Únorové českobudějovické zastupitelstvo pohledem nezastupitele

Moderátoři: PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Cypra
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 105
Registrován: 10 pro 2018, 20:51
Profese: filosof
Dostal poděkování: 15 poděkování

Únorové českobudějovické zastupitelstvo pohledem nezastupitele

Příspěvek od Cypra »

Vystoupení úředníka z Vnitra bylo skandální...nu pokud určité pasáže vyhlášky byly shledány v rozporu se zákonem,jak se pokouší namluvit,tak ji má MV napadnout u ÚS ČR...vnitro nemá kompetenci autoritativně vykládat předpisy...A pokud byla shledána tatáž vada ve vyhláškách mnoha obcí,pak je podivné,že to není medializováno...ale jede se kvůli tomu zrovna do Budějic !!!!!

Cenové znevýhodnění SMS jízdenek není projevem diskriminace,ale špatné ekonomické motivace chování uživatelů MHD. A zakoupení platebních terminálů do busů (zdánlivé řešení nesmyslu) bude (velmi) nákladné...ke zdražení jízdného nakonec dojde...tři koruny však nepůjdou DPMČB.

Proběhla (až emocionální) rozprava o tom,proč má koordinovat (cyklo)mobilitu jeden zastupitel,nikoli náměstek a zaměstnanci Magistrátu. Ale nebyla zodpovězena otázka,jak Lukáš Bajt bude vykazovat odpracované hodiny,když nemá pracoviště !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zastupiteli Bajtovi navíc byla schválena odměna z Dohody o provedení práce v nesouladu s §§ 72-2,3+73-1b+84-2p Obecního zřízení. Neuvolněným členům zastupitelstva se totiž stanovuje měsíční pevná odměna,nikoli hodinová !!!! Výdělečná činnost na DPP se zneužívá i ve veřejné sféře...Lze mít zato,že pro otázky komunikací a mobility mohl být zřízen výbor zastupitelstva...!!!! jenže asi to Vnitro nedoporučuje a k názorům Vnitra se věří...”mocenské” složce státu !!

Zastupitelstvo nepřijímá za Radu usnesení,ale zastupitel smí dávat návrhy k projednání i Radě (§ 82a Obecního zřízení). Zastupitelstvo také neruší usnesení Rady města (§§ 84-5,105-1 Obecního zřízení). Rada sice “jenom” vzala na vědomí žádost o prominutí poplatku za elektropřípojku Adventních trhů,ale protože konšelům podřízení úředníci žádosti nevyhověli. Dotaz na odůvodnění “rozhodnutí” měl být předmětem nového bodu jednání únorového zastupitelstva,ale nestalo se tak a primátor opět zasedání neuřídil. “Stížnost” Stříteckých mohla být i předmětem jednání (třeba kulturní) Komise či Kontrolního výboru !!!!!!!!! O Kontrolním výboru však nepadlo ani jediné slovo...

Je tristní,že (všichni) zastupitelé neznají obsah “Koncesionářské smlouvy”...A Střítečtí ji měli vypovědět...když nedošlo k její včasné a náležité novaci...v právním státě to je normální právní jednání...Město neuzavřelo s “provozovatelem” Adventních trhů smlouvu o společnosti,ani nezaložilo spolek (§§ 54,84-2 Obecního zřízení),ale “objednává si službu”. Důsledkem je však to,že vyhrazené akty zastupitelstva (§ 85d) se fakticky přenechávají úředníkům,kteří tak mohou intrikovat a zastupitelé být dezinformováni. Intrikou je i to,pokud se dá do smlouvy neb podmínek jejího uzavření,že se parkovné a přípojky budou platit,ač jsou nezbytnou “infrastrukturou” trhů !!!! I proto tak pitomá smlouva měla být vypovězena...resp.neakceptována !!!!!

Budějice možná (spolu)organizují nejlepší “vánoční” stánky a strom,avšak s jak vysokými náklady...které schází jinde v kultuře i sportu...A především nemají odpovídající celoroční tržnici !!!!

Nestačí napsat do zakladatelské smlouvy,že se s.r.o. podřídilo zákonu (ZOK) !!!!! jenže se tak děje... Společenská smlouva už měla nahradit Stanovy Lesů a rybníků a ta měla projít zastupitelstvem !!! Zastupitelstvo totiž schvaluje zakladatelské listiny i společenské smlouvy (§ 84-2e Obecního zřízení). Stanovy jsou “obsoletní”,jak opakovaně vyřkl náměstek Bouzek,ale konání městských orgánů je nezákonné,však Kontrolní výbor mlčí (§ 119-3b) a není úkolován ...k čemu ho máme,nelze se neptat ?!

Nepomíjím,že Pepa Špak je zastupitelem a předsedou jednoho Výboru...mandát zastupitele města totiž vzniká zvolením (§ 69-1 Obecního zřízení),přičemž k tomu nedošlo ukončením hlasování v říjnu 2018...Nemohu nemít zato,že na právním marasmu v Česku se Piráti podílí,pokud se nedistancují od hrubě nesmyslných zákonů...(§ 56 Zákona o volbách do zastupitelstev obcí) .

Odpovědět

Zpět na „Českobudějovicko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host