Stránka 9 z 10

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 28 dub 2011, 02:30
od Petr.Vileta
Tomas Vymazal píše:Mlatej na tech demonstracich nekoho?
Ale samozrejme, ze nemlatej. To by to schytali podle zakona. Oni samozrejme tam jedou nekoho zmlatit a poklidny pochod a projev predsedy jsou jen takove zastiraci manevry. Stejne jako hoolligans Baniku Ostrava nejezdi na zapas primarne kvuli fotbalu, ale porvat se s hooligans protivnika a stejne, jako kdyz se pred rokem 1989 utikalo na Zapad, tak se oficialne jelo na dovolenou do Jugoslavie.

Neni dulezite jak se tvari a co uvadi jako oficialni duvody, ale o co jim ve skutecnosti jde. Nackum dole jde o to zmlatit cikana nebo Zida, nackum nahore o "rasovou cistotu" - nic nez narod. Ze to vydavaji za cokoliv jineho, neni podstatne.

Dobry soudce hledi na ducha zakona, neridi se tupe pouze literou. Musis posuzovat ucel, jakoho ma byt dosazeno a ne zda jsou prostredky legalni. To mas jako s vypovedi "dohodou", kdy zamestnavatel zrusi tve misto, nabidne ti formalne jine za polovicni plat a tak se radeji "dohodnes". Pak to misto znovu vytvori a prijme nekoho jineho, koho tam puvodne chtel mit. Podobnych situaci jsou v zivote stovky a tisice a prave proto, ze uz jsem to parkrat zazil, tak neposuzuji na formu, ale ucel.

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 28 dub 2011, 03:22
od Tomas.Vymazal
Presumpce neviny? Ja uz proste neverim svym ocim.

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 28 dub 2011, 11:00
od Jiri.Kaderavek
Dokud členové ČPS nepochopí, že právní principy a morální zásady (křesťanské, chcete-li) existují právě proto, aby je nikdo nemohl porušit podle svého pokřiveného světonázoru, tak nemá smysl se ve volbách o cokoliv ucházet. Svině je i ten, který se vůči sviním vehementně vymezuje (a tím se vnitřně utvrzuje, že on není svině, resp. on se jako svině takto utvrzovat musí, protože svědomí chceme mít všichni čisté). Jen ho pošlete výtahem moci nahoru a uvidíte pravou podstatu někoho, kdo přes mrtvoly předělává svět k podobě svého "spravedlivého" světonázoru. Ostatní vědí, že svině jsou součástí světa a nejlepší způsob jak je svinství zbavit je pochopit je, mluvit s nimi a ukazovat jim dobro, ne na ně křičet a pouštět se s nimi do křížku (tím jim dáváte smysl existence). Proč? Protože nenávist plodí otroctví.
Chceš-li být otrokem nějakého člověka, nesnášej ho. Pak s tebou bude ráno, po celý den i v noci. Tenhle člověk s tebou bude také jíst a naruší tvé trávení. Zničí tvou schopnost koncentrace, zničí každou příjemnou chvilku a zbaví tě tvého drahého pokoje i radosti. Své štěstí vkládáš do jeho rukou. Dáváš mu skutečnou moc nad sebou samým... (John Powell)
Presumpce neviny, svoboda slova, rozhodnutí úřadů (zákonné), habeas corpus to vše jde stranou, když před sebou svině vidí ideového nepřítele, protože on si přece nenaslouží býti nazýván člověkem. Kdo jiný, když ne já, jsem spravedlivý! A kdo je spravedlivý, ten principy ani zákony nepotřebuje. Takový člověk se chová jako zvíře (to je vždy spravedlivé), bez zásad a principů, sobecky podle svých instinktů, jak vidí nepřítele, tečou mu sliny a před pánem se pokorně plazí přesně dle plánu pro otroky divide et impera. Bojem se zvířaty se sami zvířaty stáváme.

Když zůstanete člověkem, nestáváte se spoluviníkem boje zvířat. Naopak, můžete jim zabránit, aby se pozabíjeli. Neidentifikujte se ani s jedněmi, nejsou toho hodni, neví, co je to odpuštění. Nakonec jeden citát a najděte se v něm, uvědomte si, kdo je Mojžíš, co reprezentuje a zda je dnešní doba dobou zloby a odplaty nebo dobra a odpuštění a v čem sami žít chcete. Pak se dle toho chovejte i v politice.
Biblické čtení: Ř 3,10-28 Text kázání: Jan 8,2-11

Na úsvitě přišel opět do chrámu a všechen lid se k němu shromažďoval. On se posadil a učil je. Tu k němu zákoníci a farizeové přivedou ženu, přistiženou při cizoložství; postavili ji doprostřed a řeknou mu: "Mistře, tato žena byla přistižena při činu jako cizoložnice. V zákoně nám Mojžíš přikázal takové kamenovat. Co říkáš ty?" Tou otázkou ho zkoušeli, aby ho mohli obžalovat. Ježíš se sklonil a psal prstem po zemi. Když však na něj nepřestávali naléhat, zvedl se a řekl: "Kdo z vás je bez hříchu, první hoď na ni kamenem!" A opět se sklonil a psal po zemi. Když to uslyšeli, zahanbeni ve svém svědomí vytráceli se jeden po druhém, starší nejprve, až tam zůstal sám s tou ženou, která stála před ním. Ježíš se zvedl a řekl jí: "Ženo, kde jsou ti, kdo na tebe žalovali? Nikdo tě neodsoudil?" Ona řekla: "Nikdo, Pane." Ježíš jí řekl: "Ani já tě neodsuzuji. Jdi a už nehřeš!"

