02/21 On-line zasedání MS Teplice

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Teplice

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru probíhají závazná jednání a hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra přispívají členové a příznivci místního sdružení, vidět jej mohou i členové skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Sarka.Rousova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 73
Registrován: 18 čer 2018, 07:25
Profese: Zdravotní laborant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

02/21 On-line zasedání MS Teplice

Příspěvek od Sarka.Rousova »

Krásny den Vám přeji.

Vyhlašuji on-line zasedání MS Teplice.
Proběhne 14.5. od 19:00 na tomto odkazu: https://jitsi.pirati.cz/2.on-linezased%C3%A1n%C3%ADMSTeplice

Body k jednání, můžete navrhnout v tomto vláknu.

Těším se a viděnou a slyšenou

Šárka Rousová
Předsedkyně MS Teplice
Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 340
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: 02/21 On-line zasedání MS Teplice

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Šári,

poprosím o zařazení těchto bodů po zahájení schůze:
1.) Představení zájemců o členství/registrované příznivectví - 10 min, bez usnesení (Petrůvová)
2.) Info z KVV a zahájení kampaně dne 18. 5. - 30 min, bez usnesení (Perůvová)
3.) OVK - 5 min, bez usnesení (Petrůvová)

Moc děkuji!
Zuzka

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 02/21 On-line zasedání MS Teplice

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já chcu taky přijít (snad mi to vyjde), ale nechám svoje věci (RV, institut) do různé. :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Sarka.Rousova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 73
Registrován: 18 čer 2018, 07:25
Profese: Zdravotní laborant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 02/21 On-line zasedání MS Teplice

Příspěvek od Sarka.Rousova »

Ahoj, moc děkuji za návrhy. Navrhuji zařadit bod:
Bod 4. Dění v našem městě, v rámci okresu Teplice - 20 minut, bez usnesení (Rousová)

Děkuji

Uživatelský avatar
Sarka.Rousova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 73
Registrován: 18 čer 2018, 07:25
Profese: Zdravotní laborant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 02/21 On-line zasedání MS Teplice

Příspěvek od Sarka.Rousova »

Přidávám bod 5: Různé

Těším se na viděnou
Šárka Rousová

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 340
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: 02/21 On-line zasedání MS Teplice

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Schůze MS Teplice 2/2021
dne 14. 5. 2021 od 19 hodin na platformě jitsi

Účastníci: Šárka Rousová, Vítek Rous, Martin Sobek, Antonín Budaj, Lukáš Ryšavý, Zuzana Petrůvová, Dalibor Záhora, Richard Kohler (host), Tomáš Hozman (host), Adam Tomáš
Zapisovatelka: Zuzana Petrůvová/Lukáš Ryšavý
Ověřovatelka: Šárka Rousová

Navrhovaný program:
1.) Představení zájemců o členství/registrované příznivectví - 10 min, bez usnesení (Petrůvová)
2.) Info z KVV a zahájení kampaně dne 18. 5. - 30 min, bez usnesení (Petrůvová)
3.) OVK - 5 min, bez usnesení (Petrůvová)
4.) Dění v našem městě, v rámci okresu Teplice - 20 minut, bez usnesení (Rousová)
5.) Grilování zájemců o členství - 15 min, bez usnesení (Petrůvová)
6.) Různé

1.) Představení zájemců o členství/registrované příznivectví - Petrůvová

  • představení všech účastníků

2.) Info z KVV a zahájení kampaně dne 18. 5. - Petrůvová

  • Zuzka seznamuje s plánem ohledně zahájení kampaně dne 18. 5. a informuje o dění
  • Petr Rýsler doplňuje Zuzku a upozorňuje na tabulku s termíny Ivana Bartoše
  • Šárka potvrzuje spolupráci se STAN, telefonovala s paní Syslovou a jsou domluvené na 14.hodinu sraz u kašny, tabulku s Ivanem viděla, ale bohužel již nenašla další termín
  • Petr s Šárkou ještě debatují o spolupráci se STAN, k dispozici respirátory a nová koaliční trička - těch je pouze 95
  • noviny budou k dispozici u Šárky nebo Tondy Budaje, Adam i Tomáš by chtěli nějaké balíky

