Koněvův pomník

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
Michal.Macek
Člen KS Praha
Profese: Hospodář PK Pirátů
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Koněvův pomník

Příspěvek od Michal.Macek » 10 zář 2019, 10:10

Jan.Lipavsky píše:
04 zář 2019, 21:47
Ještě jsem se chtěl zeptat @Roman.Kucera jaké to bylo v pondělí na demošce. Který projev se tí líbil nejvíc? Ovčáček, Foldyna, Grospič, Volný nebo Skála?
Není tohle na oficiální přezkum ve věci veřejného vystupování člena Romana Kučery? Kdo jsou jeho mateřské MS? Praha 7?

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 10 zář 2019, 14:12

Petr.Vileta píše:
08 zář 2019, 22:34

Naser Rusa, posílíš mír.
Když je rozpálíme do běla přes Koněvovu sochu, těžko se pak mohou divit, když vypadnou z tendru na jadernou elektrárnu z důvodu bezpečnostních zájmů státu. ;)
Máš tam navíc to velké R a ty zbejvající písmena se píšou velký. Tak to zní v originále :P
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22483 poděkování
Dostal poděkování: 19160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 10 zář 2019, 17:55

Ne-e-e, naštvat skutečnou velmoc není moudré. Jak pravil nějaký světový politik, "Rusko je benzínová pumpa, převlečená za stát."

Asi nejmoudřejší se zdá Koněnova dcera, tedy pokud to byl skutečně její nápad a ne Kremlu, aby Vladimir Vladimirovič neztratil tvář. Koněvův pomník na Prospektě Koněva v Moskvě dává smysl. A konečně bude Ivan Stěpanovič doma.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: knihovnice, spisovatelka
Dal poděkování: 1365 poděkování
Dostal poděkování: 595 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barbora.Hruzova » 11 zář 2019, 10:07

Michal.Macek píše:
10 zář 2019, 10:10
Jan.Lipavsky píše:
04 zář 2019, 21:47
Ještě jsem se chtěl zeptat @Roman.Kucera jaké to bylo v pondělí na demošce. Který projev se tí líbil nejvíc? Ovčáček, Foldyna, Grospič, Volný nebo Skála?
Není tohle na oficiální přezkum ve věci veřejného vystupování člena Romana Kučery? Kdo jsou jeho mateřské MS? Praha 7?
Tvůj příspěvek je poněkud zmatený. Chceš oficiální přezkum Romana Kučery a použiješ k tomu citaci Jana Lipavského. Co chceš teda přezkoumávat? Jaký "závadný" příspěvek měl podle tebe Roman Kučera napsat? A mimochodem, pirátské fórum bylo založeno proto, aby sem mohli všichni svobodně psát svoje názory. Já v jeho příspěvcích nic "závadného" nevidím.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 11 zář 2019, 10:19

Barbora.Hruzova píše:
11 zář 2019, 10:07
Michal.Macek píše:
10 zář 2019, 10:10

Tvůj příspěvek je poněkud zmatený. Chceš oficiální přezkum Romana Kučery a použiješ k tomu citaci Jana Lipavského. Co chceš teda přezkoumávat? Jaký "závadný" příspěvek měl podle tebe Roman Kučera napsat? A mimochodem, pirátské fórum bylo založeno proto, aby sem mohli všichni svobodně psát svoje názory. Já v jeho příspěvcích nic "závadného" nevidím.
Svazáček by mi to do očí neřekl.
Ale na tak džendrově nekorektní dotaz "Kdo jsou moje mateřské MS" fakt nedokážu odpovědět. Copak fotři nemají žádná práva? Svazáku, dovzdělej se :D
Tvl nějaký Michal Macek :D
Petr.Vileta píše:
10 zář 2019, 17:55
Asi nejmoudřejší se zdá Koněnova dcera, tedy pokud to byl skutečně její nápad
Byl to fejk. Ale výrok "Rusko je benzínová pumpa, převlečená za stát." naplňuje všechny znaky tzv. předsudečné nenávisti v té nejubožejší podobě. Fakt jsi za ty roky klesl dost hluboko.

