ideální web města/obce

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Dominika Michailidu píše:Martin Luther King říkal, že se to nemusí.. :) jde o to, abychom věděli, co je špatně, proč je to špatně a jak se to dá udělat lépe.
Proto jsme Piráti!
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Budeme kompletně předělávat obvodní web http://www.mesto-ul.cz/
Mají některá jiná města (popř. jejich obvody) zájem spolupracovat? Nevypadá to, že by se podařilo vytvořit univerzální pirátský web, ale na druhou stranu je zbytečné, aby si každé město nechávalo dělat stránky zvlášť.
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Příští středu budu udělovat cenu Pražský erb za nejlepší web městské části, tak dám vědět, co jsem se dozvěděl. ;)

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Martin.Smida píše:nějaké připomínky k http://www.majetin.cz ???
Díky.
Chybí registr smluv nebo jsem to přehlídl a je to v nějaké záložce?

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od Martin.Smida »

Jakub.Nepejchal píše:
Martin.Smida píše:nějaké připomínky k http://www.majetin.cz ???
Díky.
Chybí registr smluv nebo jsem to přehlídl a je to v nějaké záložce?
chybí.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Smida píše:
Jakub.Nepejchal píše:
Martin.Smida píše:nějaké připomínky k http://www.majetin.cz ???
Díky.
Chybí registr smluv nebo jsem to přehlídl a je to v nějaké záložce?
chybí.
A nemohli byste použít tohle? https://portal.gov.cz/portal/rejstriky/data/10013/

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od Martin.Smida »

bumpuju vlákno, bo v Majetíně starostka rozběhla snahy o nový web. Vůbec netušim, jak je daleko, ale to brzo zjistim.
zatím jsem viděl je jedno jpg majetin-f749/dokumenty-t27215-10.html#p417537
tak jsem napsal spolu-zastupitelům
OFFTOPICZdraví Vás kolegové,

oceňuju snahu o nové a lepší webovky. Z jednoho jpg moc nepoznám, ale něco přece...

Je to míň přehledný, než současný webovky ( a ty teda taky moc přehledný nejsou). Počasí na aktuální den je tam úplně zbytečně - na počasí si přece nezapnu web Majetína. Jak je v právě teď v Majetíně uvidím líp z okna, než z webu. :-)

Věřím, že ten kalendář bude interaktivní - že budou zvýrazněna okýnka, kde nějaká akce je a po najetí myši na ono okýnko se ukáže, o co jde (ideálně i bez rozkliku). Zásadní je, jak půjde ten kalendář plnit. ideálně, kdyby jej mohli jednoduše (přes webový formulář třeba) plnit všichni, kdo nějaké akce v Majetíně dělají - pak to tam bude bez prodlev a může to být skutečně funkční. bylo by skvělé, kdyby byl jednoduše na jednom místě dostupný rozpis zápasů obou majetínských fotbalů, kulturních akcí a jakýchkoli jiných veřejných akcí. prostě se moct jednoduše podívat, co se následující měsíc bude dít.

Novinky - zdá se mi, že 4 novinky zobrazené na stránce jsou velmi málo. Novinky jsou zásadní a kdo nestíhá nebo jinak mine hlášení v rozhlase, je tohle hlavní zdroj. Pokud je v hlášení víc jak čtyři příspěvky, už se vpodstatě jeden příspěvek na hlavní stránce nezobrazí vůbec. je to málo a nutí to k rozklikávání (to je dobré, když je na webu reklama - pro uživatele je to spíš přítěž). Doporučil bych počet zobrazovaných novinek rapidně zvýšit (abych třeba uviděl i natolik starou novinku, kterou už jsem viděl, a tak budu vědět, že mi nic neuniklo). Málokdo totiž otevírá web majetin.cz každý den, nebo i každý týden.

taky bych se přimluvil, aby u novinek, a platí to i u těch, které jsou rozesílány emailem, byly i v popisu napsané základní informace. často je to jen nadpis s přílohou, takže pro zjištění informace, "co , kdy kde" je potřeba stahovat přílohu. A obzvlášť u těch, co obsluhují email přes mobil, je to náročné, zdlouhavé a hlavně nesmyslné. Nemusí mít každý v počítači stažený plakát k např. drakiádě, stačí mu vědět, "co, kdy, kde" a to se dá napsat skoro vždy do jednoho řádku - klidně do samotného názvu emailu / novinky.

historie - asi taky nemusí být na první straně. koho by zajímala, ten si ji jednoduše najde. většina lidí si chodí na web pro aktuální informace - nebo si to aspon myslím. analýzou navštěvnosti stávajícího webu mě klidně vyveďte z omylu.

