Vyber O. Pospisila na tajemnika magistratu Brna

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 328 poděkování
Dostal poděkování: 1178 poděkování

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Ivo.Vlasaty píše:
25 bře 2020, 10:52
Radek.Holomcik píše:
25 bře 2020, 10:42
Ne, primátor přebírá pravomoci.
Nechápu. Nevím jak přesně ty primátor pravomoci přebírá. Vím, že může pověřit výjkonem funkce, od tebe to zní, že to může vykonávat přímo.

Ale hlavně. Chceš tím říct, že Vaňkové Piráti nevěří, že by to nezneužila, tak narychlo zbastlili výběrko?
§110, odst 3. zákona o obcích: "Není-li v obci zřízena funkce tajemníka obecního úřadu nebo není-li tajemník obecního úřadu ustanoven, plní jeho úkoly starosta." Analogicky je to i u statutárních měst.

Nejde o to, že by jí někdo nevěřil, ale prostě to (z pochopitelných důvodů) nechtěli. Navíc, Piráti nic nebastlili, tohle výběrko řešil stávající tajemník řešila primátorka s personálním odborem (magistrátu, ne naším).

Hele, mě prostě přijde úplně absurdní, že někdo něco vystřelí a někteří lidi, místo toho, aby se normálně zeptali, tak tady sdílí prokazatelně nepravdivé texty od naší konkurence, jejíž cíl je celkem zřejmý.

EDIT: Upravena nepřesnost.
Naposledy upravil(a) Radek.Holomcik dne 25 bře 2020, 13:20, celkem upraveno 1 x.
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 7416 poděkování
Dostal poděkování: 3096 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

1) Nemohli by si brněnští Piráti do magistrátního týmu přibrat nějakého Piráta zvenčí, z jiného kraje, kdo má oodstup a nadhled a aspoň některé tyhle přešlapy by jim pomohl eliminovat? Na to se fakt nedá dívat, jak jsou ochočení - nevím, jestli tu politickou naivitu navenek hrají nebo je autentická, ale ubližuje nám to celostátně.

To samé by ostatně mohlo prospět i pražskému týmu, někdo z *regionů*, kdo by jim připomínal mimopražskou realitu.

2) Chápu, že v brněnské koalici jsou nějak nastavené vztahy, že se veřejně nekritizují, a možná se jim daří i nějak lidsky vycházet, aby ta koalice konstruktivně fungovala. Takže nečekám, že brněnští radní budou výběr Posíšila kritizovat, kdyz vzešel z výběrka, u jehož vzniku byli. Byli by za pitomce.

Ale stálo by za úvahu se od tohohle distancovat nějakým celostátním usnesením. Takhle si obsazování pozice tajemníka fakt nepředstavuju, a jsem si jistý, že nejsem jediný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 8):
Yossi, Ondrej.Profant, Ladislav.Dvorak, Lenka.Kozlova, Vit.Jurasek, Michaela.Skokanova, Pavel.Moravec, Mikulas.Ferjencik
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor

Radek.Holomcik píše:
25 bře 2020, 11:16
Ivo.Vlasaty píše:
Ale hlavně. Chceš tím říct, že Vaňkové Piráti nevěří, že by to nezneužila, tak narychlo zbastlili výběrko?
Nejde o to, že by jí někdo nevěřil, ale prostě to (z pochopitelných důvodů) nechtěli. Navíc, Piráti nic nebastlili, tohle výběrko řešil stávající tajemník.
Mně na tom nepřijde nic pochopitelného. Přijde mi, že strašně podceňují důležitost tajemníka, jeho nestrannosti a nezaangažovanosti v místních politicko-klientelistických sítích.
Ten odcházející teda připravil podmínky výběrového řízení dle své libovůle, nebo na základě nějakého zadání, do kterého se mohlo promítnout i "Nejde o to, že by jí někdo nevěřil, ale prostě to (z pochopitelných důvodů) nechtěli."? To první mi nepřijde jako žádoucí a ni přiměřené důležitosti otázky, to druhé zase vyvrací, že by neměli zodpovědnost za výběrko, které dost možná nenašlo nejlepšího možného tajemníka.
Hele, mě prostě přijde úplně absurdní, že někdo něco vystřelí a někteří lidi, místo toho, aby se normálně zeptali, tak tady sdílí prokazatelně nepravdivé texty od naší konkurence, jejíž cíl je celkem zřejmý.
Můžeme si prosím ušetřit tahle nepřímá obvinění z neloajality? První otázka pod Freundovým postem byla na Tomáše Koláčného. Ten tam odpovědi dle svého uvážení dal? To nestačí k posouzení situace? Máme ho teda každý zavalit otázkama napřímo? Máme pátrat, jestli ve svých odpovědích nááááhodou nezpomněl zmínit něco důležitého, jako třeba že rada o tom hlasovat nebude?
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
792446700