Marek.Necada
Jednatel republikového výboru
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8439 poděkování
Dostal poděkování: 5711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 11 zář 2019, 10:45

Filip.Mezera píše:
07 zář 2019, 16:35
Koněv patří buď do muzea nebo do Ruska. Nechal bych Rusům vybrat a tím by to mělo skončit. Je to zločinec a nevím, co by měl dělat v našem veřejném prostoru.
Pokud se analogickým způsobem bude postupovat se všemi zločinci, kteří mají pomníky ve veřejném prostoru, nejsem proti. Selektivní humbuk kolem Koněva však vypovídá zejména o zaujatosti zúčastněných.

Související příspěvek odjinud:
⧠ A = 0 píše: On ten „whatabautismus“ může právě pomoci k vhodné prioritisaci nebo k systematisaci řešení problémů.

Vezměme například aktuální (pseudo)problém pomníků v Praze. Má li se odstraňovat vrah Koněv, a někdo namítne třeba „a co vrah Churchill?“, je to whataboutismus? Podle mne zjevně ano, ale je to whataboutismus zcela k věci. Následovat by měla diskuse k vymezení co nejobjektivnější hranice, kterým vrahům stavět (či ponechávat) pomníky, tj. snaha o nějaké systematické řešení.

Jsou prostě věci, které by se neměly řešit izolovaně, ale v širším kontextu. A řekl bych, že v politice je takových věcí drtivá většina.
No asi jsem příliš velký idealista.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Hruzova, Roman.Kucera, Janka.Michailidu, Dalibor.Zahora
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 2741 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 11 zář 2019, 11:50

Marek.Necada píše:
11 zář 2019, 10:45
Pokud se analogickým způsobem bude postupovat se všemi zločinci, kteří mají pomníky ve veřejném prostoru, nejsem proti.
Vidím tu správně požadavek na centrální zákonnou regulaci? Na čí požadavek a proč? Snaha udělat z jednoho lokálního problému celospolečenský / mezinárodní problém také vypovídá o zaujatosti zúčastněných. ;)

Marek.Necada
Jednatel republikového výboru
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8439 poděkování
Dostal poděkování: 5711 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 11 zář 2019, 12:05

Ondra.kl píše:
11 zář 2019, 11:50
Vidím tu správně požadavek na centrální zákonnou regulaci?
Ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Stogr, Janka.Michailidu
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Roman.Kucera
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 11 zář 2019, 12:08

Ondra.kl píše:
11 zář 2019, 11:50
Snaha udělat z jednoho lokálního problému celospolečenský / mezinárodní problém také vypovídá o zaujatosti zúčastněných. ;)
Já tam vidím snahu udělat z nulového problému mezinárodní ostudu. Snaží se Kolář. Kdo další, rači nespekuluju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
jaha2x

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22483 poděkování
Dostal poděkování: 19160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 11 zář 2019, 13:58

Roman.Kucera píše:
11 zář 2019, 10:19
Ale výrok "Rusko je benzínová pumpa, převlečená za stát." naplňuje všechny znaky tzv. předsudečné nenávisti v té nejubožejší podobě. Fakt jsi za ty roky klesl dost hluboko.
Já nikam klesat nemusel. Narodil jsem se v době, kdy už jsme byli sovětskou kolonií politicky i hospodářsky, Rusáky jsem neměl rád nikdy, myslím jako národ, společenství. Jednotlivého Rusa, pokud měl podobné politické a kulturní názory, jsem klidně přijal za kamaráda (třeba na vojně na Libavé). Takže já nikam neklesám, já se jen utvrzuji v názoru. Ostatně výraz "Udělej to jako pro Rusáky", tedy udělej to blbuvzdorné, je starý asi tak 60 let, možná ještě starší.

A teď otázka: když někoho nenávidíš z důvodu předsudků, je to předsudečná nenávist. Ale co když si z někoho, z důvodu předsudků, děláš neskutečnou prdel? Je to předsudečná sranda, nebo co? OFFTOPICKaždý rok koukám na Mrazíka. Ne proto, že je to pěkné, moudré, nebo cokoliv, ale proto, že je to tak úžasně blbé, až je to k smíchu.

No nic, jdu rozdojit kozla :twisted:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Praha 6“