O plnění předvolebních slibů

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 6

Jarmila
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2018, 12:09
Profese: textilní výtvarnice
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: O plnění předvolebních slibů

Příspěvek od Jarmila »

Pane Zábranský, všechno co píšete se dozvídám až teď. Chyby v komunikaci byly, nikoli však z mé strany. Já jsem během těch osmi měsíců napsala několik mailů panu Michálkovi, pak jsem, již na podzim, krátce komunikovala s paní Krausovou, která mě odkázala na pana Loužka. Také jsem byla několikrát osobně na Magistrátu a hovořila o věci jak s P. Michálkem (v létě) tak s p. Loužkem - na podzim. Za celou dobu mi nikdo z nich neřekl, v jaké fázi jednání ta věc je. Několikrát jsem nabízela součinnost. A ještě k tomu údaji, že Magistrát nemá kompetence rozhodovat o majetku šestého pražského obvodu. To je poněkud zavádějící informace. Obecní byty snad patří Hlavnímu městu Praze , je to tak ? Magistrát by tedy měl být nadřízeným orgánem obcí. Není-li tomu tak, poučte mě prosím Vy jste právník.
Jarmila
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2018, 12:09
Profese: textilní výtvarnice
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: O plnění předvolebních slibů

Příspěvek od Jarmila »

Pane Zábranský, termín konspirace a podvod jste použil Vy. Já jsem se takto nevyslovila ani jednou !
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2126
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2058 poděkování
Dostal poděkování: 3787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O plnění předvolebních slibů

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Jarmila píše:Pane Zábranský, všechno co píšete se dozvídám až teď. Chyby v komunikaci byly, nikoli však z mé strany. Já jsem během těch osmi měsíců napsala několik mailů panu Michálkovi, pak jsem, již na podzim, krátce komunikovala s paní Krausovou, která mě odkázala na pana Loužka. Také jsem byla několikrát osobně na Magistrátu a hovořila o věci jak s P. Michálkem (v létě) tak s p. Loužkem - na podzim. Za celou dobu mi nikdo z nich neřekl, v jaké fázi jednání ta věc je. Několikrát jsem nabízela součinnost. A ještě k tomu údaji, že Magistrát nemá kompetence rozhodovat o majetku šestého pražského obvodu. To je poněkud zavádějící informace. Obecní byty snad patří Hlavnímu městu Praze , je to tak ? Magistrát by tedy měl být nadřízeným orgánem obcí. Není-li tomu tak, poučte mě prosím Vy jste právník.
Souhlasím, že chyby v komunikaci byly na naší straně a omlouvám se za to. Magistrát je sice vlastníkem veškerého nemovitého majetku městských částí, takže i bytů, ale když nějakou nemovitost svěří městské části, pak je plně v kompetenci této městské části, jak ji bude využívat, a Magistrát jí do toho nemůže moc mluvit.
Jarmila píše:Pane Zábranský, termín konspirace a podvod jste použil Vy. Já jsem se takto nevyslovila ani jednou !
Za použití slova "konspirace" se omlouvám, to o "podvodu" nebylo adresováno vám, ale Karlovi.

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Jarmila
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2018, 12:09
Profese: textilní výtvarnice
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: O plnění předvolebních slibů

Příspěvek od Jarmila »

