Petr Hubáček - žádost o členství

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
Petr.H.
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Petr Hubáček - žádost o členství

Příspěvek od Petr.H. »

Milí Piráti,
Je tomu už dva a tři čtvrtě roku, co jsem se co stará konzerva přenesl přes ten neseriózní název strany, sympatie k jejímu programu a činnosti převážily mé výhrady a já se stal registrovaným příznivcem. Doteď jsem plné členství zvažoval, neb jsem politikou dosud zhrzen (hned po Listopadu jsem byl osm let zastupitelem ve Zličíně, členem předsednictva a dva roky místopředsedou Klubu angažovaných nestraníků). Z té doby nemám vlastně žádný pocit byť dílčího uspokojení, jen a jen zklamání z vlastní naivity a – co si budeme povídat – blbosti. Takže jsem se pomyšlení na nějaké další angažmá naprosto vzdálil. Ztratil jsem víru, že v tomhle státě lze slušným způsobem v politice uspět a něčeho dosáhnout. A nemohu říct, že by ze mne tahle skepse už slezla. Až při pohledu na činnost Pirátů, jíž jsem se občas přiblížil skrze Terezu – místopředsedkyni MS – jsem začal křesat naději.
Dnes mám pocit, že nepodpořit tak opravdovou (a úspěšnou) snahu dělat politiku k obecnému prospěchu, kterou vnímám u Pirátů, by byla zrada nějakých pozapomenutých zásad. Myslím, že vyděšeni preferencemi dohodnuté koalice se STANem připraví zastánci dosavadních způsobů vládnutí mnoho protivenství a podrazů a může nastat situace, v níž půjde o každý hlas a každého člena.
Proto jsem se odhodlal požádat o členství. Nemám moc co nabídnout: Paměť selhává, demence dotírá, s počítači nekamarádím a z vlasů už dredy nevytvořím. S odvoláním na pirátský liberalismus tedy alespoň hodlám podrobit přísné zkoušce vaši trpělivost a toleranci jinakosti.
Jsem učitel, ne moc pohotový v řeči, ale schopný psát bez chyb. Zatím jsem se zúčastnil roznášení Pirátských předvolebních novin a několika pirátských jednorázových akcí a jsem členem komise Zdravá šestka na MÚ. Nemám ambici někam kandidovat – jedině podle potřeby zaplnit místo do počtu. Mám skromnou představu o možnosti být užitečný formou držení basy. Žiju v naději, že pozice skeptického protivného dědka je ještě volná.
Petr Hubáček
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.H. za příspěvky (celkem 6):
Tereza.Hubackova, Ondrej.Chrast, Antonin.Stogr, Ondrej.Vykoukal, Milos.Vlach, V__
Antonin.Stogr
Místní předsednictvo
Profese: součást sociálního pivovaru
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Petr Hubáček - žádost o členství

Příspěvek od Antonin.Stogr »

Petře, jsem rád, že nejsi pštros! Nejsi totiž lhostejný a neschováváš hlavu před problémy. Ba naopak a už jsi to při práci (i zábavě) s námi dokázal mockrát.
Do Tebou zmiňované pozice si nemůžeme přát lepšího adepta a těším se (a doufám), že již brzy nebudeš své kvality prokazovat "jen" jako RegP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stogr za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Hubackova, Ondrej.Chrast, Petr.H., V__
Tereza.Hubackova
Místní předsednictvo
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 1098 poděkování
Dostal poděkování: 416 poděkování

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Mám radost, že se s rozhoupal :P Ale všem stejným metrem, takže tady je sada našich předgrilovacích otázek:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl. Koho si volil v předchozích volbách (2010, 2013, 2017, 2019)?
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizovala bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o EU - klady a zápory?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

A ještě jedna navíc: Tvůj názor na manželství pro všechny?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvek:
V__
Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD
Petr.H.
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: učitel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Příspěvek od Petr.H. »

