Stránka 4 z 5

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 25 lis 2010, 23:14
od Lukas.Findeis
Slib Perel: „Slibuji dnes přede všemi, jako perla jasná, chci žít pro pirátskou zemi, aby byla šťastná.“
  • Perla mluví pravdu.
  • Perla je zvídavá.
  • Perla ráda brouzdá, kopíruje a paří.
  • Perla je pracovitá a pomáhá warezu.
  • Perla chce být pirátem.
To je úžasný :D Jen warez nějak nekoresponduje s tím co hlásáme. Co kdyby perla pomáhala sdílečům? ;)
Petr Vileta píše:To se mi libi. Kdyz ma takovy slib Perla, proc ho nemuze mit Pirat? A muzeme to nazvat rovnou podle Piratu z Karibiku "Piratsky zakon" ;)

Chapejte, me nejde o nejake kodexy za kazdou cenu, nebo dokonce o vytvareni nejake dalsi byrokracie. Jde o to, ze nezasvecena verejnost si o kazde strane utvari nazor podle jejich programu a dalsich dokumentu, co ta strana o sobe zverejnuje. Samozrejme take podle cinu, ale tech v nasem pripade moc neni a kdyz uz jsou, tak jsou to protesty, demonstrace a ruzne "saskarny". A verejnost se zepta "A jaky je postoj Piratu k moralce?" a bude porovnavat. (...) ale Pirati budou v tomhle necitelni. Oni nerikaji ani tak, ani onak. Oni nerikaji v tomhle smeru vubec nic. A kdyz nas kopirovaci monopol narkne z "kradezi" dusevniho vlastnictvi, tak se verejnost bude ptat, jestli tedy krademe i rohliky v obchode.
Pirátskej zákon, to je přesně to co potřebujem :) A ty co ho poruší předhodíme gumovejm žralokům :twisted:

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 26 lis 2010, 23:09
od Jiri.Kaderavek
Jen warez nějak nekoresponduje s tím co hlásáme.
  • Perla není dokonalá, jinak by už byla pirátem :)

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 15:54
od Tomas.Vymazal
Od sveho vstupu do strany jsem zil v domeni, ze existuje vnitrostranicky konsenzus, ze nebudeme provozovat antikampan (negativni kampan chcete-li). A hle, za "kokoty" je dnes KS Praha poplacavano po ramenou.

Osobne si myslim, ze takoveto fundamentalni veci by nekde sepsany byt mely. Rikejte si tomu treba tenka cervena linie, je mi to fuk. Myslim si, ze ani neni treba za poruseni takoveho ujednani nekoho trestat, spis jde o to, aby existovala jasne namalovana hranice, kterou neprekrocime.

P.S.: Omlouvam se, ze opet vytahuji "kokoty", ale nemohl jsem si pomoct.

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 16:15
od Karel.Fuzik
Já mezi morální prohřešky počítám i Martinovu registraci domény piratebook.cz na své jméno dvě hodiny poté, co s pirate bookem přišel Robert. Argument, že si to měl nejdříve registrovat sám, než s tím vylezl je sice pravdivý, ale uvnitř fora strany irelevantní.

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 17:43
od Vlastimil.Efraim
OFFTOPIC[quote="Karel Fuzik"]Já mezi morální prohřešky počítám i Martinovu registraci domény piratebook.cz na své jméno dvě hodiny poté, co s pirate bookem přišel Robert. Argument, že si to měl nejdříve registrovat sám, než s tím vylezl je sice pravdivý, ale uvnitř fora strany irelevantní.[/quote]
Lest si do zeli neni ani vymluvou pro pirata, ale tento problem (piratbook.cz) bych tu nerozpitvaval, na to si otevrte jine vlakno ;-)

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 17:55
od Lukas.Findeis
OFFTOPIC[quote="Tomas Vymazal"]Od sveho vstupu do strany jsem zil v domeni, ze existuje vnitrostranicky konsenzus, ze nebudeme provozovat antikampan (negativni kampan chcete-li). A hle, za "kokoty" je dnes KS Praha poplacavano po ramenou.[/quote]
Rozhodně bych nezaváděl nic závaznýho. Represe uvnitř strany nebudou mít žádnej pozitivní efekt, spíš naopak. A prosazovat svůj světonázor jako něco závaznýho pro celou stranu pomocí nějakýho kodexu je pod pirátovu úroveň. Navíc se většinou ozve pár nespokojenců, šířících kolem sebe negativní atmosféru, začnou na ně reagovat ostatní, tahle diskuze nikam nepovede a akorát se tu rozpoutá flame, kterej se zařadí ke spoustě dalších vláken, který se budou lidem zobrazovat jako nepřečtený a který nikdo nebude chtít číst. Tohle je jeden z důvodů, proč tolik lidí na zdejší fórum nechce chodit.

Kdo prosím tě Prahu za kokoty poplácává po ramenou? Takovou reakci sem nějak nezaregistroval. Každopádně v Praze byla poněkud specifická situace a nevím co bys udělal ty s tolika polepy na lavičky, který by sis zaplatil a nemoh bys je vylepit.

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 18:25
od Martin Broz
OFFTOPICKarel Fuzik lže.

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 18:32
od Karel.Fuzik
OFFTOPIC[quote="Martin Broz"]Karel Fuzik lže.[/quote]
Samozřejmě že ne. Já to nechci rozmazávat, jen jsem to zmínil v souvislosti s etickým kodexem. Jinak mi je to fuk.

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 18:34
od Martin Broz
OFFTOPICKarle lžeš a zcela programově. A já nevidím důvod, proč bych se měl nechat takhle sprostě pomlouvat.

Re: Etický kodex Piráta

Napsal: 28 lis 2010, 18:42
od Vlastimil.Efraim
OFFTOPIC[quote="Vlastimil Holik"]... problem (piratbook.cz) bych tu nerozpitvaval, na to si otevrte jine vlakno ;-)[/quote]
:!: :!: :!: