Jak jste spokojeni s vnitrostranickým fungováním RP? (anketa)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Jak jste spokojeni s vnitrostranickým fungování Republikového předsednictva?

Jsem s RP z hlediska vnitrostranického spokojen/a
30
5%
Jsem s RP z hlediska vnitrostranického nespokojen/a
32
5%
V něčem spokojen/a, v něčem nespokojen/a
40
7%
S Ivanem Bartošem spokojen/a
65
11%
S Ivanem Bartošem nespokojen/a
15
2%
S Ivanem Bartošem +/-
22
4%
S Olgou Richterovou spokojen/a
76
12%
S Olgou Richterovou nespokojen/a
13
2%
S Olgou Richterovou +/-
12
2%
S Radkem Holomčíkem spokojen/a
59
10%
S Radkem Holomčíkem nespokojen/a
12
2%
S Radkem Holomčíkem +/-
27
4%
S Jakubem Michálkem spokojen/a
34
6%
S Jakubem Michálkem nespokojen/a
49
8%
S Jakubem Michálkem +/-
19
3%
S Mikulášem Peksou spokojen/a
40
7%
S Mikulášem Peksou nespokojen/a
21
3%
S Mikulášem Peksou +/-
37
6%
zdržuji se
6
1%

Celkem hlasujících: 116 - Celkem hlasů: 609

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 720 poděkování

Re: Jak jste spokojeni s vnitrostranickým fungováním RP? (anketa)

Příspěvek od Radek.Holomcik » 03 zář 2019, 06:56

Jan.Kochert píše:
03 zář 2019, 00:45
Radek.Holomcik píše:
01 zář 2019, 18:52
Ahoj všem,

díky za feedback.

Chtěl bych jenom zareagovat na jednu věc. Beru argumentaci, že by pro RP mohlo být vhodné, kdyby bylo tvořeno zástupci z různých úrovní politiky. Sice si myslím, že mnohem důležitější je regionalita, ale respektuju tento pohled. S čím mám naopak velký problém je tvrzení, že problémy strany/RP jsou způsobeny tím, že všichni jeho členové jsou poslanci (resp. lidi ve vysokých funkcích). Nesouhlasím s tím z několika důvodů:
1. Část agendy poslanec-představitel strany se prostě překrývá - mediální výstupy, řada jednání, reprezentativní záležitosti, vyjednávání spolupráce s dalšími subjekty atd. ¨
2. Stejně tak má to poslanectví řadu "výhod", které práci v RP zjednodušují (a tedy ji zefektivňují) - např. snadnější navazování kontaktů s představiteli jiných stran, detailnější vhled do řady politických problémů, na které strana reaguje, zvyšování kompetencí k reprezentaci strany v médiích atd.
3. Upřímně, považuju za iluzorní, že bych třebas já osobně dokázal věnovat více času a sil funkci v RP v době před svým zvolením, tedy v "civilním" zaměstnání. Uvolněné funkci sice věnuju významně víc času, mám ale mnohem lépe možností si naplánovat čas, navíc opět řadu věcí (třebas výjezdy) můžu vzít najednou.
4. To, že spolu trávíme téměř každý týden poměrně dost času na stejném pracovišti (uvidíme, co s tím udělá angažmá MP v EP), můžeme si řadu věcí vyříkat obratem osobně, což taky mnohdy šetří nemálo času.

Tím rozhodně nechci říct, že poslanec je nejlepší kandidát do RP, jenom se snažím ukázat, že tento souběh má nejen nevýhody, ale i řadu výhod - a podle mě se tyto navzájem dost vyvažují.
Základní problém totiž není v tom, že jsou členové RP (euro)poslanci, ale, jak správně píše Antonino, brutálně rychlý růst. Když si člověk projde zápisky z jednání RP, do toho per-rollam hlasování v redmine, projekty s odbory, různá pracovní setkávání, výjezdy do regionů a na RV, mediální výstupy atd., tak moc nevím, kam to ještě víc rozšiřovat. Pokud tedy nechceme uělat z předsedy a místopředsedů uvolněné funkce, takže tomu dotyční budou moci věnovat 40 hodin týdně.

