Jednání

Moderátoři: KoKS Jihočeský kraj, Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Dneska proběhla schůzka se společností ASEKOL (p.Peroutkou) na které ještě byl přítomen p.Anděl (ANO) a p.Šatra (odbor životního prostředí). Cílem bylo získat informace ohledně plánované studie na třídírnu elektroodpadu. Pan Peroutka nám vysvětlil, že pokud by jsme zřizovali tuto třídírnu je zde několik věcí na které si dát pozor. Za prvé že třídírna v Jihlavě ( http://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region ... linka.html ) je dceřiná společnost firmy ASEKOL tudíž veškerý odpad je zpracováván u nich z celé ČR. A ostatní firmy jako ELEKTROWIN také odprodávají odpad jim (pozn. Dle mého tedy jen odkoupí od nás a přeprodají jim). Nejcenější odpad jsou dle jejich názoru PC a mobilní zařízení ve kterých je nejvíce drahých kovů. (Tudíž pokud zpracovávat odpad, tak je nejlepší jen tyto komponenty) bavili jsme se také o smlouvách které každá společnost má s výrobcema a podle toho jsou výrobci při zpětném odběru členěny mezi tyto společnosti. Na jednání bylo zmíněno také to zda by měli zájem, když by jsme jen zpracovali na polotovary elektrozařízení a to jim pak přeprodávali - zde bylo řečeno že ano že se tím hodnota výkupní suroviny zvýší ale že jim to je dosti jedno. Z mé strany pak byl položen dotaz, zda je možnost zvýšit cenu smluvně za námi dodaný elektroodpad, zde je zatím dialog otevřený. Proto dále trvám na studii kde by jsme viděli vůbec nějaká čísla a propočty ohledně toho co by se vyplatilo městu a co by bylo nejlepší řešení. Zda mít třídírnu, nebo jen navýšit částky za prodej odpadu, či něco mezi. Až budu vědět více zase dám vědět jak to celé bude. S panem Andělem jsme se také bavili o chráněné dílně kde by se odpad mohl třídit a bylo by to ještě spojené s dalšíma činnostma.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Dnes odeslán E-mail ohledně zařazení lidí do komisí a výborů paní starostce. Viz příloha.
Přílohy
Komise.pdf
(41 KiB) Staženo 131 x

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Ještě dávám článek co vyšel.
Přílohy
Písecké postYehy 14-19-11-05.pdf
(167.21 KiB) Staženo 129 x
Písecké postYehy 14-19-11-04.pdf
(200.31 KiB) Staženo 127 x

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

23.11 jsem se účastlil schůzky se základnou Píseckých svobodných občanů (na jejich pozvání) projednávali jsem hlavně zda město má či nemí podnikat. Svobodní jsou zásadně pro aby město v ničem nepodnikalo, já tento názor nezastávám, jelikož si myslím, že je spousta věcí kde město je povino řídit činnost v podnikatelské sféře. Debata se odehrávala v duchu scénáře 4 na jednoho :) ale i tak to nebylo ve zlém ale v dobrém a debata měla pro mě i některé dobré nápady. Viz třeba bod kdy jsme se shodli že zákaz hazardu je blbost a k ničemu dobrému nepovede --- zde od Svobodných vyšel nápad, že gamblerům by bylo dobré pořídit automaty přímo domů, nebo udělat podnik kde by mohli hrát a nestálo by je to žádné peníze. Tj co by do automatu hodil to by z něho azse hned vypadlo :) prej tak tím pomáhali jednomu člověku kterej se stal na tom závyslej a pomohlo to. (Tento nápad se mě líbí víc než zakazování) dále jsem se věnovali projektu metropolitní sítě a dalším věcem. Ze setkání mám dobrý pocit i když názorově nejsme zrovna na jedné lodi.

24.11 byla projednávací schůzka Píseckého zastupitelstva. Jednalo se hlavně o bodech programu které se budou schvalovat ted 27.11 na zastupitelstvu. Jednalo se hlavěn o uvolnění cca 300 tisíc na opravu bazénu (zde jsem se dotazoval proč když za 300 tisíc jsme schopni opravit venkovní bazén, tak schody na plavečák nás vyšli na 400 tisíc ???) co se týče plavečáku, připomínala se možnost sloučit plavečák a víceúčelovou halu. Pokud jednou máme už drahé studie na víceúčelovou halu, není dobré je nevyužít a zazdít je stavbou plavečáku (místo kde by měl stát plavečák je stejné jako kde má stát víceúčelová hala / bylo ještě v jednání že by mohl být nakonec na tom Jihu) také se dohodlo že by se měl udělat předběžný geologický průzkum, aby se vědělo aspoň něco. Dále se diskutovalo o přerozdělení peněz z automatů (podle jakého vzorce jsou přerozdělovány) na to upozornil jako první pan Hladík (KDU-ČSL) mě samotného to také zajímalo protože si stejně jako on myslím že to není až tak úplně transparentní. Dalším zajímavým bodem bylo kontejneřiště které občané nechtějí vedle své nemovitosti. Zde nevidím důvod proč by tam nemělo bejt, ale chápu že v té podobě v jaké je navrhnuto tam bude jen neskutečný bordel. Jestliže kontejneřiště je zastřešené a obestavěné plotem, nikdo do něj neuvidí na ty co budou vytahovat bordel z popelnic ven. Tudíž bych byl pro variantu otevřené s malou zídkou aby do něho bylo dobře vidět a jinak nechat na stejném místě. Posledním zajímavým tématem bylo zřízení nového výboru a to výbor rozvoje a investic - kde zatím se má dát dohromady čím se bude zabývat. Také se předběžně usneslo že komise a výbory budou 10 + 1. Konec hlášení.