3.) OVK

  • Zuzka děkuje Tondovi za zadání adres jednotlivých místností
  • 17.05. proběhne testování systému, týden po se otevře systém pro zájemce, kteří za nás již v OVK byli v minulosti
  • v minulých volbách jsme měli pokryto 40% okrsků, v červnu se otevře přihlašování pro veřejnost.
  • za okres Teplcie je registrátor Tonda Budaj, v případě dotazů se tedy na Tondu můžete obrátit
  • Šárka nabízí Tondovi pomoc, kdyby si s něčím nevěděl rady, jelikož byla registrátorkou při minulých volbách

4.) Dění v našem měste, v okrese Teplice - Rousová

  • Šárka předává info z Dubí: V Dubí se řeší pozemky, kde probíhá výystavba, lithium a kauza se starostou ve věci koupi pozemmků. Dlouhý rybník v horách bude vypuštěn po dobu dvou let kvůli stížnostem z německé strany.
  • Adam Tomáš předává info z Teplic: Proběhlo zastupko, udělám z něj report na základě záznamu. Řeší se stavba stadionu. Volba PRO Teplice navrhovala novou lokalitu oproti původním variantám. Zajímalo by mě, na základě čeho byla vyhodnocena potřeba výstavby stadionu. Je v plánu uspořádat oslavu lázeňské sezony v omezeném režimu, bude 26. června.
  • Martin Sobek se ptá na detaily k lithiu a ekologické aspekty těžby. Doplňuje informace z Teplic: Řeší se založení městské příspěvkové organizace pro provozování veřejné dopravy z důvodu nespokojenosti se současným dopravním podnikem.
  • Šárka: Prosím o propojení s Jirkou Baudisem ve věci veřejné dopravy. Smlouva s dopravním podnikem by měla být ještě na dva roky.
  • Vítek: Kraj neplánuje rozvíjet DSÚK. Plánovaný nákup autobusů z Běloruska pravděpodobně neproběhne. Uvidíme, jak ODS bude řešit veřejnou dopravu v Teplicích. K těžbě probíhá posuzování vlivu na životní prostředí. K dopravě materiálu by mělo vést potrubí. Řeší se výstavba továrny na lithiové baterie, Ústecký kraj má také zájem. Z hlediska vlivu na životní prostředí hlubinná těžba a není tak zásadní a problematická. Otázka je spíš doprava a zpracování.
  • Martin děkuje za doplnění
  • Vítek ještě vysvětluje Fond spravedlivé transformace
  • Tonda: Bílina má velký problém s výkupem bytů, bohužel zde nejsou Piráti, takže to se ještě bude řešit, dále je v řešení doprava, nejspíš to opět skončí tím, že nejsou peníze
  • Richard souhlasí s výše jmenovaným, ptá se, zda je někde posudek k lithiu, kvůli hluku
  • Vítek říká, že EIA probíhá právě teď, pak se ještě Richardovi ozve, podklady přidal do chatu
  • Vítek se ptá na budoucí politickou situaci v Dubí s ohledem na komunální volby
  • Tonda by rád, kdybychom znali nějakou strategii ohledně komunálních voleb v roce 2022, sešli se a domluvili se na spolupráci s menšími subjekty
  • Šárka potvrzuje, že má zájem vyřešit si strategii pro další volby, je v plánu si sednout na podzim a naplánovat si vše
  • Adam potvrzuje
  • Dalibor jen reaguje, že dohled nad komunálními volbami řeší také RV, zejména možné koalicemusí RV schválit
  • Lukáš upozorňuje, že někteří voliči nás do budoucna budou brát jako koalici
  • Martin reaguje na možnou spolupráci s paní Syslovou
  • Tonda reaguje na předešlé, komentuje možnou spolupráci s paní Syslovou
  • Richard se ptá na možnou spolupráci s panem Řehákem a Vítek odpovídá, doplňuje ho Martin
  • dále se debatuje o komunálních volbách

5.) Grilování zájemců o členství - Petrůvová

  • Adam Tomáš se představuje

ŠR: Víš o nějakém svém střetu zájmu v případě tvého působení na kandidátní listině?
A: Mohlo by se to týkat veřejných zakázek.