Souhlasím, že RP, jehož jsem členem není dokonalé, děláme chyby. Ano, jsou občas týdny, kdy tomu v pracovní dny nedokážu věnovat víc, než pravidelné pondělní jednání. Jsou kroky, které jsme učinili, z nichž teď zpětně nemám radost, případně jsem neměl už v okamžiku rozhodování (ano, v těchto funkcích člověk nezřídka musí vybírat mezi dvěmi špatnými variantami). Mrzí mě, že mi trvalo nějakou dobu, než jsem se v RP rozkoukal a některé věci pochopil. Taky mě mrzí, že jsem trošku zanedbal komunikaci dovnitř. Ale všecko se to nějak posouvá, na řadu výhrad jsme zareagovali a snažíme se to zlepšovat.
V tom co jsi napsal je vlastně všechno. Ne, že bys neměl pravdu, ale kromě předposlední věty OFFTOPIC(i když to "trošku" je eufemismus a to jsi ještě v té lepší půlce RP) se v podstatě vše co jsi popsal týká jednání, rozhodování a komunikace směrem VEN. Přesto si troufnu tvrdit, že drtivá část hlasů, které jsou nespokojené s RP se týká (ne)komunikace DOVNITŘ strany. Toho, že se CF dozvídá věci pozdě. Že se vydá stanovisko bez konzultace s příslušným odborem. Že není předem znám program jednání RP (oukej, to bylo částečně vysvětleno).

Nikdo tu myslím netvrdí, že toho děláte málo a že současné RP složené z poslanců a předsedů všeho možného v sobě nese jen nevýhody. Ale jak jsem varoval už před volbou RP, pokud v něm nebude členem také někdo mimo tyto pozice, utrpí tím tok informací a tím pádem i sounáležitost s nastaveným směrem. Jinými slovy, letíte rychle a nestačíte informovat posádku o aktuální situaci.
My ale nemáme 50 % času na práci ven a 50 % času na práci dovnitř. My prostě máme nějaké množství času, který jsme schopni věnovat práci v RP. A pokud je nám vytýkáno, že kvůli tomu, že máme nějaké funkce nemáme na něco dost času, tak ukazuju, že to je IMHO jinak. To, že letíme rychle, je přece dáno tím, že strana rychle roste a je úspěšná, tahat do toho zaměstnání členů předsednictva mi fakt přijde dost podivné - toto by mělo logiku, kdyby všechny ostatní orgány strany, ve kterých jsou ne-poslanci netrpěly vytížeností svých členů. Ale to přece není pravda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvek:
Dan.Lestina
Radek Holomčík
2. místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 2741 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 03 zář 2019, 10:04

... ok, shrňme to. Současné RP nemá dost času pro práci dovnitř. Správnou reakcí tedy bude někoho v RP touto prací pověřit. Když to RP samo dostatečně nezvládne, tak bude muset CF upravit mandát RP, lépe mu stanovit úkoly, případně navýšit počet členů RP.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18409 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 03 zář 2019, 10:10

Radku, tak já tady mám čerstvý konkrétní příklad nespokojenosti s vnitrostranickým fungováním RP (které v tomto případě nestíhá ani agendu, kterou si samo vytvořilo).
https://redmine.pirati.cz/issues/22600
Jednání jsem svolal v neděli po poledni (abych ho mohl oznámit i v newsletteru). Přidal jsem patřičnou odpověď do redmine a specielně jsem ještě před tím přidal do sledujících Ivana, aby mu i v mailu vyskočilo, že se na něj čeká.
Je úterý dopoledne a předmětný dokument v aktuální verzi stále nikde (ani úvodní slovo). Chápal bych, že Ivan třeba nestíhá to úvodní slovo napsat, ale ten dokument přece musí existovat, když RP chce po CF jeho projednání a schválení.
Nechci kvůli tomu volat přímo Ivanovi (protože co já vím jestli zrovna nemá nějakou poslaneckou nebo mediální záležitost), ovšem když si na www.pirati.cz najdu a rozkliknu Ivana, tak tam na jeho asistentku Věrku je jen mail, nikoli telefon, takže nemůžu zavolat ani Věrce. (Zde chválím Jakuba a tebe, že telefonické kontakty na asistentky uvedené máte.) Nehledě k tomu, že když RP samo požádalo o svolání jednání, tak fakt není úkolem předsedajícího opakovaně urgovat, aby dodalo úvodní slovo a projednávaný dokument.
Čili RP se napřed dožaduje pozornosti bezmála tisícovky členů a když ji má, tak je dva dny ticho (a kdoví jak dlouho ještě bude).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Roman.Kucera
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1535 poděkování
Dostal poděkování: 1261 poděkování

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 04 zář 2019, 11:04

osobně jsem třeba dost nespokojený s tím, že RP stále nepoužívá stranické nástroje, ale dává přednost proprietárním a sledovacím molochům. Vnímám to jako velké ideologické selhání. Jsme přeci bojovníci za svobodu a ochranu soukromí. Jako nejnovější příklad uvádím tento příspěvek Ivana viewtopic.php?p=634333#p634333

