Informace by měla zprostředkovávat Hospodářská komora.
Jaroslav Hansal: Zápisy z komise jsou nově podrobné.
Dan Leština: Info pro občany o nabízených dotacích není dostatečné, musíme to sladit s dalšími lidmi z komisí
Jaroslav Hansal: Informování občanů by mělo fungovat ve všech komisích
Lukáš Mareš: Všichni se vymlouvají, že tuhle funkci má umět nový web
Jan Hošek: Pojďme to dát do existujícího webu
František Batysta: Nevím, na koho se obrátit s oznamováním akcí pro seniory na magistrátním webu.
Dan Leština: Nechci zbytečná fyzická setkání
Lukáš Mareš: rozdíl c-budejovice.cz x in-budejovice.cz - na radniční web přidává tisková mluvčí, o in-budejovice.cz se stará IT odbor, kdokoli si může sám přidat akci a jen se to schválí, existuje newsletter. Tisková mluvčí jede dle politického zadání. Funguje to na divoko. A takhle na divoko fungují i mnohem důležitější věci než oznamování akcí (!)
Dan Leština: Chci posunout kupředu informování z komisí, už dva měsíce to stojí
Lukáš: Vezmu si to na starost
- Jarda Hansal odchází

3. ČB město kultury 2028
Jan Hošek: přišel s tím Radek Gális, Sváťa tvrdil že je pozdě.
Batysta: Moje přítelkyně to organizovala (Plzeň), je to obtížné, spousta práce, musí se 2 roky dopředu, v ČB je špatná kultura
Lukáš Mareš: Nevadí, bude to vize, za čím má město jít
Ivo Vlasatý: Máme funkční kulturní komisi, ČB kultura funguje dobře
- Lukáš Mareš předsedá
Hošek + Batysta: Dejme vědět Sváťovi Mlčochovi. Kasárna, koněspřežka, divadlo.
Jan Hošek si to vezme za úkol.

4. Pirátské participativní rozpočtování
Pavel Šramhauser: Zamysleme se nad návrhy projektů
Lukáš Mareš: Petiční stánky?
Dan Leština: Doporučuju si přečíst na fóru kde RV vyhlašuje PaRo, nejspíš by to mělo mít celostátní přesah a jít o veřejně prospěšnou činnost, spíš než dovnitř strany. Nevíme co, a jak striktně, se bude vyžadovat.
František Batysta: nápad - mezigenerační komunitní zahrady ve městech
Lukáš Mareš: jsou potřeba pozemky, udržitelnost, finanční krytí
Pavel Š.: 450k celkem, 10k-50k na projekt, 250 CZK / hlas, každý má 3 hlasy.
Ivo: Pokud nebudou lepší (geniální) nápady, tak zkusme kulturní akci, např. zaměřenou na seniory
František Batysta: nadšeně souhlasí, edukace seniorů, práce s počítačem a smartfouny
Ivo Vlasatý: Jaké jsou termíny?
Pavel Š.: 1. kolo do 1. července
Andrea: Mám nějaké kontakty.
Lukáš Mareš: Dane napíšeš článek o PaRo?
Dan Leština: Andrea už napsala na FB skupinu MS Českobudějovicko

5. Putovní univerzita
Andrea: chci obnovit přednášky
Josef Špak: Pošli mi informace
Andrea: OK

6. Vykazování práce volených zástupců
Ivo Vlasatý: Je pořád vidět že jsme nováčci, málo zveřejňujeme a málo informujeme. Navrhuju udělat si seminář (workshop) s lidmi, co to dělají dobře (např. Piráti Praha)
Lukáš Mareš: V ČB se nám něco povedlo. Hala, odpady budu předkládat znova na zastupitelstvu. Musíme pokračovat ve stávajících tématech. Kontraproduktivní je moje uvolněná pozice, zastupitelstvo shodilo návrh k webu. Budu rezignovat na uvolnění zezaměstnání. Myslím, že moji agendu má řešit úřad, nový odbor.
Ivo Vlasatý: Netlačím, v Praze byli zvyklí, takže teď dobře poslancují. Měli byste v klubu víc pracovat.
František Batysta: Lukáši myslím že je to chyba, měl bys mít čas řešit věci víc do hloubky než rada města, např. PR
Dan Leština: Oddělme debaty o Lukášovi a o vykazování práce.
Lukáš: Máme jen dva a půl člověka, pro které je politika (městské věci) prioritou číslo jedna. Já, Honza Hošek, Sváťa tak napůl. Debata je o medializaci a výkazech, ne mém uvolnění.
Batysta: Musíte mít čas na analýzu věcí
Lukáš Mareš: Na to musí být úředníci, budu to stíhat.
Ivo: Udělejte workshop i s lidma z komisí, pobavte se s Prahou.
Lukáš Mareš: Nastavme to na 2 lidi, myslím že to budu já a Honza Hošek.
Ivo: To má fakt dělat každej. Mít priority a ukazovat pokrok.
Lukáš: Skutečná politika se tvoří na poradách vedení města.
Dan: Co jste kruci dělali za poslední rok? Musíme mít odpověď pro veřejnost od zastupitelů a komisí. Práce musí být vykázaná a zveřejněná.
Lukáš Mareš: Vyzveme všechny, kdo chce ať vykazuje.
Dan Leština: Fakt to mají dělat všichni.
Josef Špak: Souhlasím
Ivo Vlasatý: Jarda Hansal zveřejňování dělá dobře.
F. Batysta: Co Intranet?
Josef Špak: To s redmine přímo nesouvisí
Andrea Protivínská: Chci to dávat na web
Dan Leština: Nevymýšlejme další komunikační kanál. Používejme již zavedené, tj. např. redmine. Navrhuju uzavřít diskusi apelem na všechny, ať informují.
Andrea Protivínská a František Batysta chtějí kurz redmine.
- předsedá Ivo Vlasatý

7. Komunální tým - termín
Lukáš Mareš: nevím kdy
Batysta: jiný termín, nechci to mít v neděli, lidi co se vrací do ČB to nestíhají
Lukáš Mareš: 17.6. je zastupitelstvo, dejme to na čtvrtek před, 18h, 13.6.
Josef Špak: navrhuju úterý nebo středu.
Dan Leština: Založme doodle a pojďme hlasovat.
Josef Špak: založím. úterý středa čtvrtek? Někdo chtěl pondělí, někdo chtěl pátek, sobota, neděle. Čas 3 možnosti 17,18,19hodin.

8. Okrskové volební komise
- poznámka JŠ: zápis je neúplný, tento bod postupně přecházel ve volnou diskusi. Postřehy prosím doplňte do zápisu nebo na fórum.
Pavel Šramhauser: vadí mi, když si lidi chodí do OVK jen pokecat a vydělat prachy. Některé okrsky mají moc lidí. Někteří lidé práci v OVK těžce nezvládají. Je problém především s lidmi jmenovanými městem - tam můžeme něco dělat.
Andrea Protivínská: u nás to lidi flákali
Pavel: Vypadá to, že město do OVK dosazuje každého, kdo tam chce, do libovolného okrsku
Batysta: Měli bychom rozbít staré struktury komisí - předsedové, místopředsedové - přijde mi že některé komise jsou pořád stejné
Josef Špak: vysvětlení že o sporných otázkách hlasuje celá komise, předseda není diktátor
Pavel Šramhauser napíše Kláře, ať ihned sebereme podněty z OVK a předáme na správní odbor hromadně přes stranu.

Pad se zápisem zde: https://pad.pirati.cz/p/89wkWljnTr

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host