Stránka 96 z 98

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 01 čer 2012, 16:30
od trinitrofenol
Mikulas Ferjencik píše:až budu mít chvíli picnu to na PN. Jestli chceš urychlit publikaci svých článků dodávej i obrázky 600 x 337, .jpg
Stačilo by zalinkovat, ale dík. Obrázek jsem tam přidal z wiki commons, s přesným rozměrem zde.

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 01 čer 2012, 17:55
od Mikulas.Ferjencik

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 03 čer 2012, 23:33
od trinitrofenol
Anžto pod článkem je nějaký troll ohledně Amandy a copyrightu (a AFP se na toto téma moc nevyjadřuje), tak jsem jí rovnou slušně napsal, jestli by bylo možné udělat nějaký krátký rozhovor stran copyrightu, nových modelů, sdílení a vůbec, tak uvidíme, zda odepíše.

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 21 čer 2012, 11:25
od trinitrofenol
Dodělal jsem článek k focení na Karlově mostě, zdroj zde. Samozřejmě copyleft, pokud se něco nelíbí, nebo je třeba upravit, remixujte, jak je libo.

textově bez odkazů:
Deník Metro přišel se zajímavou zprávou: za fotky z Karlova mostu je nutno zaplatit a ještě vám je smažou z Facebooku. "Určitá skupina lidí má mafiánské praktiky ohledně fotografování na Karlově mostě. Turisté jim nevadí, ale kdybych chtěl zhotovit kvalitní výtvarnou fotografii, tak mám smůlu. Přiběhne ochranka a vyžene vás," popisuje svou zkušenost čtenář deníku Metro J. M. Podle Sdružení výtvarníků Karlova mostu, které za historický unikát spoluzodpovídá, nesmí na místě fotografové využívat stativ. "Ve chvíli, kdy nemá fotograf povolení od radnice Prahy 1, nemůže se stativem na místě fotit už jen proto, že zabírá veřejný prostor, a je vykázán z místa," vysvětluje právní zástupkyně sdružení Vladimíra Krupičková.
"Turisté i naši občané mohou fotit pro své osobní potřeby fotografie z Karlova mostu, ale nesmí fotografovat pro komerční účely. Pokud fotografie vystaví na Facebooku či jiné sociální síti, tak je to už využívání fotografie pro širší veřejnost," popisuje mluvčí radnice první městské části Veronika Blažková. Vzápětí ale dodává, že v případě, kdy radnice odhalí viníka, který fotografii pořízenou na Karlově mostě zveřejňuje například na svém profilu na Facebooku, zpravidla neřeší tento přestupek pokutou.
Radnice Prahy 1 zpoplatnila fotografování se stativem (protože stativ přece odlišuje profesionála od amatéra) a vymáhá ho za pomoci neprůhledného spolku Sdružení výtvarníků Karlova mostu a "pořadatelské služby". Přestože to vypadá na novinku, problém je deset let starý. Tehdy se prvně objevila myšlenka zajímavého penězovodu pro Prahu 1. Jak se můžeme dočíst, nebyla si tehdy radnice vůbec jistá, jaká vyhláška jí dovoluje za focení vybírat peníze. (Žádná.) Takže si radnice posypala hlavu popelem a vlastně to dobře dopadlo.
Střih, současnost. Pátrání v novější zdrojích odhaluje jistou nevyhraněnost v názorech radnice. Pavel Kotlár je rozhodně pro placení. Jeho šéf je po projevu občanské rozhořčenosti smířlivější. Pavel Kotlár je ale neoblomný, přestože se tazatel ptá pouze na fotografování se stativem, vrací do hry sumu 250 000 Kč, kterou stanovilo usnesení Rady HMP č. 2064 ze dne 23.12.2003. Ejhle, konečně dokument! Dokument má tři části, usnesení a dvě přílohy. V žádné z nich se nehovoří o fotografovaní. Usnesení Rady hlavního města Prahy číslo 2064 ze dne 23.12.2003 pojednává o podmínkách natáčení filmů a reklam na území hl.m. Prahy a podmínkách natáčení filmů a reklam v objektech ve vlastnictví hl.m. Prahy. Úředník radnice tedy záměrně mlží a snaží se vyvolat dojem, že fotografování se stativem je na Karlově mostě za čtvrt miliónu. Není. Stejně není v pořádku názor radnice na zveřejňování fotek na sociálních sítích a neradi bychom se dožili poplatků za možnost pozorovat ze svých bytů okolní stavby.
Česká pirátská strana vás zve na protestní happening Den tripodů [odkaz na FB event] 28. 6. 2012 v 16:30. Nezávisle na Pirátech organizuje fotoprocházku též známá firma Josef Šlerka. V množství je naše síla a my budeme rádi, když se zúčastníte naší nebo Josefovy akce. Nejlepší fotografie samozřejmě zveřejníme na facebooku.
Jak jsem psal ve vlákně, myslím, že by se to mělo vydat ASAP, flyer zkusím doladit.

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 21 čer 2012, 12:21
od Martin Broz
Dam to systemu a pockam na FB udalost. Pak to pustim ven. Pocitam kolem 13:00

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 21 čer 2012, 12:30
od trinitrofenol
Flyer je ve vláknu viewtopic.php?f=181&t=12147&p=146142#p146142 - jestli proti němu nebudou námitky. Zjevně bude třeba ho zmenšit.
Obrázek ke článku v rychlosti třeba takto?

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 21 čer 2012, 12:34
od Martin Broz
Ja uz sem tam vyrobil tohle http://www.piratskenoviny.cz/imgs/den_tripodu.jpg
Ten cernobilej hodim na konec clanku.

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 21 čer 2012, 12:35
od trinitrofenol
OK (jenom ta jpg komprese není pěkná, png by asi bylo lepší, ni?)

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 21 čer 2012, 12:58
od Martin Broz
Nedelame s png. Pouzivame graficke formaty jeste z doby kdy byl Internet jeste svobodny.
Facebookovou udalost musi udelat nekdo ze spravcu FB piratu.
Na to cekat nebudu, doplnim pozdeji. Poustim to ven.

Re: Návrhy a projednávání článků

Napsal: 21 čer 2012, 13:04
od Ivan.Bartos
Kam? Událost ti udělá Ferda! Mu pisni bo zavolej.