25.11 EXKURZE zařízená městem do třídírny elektroodpadu. Účastníci zájezdu = p.Anděl (ANO), p.Brož (PIRÁTI), p.Šatra (Odbor životního prostředí), + 2 x odpadáři z životního prostředí.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Jednání

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Cože??? 400 tisíc za ty schody?
Tak to by mi už pomalu mohlo začínat být jasné, proč se bazén nechával taková leta chátrat. To by se chudák město těch oprav ne-do-pla-ti-lo

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Takže toto je návrh na schválení do RM na komise.
Přílohy
dokument22958.pdf
(186.46 KiB) Staženo 169 x

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Dneska na radnici probíhalo jednání ohledně komisí, výborů a zastupování v orgánech společností. Z námi podaných žádostí do komisí a výborů bylo vyhověno v tomto znění.

Komise pro urbanismus a rozvoj města - Pepa Krajc = SCHVÁLENO
Komise pro infrastrukturu - Martin Brož = SCHVÁLENO
Komise pro dopravu - Petr Soušek = SCHVÁLENO
Komise kulturní - Martin Brož = SCHVÁLENO ale s tím že nejsem předsedou.
Komise bytová - Martin Kačírek = SCHVÁLENO
Komise sociální - Erika Kuru = SCHVÁLENO
Komise životního prostředí - Radek Onysko = SCHVÁLENO
Komise letopisecká - Jarmila Pechoušková = SCHVÁLENO
Komise majetkoprávní - Pavel Hubka (strana Svobodných) = SCHVÁLENO
Komise sportovní - Michal Michal Horak = SCHVÁLENO
Komise pro partnerské vztahy a cestovní ruch - Ivo Voříšek = SCHVÁLENO
Komise pro výchovu a vzdělání - Luděk Blaha = NESCHVÁLENO
Osadní výbor Hradiště - Zbyněk Konvička = SCHVÁLENO
Kontrolní výbor - Tomáš Posekaný = SCHVÁLENO
Výbor pro rozvoj a investice města - Petr Brůha = SCHVÁLENO
Finanční výbor - Josef Soumar = SCHVÁLENO

Jinak jediné co máme tak v zastupování v orgánech společností jsme získali: Centrum kultury Písek o.p.s - jedno místo ve správní radě.

Dle mého dojmu, bylo ale vše již rozděleno mnohem dříve než na této schůzce. Obzvláště mě zaráží rozdělení trafik, kde většina věcí byla rozebraná hlavně koalicí, nebo to na ěm tak dosti působí. Ale možná předbíhám věcem, protože tohle vše ještě záleží na odhlasování zastupitelstvem v příštím týdnu.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Jednání

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Martin Cryo Broz píše: Komise pro výchovu a vzdělání - Luděk Blaha = NESCHVÁLENO
Jak příznačné. Pro zabývání se otázkami píseckého školství nemám evidentně tu správnou kvalifikaci. Tak snad alespoň pro výkon profese.
Raněn jsem však hluboce. Už, už jsem se viděl jako součást lepší společnosti...

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Včera jsem se jako "jediný zastupitel" zůčastnil rady města Písku, mohu říci že to bylo poučné a budu dále chodit na další rady i když zatím nemohu nic na nich říkat, ale to se snad změní. I tak aspoň zas vím o něco víc věcí, od toho že město chce navýšit počet úředníků o dva. Až po to jak to celé probíhá v přímém přenosu.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Tak jsem se pustil do jednání s městskými službami ohledně úklidu cyklostezky kterou jsem uklízeli před volbama. Vyjádření k odvezení odpadků viz mejlová komunikace:

Dobrý den pane Broži, neříkám, že pytle s odpadky odvést nemůžeme, nicméně byly dodány po určení rozsahu údržby na základě dokumentu, který zasíláte. Je potřeba vyjasnit a upřesnit, zda tam tyto pytle zůstanou, jak často se budou měnit. Při každém nárůstu činnosti je potřeba tyto pravidla stanovit. Proto jsem Vás odkázal na odbor životního prostředí, v jehož kompetenci jsou tato stanoviska. Navíc by o navýšení odpadkových košů měl vědět tento odbor. A abych to ještě trochu zkomplikoval, tak tyto pozemky, jak vyplývá z uvedeného dokumentu, tak jsou v majetku obce Vrcovice. Jejich stanovisko taky bude důležité. Opravdu to nechci komplikovat, ale i takto nepodstatných věcí se mnohdy vyklubou komplikované spory. Zatím tam v pondělí pošlu lidi a odpad odvezeme.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Písek“