Stránka 5 z 5
Re: o informacích a politicích
Napsal: 25 kvě 2010, 12:29
od Spirit
Ondrej Profant píše:Ale to je přesně ono. Podporuje je a neovládá je. Stejně tak to může fungovat s dalšími institucemi.
Tak např. v CERNu má EU status pozorovatele.
Uvedené instituce, které jsi uvedl jako příklad dobře fungujících EU struktur prostě nejsou s EU nějak výrazně spojené a proto je nelze brát jako relevantní pro tvé tvrzení o použitelnosti EU-vědecké komise i pro naše potřeby.
Re: o informacích a politicích
Napsal: 25 kvě 2010, 12:49
od weizs
Spirit píše:Ondrej Profant píše:Ale to je přesně ono. Podporuje je a neovládá je. Stejně tak to může fungovat s dalšími institucemi.
Tak např. v CERNu má EU status pozorovatele.
Uvedené instituce, které jsi uvedl jako příklad dobře fungujících EU struktur prostě nejsou s EU nějak výrazně spojené a proto je nelze brát jako relevantní pro tvé tvrzení o použitelnosti EU-vědecké komise i pro naše potřeby.
podle mě z jednotnosti této vědecké rady plyne, že politici sami mají zájem na tom, aby byla nestranná --- a to prostě proto, že vědecká rada poskytuje odborné služby všem z nich, poskytuje ty rady Evropské komisi jako celku -- tj. liberálům i konzervatistům, levici i pravici atd. Když konzervatisti se budou snažit o tlaky, tak liberálové se budou snažit o protitlaky. Jednou podplatí jeden, podruhý podplatí druhej a nula od nuly pojde --- takže nepodplatí nikdo (resp. politici sami vymyslí jak to udělat, aby to nešlo), protože by to znamenalo jen výdej peněz a nic z toho -- to není výhodný pro žádnou nátlakovou skupinu. Když je společné bojiště a jsou vyrovnané síly, tak se uzavírají příměří a dohody o neútočení. Pouze partyzánské války jsou nekonečné.
omfg až teď jsem pochopil, že na to OT se dá i kliknout
...a vono to zobrazí skrytou zprávu (!!!) ...hustýýýý 