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22674 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Víte co? Pojďme se na to podívat trochu konstruktivně.
Fakta:
1) Loutecký 11. 2. oznámil, že k 31. 3. odchází.
2) Na obsazení funkce tajemníka bylo potřeba vypsat výběrko.
3) Podle zákona o obcích "Není-li v obci zřízena funkce tajemníka obecního úřadu nebo není-li tajemník obecního úřadu ustanoven, plní jeho úkoly starosta."

A teď navrhujte, co z následného dění (po 11. 2.) naši radní a zastupitelé mohli podle vás ovlivnit a jakým způsobem toho mohli dosáhnout.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor

Martin.Kucera píše:
25 bře 2020, 11:30
A teď navrhujte, co z následného dění (po 11. 2.) naši radní a zastupitelé mohli podle vás ovlivnit a jakým způsobem toho mohli dosáhnout.
Já se snažím být konstruktivní od začátku, ale klidně se ještě jednou zopakuju. Podmínky výběrového řízení (třeba to, aby nerozhodli politici a úředníci přímo zaangažovaní na magistrátu, ale i lidé nezávislí?), jeho délku (i když by došlo na bod 3). Měli si dát záležet, aby tam měl šanci uspět někdo kompetentní zvenčí. Udělali to? Co pro to udělali? Dozvíme se?
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
792446700

Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Radek.Holomcik píše:
25 bře 2020, 11:16
Ivo.Vlasaty píše:
Radek.Holomcik píše:
25 bře 2020, 10:42
Ne, primátor přebírá pravomoci.
Nechápu. Nevím jak přesně ty primátor pravomoci přebírá. Vím, že může pověřit výjkonem funkce, od tebe to zní, že to může vykonávat přímo.

§110, odst 3. zákona o obcích: "Není-li v obci zřízena funkce tajemníka obecního úřadu nebo není-li tajemník obecního úřadu ustanoven, plní jeho úkoly starosta." Analogicky je to i u statutárních měst.

Nejde o to, že by jí někdo nevěřil, ale prostě to (z pochopitelných důvodů) nechtěli. Navíc, Piráti nic nebastlili, tohle výběrko řešil stávající tajemník.

Problém je, ze jste uplne prepli do modu, ze cokoliv říká opozice, tak je politicka ucelkovka a kampan, aniz by jste se zamysleli, jestli mezi temi polopravdami není také realne merit je. A tim meritem je, ze jste dopustitli jmenovani bafunare první tridy tajemníkem magistratu. Kdyby jiz bylo k dispozici usneseni nebo něco takového, tak budu sdilet to a ne status na FB. Ale ted nemam cas to hledat, a je celkem jedno, jestli jsem sdilel neci status, novinky.cz nebo nejaky seriozni zdroj - podstat informace - jmenovani bafunare - je v nem pravdiva.
Ještě je porad cas to stopnout, pokud tedy to ještě není od všech nutnych osob podepsane. Nebo alespoň medialne zmirnit dopady.
Z předchozích brněnských kauz jsem nabyl dojmu, ze Tomas Kolacny si nedokaze pripustit chybu a kritiku, a jede stylem Zemana trvam si na svém. Proto mne jeho vymluvy nezajimaji a jdu na to rovnou hrubou silou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Ivo.Vlasaty, Kveta.Marikova, Ivan.Mikolas

Tibor.Vansa
Garant programového bodu

Martin.Kucera píše:
25 bře 2020, 11:30
Víte co? Pojďme se na to podívat trochu konstruktivně.
Fakta:
1) Loutecký 11. 2. oznámil, že k 31. 3. odchází.
2) Na obsazení funkce tajemníka bylo potřeba vypsat výběrko.
3) Podle zákona o obcích "Není-li v obci zřízena funkce tajemníka obecního úřadu nebo není-li tajemník obecního úřadu ustanoven, plní jeho úkoly starosta."

