Karel Sýs - Dajli mi tu medaili nebo nedajli mi tu medaili...

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
David.Novak
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Analytik
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Karel Sýs - Dajli mi tu medaili nebo nedajli mi tu medaili...

Příspěvek od David.Novak » 28 kvě 2018, 16:47

Zdravím,
jsem příznivce velmi dlouhou dobu na fóru neaktivní, ale dlouholetý a pravověrný :)

Mám potřebu vyjádřit svůj názor k této kauze, resp. jeden závěr, který mi z toho všeho vychází a snad je dobrý se nad ním zamyslet.

Zcela chápu, co Vojta a ostatní piráti v PSP udělali. Hlasování, které je spíše z té řady formálních - jména stejně už musel navrhnout někdo jiný a nakonec to stejně jde na hrad, kde si s tím Zeman už udělá co chce. Do toho neznalost spíše mladších poslanců - ostatně buďme rádi, že Sýse dnes už mladá generace nezná, řadím se při vší úctě také k ní. Nikdo z poslanců pirátů nedokázal být tak všímavý, aby zatáhl včas před hlasováním za záchrannou brzdu.
Bohužel to vypadá, že to taky mohl být pěkně promyšlený tah na shození mediálního obrazu. V politice je potřeba mít hroší kůži a neobratnost se neomlouvá. A tady piráti nahráli protivníkům pěkně na smeč. To, co jsme na pirátech měli rádi před volbami a co jsme o nich věděli, tedy že se z velké části skládají z poctivých a pracovitých nerdů, ovšem s trochou té sociální a mediální neobratnosti. Že se při vyjadřování chovají spíše neformálně, ale zato upřímně a nepodlézavě (tedy že za každým postem je potřeba znát kontext), to se už v reálné politice ukazuje jako velká nevýhoda. Zvlášť, když jeden velký vlastník médií vás má plný žaludek.
Zapracujte, prosím, na mediálním obrazu. Je to nutné, nechte si od někoho poradit. Nemyslím rovnou mít vlastního Prchala, to ne. Ať je to také pirát, nebo někdo, kdo je podobně naladěný, ale hlavně, ať rozumí mediálnímu obrazu.
Byla by velká škoda se nechat vyoutovat ze sněmovny na pár kostrbatých nešťastných prohlášeních. Jasně, že je to absurdní - na jednu stranu tu máme oligarchu a politickou kulturu jak na dálném východě a na druhé se tu dělají kauzy z pár slov jak v politice na západě, ale o tom to je. Ti mocnější si budou dělat s veřejným míněním co se jim zrovna zachce. Když dělat politiku poctivě po technické stránce, je potřeba ji dělat poctivě i po té "měkké", "sociální" stránce.
Sebelepší ajťák-developer se nedostane do vedení Microsoftu, pokud není dostatečně sociálně inteligentní, stejně tak sebelepší pirát-politik nemůže počítat s tím největším vlivem, pokud nebude stejně mediálně zdatný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Pastircak, Giuseppe.Maiello, Coopy, Dalibor.Zahora, Jaroslav.Kamen, Vaclav_Mraz
Člen Pirátů od září 2018, člen MS Olomouc, člen odborné komise pro architekturu (etc.) při radě města Olomouce, člen komise městské části Povel.

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17429 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 28 kvě 2018, 17:56

Došlo k chybě v tom, že Vojta Pikal požádal o předřazení tisku na dřívější čas, takže se vyznamenání dostala na program příliš brzo a nestihli jsme je projednat na klubu. Vedle toho návrh pokud vím neprošel projednáním v odborném týmu. V reálu není možné, aby každý poslanec studoval všechno a poslanci se v řadě případů řídí doporučením zpravodaje klubu, v tomto případě Vojty. Poučení z toho je takové, že jsem věc s Vojtou probral, uděláme k tomu FAKAP night a v projednávaných materiálech budeme vždy vyžadovat stanovisko týmu a projednání na klubu. Dále jsme probrali zcela nevhodný způsob řešení na facebooku, který bude Vojta příště konzultovat s mediálním odborem. Na příštím klubu chceme, aby se z této chyby poučili všichni poslanci.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10452 poděkování
Dostal poděkování: 16502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 28 kvě 2018, 18:12

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Profant, Giuseppe.Maiello, Martin.Shanil, pirat, Jan.Hora, Vaclav_Mraz, Jaroslav.Nemec
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

pirat
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: programátor
Dal poděkování: 80 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Příspěvek od pirat » 28 kvě 2018, 23:21

Mikulas.Ferjencik píše:
28 kvě 2018, 18:12
moje vyjádření zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zmat ... autoplay=1
Velmi dobře zvládnutý rozhovor, až na slova jako "prachy", "dementně" nebo "debilní", na mě to působilo blbě...

