Zahraniční politika - seriously?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

klivan píše: 04 dub 2018, 06:01 Když něco vypadá jako kačer, kejhá to jako kačer, chová e to jako kačer , tak to asi kačer bude. :D
No, pokud zůstaneme u tohoto způsobu argumentace, tak to může být dobře udělaný model kačera, který Ti ukázali, aby Tě nachytali. :D

Pokud by měl někdo zájem o trénink kritického myšlení na toto téma, doporučuji přečíst:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... iky-530499

Sdílela jsem na FB s komentářem:

"Opět si nemůžu pomoct a sdílím článek z PL. Netvrdím, že souhlasím se vším. Vůbec ne. Nicméně v souladu s tím, že se vždy snažím vyslechnout všechny zainteresované strany, mi to nedá. Proč? Jsou tady dvě základní věci, které se mainstreem bojí vyslovit. 1. Přijde další uprchlická vlna z Afriky. A naše "hospodaření s nerostnými surovinami" a náš "trh" jsou za to spoluzodpovědné. 2. Vyhošťování diplomatů je diplomatická PR hra mocností. Důkazy, pokud jsou nebo budou, se na veřejnost dostanou jen těžko. A nakonec nikoho zajímat nebudou anebo jim nikdo neuvěří.

Jen tak mimochodem, koho ještě zajímá vyšetřování vraždy slovenského novináře?

Chybí mi pokračování Domu z karet. Sledování tohoto seriálu mi pomáhalo udržovat si nadhled :-)."

Jsem na fóru nováček a tak se moc neorientuji, jak to tady máme s diskusí. Jak se ukončuje? Musíme nakonec přijmout názor "autorit", nebo v případě nesouhlasu autoritu urazit a obvinit, že není dost "Pirátská" nebo je možné se vzájemně respektovat a nechat si svůj názor - po diskusi už určitě ovlivněný názorem druhé strany? :?:
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Beru ty argumenty ve prospěch Británie (jednoduše řečeno).
Dotaz na jeden detail. Mikuláš zmínil schůzku s britským velvyslancem, byla či bude i schůzka s ruským velvyslancem?
Samozřejmě čistě pro formu, nečekám od toho nic, ale zas dodržení principu vyslechnout si obě strany mi přijde jednak na místě, pak je to mimo jiné způsob, jak uplatnit jisté principy pirátské politiky. Nebo by to bylo nějak výrazně proti diplomatickým zvyklostem?
EDIT
Kornelia.Gottmannova píše: 04 dub 2018, 08:02 Jsem na fóru nováček a tak se moc neorientuji, jak to tady máme s diskusí. Jak se ukončuje? Musíme nakonec přijmout názor "autorit", nebo v případě nesouhlasu autoritu urazit a obvinit, že není dost "Pirátská" nebo je možné se vzájemně respektovat a nechat si svůj názor - po diskusi už určitě ovlivněný názorem druhé strany? :?:
Všechny varianty povoleny, dle gusta, jsme Piráti. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Kornelia.Gottmannova, Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Schůzku s ruským velvyslancem jsem se na výboru pokoušel iniciovat, bohužel schopnost výboru tyto požadavky procesovat a zařazovat na program není valná (ve srovnání s dynamikou vnějšího světa). Takže na ní čekáme. Obávám se, že se pročekáme do stavu, kdy ta kauza novináře přestane zajímat. Jaksi ale nemůžu chytit Zaorálka pod krkem a vyhrožovat mu fyzickým násilím, pokud příště nepřivede příslušného velvyslance.

Jinak, padla tu výzva, abychom se zabývali CA a FB, resp. Trumpovým cly na ocel. My to samozřejmě děláme, ale média fungují jinak. Oni se ptají na to, co je zrovna zajímá. Takže když zuří kauza Novičok, máme hromadu dotazů na samotnou kauzu. Podobně - dostaneme pozvání do Událostí komentářů s komunistou a můžeme tam buď jít nebo nejít. Moderátor klade dotazy na Salisbury, ne na Trumpova cla atp.