Tady jsou mé odpovědi na zvědavé dotazy:
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl. Koho si volil v předchozích volbách (2010, 2013, 2017, 2019)?
Anžto mi paměť neslouží, nejsem schopen vyjmenovat, koho jsem kdy volil. Ale když se zamyslím, mám pocit, že po OF, KAN a SZ jsem už vždycky volil strany nově vzniklé z proklamované nespokojenosti členů stran se stranickými nabobskými manýry, prosazováním sobeckých zájmů, úplatkářstvím a klientelismem, abych si záhy po volbách připadal opět jako naivka. To připadání si jako blbec mě začalo malinko přecházet od doby, kdy volím piráty (od 2017). V té době jsem se názorově posunul od politické pravice zdiskreditované Klausem a dalšími exponenty někam do meziprostoru, až mě pravolevost přestala zajímat celkově. Přirozeným zaměřením jsem asi šílená konzerva, která by ráda pozurážela ruce každému, kdo šťourá ve věcech, které slušně fungují. Jenže když se k čemukoli přiblížím a vidím, kolik toho nefunguje nebo funguje blbě, shledávám, že jsem vlastně těžkej liberál.
Na čem mi záleží nejvíc, je slušnost a ochota pracovat opravdu v obecném zájmu. Mládí a jeho adaptabilita a další schopnosti spolu se vzděláním, vědomé rozhodnutí nastavovat si pravidla tak, aby nikdo zbytečně nepřišel do pokušení uhnout z cesty slušnosti a otevřenosti, to jsou mé dojmy z fungování Pirátů.
Piráty s touhle výbavou už pár let sleduji, vždycky se sympatiemi, ale zprvu s úzkostí. Slušnost a takovou míru otevřenosti jsem totiž po zkušenostech z praktické politiky až donedávna považoval za zásady politicky šíleně sebevražedné. A hleďme, zdá se, že po letech bezedného marasmu se stále více voličů domnívá, že to tak není… Nedělám si osobní ambice, ale prostým členstvím chci dát najevo, že s Piráty prostě souhlasím. Taky mi postupně dochází (jakkoli mě to překvapuje), že nevím všechno, něco si klidně nechám vysvětlit a leccos pochopit nemusím, abych se za to postavil, když to prosazují odborně zdatní lidé, kterých mám dostatek důvodů si vážit.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?
Určitě jsem pro konopí: myslím, že pěstování pro vlastní potřebu je lidské právo. Obchodování s ním by myslím mohlo podléhat kontrole jako obchod třeba s alkoholem. LSD se zkoumá v NÚDZ, já bych ho klidně zkoumal taky. Na heroin nemám jasný názor.
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Nejsa ani zdaleka ekonom, obecně myslím dotace trochu křiví ekonomiku a dají se zneužít. Jako milejší bych viděl využití peněz na účinnou sanaci nezaviněných průšvihů v zemědělství i průmyslu, ale hlavně pro startupy. Ale dokud na dotace hraje celá Evropa, asi se jich nezbavíme.
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Tak to se ptáš toho pravého. Ale vzhledem k sousedství OSA a autorského zákona bych se vsadil, že Intergram nebude jméno mezinárodně uznávané váhové jednotky, co? Rád budu naslouchat hovorům znalejších a třeba něco pochytím…
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Ve své paměti.
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Ve zdravé mysli. Slušný člověk nějak vnímá hranici mezi vyjadřováním názoru a překračováním práva na osobní jinakost kohokoli, a pokud není v silném afektu, zpravidla ji nepřekračuje. Souvisí to i s inteligencí a sociální inteligencí: inteligentní člověk ví, že není moc těžké rozčílit hlupáka, aby za něj či jeho zájmy někomu ublížil, zejména ve stádu sobě podobných, a proto je opatrný. Takže jsem pro trestnost projevů určených k rozdmýchávání nenávisti a schopných to činit, zejména šíření vědomých lží na internetu. A to bych trestal asi dost, protože může způsobit mimořádně velké škody.
7. Co si myslíš o EU - klady a zápory?
Jednoznačně pro. Euro už tu mělo být dávno. Navázat se co nejpevněji na fungující demokracie, být součástí tak významného společného trhu i bezpečného prostoru mi přijde jako jedinečná šance. Negativa jistěže jsou: hlavně asi těžkopádnost rozhodování. Na druhé straně je EU natolik vstřícná ke svým zejména malým členům, že si to svými postoji zatím nezasluhujeme. Doufám, že po vítězství pirátostanové koalice se to změní.
8. Názor na referendum?
Původně nadšení, dnes veliká skepse: strašně snadno zneužitelné a manipulovatelné. Velmi záleží na formulaci otázek (a nutné zjednodušení dává příliš prostoru zmíněným lžím na internetu.)
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Ne co, kdo! Ale věcně: korupce a mafiánské zákony týkající se obchodu s chudobou a exekucemi stojí daňové poplatníky obrovské prostředky, které by mohly třeba sanovat touto vládou nasekané dluhy.

A ještě jedna navíc: Tvůj názor na manželství pro všechny?
Ve stadiu přemáhání reziduí předsudků už to mám racionálně srovnané na generální ano, ale vadilo by mi nazývat sezdané soužití jednopohlavních párů manželstvím. Slovo manželství má jasný význam. Tady jsem zatím na hranici svého liberalismu.
Děkuji pěkně za otázky, přiměly mě zase se jednou vydat na tenký led vlastního uvažování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.H. za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, V__
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 6“