Návrhy a projednávání článků
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
Jo, hele, a rozjíždíte další seriál, co ten první seriál monstrproces?
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
mě vždycky takovýhle články o dětskym pornu přijdou jako projekce nadrženosti na mladý holky. nicméně mladý holky TEENS nejsou dětský porno. Chce si to udělat pořádek v pornokategoriích.
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
Tvoje argumentace není o moc silnějšíProblém dětskýho porna není jeho ilegalita, ale vůbec jeho podstata. perník je jenom jako příměr.)
EDIT: Nesnaž se Honzo dělat z CP něco, co není. Ty ho chápeš idealisticky, já ho chápu tak, jak ho vymezuje trestní zákoník a úmluvy. Ty mluví o dítěti a tím je osoba mladší 18 let. Toť vše.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
-
Emil.Havran
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1828
- Registrován: 09 čer 2010, 23:51
- Profese: publicista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 626 poděkování
- Dostal poděkování: 496 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
Martin: jasan, diky
Honzo, a nebylo by honzo lepsi k tomu napsat tenhle nazor na PN?
ja tve kritice rozumim, i kdyz si myslim, ze na zaklade toho clanku dovozujes az prilis neco co tam neni
kazdopadne priste to prosim te nejdriv res tady nez samovolnymi zasahy
jestli svoji argumentaci presvedcis dalsi tak to klidne do zpravicek presunte
obrazek, to sem vybral jeste umirnenej, mel sem daleko horsi
a nemyslis, ze tahle obrazova "ochrana" deti je trochu na hlavu a kontraproduktivni? co napr. krvelacne a krute pohadky?
Honzo, a nebylo by honzo lepsi k tomu napsat tenhle nazor na PN?
ja tve kritice rozumim, i kdyz si myslim, ze na zaklade toho clanku dovozujes az prilis neco co tam neni
kazdopadne priste to prosim te nejdriv res tady nez samovolnymi zasahy
jestli svoji argumentaci presvedcis dalsi tak to klidne do zpravicek presunte
obrazek, to sem vybral jeste umirnenej, mel sem daleko horsi
a nemyslis, ze tahle obrazova "ochrana" deti je trochu na hlavu a kontraproduktivni? co napr. krvelacne a krute pohadky?
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
hele, analogie sloužej pro odpoutání představivosti.Jakub Michalek píše:Tvoje argumentace není o moc silnější :( Byla by relevantní, pokud by bylo trestné držení fotek fetujících lidí. Mimochodem u dětské pornografie není trestně jen držení fotek, ale také komiksu a v Americe a Švédsku se za to lidé zavírají. Chápu, že cokoliv s CP je PRově blbý, ale jednou to budeme muset zlomit, jinak nám v každé debatě budou říkat, že jsme pedofilové.Problém dětskýho porna není jeho ilegalita, ale vůbec jeho podstata. perník je jenom jako příměr.)
EDIT: Nesnaž se Honzo dělat z CP něco, co není. Ty ho chápeš idealisticky, já ho chápu tak, jak ho vymezuje trestní zákoník a úmluvy. Ty mluví o dítěti a tím je osoba mladší 18 let. Toť vše.
Pedofilama nás nazvala jenom ČPU, naopak, vůbec bych relevantní témata pedofilii nebo dětskou pornografii (dětskou pornografii nepoptávaj jenom pedofilové, ale i porouchaný osobnosti se sadistickejma skolonama) nevyndával do vzduchu.
Jsou tu různý mediální kokoti typu Buchert, Švehla, Steigervald, atp. - který tenhle článek vezmou, okomentujou a pošlou to minimálně na servery zpravodajský. trochu mě děsí ten Buchert, tuhle pyjároval za TOP09 a položilo to na kokoty. Což samozřejmě nedeaktivovalo ten sémantickej kokotskej virus :) Nicméně mediální mrdky by se mohli samy postarat o zasetí jinýho sémantickýho viru proti nám. Což takovejchle článků vedenejch podobnou argumentací, bez ráznýho odsudku dětskýho porna, je nahrávka na smeč.
