next_ghost píše:Petr Bajgar píše:S porozuměním textu prý májí dnešní generace velké problémy, tím se nechci kolegy dotknou, spíš to beru jako lepší variantu důvodů jeho reakce.
Nechci se tě nijak dotknout, ale
v tomhle případě opravdu není problém na straně přijímače. Tvoje příspěvky sice mají vysokou literární hodnotu, ale hustota informace v poměru k množství textu je dost nízká. Upřímně, je pro mě mnohem jednodušší pochopit text v japonštině než tvoje příspěvky. A to se moje znalost japonštiny omezuje jen na několik základních frází a neobejdu se při jejím čtení bez slovníku a popisu gramatických pravidel jazyka.
Gratuji kolegovi k jeho schopnostem chápat texty v japonštině veřím, že by si toho měl všimnou vedoucí ZO.
No s tím porozuměním textu je to jistě velice individuální a statistiky možná nejsou nejpřesnější aspoň v to stále doufám.
Za to o manipulativních schonostech zacházení s informacemi u dorůstajících generací jsem zatím na žádnou informaci nenaazil. Přikaldy však jsou jasnější statistik. Dlouholeté praktické reklamně manipulativní pusobení viditelně nese své ovoce. Ani na chvíli jsem nezapochyboval, že by se mně pisatel nechtěl dotknout a to taky k politice patří. Navíc má plně pravdu, že vždy je chyba-zodpovědnost na straně vysílače zprávy aby tato byla srozumitelná a jasná. Což skutečně není moje silná stránka, stejně jako pravopis, slovosled styslistika a jistě mnoho dalších nezbytností ke kvalitnímu vyjadřování potřebných znalostí a také dovedností. Své komunikační nedostatky se snažím vynahradit opisností a je to pro mě opravdu hodně časově náročné. Od dob mého vzdělávání už uběhlo mnoho let a navíc tenkrát byly i jiné informační a vzdělávací možnosti. Stejně tak se i na vás nejspíš stejně jako dnes vy mně, jako na zabedněné nevzděláné pomalé nechápavé budou dívat vaše děti nebo mladší kolegové. Jenže čas se nedá zatavit a to co jsem uměl, měl nebo se mohl naučit před třiceti lety je jiné než co můžu dnes. Nikdo z lidí nebude zítra mladší než dnes ani vy pánové kteří se mi občas posmváte nebo nade mnou ohrnujete svůj "Nos". Snažím se tedy aspoň dle svých možností
sdílet svůj pohled na dnešní dění, své zkušenosti s těžkostí cesty k poznávání a to na co jsem za léta svého života už aspoň přišel. Jde mi pouze o to, aby kolegové, kteří překonají neumětelství mých spisků, nepodléhali stejným bludům, kterými svého času oblouzňovali i moji generaci. Protože generace se mění každých dvacet let, ale způsoby ohlupování lidí zůstavají stejné staletí. Ti kteří je používají jim jen převlékají modernější kabáty, aby zakryly stokrát přemalovanou podstatu. Pokud o moje trapné spisky někdo nestojí, já je opravdu nikomu nenutím.
Rozumím, že nevědomost je sladká a touha představy, že lidský život je nekonečně dlouhý a umožňuje vyzkoušet si vše na světě, je tak reklamně vsugerována, že je mi až líto jí jejím adorantům zpochybňvat.
Za dlouhé roky života jsem taky dospěl k poznání, že množství informací je přímo závislé na schopnostech pozorovatele jakéhokoliv objektu pozorování viz: "Někdo v lese hřiby sbírá a někdo je marně hledá".