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 29 dub 2011, 18:48
od Petr.Vileta
Informace pro všechny, kdo jedou do Brna demonstrovat (na libovolné straně) - budou po vás střílet míčky, vezměte si tenisové rakety, nebo vaťáky. :D
http://domaci.ihned.cz/cesko/c1-5172101 ... ilet-micky

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 29 dub 2011, 19:12
od Ivo.Vasicek
Miroslav Broz píše:Petře máš pravdu, sorry to slovo NĚKTEŘÍ tam opravdu velmi chybělo...

s těmi cenzory je to trochi ironie... ale bylo by pokrytecké hájit svobodu nacistů k šíření strachu a nenávisti a upírat cenzorům svobodu cenzurovat...
S těmi cenzory to je to naprosto ukázková demagogie (klamná analogie - popsal to už Aristoteles). Nikdo tady nehájí svobodu šířit strach a nenávist, ale svobodu šířit názor. Stejně tak nebráním cenzorům, aby o cenzurování mluvili a šířili názory o cenzurování. Provádění cenzury však není názor, stejně jako násilí není názor.
přehled demagogických postupů je např. zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klamBohužel mám zkušenost, že někteří bojovníci proti nacismu jsou stejní nepřátelé svobody jako nacisté. Ostatně bylo tomu tak i v historii.

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 29 dub 2011, 21:25
od Miroslav.Broz
ale oni během pochodu Cejlem nebudou šířit názor, ale strach a nenávist.

Budou pochodovat, dupat a u toho a skandovat "hanba cigánům", a "kundy tu nechceme" , "Čechy Čechům" to vše za účelem aby nahnali strach cigánům , pod jejihž okny budou mašírovat... V Ústí šli mlčky a jen bubnovali a nesli pochodně... Ty pochody mají nahnat strach, demonstrovat sílu a šířit nenávist...

Moje zkušenost je, že například cigánské děti z podobného pochodu, lidí, kteří je chtějí vraždit, pod jejich okny, z jejich skandování, pláče své k smrti vystrašené matky a přítomnosti stovek po zuby ozbrohejých zakuklených policistů mají doživotní trauma a noční můru.

Ivo, opravdu by jsi se měl na nějakou podobnou demo (pochod z nenávisti) jet podívat, protože si vůbec nedokážeš představit, jak podobná akce vypadá a máš zkreslené představy...

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 29 dub 2011, 21:43
od Jiri.Kaderavek.sen
Prosím, přestaň nás v Brně už tou svoji demagogií otravovat. Speciálně do Brněnského bronxu bys večer nešel, protože by tě mohla zmlátit ta uplakaná skupina vystrašených dětí. Ale třeba tě pobaví následující video.
http://www.youtube.com/watch?v=3jiZYEoW_ks

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 29 dub 2011, 21:48
od Miroslav.Broz
Jiří, tomu čemu vy v Brně říkáte "Bronx", my v Ústí říkáme "klidná, pěkná čtvrť". V brněnském "Bronxu" jsem v noci byl a opravdu jsem se nebál, nebylo čeho. Piráti by měli být odvážní...

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 29 dub 2011, 22:00
od Jan.Wagner
Miroslav Broz píše:Jiří, tomu čemu vy v Brně říkáte "Bronx", my v Ústí říkáme "klidná, pěkná čtvrť". V brněnském "Bronxu" jsem v noci byl a opravdu jsem se nebál, nebylo čeho. Piráti by měli být odvážní...
Zkus se zeptat Brňáků s čím si asociují slova Bratislavská a Francouzká. ;)

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 29 dub 2011, 22:54
od Ivo.Vasicek
Miroslav Broz píše:ale oni během pochodu Cejlem nebudou šířit názor, ale strach a nenávist.

Budou pochodovat, dupat a u toho a skandovat "hanba cigánům", a "kundy tu nechceme" , "Čechy Čechům" to vše za účelem aby nahnali strach cigánům , pod jejihž okny budou mašírovat... V Ústí šli mlčky a jen bubnovali a nesli pochodně... Ty pochody mají nahnat strach, demonstrovat sílu a šířit nenávist...

Moje zkušenost je, že například cigánské děti z podobného pochodu, lidí, kteří je chtějí vraždit, pod jejich okny, z jejich skandování, pláče své k smrti vystrašené matky a přítomnosti stovek po zuby ozbrohejých zakuklených policistů mají doživotní trauma a noční můru.

Ivo, opravdu by jsi se měl na nějakou podobnou demo (pochod z nenávisti) jet podívat, protože si vůbec nedokážeš představit, jak podobná akce vypadá a máš zkreslené představy...
Rozumím, že tě to štve a nelíbí se ti to. Myslím, že i vím jak ty akce vypadají. Je to však reakce společnosti. Když se s nimi chceš bít, nebráním ti a přeji úspěch (také prezentuješ společnost). Zkus však pochopit, že i ty vystrašené děti nevnímám jako vážný problém Ostatně vidí realitu, když jim ji skryješ nezmění se, já jsem pro otevřenost - ať ty nácky vidí, může si je i zapamatovat. Může také vidět policisty, kteří reprezentují stát a vidí komu jsou oporou. Problém není s nácky, ale s tím státem - náckové problémy této společnosti nevytvářejí, ti se na nich jen přiživují OFFTOPIC(pro mne nejsou významní, jejich "eliminace" nic neřeší, proto je taky neřeším, já chci zmenit tenhle oligarchický systém)
Já vnímám větší nebezpečí v omezování svobody, které se nyní děje. A pod záminkou "uplakaného dítěte" je omezována také.