Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 25200 poděkování
Dostal poděkování: 21108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdělávání - kdo jsou Svobodní (SSO)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakmile se neco zacne podporovat, dotovat, nebo jinak uprednostnovat, tak se to drive nebo pozdeji zacne zneuzivat.

Chudaci samozivitele, dame jim davku. A lidi se prestanou zenit/vdavat, protoze na tom vydelaji.

Dame davku rodinam s detmi. Lidi zacnou mit deti "na kseft" a budou je odkladat do ustavu hned po porodu.

Podporime vetrniky a fotovoltaiku. A zacne se zabirat zemedelska puda pro gigaelekrarny, ktere funguji jen za prizniveho pocasi.

Za pozornost stoji, ze kazda z techto davek je zneuzivana uplne jinou socialni ci etnickou skupinou, takze pausalizovat lze je tak, jak jsem napsal v prvni vete. Co je podporovano, to je zneuzivano.

Ja bych vetsinu davek uplne zrusil a podporu delal pres ulevy na danich. Nepracujes, tak holt zadnou ulevu cerpat nemuzes. A kdo je opravdu chudy a neni to ze zdravotnich duvodu, tak at hezky poprosi a necha si proverit majetek. Ne, ze si pro davky prijede v Mercedesu za pul milionu.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ingrid Romancova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: student světa
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ingrid Romancova »

Když už jsme u toho, jestli budeme žít jako samoživitelé, nebo ne, tak já budu radši samoživitelka. Ale ne kvůli podpoře, ale kvůli tomu, že bych v manželství mohla nést zodpovědnost za dluhy manžela, o kterých bych vůbec nemusela nic vědět, a i kdybych něco tušila, stejně bych s tím nic nenaděla, protože by se se mnou žádná instituce nebavila. Pouze bych mohla němě přihlížet, jak mi po bytě běhají exekutoři, nebo se u rozvodu dozvědět, že teď budu splácet 2,5 milionu po manželovi (to se pak ženy radši nerozvedou a tím podle mě končí svoboda)… To je tak děsivá představa, že u mě všechny sny o manželství skončily, dokud se to nějak právně neošetří. To je mimochodem taky diskriminace - nést zodpovědnost za dluhy, o kterých vám nikdo neřekne. Mimochodem - když jsme tohle projednávali s jedním kandidátem za SSO z UniCredit Bank, tak mi odpověděl, že z někoho ty peníze zpět získat musí…
Iluzionistka, která dokáže vytvořit dojem, že je Pirát. Tento trik je natolik přesvědčující, že to dotáhla až na místopředsedkyni strany. Ale byla to iluze, nic víc a nic míň.

Tomas.Klapka
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Klapka »

OFFTOPICJste OT, nebo ne?

Každopádně určitý řešení vidím v zavedení základního přijmu, což je nepodmíněná částka dávaná všem lidem. A k tomu naopak zrušení všech sociálních dávek, důchodů atd. Všichni dostanou stejně, aby přežili, a nikdo si nemůže stěžovat, že někdo ždímá stát, nebo podobně. V německu se na tohle téma nějakou dobu už docela diskutuje. V Africe to zkoušejí v několika městech. Na Aljašce je určitej základní přijem taky, i když není ve výši, která by člověku mohla stačit k přežití bez práce. Tohle téma se objevilo i v ČR. Pokoušel se nějakou formu základního příjmu prosadit tuším paradoxně Vlastimil Tlustý.
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Emil Havran
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: publicista
Dal poděkování: 626 poděkování
Dostal poděkování: 487 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Emil Havran »

Ingrid to se aspon castecne resit samozrejme da, predmanzelskou smlouvou, rozdelenim majetku
jeden z "šéfredaktorů" Pirátských novin, pro některé je jeho identita neznámá, ale nebojte se zeptat aneb testujeme ochranu soukromí v praxi

Petr.Vileta
Kontaktovat uživatele:

Lidi neblbnete, vy byste furt kazdemu rozdavali ;)
Kdyz se ma rozdavat, tak musi byt z ceho. Kdyz ma byt z ceho, tak je treba to vybrat na danich. No a mezi vyberem a rozdavanim se vzdycky neco ztrati. Jednak legalne, na provoz toho prerozdelovaciho aparatu, a jednak nelegalne na ruzne uplatecky, nezaslouzene odmeny, predrazene nakupy atd.

Neni lepsi, aby kdo pracuje, tak si cast odecetl z dani, nebo pokud vydela malo, tak by neplatil zadnou dan? No a kdo nepracuje, musi k tomu mit velmi, ale opravdu velmi vazny duvod. Ze v regionu neni prace? Aha. A zkusil dotycny zajet do sousedniho regionu? Zkusil se naucit cizi rec a pozeptat se par kilometru za nejblizsi hranici?

Jo, kdyz nekdo nema nohu, je nevidomy, hluchonemy atd., tak to potom ano, ten zasluhuje davku. Ovsem take bych koukal na to, jestli si ten stav nezpusobil sam, treba silenou jizdou na motorce, skokem do neznameho jezera, padem ze skaly pri horolezeni atd.
Ale ze nekdo je zednik a je mu 45 a ma bolava zada? No a co, tak se preuci na ridice tramvaje, tam bude sedet a mackat knofliky a slapat na dva pedaly.

