MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 6

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Michale, reaguji na Tvou nabídku rychlého převedení členství na Prahu 6 - tímto žádám o administrativní převedení z SčK na KS Prahu a MS Ph6.
Volby se chci účastnit jen jako volič :)
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Michael.Polak »

Jakožto zakládající člen Člen Pirátské Strany i zakládající člen 1.pokusu o místní sdružení Praha 6 (Lydie - Petr Surový - já) se hlásím na pozici 2.místopředsedy MS Praha 6.

Případná kandidátská řeč je jednoduchá: jsem rodilý rezident Prahy 6, chodil jsem zde na ZŠ i na Gymnázium Arabská, nejsem zde jen podnájemník, ale i majitel bytu, mám zde spoustu přátel, a podnikám zde v oblasti sousedských počítačových sítí (kontakty na minimálně tisícovku rezidentů, které samozřejmě nemohou přímo využít, ale). Samozřejmě bych rád měl možnost účastnit se hlasování o přijímání nových členů (a minimálně tedy mít přehled o tom, jací členové to jsou, co do sdružení přináší, jaký mají vztah k mé městské části, jaký mají politický program).

Klíčové zájmy Prahy 6 popravdě vidím jako reálné prosazovat přes magistrát, nicméně součinnost místního sdružení (a městské části) s celopražským sdružením Piráti (a magistrátu) by určitě byla klíčová. Faktem je, že o dění v městské části i

Co se týče přípravy programu pro komunální volby, tak samozřejmě z hlediska svého technického a analytického zaměření má myslím dobré předpoklady zabývat se kapitolou dopravy - MHD a dostupnost vlakové dopravy přirozeně "geekovské téma" ale kromě toho jsem jak rezidentní řidič auta, tak i rezidentní nadšenec do městské cyklistiky a elektrokol a do budoucna obecně i do elektromobility, takže dovedu tuto problematiku vnímat z celé řady hledisek. Neboli: hlasujte pro mě, pokud se vám líbí můj nápad, že Praha by měla jak po taxíkářích, tak i po uberistech zajíždějících na letiště požadovat alespoň nějak postupné investice do elekotromobility (kvůli snížení hlukové i emisní zátěže naší tranzitní čtvrtě) či je alespoň nějak nepřímo podporovat (čekací/dobíjecí parkoviště u letiště pro elektromobily zdarma, apod.)

Svoji další funkci ve straně (řadový člena Kontrolní Komise) nepovažuju ve vztahu k 2.místopředsedovi místního sdružení za přehnanou kumulaci zájmů - naopak by mě to asi motivovalo více se účastnit schůzí, více připravovat nějaké výstupy směrem ven (teď jsem slíbil tu dopravu), a obecně bych pak mohl hrát roli "styčného důstojníka" mezi místním sdružením a dalšími strukturami ve straně, když bych komunikoval s více než jednou skupinou členů ve straně.

Celkově si myslím, že místní sdružení není jen o komunální politice a že v něm budou organizováni i členové, kteří se zajímají i vznikání celostátních či celoevropských norem a regulací, s přihlédnutím k pirátskému programu. Takže vidím 2. místopředsedu jako místopředsedu spojujícího členy i s jinými, než komunálními tématy - tak, jako jsem říkal, že náš kandidát na starostu by měl být někdo, kdo chodí na zastupitelstvo, tak 2.místopředseda by mohl být někdo, kdo za MS chodí na celopražské schůze (takže by to pro mě byl takový závazek se jich účastnit co nejvíc).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Hruza, Michal.Zachar

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Michael.Polak »

Ivan.Hruza píše:Namísto toho ale PKS Praha začalo přijímat členy a rovnou je registrovat do MS P6.
Toto je věc, se kterou úplně nesouhlasím. Voleb do předsednictva i místopředsednictva jsem se zúčastnil, a toto bylo maximum, co jsem mohl udělat proto, aby toto nebylo nutné.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Michael.Polak »