Mohli nejprve internim, a posleze i medialnim tlakem docilit prodlouzeni daného vyberka, nebo nevybrani zadneho kandidáta a vyhlaseni noveho výběrového rizeni s delší lhůtou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova, Pavel.Moravec

Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1288 poděkování
Dostal poděkování: 3100 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Zbynek.Janoska píše:
25 bře 2020, 11:11
Ať už jsou technikálie jakékoli a ať už naši radní hlasovali jak chtěli, jsme za to jako součást vládnoucí koalice zodpovědní. Je celkem jedno, jestli tu práci mohla ještě měsíc vykonávat primátorka nebo tím mohla někoho pověřit, dopadlo to tak, že kariérní devadesátkový politik dostal trafiku, ze které ho těžko půjde vystrnadit. Takže sliby o tom, že vládnout s touto skvadrou v Brně bude ok, protože naše přítomnost jim nedovolí, aby tyhle věci dělali, vzaly celkem za své.
Takže podle tebe je úplně irelevantní všechna práce, kterou jsme v koalici udělali (za 1. rok souhrn zde)?
Co se týká výběrka, to bylo regulerní, dvoukolové a hodně náročné s psychologickými a výkonovými testy a Oliver Pospíšil byl v testech objektivně jedním z nejúspěšnějších uchazečů. Celkem bylo přihlášeno 13 uchazečů, do 2. kola postoupilo 6.
Ještě před výběrem v hodnotící komisi jsem v rámci videokonference (které se mimo členů našeho zastupitelského klubu, vedoucí krajského mediálního odboru a členů krajského předsednictva účastnil třeba Radek Holomčík jako člen RP, nebo europoslankyně Markéta Gregorová) vznesl otázku, jestli mám požadovat vyloučení všech uchazečů, kteří měli jakoukoli politickou minulost, z výběrka, ale konsensem všech přítomných mi bylo doporučeno ať nediskriminuji, když je funkce tajemníka s jakoukoli politickou funkcí neslučitelná). V rámci výběrového řízení jsem nicméně doporučil jinou uchazečku na vítězství a dál v procesu už nemám rozhodovací pravomoc.
Zbynek.Janoska píše:
(Stejně jako se nepodařilo zabránit tomu, aby územní plán Brna byl veřejně projednáván v době, kdy všichni řeší koronavirus, což mega zvyšuje šanci, že se tam budou různí šíbři snažit prosazovat své zájmy a projde jim to, protože lidi nebudou mít šanci se proti tomu ozvat (například se jim nepodaří posbírat podpisy pro zmocněnce veřejnosti apod.) - a to jsou jen příklady z tohoto týdne)
Tak todle je fakt podpásovka. Brno je v situaci, kdy pokud nebudeme mít do konce roku 2022 nový územní plán, tak ten starý přestane platit a vrátíme se k plánu intravilánu, který je starý 60 let a má mnohem méně ochranných prostředků proti neřízenému developmentu. Je samozřejmě nešťastné, že zveřejnění návrhu padlo do období koronavirové epidemie, ale zajistili jsme plnou možnost připomínkování online a příští rok bude ještě druhé kolo připomínkování, takže o možnost vyjádřit se nepříjde nikdo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Zuzana.Freitas.Lopesova
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Michal.Marciniszyn
Republikový výbor
Profese: Manager, Software Engineering
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Příspěvek od Michal.Marciniszyn »

