Stránka 6 z 10

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 24 dub 2011, 22:12
od Anonym101
kdyz tak koukam na tuhle anketu https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... =83&t=7562
tak bych se chtel zeptat zda zablokovanim oblasti kam miri povoleny pochod, muzou podle vas lide vyjadrit nazor, ze tam ty pochodujici nechtej?
napriklad protestantske pochody v katolitskych ctvrti v severnim irsku nebo pochody udajnych neonacku prazskou zidovskou ctvrti ci krupkou.

Re: Zvedněte zadek a otevři oči ať skutečně víte o čem mluví

Napsal: 24 dub 2011, 22:44
od next_ghost
Petr Bajgar píše:S porozuměním textu prý májí dnešní generace velké problémy, tím se nechci kolegy dotknou, spíš to beru jako lepší variantu důvodů jeho reakce.
Nechci se tě nijak dotknout, ale v tomhle případě opravdu není problém na straně přijímače. Tvoje příspěvky sice mají vysokou literární hodnotu, ale hustota informace v poměru k množství textu je dost nízká. Upřímně, je pro mě mnohem jednodušší pochopit text v japonštině než tvoje příspěvky. A to se moje znalost japonštiny omezuje jen na několik základních frází a neobejdu se při jejím čtení bez slovníku a popisu gramatických pravidel jazyka.

Re: Zvedněte zadek a otevři oči ať skutečně víte o čem mluví

Napsal: 24 dub 2011, 23:36
od Petr.Bajgar
next_ghost píše:
Petr Bajgar píše:S porozuměním textu prý májí dnešní generace velké problémy, tím se nechci kolegy dotknou, spíš to beru jako lepší variantu důvodů jeho reakce.
Nechci se tě nijak dotknout, ale v tomhle případě opravdu není problém na straně přijímače. Tvoje příspěvky sice mají vysokou literární hodnotu, ale hustota informace v poměru k množství textu je dost nízká. Upřímně, je pro mě mnohem jednodušší pochopit text v japonštině než tvoje příspěvky. A to se moje znalost japonštiny omezuje jen na několik základních frází a neobejdu se při jejím čtení bez slovníku a popisu gramatických pravidel jazyka.
Gratuji kolegovi k jeho schopnostem chápat texty v japonštině veřím, že by si toho měl všimnou vedoucí ZO.
No s tím porozuměním textu je to jistě velice individuální a statistiky možná nejsou nejpřesnější aspoň v to stále doufám.
Za to o manipulativních schonostech zacházení s informacemi u dorůstajících generací jsem zatím na žádnou informaci nenaazil. Přikaldy však jsou jasnější statistik. Dlouholeté praktické reklamně manipulativní pusobení viditelně nese své ovoce. Ani na chvíli jsem nezapochyboval, že by se mně pisatel nechtěl dotknout a to taky k politice patří. Navíc má plně pravdu, že vždy je chyba-zodpovědnost na straně vysílače zprávy aby tato byla srozumitelná a jasná. Což skutečně není moje silná stránka, stejně jako pravopis, slovosled styslistika a jistě mnoho dalších nezbytností ke kvalitnímu vyjadřování potřebných znalostí a také dovedností. Své komunikační nedostatky se snažím vynahradit opisností a je to pro mě opravdu hodně časově náročné. Od dob mého vzdělávání už uběhlo mnoho let a navíc tenkrát byly i jiné informační a vzdělávací možnosti. Stejně tak se i na vás nejspíš stejně jako dnes vy mně, jako na zabedněné nevzděláné pomalé nechápavé budou dívat vaše děti nebo mladší kolegové. Jenže čas se nedá zatavit a to co jsem uměl, měl nebo se mohl naučit před třiceti lety je jiné než co můžu dnes. Nikdo z lidí nebude zítra mladší než dnes ani vy pánové kteří se mi občas posmváte nebo nade mnou ohrnujete svůj "Nos". Snažím se tedy aspoň dle svých možností sdílet svůj pohled na dnešní dění, své zkušenosti s těžkostí cesty k poznávání a to na co jsem za léta svého života už aspoň přišel. Jde mi pouze o to, aby kolegové, kteří překonají neumětelství mých spisků, nepodléhali stejným bludům, kterými svého času oblouzňovali i moji generaci. Protože generace se mění každých dvacet let, ale způsoby ohlupování lidí zůstavají stejné staletí. Ti kteří je používají jim jen převlékají modernější kabáty, aby zakryly stokrát přemalovanou podstatu. Pokud o moje trapné spisky někdo nestojí, já je opravdu nikomu nenutím.

Rozumím, že nevědomost je sladká a touha představy, že lidský život je nekonečně dlouhý a umožňuje vyzkoušet si vše na světě, je tak reklamně vsugerována, že je mi až líto jí jejím adorantům zpochybňvat.

Za dlouhé roky života jsem taky dospěl k poznání, že množství informací je přímo závislé na schopnostech pozorovatele jakéhokoliv objektu pozorování viz: "Někdo v lese hřiby sbírá a někdo je marně hledá".

