S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22056 poděkování
Dostal poděkování: 10293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 21 črc 2018, 15:50

Honza.Hora píše:
21 črc 2018, 11:08
Já jen vidím kritiku zprávy na zákadě toho, kdo financuje instituci. Kvalitu zprávy posuzuju dle obsahu. Teprve když je zavádějící nebo jinak podezřelá, řeším kdo je za ní. Byl bych špatný analytik, kdybych to dělal jinak :)

EDIT: Tj. ke studii se budu vyjadřovat až si ji přečtu a nebudu dělat závěry dopředu jen proto, že ten institut spolufinancují zbrojaři. To samo o sobě neznamená vůbec nic.
Promiň, ale s takovým pojetím analýzy si měl zůstat u Věcí Veřejných a vodit se Vítkem Bártou po Malé Straně za ručičku. :)
Samozřejmě, že je velmi podstatné, kdo danou instituci financuje, pokud je to zbrojní průmysl a zpráva je o bezpečnosti, tak je zcela na místě k takovým informacím přistupovat obezřetně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivo.Vasicek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Martin.Duska
Místní předsednictvo
Profese: Politolog
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Příspěvek od Martin.Duska » 21 črc 2018, 16:03

David.Wagner píše:
21 črc 2018, 14:48
Ondra.kl píše:
21 črc 2018, 14:13
Ondra.kl píše:
16 črc 2018, 16:22
Smysl vlákna zná jen zakladatel. Asi tím něco sleduje. Aktuálně těžko říci co.

Nicméně stále čekám na ukázky té "klíčící nekritické podpory".
Uplynulo nám 5 dní ... stále čekám na ukázky té "klíčící nekritické podpory".
Tak já tipuju, že to je že Honza Lipavský na Twitterech sdílí doporučení na to co si přečíst. Ale trochu jsem se tady v té show na téma "Rusko se musí bránit a všichni okolo si za to mohli sami" ztratil, no.
Zasvětím tě do geopolitiky na fóru. Pravidelně před volbami vystupujeme z NATO a zakládáme druhé Švýcarsko. Pak přijde vystřízlivění při kontaktu s reálným světem a zase v tom NATO zůstaneme. V podstatě se jedná o důležitý kmenový rituál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Jiri.Koudelka
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 21 črc 2018, 16:15

A jaké rituály tě naučili u DSSS Martine? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivo.Vasicek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Yossi » 21 črc 2018, 16:25

Martin.Duska píše:
21 črc 2018, 16:03
David.Wagner píše:
21 črc 2018, 14:48
Ondra.kl píše:
21 črc 2018, 14:13

Uplynulo nám 5 dní ... stále čekám na ukázky té "klíčící nekritické podpory".
Tak já tipuju, že to je že Honza Lipavský na Twitterech sdílí doporučení na to co si přečíst. Ale trochu jsem se tady v té show na téma "Rusko se musí bránit a všichni okolo si za to mohli sami" ztratil, no.
Zasvětím tě do geopolitiky na fóru. Pravidelně před volbami vystupujeme z NATO a zakládáme druhé Švýcarsko. Pak přijde vystřízlivění při kontaktu s reálným světem a zase v tom NATO zůstaneme. V podstatě se jedná o důležitý kmenový rituál.
Já to zase chápu, pan Vašíček a jeho skvadra konspiračních kremrolí se prostě obávají, že by mohla Pirátská strana působit jako legitimní politická síla v ČR a přitáhnout členy a voliče mimo mašíblovských vod. To se jim samozřejmě nelíbí, a tak musejí rok co rok na fóru rozjet "jet fuel can´t melt steel beams" osvětu. Bohužel, vedení strany se zjevně této hlasité menšiny bojí, a proto není schopno rázně tyhle blbosti odmítnout. Třeba pan Bartoš Vašíčka a spol. kritizuje asi se stejnou vervou, jako se hlásí k členství ČR v NATO.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj
Profese: ITak
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 572 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop » 21 črc 2018, 16:39

Ivo.Vasicek píše:
20 črc 2018, 11:28
Nevím proč bych se měl zlobit. Jen odmítám ignorovat fakta, odmítám pouze propagandistické plky. Faktem zůstává, že Ukrajinu destabilizovaly USA, což vedlo k převratu vedenému nacistickými bojůvkami (o tom, že Pravý sektor jsou neonacisti snad není pochyb).
A proti nim bojují jiné nacistické borůvky na donbase konkrétně skupina ZÚPS Rusič vedená náckem Alexejem Milčakovem.