Tibor.Vansa píše:
25 bře 2020, 11:44
Problém je, ze jste uplne prepli do modu, ze cokoliv říká opozice, tak je politicka ucelkovka a kampan, aniz by jste se zamysleli, jestli mezi temi polopravdami není také realne merit je. A tim meritem je, ze jste dopustitli jmenovani bafunare první tridy tajemníkem magistratu. Kdyby jiz bylo k dispozici usneseni nebo něco takového, tak budu sdilet to a ne status na FB. Ale ted nemam cas to hledat, a je celkem jedno, jestli jsem sdilel neci status, novinky.cz nebo nejaky seriozni zdroj - podstat informace - jmenovani bafunare - je v nem pravdiva.
Ještě je porad cas to stopnout, pokud tedy to ještě není od všech nutnych osob podepsane. Nebo alespoň medialne zmirnit dopady.
Z předchozích brněnských kauz jsem nabyl dojmu, ze Tomas Kolacny si nedokaze pripustit chybu a kritiku, a jede stylem Zemana trvam si na svém. Proto mne jeho vymluvy nezajimaji a jdu na to rovnou hrubou silou.
Jak to stopnout, když pravomoc je výhradně v rukou primátorky a ředitele krajského úřadu? Máš nějaké konkrétní rady co udělat?

K "bafuňářovi", rád bych věděl, kdy se jím člověk stane? Neznám na Pospíšila žádné velké kauzy a ano, je to profesionální politik, který je v uvolněných funkcích již drahnou řadu let. Kdy přesně se naši politici taky stanou "bafuňáři"? Po druhém volebním období, nebo snad až po třetím? Máš-li konkrétní informace proč je Pospíšil nepřijatelný, moc rád abys je napsal.

Já si na MČ Brno-střed a v rámci Brna spolupráci s ŽB zažívám každodenně, je zajímavé, že jako jediná liberální strana, která se navíc snaží pokračovat v projektech, jež ŽB rozjelo, jsme také jediným cílem jejich kritiky. Mám to chápat tak, že zastupitelé ODS, ANO, ČSSD, KDU a SPD v Brně to dělají správně a jen piráti to kazí. Nebo jen Hollan hledá náboje do hovnometu na nás?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Marciniszyn za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vasicek, Ivo.Vlasaty, Jan.Wagner, Jiri.Ulip, Pavel.Moravec

Tibor.Vansa
Garant programového bodu

Tomas.Kolacny píše:
25 bře 2020, 11:48
Zbynek.Janoska píše:
Ať už jsou technikálie jakékoli a ať už naši radní hlasovali jak chtěli, jsme za to jako součást vládnoucí koalice zodpovědní. Je celkem jedno, jestli tu práci mohla ještě měsíc vykonávat primátorka nebo tím mohla někoho pověřit, dopadlo to tak, že kariérní devadesátkový politik dostal trafiku, ze které ho těžko půjde vystrnadit. Takže sliby o tom, že vládnout s touto skvadrou v Brně bude ok, protože naše přítomnost jim nedovolí, aby tyhle věci dělali, vzaly celkem za své.
Takže podle tebe je úplně irelevantní všechna práce, kterou jsme v koalici udělali (za 1. rok souhrn zde)?
Co se týká výběrka, to bylo regulerní, dvoukolové a hodně náročné s psychologickými a výkonovými testy a Oliver Pospíšil byl v testech objektivně jedním z nejúspěšnějších uchazečů. Celkem bylo přihlášeno 13 uchazečů, do 2. kola postoupilo 6.
Ještě před výběrem v hodnotící komisi jsem v rámci videokonference (které se mimo členů našeho zastupitelského klubu, vedoucí krajského mediálního odboru a členů krajského předsednictva účastnil třeba Radek Holomčík jako člen RP, nebo europoslankyně Markéta Gregorová) vznesl otázku, jestli mám požadovat vyloučení všech uchazečů, kteří měli jakoukoli politickou minulost, z výběrka, ale konsensem všech přítomných mi bylo doporučeno ať nediskriminuji, když je funkce tajemníka s jakoukoli politickou funkcí neslučitelná). V rámci výběrového řízení jsem nicméně doporučil jinou uchazečku na vítězství a dál v procesu už nemám rozhodovací pravomoc.
Krasne v tom umis chodit. Vyradit kohokoliv, kdo mel jakoukoliv politickou minulost by bylo nezakonne, nemuzes vyradit kdejakeho radoveho clena kvůli jeho clenstvi v politické strane. Naopak nevyrazeni kandidáta, který se kvůli tomu ucelove vzda vrcholne funkce, je evidentni obchazeni zákona. Myslim, ze to nastesti celkem uspesne pujde schodit u soudu. Ale hlavne, ze jste se na tom všichni v Brne shodli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“