Stránka 3 z 7
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 11:58
od Jiri.Kaderavek
Koneckonců by nebylo od věci tam rozdávat přihlášky do Pirátské strany. Škoda, že nemáme nějaký ucelený prospekt ČPS, kde by se Piráti představili od A až do Z a který by třeba i přihlášku obsahoval.
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 18:11
od Ivo.Vasicek
vlajky beru, rád bych sehnal masku anonymus, vymýšlím hesla např:
Pravice i levice služí bankám nejvíce!
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 18:15
od Roman.Kucera
Masky anonymous objednávám tři!
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 20:30
od Jaroslav.Kucera
Masku anonymous (Guy Fawlkes) mám doma a beru ji.
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 20:50
od next_ghost
Jiri Kaderavek píše:Naopak! Protože se nic nezmění, když nebude někdo kdo vytyčí směr. Naše vlajky tam patří. Už je načase všem kteří bojují proti vrchnosti říci, že od toho byla ČPS založena a že s námi mohou počítat. A že pokud se jim nelíbí ČPS jako nositel změn, pak že je nám líto, ale že potom zřejmě žádnou změnu nechtějí, protože my reprezentujeme vše po čem volají. Někdo ale tu změnu musí vést. Budeme se muset zradikalizovat a budeme muset bít Pirátštější, to jest hrdí a asertivní (v souladu s PI). Představte si, že by na demošku proti Romům nedošla DS s výmluvou, že nebudou politizovat akci. Směšné, takhle se prostě politika dělat nedá.
Tahle rétorika mi nepřipadá úplně šťastná. Mohlo by to vyznít tak, že se o všechno postaráme sami a lidi se můžou v klidu rozejít domů, že všechny problémy světa vyřeší tím, že nám ve volbách hodí hlas a dál se o politiku zase nemusí starat. Tohle už nám koncem 40. let slibovali komunisté a pak začátkem 90. let i současní politici. A v Německu to samé začátkem 30. let sliboval jeden malíř pokojů.
Spíš se jich ptejte, co chtějí dělat dál, až ty protesty skončí. Přichystejte si nějakou podrobnější vizi dohledu občanů nad prací státní správy a jejich zapojení do rozhodovacího procesu a tuhle jim nabídněte. Ať vidí, že my tohle řešíme už dávno. A i když třeba nevstoupí přímo do strany, tak ať se aspoň zapojí do budování infrastruktury nebo rovnou do aktivního krocení zdivočelé státní správy.
Navíc by se ČPS měla v mediálních výstupech mnohem víc opřít do letargie voličů, kteří se z politického spánkou proberou jen jednou za 4 roky, aby hodili pár volebních lístků do urny, a pak zase na 4 roky usnou. My sice můžeme vytyčit směr, ale sami bez aktivního zapojení voličů ho nedokážeme udržet. Bez aktivní pomoci voličů z venku se pirátští poslanci zkazí stejně jako všichni ostatní předtím. A když se nenechají zkazit dobrovolně, tak je stejně nahradí už zkažení, kteří novou stranu využijí jako výtah ke korytu. Tomu se v politice založené jen na stranách bez aktivního zapojení občanů nedá zabránit.
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 20:55
od Roman.Kucera
next_ghost píše:
Spíš se jich ptejte, co chtějí dělat dál, až ty protesty skončí. Přichystejte si nějakou podrobnější vizi dohledu občanů nad prací státní správy a jejich zapojení do rozhodovacího procesu a tuhle jim nabídněte. Ať vidí, že my tohle řešíme už dávno. A i když třeba nevstoupí přímo do strany, tak ať se aspoň zapojí do budování infrastruktury nebo rovnou do aktivního krocení zdivočelé státní správy.
Zlatým písmem tesat. Asi by fakt bylo nejlepší si připravit letáčky, lepší příležitost se nikdy nenajde. Tam patříme, tam můžeme lidi přesvědčovat nejlíp!!!
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 22:20
od Jaroslav.Kucera
Návrh letáku jsem připravil:
PDF verze:
Je koncipován jako ČB na A4, zadní strana bude přihláška do příslušného kraje.
Text určitě není dokonalý, takže prosím o návrhy na úpravu.
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 22:30
od Tomas.Vymazal
Letak peknej, jen sprav tu vetu:
Co nechceme: píše:Stát, kde nebude státnímu zástupci zakazováno vést řízení proti zkorumpovaným politikům
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 22:39
od Mikulas.Ferjencik
Imho to příliš akcentuje transparenci a chybí tam naše hlavní myšlenka - svobodné šíření informací.
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Napsal: 31 kvě 2011, 23:09
od Ivo.Vasicek
Klidně bych zmínil ACTA i současné přípravy prodloužení kopírovacího monopolu. Korporace (včetně těch mediálních), které zneužívají stát jsou náš společný nepřítel.