ŠR: Jsi Rom, jsi připraven na to, že lidi budou zlí?
A: Ano, jsem Rom, bojuji za to, abych byl hrdý Rom, abych se za to nestyděl,. Já jsem si to již zažil, ve škole, v zaměstnání, dokáži s tím nějakým způsobem bojovat. Jsem s tím srovnaný.

VR: Co ti na Pirátech vadí?
A: Nic mě teď nenapadá. Když zapátrám, tak to bylo vyjádření Olgy Richterové k úmrtí Petra Kellnera, za které se posléze omluvila. Také mi vadí hoaxy, které musíme také vysvětlovat v práci, v rodině.

MS: Co vnímáš jako hlavní problémy Teplicka a co bychom tu měli dělat jinak na úrovni vedení města?
A: Štve mě, že tu nejsou bytové výstavby pro mladé rodiny. Většina obecních bytů, kterých je málo, je rozprodaná již dříve. Tohle mi vadí. Místo toho se řeší výstavba atletického stadionu, který tu není potřeba. Není tu podpora mladých lidí. Jít dneska do pronájmu nebo si koupit byt je velmi finančně náročné.

MS: A co by mělo město dělat jinak?
A: Teď mě nic nenapadá. Nedokáži odpovědět.

LR: Co si myslíš, že by měly být klíčové body programu v Teplicích? Co rezonuje společnosti v Teplicích, aby voliče dokázal program oslovit, Jaká politika tě zajímá? Komunál, krajská, celostátní?
A: Do velké politiky se nehrnu. Zajímají mě věci, které jsou lokální. Jsem u Pirátů chvíli. S těmi body do programu, to si musím připravit, sednout si, zamyslet se, setkávat se s lidmi, získávat informace přímo od nich. Ale jak jsem řekl, podpora mladých rodin, řešení drogové problematiky, vyloučených lokalit. Celkově sociální politika.

DZ: Já mám dotaz k patentu na vakcíny. Tipneš si nebo myslíš, jak by se měli Piráti stavět k patentům?
A: Myslím si, že v období, kdy je krize ve společnosti, bys e měli patenty povolit, aby byly pro dobro společnosti.
DZ: Rozumím, že by se měly patenty povolit?
A: Ano, přesně tak.

MS: Jaký máš názor k participativnímu rozpočtu?
A: Já to vnímám pozitivně, obyvatelé města/kraje by na to měli mít podíl, měli by se tím zabývat, měli by vědět, jaký je rozpočet a podílet se na rozhodování.

6.) Různé

  • Martin se ptá, zda bychom neměli přemýšlet nad promyšlenou strategií na sociálních sítích?
  • Vítek reaguje, nic tomu nebrání, máme sociální sítě, máme Vráťu Filípka. Je třeba budovat značku a pracovat na tom, každý to akorát děláme ve svém volném čase.
  • Šárka doplňuje - Já se také nebráním. Facebook jsem zdědila, jsem tam správce já, Vráťa, mohu tě, Martinem, přidat ke správcovství.
  • Martin potvrzuje, že by se chtěl zapojit
  • Zuzka děkuje za iniciativu a apeluje na propojení a schvalování tiskovek s Vráťou
  • Martin s Vítkem a Šárkou řeší sociální sítě a celkově média
  • Vráťa Filípek přišel a shrnuje, jak by měla probíhat další komunikace a strategie, Šárka poté shrnuje
  • Martin se ptá, jak bude probíhat reklama na facebooku
  • Vráťa reaguje
  • Lukáš apeluje na konzultaci v rámci KETů ohledně odborných témat
  • Šárka shrnuje, na čem se dohodlo, kdo bude správce a další
  • Vráťa by rád, kdyby se vytvořil mediální plán a dohodla se témata, na která se bude zaměřovat
  • Tonda potvrzuje, že chce být také správce, bude rád, když se vše bude řešit dohromady
  • Vráťa bude plánovat školení - první bude k facebooku a jak získat své publikum
  • Dalibor informuje o RV - řeší se Správní rada Institutu, RV schválil program do voleb, dále představuje, co RV dělá

Schůze skončila ve 21:20.

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Teplice“