Třeba dotaz na Cambridge Analytica jsem v posledních týdnech dostal jen jednou od Primy a pokud možno polopaticky jsem se snažil vysvětlit, že FB agregování dat není dobrá věc. Na cla na ocel se mě ani nikdo neptal, pravděpodobně je to tím, že na poslední chvíli padla dohoda, která zamezila tomu, aby cla dopadla na EU.

Jinak ještě taková starší osobní mediální zkušenost - dostal jsem v rozhovoru otázku, zda-li jsem pro předčasné volby. Jako Pirát s nimi nemám problém (však posílíme, ne?), zároveň se mi ale nechtělo tlačit na menší strany, protože by to posílilo Babišovu pozici v jednáních. Prohlásil jsem, že "na to nemám názor", novináři si tuto větu odnesli jako hlavní sdělení 20-minutového rozhovoru, dali jí do titulku a byl jsem za blbce, který neví, co chce. Já jsem poměrně splachovací, takže s tím žiju - jen to dodávám pro ilustraci. V principu to samozřejmě může být horší, řeknete "čekám na vyjádření expertů OPCW" a vyjde "Piráti zpochybňují důkazy britské vlády".

Jisté riziko je samozřejmě třeba vždy přijmout, zároveň to prostě může backfirenout. A rozhodování, co říct, probíhá ve stresu, protože víte, že vás sleduje live poměrně hodně lidí. Tedy, on ten stres po několika výstupech opadne, ale slovy klasika "stejně je lepší se do toho moc nezabrušovat".
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od klivan »

vyguglil jsem tento vtip o kachnách a kačerech,
"Vypadá to jako kachna, kváká to jako kachna, chodí to jako kachna – nebude to nakonec kachna?"
Na lov kachen jdou čtyři doktoři: internista, psycholog, chirurg a patolog. První kachna vylétne z rákosí, internista na ni zamíří... míří... míří a říká si: "Vypadá to jako kachna, asi je to kachna, ale ještě počkám, jestli se to bude i projevovat jako kachna."
Kachna mu samozřejmě uletí. Po chvíli se zvedne druhá kachna. Psycholog zamíří, míří a říká si: "Vypadá to jako kachna, lítá to jako kachna, ale myslí si to, že je to kachna?" Kachna mu uletí. Třetí kachna vylétne z rákosí, chirurg zamíří, PRÁSK! a kachna padá k zemi. Chirurg se otočí na patologa a říká: "Běžte se, prosím, pane kolego podívat, jestli to byla opravdu kachna". :roll:
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem.
Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované. Occamová břitva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvky (celkem 2):
Kornelia.Gottmannova, Vojtech.Pikal
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Martin.Duska píše: 02 dub 2018, 17:21 Po tom co Rusko rozjelo válku proti Ukrajině, okupuje Krym
krym ted neresime - za to jsou platne sankce zavedene drive.
ale to ze rusko okupovalo krym, prece nemuze byt pouzito jako dukaz pouziti chemickych zbrani v britanii.
Martin.Duska píše: 02 dub 2018, 17:21 PS: víte že nová verze hymny slouží k pokusům s vyvoláním sebevražedných sklonů?
aspon ze jsem to nedoslech do konce :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Dalibor.Zahora

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

klivan píše: 04 dub 2018, 09:22Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované. Occamová břitva.
to plati pro vysvetleni, ale ne pro dukazy soudni nebo ovlivnujici mezinarodni vztahy. z 99.99% pravdepodobnosti chemickou zbran pouzilo rusko. vysledky vysetrovani jsou zatim utajene, takze sankce jsou predcasne. dalo by se povidat o prevenci, ale tady, se stejnou pravdepodobnosti, muzeme si byt jisti, ze zadny agent, zucastneny nebo schopny vrazdy, vyhozen nebyl (leda tak omylem). a kdyby, nahodou, byl chycen, tak patri za mrize, a ne domu do ruska.
Naposledy upravil(a) Andrej.Ramaseuski dne 04 dub 2018, 10:09, celkem upraveno 1 x.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jiri.Rezek píše: 03 dub 2018, 09:06 Já už to dřív někde psal. Podle mě recept na světový mír je jednoduchý: vyzvěme Rusko a Čínu,ať si podají žádost o členství do NATO. Aspoň by se vidělo, kdo to tady bude blokovat. V zásadě jsou možné dvě možnoti:
1) Rusko a Čína to neudělají, pak jsou oni ti zlí, protože chtějí mít nepřítele
2) Rusko a Čína to udělá, ale NATO nebude chtít. Pak je NATO to zlé, protože mu vyhovuje mít nepřítele ;)
Cinu, prosim, do SEATO. v NATO, opravdu nema co delat :)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jakub.Michalek píše: 03 dub 2018, 22:56 Jeden zásadní rozdíl mezi Británií a Ruskem je v tom, že ČR je v teď civilizačním okruhu západní Evropy
kdyz koukam na hrad, tak nejsem si tim az tak jisty :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Pavel.Moravec