Připravujeme požadavky na ministry mezi nimiž je i souznění s pirátským programem, ale tyto požadavky jsou uvedeny na platformě, která programu zcela odporuje. a přitom máme už několik měsíců funkční nástroj mrak.pirati.cz

Můj názor je takový, že RP i ostatní orgány strany by v tomto směru měly být vzorem pro ostatní členy.
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22483 poděkování
Dostal poděkování: 19160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 04 zář 2019, 16:04

Jakub.Nepejchal píše:
04 zář 2019, 11:04
osobně jsem třeba dost nespokojený s tím, že RP stále nepoužívá stranické nástroje, ale dává přednost proprietárním a sledovacím molochům.
Jde o to, jak je co použitelné. Srovnám MS Word a LO Write. Když myší vyberu kus textu uprostřed číslovaného seznamu, kliknu na ikonku "Bold" a on se mi ztuční celý číslovaný seznam, obvykle vypustím z úst slovo velice podobné německému "zatáčka". No a použitelnost obou SW je nepřímo úměrná počtu takto vypuštěných slov. A teď srovnej Google Docs/Google Drive a Mrak ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Dan.Lestina
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1535 poděkování
Dostal poděkování: 1261 poděkování

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 04 zář 2019, 16:47

Petr.Vileta píše:
04 zář 2019, 16:04
Jakub.Nepejchal píše:
04 zář 2019, 11:04
osobně jsem třeba dost nespokojený s tím, že RP stále nepoužívá stranické nástroje, ale dává přednost proprietárním a sledovacím molochům.
Jde o to, jak je co použitelné. Srovnám MS Word a LO Write. Když myší vyberu kus textu uprostřed číslovaného seznamu, kliknu na ikonku "Bold" a on se mi ztuční celý číslovaný seznam, obvykle vypustím z úst slovo velice podobné německému "zatáčka". No a použitelnost obou SW je nepřímo úměrná počtu takto vypuštěných slov. A teď srovnej Google Docs/Google Drive a Mrak ;)
Právě jsem to empiricky vyzkoušel a v LO Write 5 se nic takového neděje. Pokud je nějaký problém s použitelností, věřím, že čím víc uživatelů systém "otestuje" tím lepší bude, pokud na něm budeme dál pracovat.
Mrak mi připadá zcela použitelný na desktopu, mobilní aplikace tak skvělá není, to uznávám.
Nic to ale nemění na tom, že by RP dle mě mělo pomyslnou pirátskou vlajku pěkně nahoře a já si pořád myslím, že svobodný internet a svobodné formáty a svobodná díla by měly být tak nějak pirátskou přirozeností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Ivor.Kollar
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22483 poděkování
Dostal poděkování: 19160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 04 zář 2019, 18:21

Ne, Write funguje správně, to MS Word funguje blbě. Nicméně na Mraku jsem si zanadával už na začátku. Jak vytvořit nový textový dokument? 5 minut hledání a přemýšlení. Na Google drive je to snadné, na Google Docs je to velice snadné.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: Studentka
Dal poděkování: 2843 poděkování
Dostal poděkování: 897 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova » 04 zář 2019, 18:33

Petře, že ti něco nejde není argument pro to, aby to nepoužívali ani ostatní. Ony ty "ideologicky čisté" varianty často nejsou jednodušší. Ale pak si člověk musí vybrat, čemu dát přednost. Být do morku kostí BFU nebo Pirátem?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Skokanova za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Adam.Jaros, Michaela.Vodova
Ve veleni Kontrolni komise.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
-------------------------------------------------------------------------------------------
You can find work and sort your life out anytime. The pub closes in five hours. - Bernard Black

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Profese: geolog
Dal poděkování: 232 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 04 zář 2019, 21:42

Martin.Kucera píše:
04 zář 2019, 21:00
...
A samozřejmě souhlasím s Jakubem, že stranické orgány by měly být v tomto směru vzorem. OFFTOPIC(Co se mě týče, svědomí mám čisté.)
... a tím vytvářet tlak na kvalitu "našich" systémů, v důsledku čehož by je spíše používalo více "nás". A máme tu propojení s diskuzemi ohledně fóra, kruh se uzavírá... :-)
Ale to RP bych v tom nenechával samotné, tlak může přijít odkudkoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Nepejchal, Vojtech.Pikal, Milan.Dadourek

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18409 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 zář 2019, 09:07

Oznámení moderátora:
Už přílišný OT o zakládání nových dokumentů na mraku a Google jsem přesunul do viewtopic.php?p=634693#p634693
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Jan.Hora, Michaela.Skokanova, Petr.Vileta, Jakub.Nepejchal, Dan.Lestina
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“