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 9672 poděkování
Dostal poděkování: 4713 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 21 črc 2018, 16:55

Ivo.Vasicek píše:
20 črc 2018, 20:20
Žádná manipulace, ve svém příspěvku jsem postnul odkaz a také citaci, která je shodná s tím co postuješ ty. Reagoval jsem na Viletův post:
Zapomněl jsi na napadení a okupaci části Gruzie
a nevím nic o žádném titulku v Novinkách, odkazoval jsem na Euroskop.cz
Takže tvá věta "EU a OSN za viníka konfliktu jednoznačně označili Gruzii." není žádná manipulace ani lež?

Ivo Ivo, že tě furt baví ignorovat jakékoliv pochybení Ruska.. Člověk pak nemůže brát vážně žádný tvůj příspěvek, protože za ním už automaticky očekávám podobnou levárnu.
Naposledy upravil(a) Pavel.Moravec dne 21 črc 2018, 16:55, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
Petr.Vileta
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Martin.Duska
Místní předsednictvo
Profese: Politolog
Dal poděkování: 374 poděkování
Dostal poděkování: 361 poděkování

Příspěvek od Martin.Duska » 21 črc 2018, 16:55

Dalibor.Zahora píše:
21 črc 2018, 16:15
A jaké rituály tě naučili u DSSS Martine? :)
Celkem úsměvné. Když nevíte co by, nasaďte osobní útok. Tohle bude výživné vlákno
Poslední komentář pro nově příchozí zde program. Mír všem synům Gondoru....

https://www.pirati.cz/program/psp2017/obrana/
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 21 črc 2018, 18:47

A ten tvůj komentář plošný osobní útok nebyl? Ty si paušálně označil ty, co se kriticky vyjadřují k NATO za trotly, co opakovaně řeší něco co se podle tebe řešit nemusí. Jednak tahle diskuze dostala impuls z přesně opačné strany a potom, na rozdíl od tebe, jsou zde kritici NATO alespoň konzistentní a ne neukotvení, kdy někomu nedělá velký problém, být jednou v té straně a pak v zcela opačné.
Myslím, že je pro vnitrostranickou politickou paměť je to dobré vědět, i když chápu, že to není přijemné. Ale za chyby se platí a v politice obzvlášť.

EDIT: Stručně řečeno, ty si můžeš z kritiků NATO udělat prdel, ale z tebe si nikdo prdel udělat nesmí. To je hned osobní útok. Trochu asymetrické, nemyslíš? ;)

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6921 poděkování
Dostal poděkování: 8959 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 21 črc 2018, 19:03

Mě fascinuje, jak v situaci, kdy se Trump s Putinem bratří na tiskovce a označují na střídačku EU za nepřítele, tady někdo řeší, jestli jsou problém USA nebo Rusko. Holt tradice, no.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Vit.Jurasek, Ivor.Kollar, David.Wagner, Michael.xChaos.Polak
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1825 poděkování
Dostal poděkování: 2068 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl » 21 črc 2018, 19:28

Jenom krátká poznámka. Opakovaná iniciativa k zařazení neutrality do programového portfolia Pirátů nevznikla z lásky k pojmu "neutralita" ani z nějakého naivního idealismu. Vznikla proto, že extra-teritoriální akce (tedy žádná obrana) některých spolučlenů NATO z posledních 25 let (zejména USA, Velká Británie, Francie, Turecko) jsou v rozporu s právem, chartou OSN i se zdravým rozumem. Tyto akce zničili jistotu suverenity menších států a zpochybnili neměnnost hranic v Evropě a okolí, stály životy a ztrátu existenčních podmínek pro miliony nevinných civilistů. Uvedly do pohybu vlnu uprchlíků, která z velké části deformuje politickou diskuzi v celé EU....

Většina občanů ČR (voliči SPD, KSČM, část ANO, část ČSSD a část Pirátů) takové akce zcela správně odmítá, protože jsme za ně jako členové NATO spoluzodpovědní. V ČR (i celá Evropa) existuje silná protiválečná tradice(literatura, filosofie, politika i trestní zákoník) a někteří Piráti se cítí být její součástí a pokračováním.....

Na postojích současného vedení mi nejvíc vadí to strkání hlavy do písku a strachy s mediálního lynče, pokud se vyjádříme kriticky k zahraniční politice našich spojenců...probíhá obchodní válka USA x EU, Čína, svět je v pohybu a Piráti mlčí a tváří se, jako by se nechumelilo, hlavně abychom někoho neurazili.....Přitom takové kritice se nelze vyhnout, pokud budeme objektivně analyzovat informace z nezávislých zdrojů. Ty pohyby ve světě mají silné objektivní příčiny (neudržitelná hospodářská politika, nekrytý dolar, extrémní zbrojení v USA, 160 vojenských základen) a nezastaví je žádné ideologické a propagandistické žvásty...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vasicek, Martin.Shanil, Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu
Člen MS Tachovsko

Za konkordama doprava...ale to jsem odbočil..

Můra je taky motýl, moje milá!

Pirátor v tísni..

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“