Pane Zábranský, co přesně znamená, že..." Magistrát jí (městské části) nemůže do toho moc mluvit. "? Mám tomu rozumět tak, že městské části mají absolutní volnost při nakládání s majetkem obecním, ergo majetkem hlavního města Prahy ? A to i tehdy, když je zde legitimní podezření na korupci a možné rozkrádání bytového fondu ? Anebo je zcela legitimní, že jistá městská část prodá obecní byt v privatizaci za 300 - 400 000 Kč aby pak šťastný majitel takto privatizovaného bytu tento byt později (po roce) zpeněžil se ziskem až dvanáctinásobným ?
Konkrétně. : Byt koupený v privatizaci za 420 000 Kč byl o rok později jeho velmi šťastným majitelem prodán za tržní cenu 5 700 000 Kč. Takže městská část Praha nechala svého nájemce vydělat 5 280 000 Kč. A do toho nemůže Magistrát mluvit ? A že městská část prodává obecní byty lidem až odkudsi ze Šumavy , že tito "nájemníci" v nich nikdy nebydleli (dokonce ani dlouhodobě neplatili nájemné) a pak je prodali se stejným ziskem jak jsem uvedla v prvním případě, tak to je v pořádku, do toho nemůže Magistrát mluvit ? Údaje, jež zde uvádím, jsou doložitelné. Získala jsem je postupně výpisem z Katastru nemovitostí.
A v dotyčné lukrativní činžovní vile se zahradou, která je takto již téměř celá rozprodána, tak zde dosud žiji (30 let). Vila se zahradou, o sedmi bytových jednotkách patřila původně Městské části Praha 6.Dnes zde zůstal již jen jediný byt, který sice právně ještě patří obci, ale de facto je již prodán -respektive zaslíben jednomu jedinému majiteli, stavebnímu podnikateli z Plzně.( Tak jako ostatní zmíněné byty). Všechny skutečnosti, které teď uvádím, lze doložit. Jsou obsaženy v podkladech, které jsem v květnu 2017 předala panu Michálkovi. Pro mě je tedy až zarážející, že tohle nikoho nezajímá. A Vaši kolegové z Prahy 6 hovoří o svojí angažovanosti stran sociálního bydlení....Jakou politiku tedy děláte ? A jak? Co děláte pro to, aby jste pomohli odkrývat korupci ? Opravdu odkrýváte jednu korupční aféru za druhou ?
No, pro mě se Piráti stali jen další politickou stranou, která má velmi dobře nastavenou volební kampaň ,dovede potenciální voliče oslovit velice poutavými volebními hesly - ale to je vše. Kontrola moci mocných nejenže nefunguje, ale především zde nevidím sebemenší náznak vůle. A argument, že toho máte moc - ten slyším z vaší strany až příliš často.
P.S. Materiály, které jsem vám (straně) na jaře loňského roku poskytla, tak ty potřebuji zpět. Pokud je to ve Vaší kompetenci, napište mi prosím kdy si je můžu převzít. Doufám, že zůstaly na Magistrátu.
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: O plnění předvolebních slibů

Příspěvek od Karel666 »

Za použití slova "konspirace" se omlouvám, to o "podvodu" nebylo adresováno vám, ale Karlovi.
Slíbit něco a nesplnit je co když ne podvod? Řeknu to jednoduše, slíbili jste prošetření s tím, že danou paní/slečnu budute informovat. Informovali jste ji? NE, takže jste ji svíma slibama uvedli v omyl = podvodné jednání?

Hele, základ je, když něco Michálek slíbil a pak se na to vykašlal, pak neměl nic slibovat nebo dohlídnout, že se na to člověk kterýmu to předal nevykašlal. Tohle jednání se v soukromých firmách netoleruje (teda pouze rodinným příslušníkům... apod.)

Odpověděli jste slečně/paní za jak dlouho?
Odpověděli, že jste se na to nevykašlali nebo, že prostě byla otravná?
...
Jedna věc je že nemáte pravomoce, ale druhá je slibovat a pak...
Jarmila
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2018, 12:09
Profese: textilní výtvarnice
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: O plnění předvolebních slibů

Příspěvek od Jarmila »

Souhlasím s Vámi, Karle 666, i já to již vnímám jako podvod. Naposledy jsem panu Zábranskému položila několik otázek. Respektive argumentovala jsem, že Magistrát JE zodpovědný a také nadřízený orgán a že má nejen pravomoce, ale i povinnost kontrolovat jak obce se svěřeným majetkem hospodaří. A rovněž jsem ho požádala, aby mi sdělil, kdy si alespoň mohu vyzvednout podklady, které jsem před devíti měsíci dala k šetření.Ale ani pan Zábranský se doposud neobtěžoval, aby mi odpověděl. Budoucí právník je natolik bohorovný, že mi ani neříká pravdu - když argumentuje výmluvou, že Magistrát nemůže moc zasahovat do pravomocí obcí (!!!) A ani není schopen odpovědět ohledně předání materiálu. Totéž platí i o p. Loužkovi. Osobu pana Michálka raději vynechám. Měl mi v létě napsat, že nemá čas, ale nekomunikoval vůbec. Po té, kdy pan Michálek za zády všech členů stáhnul podnět týkající se voleb, ztratil moji důvěru definitivně.
Takže se připojuji a říkám PODVOD ! PODVOD! a PODVOD ! Jarmila.
Odpovědět

Zpět na „Praha 6“