Michal.Jokes píše:
Jan.Lejcko píše:Syro, pokud vim tak jsi momentalne clenem KS Praha..
- stejny problem jako ja = nemoznost se zucastnit voleb, jinymi slovy receno nemas aktivni a volebni pravo tj. byt volen a volit.
Jsem to asi napsal moc komplikovaně - zkusím jinak: kdo není členem, může se jím stát, stačí mi napsat a já to předložím krajskému předsednictvu a při troše štěstí jste jím hned zítra.
Tak zrovna v případě Petra Syrového, který snažil místní sdružení v Praze 6 založit už dávno, bych pro tenhle trik s přeřazením do MS, aby tu mohl hlasovat, i hlasoval :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Michal.Zachar

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Kandidatůry na do-volby 2. místopředsedy se zdržuji, ač je to mírně řečeno off topic-spam, a jsem v tomto případě pro co nejrychlejší možný postup pro do-volby v souladu tak, jak je zde uvedl kolega Hrůza :-)...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Hruza, Jiri.Hoskovec, Michal.Zachar
Petr.Syrovy
Příspěvky: 115
Registrován: 03 úno 2012, 11:28
Bydliště: U stanice 593 Praha 6
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Petr.Syrovy »

Díky že jsi se mne zastal.Ja jsem v tu chvilku zahodil telefon a nějak jsem si zapnul : přestat sledovat tohle téma.... no a k dovolbe... pretože mne nikdo nepodpořil tak samozřejmě kandiduji .Jen bych vás všechny informoval ještě před volbou že lidé kteří neco dělají pro Prahu 6 to nedělají na schůzích Pirátů ale v terénu a s lidmi.
Rád bych slyšel od kandidátů co udělali pro občany P6 a kam až to dotáhli.
Jak píšu: [youtube][/youtube]kandiduji!
Ale tím že pracují v terénu mám úspěchy. Možná větší než někteří z vás ze židle. Proto bych byl rád aby i druhý místopředseda byl zvolen člověk aktivní a pomáhající hlavně v terénu se znalostí místních problémů a vědomostí jak je lze řešit a s kým je řešit,zároveň takový kandidát který bude umět podporu sehnat i z okruhu mimo Piráty nejlépe i ostatních stran a dokonce i opozice.
Já například nyní spolupracuji s několika spolky na P6 jako občan. Všichni ví že jsem Pirát ale berou mne jako Pirátského Občana..... už to nemusím o sobě nikde říkat a vysvětlovat.
Díky mé spolupráci s těmito spolky je nově postavené hřiště v ulici U kolejí začala výstavba komunitni zahrady Liboza několik dopravních změn na P6 zorganizovali jsme několik úprav ohledně svozu bio odpadu a rozmístění kontejnerů obohacene o šatstvo a konzervy-plech.
Díky podpoře různých místních akcí které jsou například: sousedské snídaně, otevřené dvorky, bazary, různá tematická setkání, pochody a výlety je toho dost....
Pak člověk na ty schůze fakt nestíhá....
Volte prosím člověka který bude s lidmi a nebude jen za stolem!
Děkuji jestli jste to dočetli až sem.
SYRO
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Syrovy za příspěvek:
Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Člen KS Praha
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Michal.Zachar »

Michale, taktéž reaguji na Tvou nabídku rychlého převedení členství na Prahu 6 - tímto žádám o administrativní převedení z KS Praha na MS Ph6.
Volby se chci účastnit stejně jako Václav Fořtík pouze jen jako volič :)

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Petr.Syrovy
Příspěvky: 115
Registrován: 03 úno 2012, 11:28
Bydliště: U stanice 593 Praha 6
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Petr.Syrovy »

Neberte to ve zlém ale podle mne by měla msp6 se vyjadřovat k přijímání nových členů....... zatím jsem neměl problém ale až ho budu mít???
Petr.Syrovy
Příspěvky: 115
Registrován: 03 úno 2012, 11:28
Bydliště: U stanice 593 Praha 6
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Petr.Syrovy »

A promiňte msp6 přijímá členy ne že někdo jim je dá....byla to jedna z věcí když jsem to zakládal. Všichni straníci kteří chtějí být straníky na P6 by měli být odsouhlaseni radnymi členy P6.... nevidím v tom problém zatím ale cesta pred tim je podivná
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: MS Praha 6 2/2017 Dovolba 2. místopředsedy (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Registruji tyto kandidáty:
Jiří Hoskovec - přihlášení
Ivan Hrůza - přihlášení
Michael Polák - přihlášení
Petr Syrový - přihlášení
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 6“