Ostatne nekde jsem cetl vety
Pomoz si sám a Bůh ti pomůže.
Pomocnou ruku hledej na konci svého ramene.
Hladovému nedávej rybu, nauč ho ryby chytat.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Tomas.Klapka
Kontaktovat uživatele:

OFFTOPICjsem v tramvaji a nemuzu tu linkovat odkazy.
Ve vsi ucte, Petre, kolik materialu mas o zakladnim prijmu nacteno ty, kdyz ho tu takhle jednim smahem odsuzujes?
Na druhou stranu vim z tvych prispevku a vlastne i podle tvych vlastnich slov, ze se radis spise na pravo, takze tvuj postoj chapu. Zakladni prijem patri do levicoveho librtarianismu.
Presto doporucuji, a nejen tobe, se s timto tematem seznamit vic, protoze ve strane jsou i liberalove, kteri jsou od stredu spise trochu vlevo, a tohle tema bych tu taky rad diskutoval.
A bez znalosti tematu to je diskuze na hovno :)
Vetsina odpurcu totiz ma o zakladnim prijmu jen povrchni informace.
To mas takhle se spoustou zajimavejch myslenek a idei, ale pres ignoraci lidi nemaji sanci se sirit.
Poslu pak info o materialech... film, knihy, weby, clanky, praticke priklady. Zalozim na to zvlast topic, protoze to je tady mimo tema.

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Petr.Vileta
Kontaktovat uživatele:

OFFTOPIC[quote="Tomas Klapka"]Ve vsi ucte, Petre, kolik materialu mas o zakladnim prijmu nacteno ty, kdyz ho tu takhle jednim smahem odsuzujes?[/quote]
Neco jsem uz precetl a nelibi se mi samotny princip. Autori si totiz obcas pletou vyznamy slov právo a nárok.

Kdyz mam na neco pravo, tak to mohu za urcitych okolnosti ziskat, nebo jinak, nikdo mi nesmi branit to ziskat.

Kdyz mam na neco narok, tak to ziskat musim.

Prece neni myslitelne rici, ze kazdy ma narok na zakladni prijem jen z toho titulu, ze se narodi. To je zvracene. Budu odmitat pracovat, budu odmitat dodrzovat zakony a presto mam mit narok na minimalni prijem?

Jo mimochodem, muj politicalcompas je:
Economic Left/Right: -1.25
Social Libertarian/Authoritarian: -1.59

takze jsem vlastne taky levicak, jen o tom nevim :lol:

Tomas.Klapka
Kontaktovat uživatele:

OFFTOPIC[quote="Petr Vileta"]
Prece neni myslitelne rici, ze kazdy ma narok na zakladni prijem jen z toho titulu, ze se narodi. To je zvracene. Budu odmitat pracovat, budu odmitat dodrzovat zakony a presto mam mit narok na minimalni prijem?
[/quote]
A když te zavřou do vězení teď, když odmítneš pracovat a dodržovat zákony, tak tě stát nebude držet při životě? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
volani.webnode.cz

jzvc
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 920 poděkování

Příspěvek od jzvc »

Emil Havran píše:tohle slusnej oxymoron, vetsina trpi pod mensinou, ukaz mi to prosim na konkretni priklade, nejlepe v Cesku
"lol" si delas strandu ne ? Se podivej kolem sebe, schvalne, dojdi na socialku, jesli se vratis s 20k, tak souhlasim, ze nejsi diskriminovan. Variantne dojdi vybilit nakou hospodu, pokud se o tobe bude druhy den psat jako o obcanovi a ne EH, pak nejsi diskriminovan (a samosebou, zatknout te nebo dokonce z neceho obvinit se te nesmi nikdo ani odvazit). Variantne rekni kameramanovi TV s trubkou v ruce ze ho zabijes. ...

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7227 poděkování
Dostal poděkování: 6675 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Petře,
Petr Vileta píše:Ze v regionu neni prace? Aha. A zkusil dotycny zajet do sousedniho regionu? Zkusil se naucit cizi rec a pozeptat se par kilometru za nejblizsi hranici?

Jo, kdyz nekdo nema nohu, je nevidomy, hluchonemy atd., tak to potom ano, ten zasluhuje davku. Ovsem take bych koukal na to, jestli si ten stav nezpusobil sam, treba silenou jizdou na motorce, skokem do neznameho jezera, padem ze skaly pri horolezeni atd.
V principu s tebou sice souhlasím, ale tohle už je trochu přeháňka ne? Přestěhovat se za prací nemusí být tak jednoduché, obvzlášť pokud máš rodinu. Posuzovat, jestli nepřišel o nohu jízdou na motorce? To už je jak ten přiblblej návrh z pera vládní koalice, že se zdravotní pojištění nebude vztahovat na situace, kdy si zranění způsobíš sám.
Petr Vileta píše:Ale ze nekdo je zednik a je mu 45 a ma bolava zada? No a co, tak se preuci na ridice tramvaje, tam bude sedet a mackat knofliky a slapat na dva pedaly.
Sezení není pro záda uplně ideální "činnost". :-)

BTW já jsem měl v political compass cca -3,4, -3,4. Pokud už na to pravo-levé dělení přistoupíš, tak budeš muset uznat, že jsi vlevo :-) Stačí se podívat na příklady lokalizace známých osobností v kompasu, a je jasné, že ve skutečnosti totiž je ta dělící čára v Česku úplně jinde než v zahraničí. O skutečné pravicové politice, jak je známa v západním světě, se na české politické scéně nikomu ani nezdá.

Zdraví
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“