vystupovani clenu CPS

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Drexxy
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 08 čer 2009, 20:43
Profese: Student práva

vystupovani clenu CPS

Příspěvek od Drexxy »

hojec, urcite jste nekdy videli nejake ty politicko-diskusni porady, nesnasim jednu vec, a to je uhybani od odpovedi, priklad:

Blablabla?
a)No vite, na tento problem se musite podivat z vice hledisek, jiz jsem to avizoval ve svych predchozich prohlasenich, myslim si ze toto je zjednodusovani a radsi bych vam povedel o svych uspesich...

b)ano /ne/nevim, zjistim

myslim si ze kdyby se objevil nekdo kdo by se choval podle b, spouste lidi(treba me) by se to libilo
Michal.Kindura
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 239
Registrován: 08 čer 2009, 00:24
Profese: Student / IT
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vystupovani clenu CPS

Příspěvek od Michal.Kindura »

Kdyby ses choval podle B, tak ti to za týden všichni budou házet na hlavu. Politika je ve své podstatě vila velkého bratra. Desítky kamer tě natáčejí a mikrofony zaznamenávají každé tvé slovo. Musíš být buď dokonalý, nebo dávat najevo jen směr, pro který děláš všechno.
Navíc, nemůžeš slíbit lidem něco, co čeká před svou dlouhou cestou na schválení. Pak ti budou posílat maily "Vždyť jste jasně říkal...".

Já osobně taky raději řeknu podrobně, co všechno se pro věc X dělá a uznám "Dle mého názoru by se tato věc měla projednávat v nejbližším možném termínu". Pokud ti jde o problém, dívat se na věc s více hledisek, tak já to vnímám jako lepší variantu, než říct jednoznačně "to je špatně".

Řeknu to asi tak...
Lidi jsou spektrum světla v optickém kabelu. Když se přestaneš dívat na spektrum a začneš je vidět jako jednu vlnovou délku, ošidíš se o všechny ostatní packety WDM, než je tvá barva (vlnová délka).

Pokusím se říct v řeči lidí. Nic není tak jednoduché. Například rovná daň. Jestli řekneš ANO, budeš mít úspěch u bohatších a neúspěch u lidí s podprůměrným platem. Proto je třeba se rozhodnout podle stanov strany a opozici nabídnout náhradní řešení.
....vlastní rukou
Drexxy
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 08 čer 2009, 20:43
Profese: Student práva

Re: vystupovani clenu CPS

Příspěvek od Drexxy »

Michal Kinďura píše:Kdyby ses choval podle B, tak ti to za týden všichni budou házet na hlavu. Politika je ve své podstatě vila velkého bratra. Desítky kamer tě natáčejí a mikrofony zaznamenávají každé tvé slovo. Musíš být buď dokonalý, nebo dávat najevo jen směr, pro který děláš všechno.
Navíc, nemůžeš slíbit lidem něco, co čeká před svou dlouhou cestou na schválení. Pak ti budou posílat maily "Vždyť jste jasně říkal...".

Já osobně taky raději řeknu podrobně, co všechno se pro věc X dělá a uznám "Dle mého názoru by se tato věc měla projednávat v nejbližším možném termínu". Pokud ti jde o problém, dívat se na věc s více hledisek, tak já to vnímám jako lepší variantu, než říct jednoznačně "to je špatně".

Řeknu to asi tak...
Lidi jsou spektrum světla v optickém kabelu. Když se přestaneš dívat na spektrum a začneš je vidět jako jednu vlnovou délku, ošidíš se o všechny ostatní packety WDM, než je tvá barva (vlnová délka).

Pokusím se říct v řeči lidí. Nic není tak jednoduché. Například rovná daň. Jestli řekneš ANO, budeš mít úspěch u bohatších a neúspěch u lidí s podprůměrným platem. Proto je třeba se rozhodnout podle stanov strany a opozici nabídnout náhradní řešení.
ad (Kdyby ses choval podle B, tak ti to za týden všichni budou házet na hlavu)-timto Vasim zaverem si nejsem jisty, podle me by to byl svezi vitr
ad (Navíc, nemůžeš slíbit lidem něco, co čeká před svou dlouhou cestou na schválení. Pak ti budou posílat maily "Vždyť jste jasně říkal...".)-ja nerikal nic o slibech, mluvil jsem jen o srozumitelne komunikaci bez uhybani, podle me by bylo fer rict: ma to pred sebou dlouhou cestu na schvaleni, udelam co muzu
ad (okud ti jde o problém, dívat se na věc s více hledisek...)-ja mluvil jen o te srozumitelne komunikaci :-)
asi to neni tak lehke jak si predstavuju a plati ze kdo mluvi, toho nacapou pri lzi, byla to jen takova moje predstava :)
Michal.Kindura
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 239
Registrován: 08 čer 2009, 00:24
Profese: Student / IT
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vystupovani clenu CPS

Příspěvek od Michal.Kindura »