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22037 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 29 kvě 2018, 00:35

pirat píše:
28 kvě 2018, 23:21
Mikulas.Ferjencik píše:
28 kvě 2018, 18:12
moje vyjádření zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zmat ... autoplay=1
Velmi dobře zvládnutý rozhovor, až na slova jako "prachy", "dementně" nebo "debilní", na mě to působilo blbě...
Nejsou to žádné hrozné vulgarismy a trocha "hradního slovníku" se prostému lidu bude spíše líbit, než by odpuzovala. :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Yossi » 29 kvě 2018, 07:46

Jakub.Michalek píše:
28 kvě 2018, 17:56
Došlo k chybě v tom, že Vojta Pikal požádal o předřazení tisku na dřívější čas, takže se vyznamenání dostala na program příliš brzo a nestihli jsme je projednat na klubu. Vedle toho návrh pokud vím neprošel projednáním v odborném týmu. V reálu není možné, aby každý poslanec studoval všechno a poslanci se v řadě případů řídí doporučením zpravodaje klubu, v tomto případě Vojty. Poučení z toho je takové, že jsem věc s Vojtou probral, uděláme k tomu FAKAP night a v projednávaných materiálech budeme vždy vyžadovat stanovisko týmu a projednání na klubu. Dále jsme probrali zcela nevhodný způsob řešení na facebooku, který bude Vojta příště konzultovat s mediálním odborem. Na příštím klubu chceme, aby se z této chyby poučili všichni poslanci.
Nemělo by se spíše udělat školení z dějepisu pro střední školy pro pirátské poslance, kteří Pikalovi říkali to, co on pak napsal do statusu?
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17648 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 29 kvě 2018, 08:04

Kde jsi vzal, že mu to říkali pirátští poslanci?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Radek.Strouhal, Ondrej.Profant
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Ondrej.Horak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Vědecký pracovník
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Horak » 29 kvě 2018, 10:06

Snad ještě horší než podpora vyznamenat Sýse je navazující výrok pana Pikala o "válečných letcích, co v zásadě jen plnili rozkazy". To je prostě skandální...

David.Novak
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Analytik
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od David.Novak » 29 kvě 2018, 10:16

To je to, o čem píši jako o mediální nešikovnosti. Já ten výrok chápu tak, že Vojta Pikal chtěl napsat, že byl zaneprázdněný kontrolou jiných navrhnutých a osoba Sýse mu v těch rešerších nepřipadala dostatečně "nebezpečná". Konkrétně u letců si chtěl zjistit, proč zrovna tito konkrétní z celé řady stovek letců u RAF, mají poctu být vyznamenáni, když jak oni, tak všichni ostatní , mohli být stejně zařazení letci plnící stejné řadové rozkazy. Ne na všechny letce se dostalo s vyznamenáním a p. Pikal si zjišťoval, čemu se tito konkrétní zasloužili.
Jestli se ve své interpretaci mýlím, tak mě opravte.
Jak jsem psal, je to kostrbaté a je potřeba znát kontext a chápat o čem autor píše. To jsou přesně ty věty, za které vás média potopí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Člen Pirátů od září 2018, člen MS Olomouc, člen odborné komise pro architekturu (etc.) při radě města Olomouce, člen komise městské části Povel.

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Yossi » 29 kvě 2018, 11:30

Martin.Kucera píše:
29 kvě 2018, 08:04
Kde jsi vzal, že mu to říkali pirátští poslanci?
V jeho vysvětlení, kde říkal, že ty jednotlivé poznámky, které uvedl dohromady, jsou výtky, které zaslechl od kolegů. Tj. nějací kolegové tu výtku o letcích zjevně pronést museli.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“