teď jako přihlášený uživatel...

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
tomassidlo
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 08 dub 2018, 23:17
Profese: https://wiki.pirati.cz/lide/tomas_sidlo
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

teď jako přihlášený uživatel...

Příspěvek od tomassidlo »

Ahoj,

koncem minulého tisíceletí se u nás doma objevil XChaoss, vylezl na střechu a nainstaloval anténu, která připojovala naše počítače k internetu - spolehlivěji, rychleji, a za zlomek ceny ve srovnání s etablovanými poskytovateli. Od té doby se u nás XChaoss čas od času zjevoval, aby anténu natočil na nový zdroj, nebo aby ji i s nám přestěhoval do nového bydliště.

Před pár lety začal XChaoss mluvit o Pirátech, a přišlo mi, že je to vlastně obdoba komunitního internetu , ale nyní v politice. Také: Spolehlivěji, rychleji a za zlomek ceny ve srovnání s etablovanými poskytovateli. Zval mne k nejchytřejšímu muži Pirátů, který bydlí pár domů odemne, abych přišel podisktutovat. V tu dobu jsem ovšem již na pozvání Starostů a nezávislých zastupoval spolky ve Finančním výboru Zastupitelstva městské části a říkal jsem si, že nebudu svoji politickou afiliaci nějak komplikovat.

Za to, že jsem nakonec přeci jen přišel, může chování Pirátů po volbách na podzim 2017: klidné, konzistentní, veselé, vycházející z předvolebních prohlášení, podpořené stranickou infrastrukturou, která si na otevřenost nehraje, ale je to vtělená otevřenost. Říkal jsem si, že do takového prostředí by bylo dobré patřit, a že taková parta by opravdu mohla přinést do politiky změnu, na rozdíl od všech předchozích part, které o změně jen mluvily, ale po volbách se dřív nebo později zařadily do bezútěšného politického provozu, mj. protože se nehlídaly navzájem.

Rád bych se s Piráty pokusil napravit hospodaření městské části, tak aby se neprodávaly pod cenou jedinečné majetky, aby se majetky s uvážením využívaly, a aby se místo kouřových clon a jakoakcí mluvilo s občany o jejich opravdových potřebách. Rozpočet městské části v sobě dlouhodobě obsahuje značný, zčásti skrytý deficit, a zodpovědná reforma rozpočtu MČ bude v příštím volebním období nezbytná, protože majetek k prodeji dochází a už nebude co projídat. Na tom bych se rád podílel.

Můžu u Pirátů využít zkušeností ze sedmileté práce ve spolkovém prostředí Prahy 6, kde jsme pár bitev vyhráli a pár zase prohráli, a kde je komunikace s radnicí zásadní dovedností. Můžu k tomu využít zkušeností ze čtyřleté práce ve finančním výboru a dvouleté práce v komisi územního rozvoje radnice Prahy 6, i z organizace dialogu mezi radnicí a občanským sektorem - psaním peticí, organizacemi společných setkání, koncepcí a provozem spolkové stránky v radničních novinách.

Vzděláním jsem sociolog a manažer, pracuji čím dál více v neziskovém spíše než v obchodním sektoru. Podrobnosti viz https://www.linkedin.com/in/tomassidlo/
Tito uživatelé poděkovali autorovi tomassidlo za příspěvky (celkem 2):
Vit.Fux, Jana.Kabelova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 6“