Mi je ve své podstatě fuk, jak tohle vnímají ostatní, především ti nejvyšší představitelé, já jako jedinec vyjádřil svůj názor, který nelze považovat jako názor většiny. Je tady akorát ta nevýhoda, že ještě nikdo jiný nereagoval ;)
Kdyby ses choval podle B, tak ti to za týden všichni budou házet na hlavu)-timto Vasim zaverem si nejsem jisty, podle me by to byl svezi vitr
Vím, že to není tak jednoduché, bohužel mám zkušenost, že kdybych to rozepsal na delší odstavec, nikdo by to nečetl :) Svěží vítr přinese každá změna. Kdyby se v poslanecké snemově postavil za mikrofón 18 letý "pirát", zajisté by to byl svěží vítr. Taktéž je svěží vítr cokoli, co zde ještě nebylo. Svěží vítr ale svědčí o změně, nikde však není řečeno jestli pozitivní, nebo naopak negativní. Tohle je právě to, že když se jednoduše řekne "ne", nemůžeš pak už nikomu říct "ale vždyť já to tak nemyslel". Tohle je hlavně problém pirátství. Zkus na nějaké tiskovce prohlásit "My jsme piráti" :lol: Já bych to raději zakecal v kontextu "Víte, paní redaktorko, když jsem cestoval zde do studia tramvají, já tam viděl lidi, zedníky, natěrače, podnikatele, účetní. Pan Hlaváč z BSA tam viděl spoustu pirátů. Dle definice, kterou společně s organizací BSA protlačují do médií jsme všichni piráti. Já jsem pirát, tady kolega je pirát, jsme zločinci i přes to, že na to nevypadáme.
Kdybych se na to díval jako člověk, pousmál bych se nad tím, co jsem řekl. V prvním případě (Jsme piráti) bych se na takové lidi díval jako na podivíny, podobně jako se nyní dívám například na politickou stranu Koruna čeká, monarchistická strana. Nevím jak někomu jinému, ale mi to zní spíše jako vtípek, než jako prezentace názoru. Jinak souhlasím s tím, co dáváš najevo ve svém prvním příspěvku. Pročetl jsem si to znova několikrát, myslel jsem, že ti jde o ty neohebné slova "není to jednoduché, tak jako jsem již minule řekl...". Souhlasím s tím, že není správné odpoutávat se pryč od tématu, když se ti nelíbí, ale protože mi to stále smrdí zjednodušováním, za svým komentářem si budu stát :twisted:
(okud ti jde o problém, dívat se na věc s více hledisek...)-ja mluvil jen o te srozumitelne komunikaci :-)
...a neuhýbej, když to sám nemáš rád :lol:
....vlastní rukou
Uživatelský avatar
stys
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 407
Registrován: 24 dub 2009, 06:03
Profese: profesor aplikované fyziky
Bydliště: Vilová čtvrť 197, Nové Hrady
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: vystupovani clenu CPS

Příspěvek od stys »

Obecna je teorie stochastickych systemu. Ke kazdemu systemu musime najit jeho prvky, vztahy mezi nimi, elementy a pravdepodobnosti trajektorii.

To jsme zvedav, co lidi reknou, treba, na odpoved ze zitra zadam studii jaky je elementarni sub-system ceske spolecnosti kdyz jako fenomenologickou promennou merime sireni drog. Ze jim sdelim, jake dalsi promenne, meritelne i vnitrni, uvazuji, jake pozoruji trajektorie a jake maji pravdepodobnosti. Pak ze budu schopen navrhnout rizeni takoveho systemu.

To jen aby si nekdo nenamlouval, ze lze veci rict spravne a jasne a pritom vsem srozumitelne. System by navic mel byt kompletni, takze by mel obsahovat i okolni staty, ktere ovlivnit nemuzeme.

(Ovsem postavit treba sociologii na teorii stochastickych systemu neni vubec nesmysl.)

Dalibor Stys
Ehrgeiz is der Tod des Denken. Ludwig Wittgenstein: Vermischte Bemerkungen
jzvc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: vystupovani clenu CPS

Příspěvek od jzvc »

2Michal Kinďura: Pokud nekdo rekne ne, mel by vedet ze to rekl a ne nasledne lavirovat kolem a tvrdit ze "nic takoveho nerekl" aby byl nasledne usvedcen ze lzi. Viz aktualni causa Topolanek na dovolene. Kdyby rek "byl sem tam, mozna i nahej, no a co ?", tak se o tom uz davno nemluvi.

Pokud je polozen dotaz na nazro, mel by jej dotycny prezentovat, byt trebas s dovetkem, ze toto je ciste jeho soukromy nazor a ze je mozne ze se pri pripadnem hlasovani o veci prikloni k nazoru opacnemu. Treba proto, ze se mu dostane dalsich informaci ... . Ovsem pokud dostane dotaz na primarni cile strany, mel by zatracene dobre vedet co a proc prosazuje.
Michal.Kindura
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 239
Registrován: 08 čer 2009, 00:24
Profese: Student / IT
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vystupovani clenu CPS

Příspěvek od Michal.Kindura »

V každém případě by měl vědět za koho tam vlastně je a jak má hlasovat. V tuto chvíli ale celkem problém (konkrétně pro ČPS), jsme rozházeni po republice, mnohé kraje nemají ani team leadry, natož aby se udělaly soupisy členů a přesné definice, co v programu ANO, co NE. Snad to půjde současným tempem dále a do léta se to dá dokupy ;)
....vlastní rukou
Petr.Vojacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 22 dub 2009, 09:52
Profese: vychovatel
Bydliště: Ústecký kraj
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vystupovani clenu CPS

Příspěvek od Petr.Vojacek »

Michal Kinďura píše:V každém případě by měl vědět za koho tam vlastně je a jak má hlasovat. V tuto chvíli ale celkem problém (konkrétně pro ČPS), jsme rozházeni po republice, mnohé kraje nemají ani team leadry, natož aby se udělaly soupisy členů a přesné definice, co v programu ANO, co NE. Snad to půjde současným tempem dále a do léta se to dá dokupy ;)
Hodně se to pohne, až bude hotová registrace a začnou se nabírat členové... Pak bude jasné, kdo je odkud.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“