Vzhled se mi moc hodnotit nechce. nejsem designér ani webový architekt, ale ta kniha nahoře se mi zdá teda dost divná.

Vitruální prohlídka - vůbec netuším, k čemu je to dobrý.

menu je nahoře, na boku a dokonce i dole, to jsem našel až po chvíli a přitom to spodní menu se mi zdá nejužitečnější, škoda, že vypadá jak nějaké zápatí. Dá se snadno přehlídnout. Je nutné mít tři různá menu?

To je holt potřeba promyslet, k čemu ty webovky slouží především. máme třeba analýzu, jaké informace jsou na současných webovkách vyhledávány nejčastěji? To je zásadní podklad pro výrobu těch nových.

Domnívám se, že lidi nejvíc zajímají jídelníčky, novinky ohledně ZŠ a MŠ (svoje webovky nemají, a informací a novinek chrlí celkem dost - nástěnka na chodbě není ideální informační kanál) , informace ohledně místních poplatků apod., případně chtějí stáhnout nějaký formulář.

mě by se pochopitelně líbilo okýnko s náhledem na "transparentní účet obce" (třeba místo toho počasí, tak jak to máme třeba na www.pirati.cz/ ), ale to jsme jaksi ještě pořádně neprobrali. Pokud se ale dělá nový web, byla by taková utilitka skvělá.

každopádně otázka jednoduché editovatelnosti webu, případných změn a vylepšení a jeho snadné a rychlé obsluhy zásadní je. O tom nevím ale nic, takže to je spíš dotaz, jak to má fungovat. Kolik lidí, jak jednoduše, jak rychle to půjde obsluhovat.

byl by fajn nějaký modul pro veřejné zakázky a modul pro zveřejňování smluv a hlavně musí splnit legislativní povinnosti: http://www.strankyproobce.cz/zakonne-po ... -web-obce/
To snad ta firma ale ví.

Na současném webu je u každé zprávy možnost komentáře, což je fajn, ikdyž se to moc nevyužívá. To by se mohlo udržet. A nebo se to dá nahradit nějakým jiným jednoduchým komunikátorem. To je ke zvážení. Myslím, že je v zájmu všech, aby stránky Majetína byly živé, aby tam lidi rádi chodili a měli tam možnost i diskutovat, poptat se, organizovat se. Ne každý používá facebook. Ostatně, okýnko s obecním facebookem by tam být taky mohlo. facebook je uživatelsky přívětivý, snadno se tam vkládají fotky, komentáře k akcícm, poděkování zúčastněným apod. A opět by to stránku (a možná i onen FB profil) oživilo.

Autorská práva k webu jsou naše nebo té společnosti Galileo? Jak moc do toho můžeme zasahovat? No a obligátní otázka, kolik to má stát?

Osobně se mi líbí třeba web http://www.mestocernosice.cz/
a dokonce je to od stejné firmy - je to přehledný, pěkný a je tam všechno důležitý.

To je tak do začátku, co mě na první pohled napadlo. Ještě o tom popřemýšlím a rád pomůžu. web je důležitý, tak bysme neměli nic podcenit.


Zdraví

Martin
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: ideální web města/obce

Příspěvek od anonym2064 »

Martin.Smida píše:
Jakub.Nepejchal píše:
Martin.Smida píše:nějaké připomínky k http://www.majetin.cz ???
Díky.
Chybí registr smluv nebo jsem to přehlídl a je to v nějaké záložce?
chybí.
registr smluv maj modul hotovej, je potřeba to od nich vyžádat
(mají i rozklik rozpočet)

ot - my už jsme to pustili - http://www.mesto-sadska.cz/
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstva - společné potřeby zastupitelů“