Nová smlouva NDA

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Dalibor.Zahora píše: 12 čer 2019, 10:54 Naznačuješ že když si je budeš jen pamatovat, nejedná se o uchovávání? :)
z moji pameti, bez moji aktivni spolupaci, se to krade docela blbe. takze se to da povazovat za bezpecne medium s neprolomitelnou kryptografii. chyba muze byt jen v tom rozhrani :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Libor.Adamek

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1204
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2978 poděkování
Dostal poděkování: 900 poděkování

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Dnes mi přišel mail od naší KoDo s NDA a s informací, že to 3.6. schválil RV - to ovšem neschválil. Doufám, že se jedná o překlep.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Marek.Necada

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Daniela.Weissova píše: 12 čer 2019, 12:40 Dnes mi přišel mail od naší KoDo s NDA a s informací, že to 3.6. schválil RV - to ovšem neschválil. Doufám, že se jedná o překlep.
Jj je to překlep, schválilo to RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvek:
Daniela.Weissova

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Marek.Necada »

Andrej.Ramaseuski píše: 12 čer 2019, 10:12 samozrejme, odpovednost nemuze byt financni. muzeme zkusit tradicni piratske tresty, nebo jen politickou odpovednost?
Odpovědnost a hrozba náhrady škody v penězích už vyplývá z předpisů různých úrovní. Smluvní pokuta je jenom klacek navíc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Daniela.Weissova
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Petr.Vileta »

Andrej.Ramaseuski píše: 12 čer 2019, 10:16 OFFTOPICneexistence? blbe slovo
OFFTOPIC.CZ: neexistence .EN: non-existence
.CZ: neexistence .BY неіснаванне
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Se někdo asi zbláznil ne? Za mě osobně žádný podělaný GDPR podepisovat nebudu! Birokracie od EU, kterou bohužel páni poslanci nepřežvejkali a ted z toho je paskvil, hlavně že musím mít v DIČ svoje rodné číslo jakožto soukromník, to ale nikoho nezajímá, to že každej den mě volá nějakej debílek s nabídkou jeho mega super služeb i když už jsem podával několik stížností na firmy co to dělají a nikdy se nic nevyřešilo to taky nikoho nezajímá. Ale že někdo bude vědět jak se jmenuji a nebo že mám ten a ten mejl to je hrozná panika.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Dalibor.Zahora

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Martin.Kucera píše: 11 čer 2019, 21:22
Marek.Necada píše: 11 čer 2019, 21:07 ...Měl jsem na mysli, že neexistuje předpis ukládající dotyčným podepisovat takovouto smlouvu, nikoliv předpis upravující práci s citlivými údaji. A něco takového nemůže udělat RP ani AO neprotlačivši to přes RV/CF, bo dělba moci atp.
No, já mám za to, že AO může vzhledem k
(2) Administrativní odbor má následující kompetence v oblasti informačních systémů strany:
---
d) dohled nad důvěrností informací (§ 27) včetně ochrany osobních údajů ve straně a jejich poskytování oprávněným osobám,
např stanovit vyhláškou, že všichni s přístupem k důvěrným informacím a osobním údajům musejí podepsat NDA. Obsah té NDA je ovšem druhá věc, v takové podobě, jakou předložilo RP, bych ji zajisté vynucovat nemohl.
Dovedu si představit, že AO (nebo RV/RP) zakáže poskytovat přístup k osobním údajům těm, kteří nemají podepsanou NDA. Ale nemyslím si, že by AO, RV, RP nebo kdokoliv jiný mohl přikázat někomu podepsat svým jménem nějakou smlouvu. Pak by chyběla podmínka svobodné vůle, která je pro platnost nezbytná.
Osobně podepisuji smlouvy, když k tomu vidím důvod. U této ho nevidím. Takže ji nepodepíšu. A samozřejmě dál zůstanu ve funkci, do které jsem byl řádně zvolen, pokud nebudu v souladu se stanovami odvolán, nebo se sám nerozhodnu jinak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Marek.Necada, Dalibor.Zahora

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Martin.Kucera »

Milan.Dadourek píše: 12 čer 2019, 14:35
Martin.Kucera píše: 11 čer 2019, 21:22
Marek.Necada píše: 11 čer 2019, 21:07 ...Měl jsem na mysli, že neexistuje předpis ukládající dotyčným podepisovat takovouto smlouvu, nikoliv předpis upravující práci s citlivými údaji. A něco takového nemůže udělat RP ani AO neprotlačivši to přes RV/CF, bo dělba moci atp.
No, já mám za to, že AO může vzhledem k
(2) Administrativní odbor má následující kompetence v oblasti informačních systémů strany:
---
d) dohled nad důvěrností informací (§ 27) včetně ochrany osobních údajů ve straně a jejich poskytování oprávněným osobám,
např stanovit vyhláškou, že všichni s přístupem k důvěrným informacím a osobním údajům musejí podepsat NDA. Obsah té NDA je ovšem druhá věc, v takové podobě, jakou předložilo RP, bych ji zajisté vynucovat nemohl.
Dovedu si představit, že AO (nebo RV/RP) zakáže poskytovat přístup k osobním údajům těm, kteří nemají podepsanou NDA. Ale nemyslím si, že by AO, RV, RP nebo kdokoliv jiný mohl přikázat někomu podepsat svým jménem nějakou smlouvu. Pak by chyběla podmínka svobodné vůle, která je pro platnost nezbytná.
Ano, myslím že se shodujeme, jen jsem to formuloval jinak.
Největší problém ovšem vidím kolem členských přihlášek, protoze oblastní předsednictva k nim přístup mít musejí (aby mohli být žadatelé o členství přijímáni), ale bez podepsané NDA by ho mít neměli (ano, teď ho mají a taky je to riziko - což mi potvrdila i právnička které jsem se na to onehdá ptal). Takže jak z tohohle ven?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Martin.Kucera píše: 12 čer 2019, 15:07 Ano, myslím že se shodujeme, jen jsem to formuloval jinak.
Největší problém ovšem vidím kolem členských přihlášek, protoze oblastní předsednictva k nim přístup mít musejí (aby mohli být žadatelé o členství přijímáni), ale bez podepsané NDA by ho mít neměli (ano, teď ho mají a taky je to riziko - což mi potvrdila i právnička které jsem se na to onehdá ptal). Takže jak z tohohle ven?
Nestačilo by prokazatelným způsobem je seznámit s tím, že přihlášky obsahují důvěrné informace a pokud nemají podepsanou NDA měli by do nich pouze nahlédnout, nic nekopírovat ani nešířit a předat je pouze KoDo (?) .... a pokud by se chovali jinak mohou tím poškodit dobré jméno strany a případně způsobit straně majetkovou škodu (odkaz na GDPR), která by následně mohla být vymáhána podle občanského zákoníku (§2894 a násl.)
:?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: Nová smlouva NDA

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Kotas, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Marek.Necada

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“