Je to v headlinu ke všemu v době, kdy nám tam lezou lidi kvůli autorskýmu zákonu ještě. A vo tom to je.
ad EDIT: naopak, chápu to pragmaticky. Tvuj postoj je idealistickej a nebo naivní.... :))
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
Tohle je např. ukázka madmediálního pýjárování: http://www.reflex.cz/clanek/politika/38 ... dukaz.html z pera Bucherta
Zde další "zakázka": http://www.reflex.cz/clanek/zivot-a-sty ... ousek.html
Zde další "zakázka": http://www.reflex.cz/clanek/zivot-a-sty ... ousek.html
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
ten článek je zajímavost. co by si zasloužilo headline je buď překlad od Ingrid o zásazích proti lidem americký vlády ohledně Wikileaks a nebo Verizon+Google a síťová neutralita bezdrátu v USA. Mimochodem, naše telokomy porušujou neutralitu bezdrátu (resp. mobilního přípojení) taky. Takže tam se klidně může vynést otázka, jak dlouho to bude trvat, než začnou prioritizovat i pevný připojení (týká se O2 a T-Mobile)... a je to téma český napojený na téma, který třese momentálně blogosférou.
Boje o neutralitu jsou v USA za poslední 3 roky krutý a Evropská komise taky začala do neutrality šťourat.
Něco sepisuju, ale včera jsem zase hákoval... a dneska jedu za grafikem. Najděte si na FB page SAVE THE INTERNET a tam to je.
Boje o neutralitu jsou v USA za poslední 3 roky krutý a Evropská komise taky začala do neutrality šťourat.
Něco sepisuju, ale včera jsem zase hákoval... a dneska jedu za grafikem. Najděte si na FB page SAVE THE INTERNET a tam to je.
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
jak už jsem psal v červnu v MO pracovní: chtělo by to, aby redakce PN dala dohromady nějakej zdroj nejrelevantnějších zdrojů na webu, který se budou sledovat a vnich se budou sledovat:
a) dlouhodobá témata
c) beraking témata - ze kterejch buď budou výkřiky, a nebo se z nich udělá dlouhodobý téma.
Sdílet se dají články pro redakci např. přes google reader.
Takle máte tu redakci velmi nesystematickou.
a) dlouhodobá témata
c) beraking témata - ze kterejch buď budou výkřiky, a nebo se z nich udělá dlouhodobý téma.
Sdílet se dají články pro redakci např. přes google reader.
Takle máte tu redakci velmi nesystematickou.
-
Emil.Havran
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1828
- Registrován: 09 čer 2010, 23:51
- Profese: publicista
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 626 poděkování
- Dostal poděkování: 496 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Návrhy a projednávání článků
ok, diky za doplneni Honzo, jestli myslis, ze to pomuze, tak uz nejsem proti presunuti do Zpravicek - pod argumentem medialniho zneuziti
(otazka je zda se tomu lze vubec vyhnout)
s nesystematicnosti souhlasim, ale nevim jak k ni dospet, delame to porad horko tezko na kolene
zakladni problem vidim napriklad v tom, ze nejsou lidi na proste pretlumoceni anglickych clanku - nakonec to delam ja pres google translate, protoze s anglinou tapu, a clanky holt vybiram ad hoc, podle situace casu a potreby
pokud se nejak v tomhle nekonsolidujem, tak to bude napytel, ale uprimne nevim, kde brat mechanicke (i kdyz vlastne jakekoli) pisalky
(otazka je zda se tomu lze vubec vyhnout)
s nesystematicnosti souhlasim, ale nevim jak k ni dospet, delame to porad horko tezko na kolene
zakladni problem vidim napriklad v tom, ze nejsou lidi na proste pretlumoceni anglickych clanku - nakonec to delam ja pres google translate, protoze s anglinou tapu, a clanky holt vybiram ad hoc, podle situace casu a potreby
pokud se nejak v tomhle nekonsolidujem, tak to bude napytel, ale uprimne nevim, kde brat mechanicke (i kdyz vlastne jakekoli) pisalky
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi