Dokud členové ČPS nepochopí, že právní principy a morální zásady (křesťanské, chcete-li) existují právě proto, aby je nikdo nemohl porušit podle svého pokřiveného světonázoru, tak nemá smysl se ve volbách o cokoliv ucházet. Svině je i ten, který se vůči sviním vehementně vymezuje (a tím se vnitřně utvrzuje, že on není svině, resp. on se jako svině takto utvrzovat musí, protože svědomí chceme mít všichni čisté). Jen ho pošlete výtahem moci nahoru a uvidíte pravou podstatu někoho, kdo přes mrtvoly předělává svět k podobě svého "spravedlivého" světonázoru. Ostatní vědí, že svině jsou součástí světa a nejlepší způsob jak je svinství zbavit je pochopit je, mluvit s nimi a ukazovat jim dobro, ne na ně křičet a pouštět se s nimi do křížku (tím jim dáváte smysl existence). Proč? Protože nenávist plodí otroctví.
Chceš-li být otrokem nějakého člověka, nesnášej ho. Pak s tebou bude ráno, po celý den i v noci. Tenhle člověk s tebou bude také jíst a naruší tvé trávení. Zničí tvou schopnost koncentrace, zničí každou příjemnou chvilku a zbaví tě tvého drahého pokoje i radosti. Své štěstí vkládáš do jeho rukou. Dáváš mu skutečnou moc nad sebou samým... (John Powell)
Presumpce neviny, svoboda slova, rozhodnutí úřadů (zákonné), habeas corpus to vše jde stranou, když před sebou svině vidí ideového nepřítele, protože on si přece nenaslouží býti nazýván člověkem. Kdo jiný, když ne já, jsem spravedlivý! A kdo je spravedlivý, ten principy ani zákony nepotřebuje. Takový člověk se chová jako zvíře (to je vždy spravedlivé), bez zásad a principů, sobecky podle svých instinktů, jak vidí nepřítele, tečou mu sliny a před pánem se pokorně plazí přesně dle plánu pro otroky divide et impera. Bojem se zvířaty se sami zvířaty stáváme.
Když zůstanete člověkem, nestáváte se spoluviníkem boje zvířat. Naopak, můžete jim zabránit, aby se pozabíjeli. Neidentifikujte se ani s jedněmi, nejsou toho hodni, neví, co je to odpuštění. Nakonec jeden citát a najděte se v něm, uvědomte si, kdo je Mojžíš, co reprezentuje a zda je dnešní doba dobou zloby a odplaty nebo dobra a odpuštění a v čem sami žít chcete. Pak se dle toho chovejte i v politice.
Biblické čtení: Ř 3,10-28 Text kázání: Jan 8,2-11
Na úsvitě přišel opět do chrámu a všechen lid se k němu shromažďoval. On se posadil a učil je. Tu k němu zákoníci a farizeové přivedou ženu, přistiženou při cizoložství; postavili ji doprostřed a řeknou mu: "Mistře, tato žena byla přistižena při činu jako cizoložnice. V zákoně nám Mojžíš přikázal takové kamenovat. Co říkáš ty?" Tou otázkou ho zkoušeli, aby ho mohli obžalovat. Ježíš se sklonil a psal prstem po zemi. Když však na něj nepřestávali naléhat, zvedl se a řekl: "Kdo z vás je bez hříchu, první hoď na ni kamenem!" A opět se sklonil a psal po zemi. Když to uslyšeli, zahanbeni ve svém svědomí vytráceli se jeden po druhém, starší nejprve, až tam zůstal sám s tou ženou, která stála před ním. Ježíš se zvedl a řekl jí: "Ženo, kde jsou ti, kdo na tebe žalovali? Nikdo tě neodsoudil?" Ona řekla: "Nikdo, Pane." Ježíš jí řekl: "Ani já tě neodsuzuji. Jdi a už nehřeš!"