Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dotaz na @Lukas.Lev.Cervinka

Tvůj podpis figuruje pod prohlášením Alliance of Democracies viz
https://electionpledge.eu/

Zpráva o tom zde:
Kandidáti do EP podepisují prohlášení o transatlantických hodnotách. Mezi signatáři je šestice českých kandidátů
https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/k ... gnatari-je

S inciativou před volbami do Evropského parlamentu přišli bývalí vysocí politici: bývalý šéf NATO Anders Rasmussen a bývalý americký viceprezident Joe Biden, a k této inciativě se rovněž přidali bývalý prezident Mexika Felipe Calderon a Estonska Toomas Hendrik Ilves. Podle iniciátorů jde o to, aby kandidáti podepsali čestné prohlášení, ve kterém slíbí, že budou dodržovat zásady proti cizímu zasahování do voleb.

Mezi českými kandidáty, kteří zatím přijali tento slib, jsou: Martina Dlabajová (ANO), Jiří Pospíšil (TOP09), Pavel Telička (Hlas), Jan Zahradil (ODS), Lukáš Červinka (Piráti), Dita Charanzová (ANO).
Zajímají mě odpovědi na tyto otázky:
1) Kdy si to prohlášení podepsal?
2) Zda si to někde oficiálně oznámil, kdy a kde?
3) Zda jsi to s někým konzultoval, například s někým ze ZO či s Volebním štábem pro eurovolby?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, David.Wagner

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Roman.Kucera »

Podepíšu z ciziny iniciovaný závazek, že cizinu nenechám zasahovat do voleb. To nevymyslíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34640
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jako politické strany a kandidáty, kteří hledají úřad, nebudeme pomáhat a podněcovat ty, kteří se snaží podkopat demokracii.

Zejména podepsáním tohoto slibu jsme:
  • Zavazující se k tomu, že nebude vyrábět, používat nebo šířit data nebo materiály, které byly padělané, vyrobené, spiklenecké nebo odcizené pro účely dezinformace nebo propagandy;
  • Vyhýbání se šíření informací, pořizovaných audio / video nebo obrázků, které se vydávají za jiné kandidáty, včetně hlubokých falešných videí;
  • Transparentní využívání botových sítí k šíření zpráv; vyhnout se využívání těchto sítí k útoku na soupeře nebo používání třetích stran nebo zástupců k provedení takových akcí;
  • Podnikání aktivních kroků k udržení kybernetické bezpečnosti a školení pracovníků kampaně v mediální gramotnosti a zvyšování povědomí o rizicích s cílem rozpoznat a předcházet útokům;
  • Dodržování transparentnosti zdrojů financování kampaní.
Je to Google překlad, ale který bod ti vadí a proč? :roll: Pro přehlednost jsem ti je očísloval. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Zbynek.Janoska, Tomas.Martinek, Milan.Dadourek, Jan.Prokop, Ivan.Sirko

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34640
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman.Kucera píše: 25 úno 2019, 16:58 Podepíšu z ciziny iniciovaný závazek, že cizinu nenechám zasahovat do voleb. To nevymyslíš.
Přesto jsi to vymyslel. :P EU pro členské země není žádná cizina, to bys při tvém vzdělání mohl pochopit. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Ivan.Sirko, Petr.Tkadlec

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Děkuji Vileto, že sis všimnul, že řeším něco úplně jiného. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal, Jiri.Snizek, Dominika.Michailidu

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34640
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dalibor.Zahora píše: 26 úno 2019, 08:43 Děkuji Vileto, že sis všimnul, že řeším něco úplně jiného. :)
No a co tedy řešíš? Pokud ti nevadí text toho závazku, tak proč by ho nemohl Lev podepsat?

Kandiduje do EUlamentu? Kandiduje.
Souhlasí s textem toho závazku? Souhlasí.
Je mu jedno, kdo ten závazek sepsal? Je.
Tedy to podepsal.

Kdybych kandidoval do Brusele a narazil na to, podepsal bych to také. Kdysi jsem podepisoval něco od Transparency International nebo Franty Bolda, už nevím. Souhlasil jsem, podepsal jsem. S čím máš problém? :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Ivan.Sirko

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 25 úno 2019, 16:51 Dotaz na @Lukas.Lev.Cervinka

Tvůj podpis figuruje pod prohlášením Alliance of Democracies viz
https://electionpledge.eu/

Zpráva o tom zde:
Kandidáti do EP podepisují prohlášení o transatlantických hodnotách. Mezi signatáři je šestice českých kandidátů
https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/k ... gnatari-je

S inciativou před volbami do Evropského parlamentu přišli bývalí vysocí politici: bývalý šéf NATO Anders Rasmussen a bývalý americký viceprezident Joe Biden, a k této inciativě se rovněž přidali bývalý prezident Mexika Felipe Calderon a Estonska Toomas Hendrik Ilves. Podle iniciátorů jde o to, aby kandidáti podepsali čestné prohlášení, ve kterém slíbí, že budou dodržovat zásady proti cizímu zasahování do voleb.