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Andrej.Ramaseuski píše: 04 dub 2018, 09:59 to plati pro vysvetleni, ale ne pro dukazy soudni nebo ovlivnujici mezinarodni vztahy. z 99.99% pravdepodobnosti chemickou zbran pouzilo rusko. vysledky vysetrovani jsou zatim utajene, takze sankce jsou predcasne. dalo by se povidat o prevenci, ale tady, se stejnou pravdepodobnosti, muzeme si byt jisti, ze zadny agent, zucastneny nebo schopny vrazdy, vyhozen nebyl (leda tak omylem). a kdyby, nahodou, byl chycen, tak patri za mrize, a ne domu do ruska.
Pominu-li to, že můžeme narazit na diplomatickou imunitu, 100 %-jistota nebude nikdy. I kdybychom nějakého útočníka chytili, obratem může přijít sdělení, že je nastrčený, nebo jednal na vlastní pěst nebo ho zaplatily USA, aby rozeštval EU a Rusko....plejáda možných zpochybnění je prakticky nekonečná a vždycky budeme řešit, že 100 %-jistotu nemáme.

Když přistoupíme na hru "požadujeme 100 % jistotu", je to perfektní způsob, jak se nechat paralyzovat, abychom nikdy neudělali nic a všechno zablokovali. Stačí prostě vařit mlhu. Takže jediná možná protistrategie je říct si "90 % mi stačí" / "99 % mi stačí" / "99,9 % mi stačí"/.... A ano, vždycky tam bude těch 10 % / 1 % / 0,1 %/.... že se spleteme. Za to nás někdo bude hejtit a bude mít i příklady z historie, kdy jsme se spletli, protože někdy prostě ten odhad nevyjde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Tomas.Pastircak, Jiri.Rezek, Vit.Fux, Pavel.Moravec
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční politika - seriously?

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Mikulas.Peksa píše: 04 dub 2018, 12:07
Andrej.Ramaseuski píše: 04 dub 2018, 09:59 to plati pro vysvetleni, ale ne pro dukazy soudni nebo ovlivnujici mezinarodni vztahy. z 99.99% pravdepodobnosti chemickou zbran pouzilo rusko. vysledky vysetrovani jsou zatim utajene, takze sankce jsou predcasne. dalo by se povidat o prevenci, ale tady, se stejnou pravdepodobnosti, muzeme si byt jisti, ze zadny agent, zucastneny nebo schopny vrazdy, vyhozen nebyl (leda tak omylem). a kdyby, nahodou, byl chycen, tak patri za mrize, a ne domu do ruska.
Pominu-li to, že můžeme narazit na diplomatickou imunitu, 100 %-jistota nebude nikdy. I kdybychom nějakého útočníka chytili, obratem může přijít sdělení, že je nastrčený, nebo jednal na vlastní pěst nebo ho zaplatily USA, aby rozeštval EU a Rusko....plejáda možných zpochybnění je prakticky nekonečná a vždycky budeme řešit, že 100 %-jistotu nemáme.
v tom ze rusko bude vymyslet cokoliv i v pripade plnohodnotnych dukazu - nepochybuji. jenze v pripade zadnych dukazu tezce se presvedcuje zbytek svetu. tady bych neresil vrazdu, ale pouziti bojovych chemickych latek na cizim uzemi, coz je dostatecne tezky zlocin na to aby odveta se omezovala na vyhazovani diplomatu. ale tim to skonci, v pripade ze svetove spolecenstvo (ne rusko) nedostane neco krome nasich domnenek.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“