Re: Zvedněte zadek a otevři oči ať skutečně víte o čem mluví

Napsal: 25 dub 2011, 00:13
od Tomas.Vymazal
OFFTOPIC[quote="Petr Bajgar"]...[/quote]

Pro ty, komu se to nechce cist, jsem si dovolil udelat vytah z toho textu:

"Jsem starej a proto vam prijde, ze neumim psat, i kdyz je pravda, ze neumim psat. Hlavne se decka nenechte opit reklamni propagandou, ze vam svet lezi u nohou. Zakon zachovani energie v elektronice neplati, po dratech je z meho pocitace k vam preneseno tolik informaci, kolik vy jich chcete videt."

Petře, neumis si predstavit, jak rad bych se tvymi texty nechal formovat v lepsiho cloveka. Ale kdyz dojde na tvoje prispevky, tak se clovek stava [quote="Petr Bajgar"]objetí[/quote] pudu sebezachovy a nedostatku casu. Kdyz zkusis kazdy svuj prispevek procist a informace, ktere jsou "navic", oznacit jako off-topic, tak bude tvoje prispevky urcite cist daleko vice lidi a budou pri jejich cteni daleko mene mlatit hlavou o stenu.


Omlouvam se za mnou zalozeny offtopic, prosim vratme se k neonkam.

Re: Zvedněte zadek a otevři oči ať skutečně víte o čem mluví

Napsal: 25 dub 2011, 00:24
od next_ghost
OFFTOPIC[quote="Petr Bajgar"]Své komunikační nedostatky se snažím vynahradit opisností a je to pro mě opravdu hodně časově náročné.[/quote]

Jestli chceš dost výrazně zlepšit srozumitelnost svých příspěvků, tak se v té opisnosti naopak kroť. Snaž se vyjadřovat jasně a stručně bez zbytečné vaty okolo. Z celé té půlstránky textu, kterou jsi před chvílí napsal, nese užitečnou informaci k tématu jen tahle jedna věta, kterou cituji. Ten zbytek je vata, ve které se užitečná informace ztrácí.

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 25 dub 2011, 00:53
od Jan.Wagner
OFFTOPIC[quote="Petr Bajgar"]Ohánět se Voltairem v této souvislosti je docela silný kafe, ale pokud to má kolega za potřebí nemám nic proti. Proti samotnému výroku totiž nemůže svobody milovný člověk namítnout ani čárku. Stejně argumentoval Jan Patočka při obraně Plastic Peole of The Universe v r.1977, když tyto hudebníky zavírala koncentráční policie do vězení za jejich písničky. [/quote]

Jenom bych uvedl, že je to již po mnoho let můj oblíbený citát, kterým se vždy snažím řídit. K použití tohoto citátu mě inspiroval Míra Brož, který v této souvislosti uvadí citát Edmunda Burkeho: "Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" Prostě jsem chtěl na citát reagovat citátem, příště to radši dám více najevo. ;)

Re: Zvedněte zadek a otevři oči ať skutečně víte o čem mluví

Napsal: 25 dub 2011, 01:22
od Petr.Vileta
Petr Bajgar píše:Osobně doporučuji jet se 1.5. na nácky podívat, na ty svobodomyslné pochodující podívat ať víte oč jde, co jsou to za lidi.
Petre, vzpomen si na nazev jednoho TV serialu "Nevahej a toc". Hlavne at ti nackove nerozbijou kameru. Pak muzeme nekam dat tvoje zabery a nechat to lidi porovnat se zabery z TV zprav ;)

Re: Zvedněte zadek a otevři oči ať skutečně víte o čem mluví

Napsal: 25 dub 2011, 01:43
od Petr.Bajgar
Petr Vileta píše:
Petr Bajgar píše:Osobně doporučuji jet se 1.5. na nácky podívat, na ty svobodomyslné pochodující podívat ať víte oč jde, co jsou to za lidi.
Petre, vzpomen si na nazev jednoho TV serialu "Nevahej a toc". Hlavne at ti nackove nerozbijou kameru. Pak muzeme nekam dat tvoje zabery a nechat to lidi porovnat se zabery z TV zprav ;)

Jo a vo to jde hned po osobním zážitku a ukázání se lidem, že jsem v ČPS pro program, který je jasně proti náckům, ve všelijakých uniformách, protože jsou to krvelačné bezcitné fantické-nesvobodné bestije.

snd t j pr ňktr 1dnce dstpojem strčn a jsně řčno

Jan Charvát vysvěluje pojem (neo)nacismus : http://media.rozhlas.cz/_audio/02169650.mp3

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 25 dub 2011, 09:35
od Miroslav.Broz

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Napsal: 25 dub 2011, 22:28
od Tomas.Vymazal
Vrrrrr, to je ale sexy kocourrrr. Skoda, ze je tak vypatlanej, ze mu nedochazi, ze se sam umatoval vetou: "Zadam nulovou toleranci pro netoleranci." Bejt po jeho, tak ho musej hnedka zavrit.