Mezi českými kandidáty, kteří zatím přijali tento slib, jsou: Martina Dlabajová (ANO), Jiří Pospíšil (TOP09), Pavel Telička (Hlas), Jan Zahradil (ODS), Lukáš Červinka (Piráti), Dita Charanzová (ANO).
Zajímají mě odpovědi na tyto otázky:
1) Kdy si to prohlášení podepsal?
2) Zda si to někde oficiálně oznámil, kdy a kde?
3) Zda jsi to s někým konzultoval, například s někým ze ZO či s Volebním štábem pro eurovolby?
Ahoj, Dalibore,

jsem rád, že se na electionpledge ptáš, jelikož mi to přijde jako dobrá iniciativa. Připojil jsem se k němu minulý týden v úterý nebo středu. Jméno se na seznamu nezobrazí hned, ale chvíli trvá než ověří, že člověk skutečně kandiduje. Chystal jsem k tomu zveřejnit krátký článek i s překladem textu do češtiny - viz článek. Vzhledem k tomu, že celý příslib férového vedení kampaně je plně v souladu s pirátskými hodnotami, tak budu rád, když nezůstanu posledním pirátem, který se k tomu připojí. :)

Nicméně pokud máš dojem, že obsah slibu je nějak v kolizi s pirátskými hodnotami, tak budu rád, pokud to tu blíže rozebereš.

Článek na iprima, na který odkazuješ, mi přijde spíše jako prohlášení Václava Klause ml., takže ho moc jako relevantní zdroj informací. Osobě jsem se o této iniciativě dozvěděl skrze Politico.eu. (Doporučuji spíše tento zdroj než iprima, který poslední roky ujíždí na trochu "proti (doplň si)" vlně.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 6):
Petr.Vileta, YjM, Pavel.Moravec, Jan.Hora, Zbynek.Janoska, Ivan.Sirko
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34640
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 26 úno 2019, 15:56 Článek na iprima, na který odkazuješ, mi přijde spíše jako prohlášení Václava Klause ml., takže ho moc jako relevantní zdroj informací.
A schválně si zkus najít autora Mirko Radusevic. Samé články všude možně, ale o autorovi nikde nic. Divné, že @Dalibor.Zahora ? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivan.Sirko

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Děkuji za odpověď na 1) @Lukas.Lev.Cervinka
1) Kdy si to prohlášení podepsal?
2) Zda si to někde oficiálně oznámil, kdy a kde?
3) Zda jsi to s někým konzultoval, například s někým ze ZO či s Volebním štábem pro eurovolby?
Odpověď na 2) a 3) si tedy vykládám následovně: neoznámil a nekonzultoval.

A tedy si dovolím další otázky:
4) Přijde ti v pořádku, že kandidát do EP podepíše nějakou evropskou iniciativu, aniž by ten svůj podpis konzultoval s kýmkokoli ze strany? Jednal by si podobným způsobem jako MEP?

5) Jak přesně si se o iniciativě dozvěděl? Proběhl nějaký kontakt? S kým? Kdy?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpis Lukáše Červinky pod prohlášením Alliance of Democracies

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 28 úno 2019, 18:03 ...
A tedy si dovolím další otázky:
4) Přijde ti v pořádku, že kandidát do EP podepíše nějakou evropskou iniciativu, aniž by ten svůj podpis konzultoval s kýmkokoli ze strany? Jednal by si podobným způsobem jako MEP?
Chápu to správně, že Ty k iniciativě nemáš výhrady, jen Ti vadí, že jsem se zavázal, že budu dodržovat něco, co jako Piráti sami hlasáme, aniž bych se zeptal o dovolení?

Martinu, volební manažerku, jsem o podpisu informoval, aby o tom byla obeznámena.

Dalibor.Zahora píše: 28 úno 2019, 18:03 5) Jak přesně si se o iniciativě dozvěděl? Proběhl nějaký kontakt? S kým? Kdy?
Tomu už chybí jen lampička svítící do obličeje :D Ptáš se, jestli jsem dvojitý agent a spolupracuji s cizí mocností? :D

Ne, jen sleduji evropské dění. Je to trestuhodné, ale o dění v Evropě se nedozvídám až z českých médií. Každé ráno si k snídani pročítám evropská média. O této iniciativě informovalo třeba Politico a na Mnichovské bezpečnostní konferenci to zmínil sám Rasmussen.

Jak ses dozvěděl o mém podpisu? Proběhl nějaký kontakt s panem Mirko Raduševićem, který psal článek na iPrima? Kdy? :D ;)

Promiň, že to neberu dost vážně, ale sám uznáš, že je to prostě celé směšné. Z Tvé kritiky by se zdálo, že jsem podepsal spolupráci s Okamurou nebo něco podobného rozsahu, nikoli že je to kritika za veřejné přihlášení se k něčemu, co sami jako strana hlasáme. Pokud si měl pochybnost o tom, jestli jsem to dal někomu vědět, tak nebyl problém mě kontaktovat (ať už mailem, sz nebo formou vlákna na fóru) třeba i ve stylu "hele, Lve, podle mě bys to příště měl dát předem někomu vědět nebo k tomu něco napsat a vysvětlit, co ta iniciativa vlastně je, aby to někdo špatně nepochopil." Teď mi to celé připadá trochu jako nějaký náš pirátský mccarthismus...
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Pastircak, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Mikulas.Ferjencik, Jan.Hora, YjM, Ivan.Sirko
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“