Cenzura a narušení listovního tajemství

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Vileta píše: 01 bře 2018, 15:18Ještě více polopaticky: když budu číst poštu přímo na webu Gmailu a budu například maily od ivo.vasicek@pirati.cz důsledně označovat jako spam, za pár měsíců docílím toho, že mi od tebe nedojde jediný mail a dokonce ani ve spamu neskončí. Bude to můj osobní blacklist, ale možná to může ovlivnit i celkový blacklist Gmailu. Freemail Centrum je podstatně menší, takže když pár tisíc mailů bude příjemci označeno jako spam a společným znakem bude odkaz na Aeronet, začnou se tyhle maily ztrácet.
Když tobě začnou mizet, je to tvoje věc.
Když jiným uživatelům gmailu začnou padat do spamu, ještě by to šlo překousnout, pokud by jiný uživatel mohl gmailu říct "pro mě to spam není, koukej mi to normálně doručovat".
Když jiným uživatelům gmailu vůbec nebudou doručovány, je to zásadně špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vit.Fux

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Kucera píše: 01 bře 2018, 15:26Když tobě začnou mizet, je to tvoje věc.
Když jiným uživatelům gmailu začnou padat do spamu, ještě by to šlo překousnout, pokud by jiný uživatel mohl gmailu říct "pro mě to spam není, koukej mi to normálně doručovat".
Když jiným uživatelům gmailu vůbec nebudou doručovány, je to zásadně špatně.
Já účet na Centrumu nemám, ale tam nemají whitelisty? Na Google mi občas něco spadne do spamu, ale když to tam najdu a není to spam, přidám si to na osobní whitelist.

Ono to dnes už asi jinak nejde. Zrovna včera v noci mi na můj mailserver chodilo 100 mailů za minutu z jakési brazilské adresy, která patří tamnímu ISP. Někdo zřejmě chytil virus. Jenže co s tím? Podle mého spamassasinu to dostalo tak vysoké skóre, že to putovalo do /dev/null. Odpovídat na to, vracet to, to nemá cenu, jen to zatěžuje mailserver. Viry odpovědi nečtou. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
klivan

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Karel666 »

Petr.Vileta píše: 01 bře 2018, 15:31
Martin.Kucera píše: 01 bře 2018, 15:26Když tobě začnou mizet, je to tvoje věc.
Když jiným uživatelům gmailu začnou padat do spamu, ještě by to šlo překousnout, pokud by jiný uživatel mohl gmailu říct "pro mě to spam není, koukej mi to normálně doručovat".
Když jiným uživatelům gmailu vůbec nebudou doručovány, je to zásadně špatně.
Já účet na Centrumu nemám, ale tam nemají whitelisty? Na Google mi občas něco spadne do spamu, ale když to tam najdu a není to spam, přidám si to na osobní whitelist.

Ono to dnes už asi jinak nejde. Zrovna včera v noci mi na můj mailserver chodilo 100 mailů za minutu z jakési brazilské adresy, která patří tamnímu ISP. Někdo zřejmě chytil virus. Jenže co s tím? Podle mého spamassasinu to dostalo tak vysoké skóre, že to putovalo do /dev/null. Odpovídat na to, vracet to, to nemá cenu, jen to zatěžuje mailserver. Viry odpovědi nečtou. :D

Ale to co ty popisuješ je SPAM, to co popisuje IVO je, že někdo vytvořil na základ ěpolitické objednávky nějaký seznam a veřejně přiznal, že tento seznam vzal a když o něm byl zmínka ve tvém e-mailu tak to zahodil.
Jasně dodatečně pak tvrdili, že to vlastně nebylo na základě seznamu (ale to už bylo zaznamenáno, že řekli...), ale na základě, že to někdo ohlásil jako spam, tedy pak úmyslně i lhali...

Takže nikdo nespochybnuje, že když je něco zavirované, že to zahazují, nikdo nespochybnuje, že když začne z jedné adresy chodit tisíce e-mailu, že ju bloknout, ale fakt chce nějakej pirát napsat, že někdo někde vytvoří ne na základě politické objednávky seznam a ten se začne blokovat?
Jasně, svět se přizpůsobí a obejde tuto "ochranu společnosti", viz Čína co do podobných technologií cpe miliardy a stejnak kdo chce...

Takže obhájci tohoto blokování podle zakázzaného seznamu, proč bojujete proti tomu co řekl Voliteir(přesnějnějaká angličanka)?
Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl./ Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu do smrti bránit vaše právo to říkat./ Pane abbé, nenávidím to, co píšete, avšak položím život za to, abyste to mohl dál psát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Ondra.kl »

Karel666 píše: 02 bře 2018, 07:30 (ale to už bylo zaznamenáno, že řekli...)...
odkaz?
Karel666 píše: 02 bře 2018, 07:30 ale fakt chce nějakej pirát napsat, že někdo někde vytvoří ne na základě politické objednávky seznam a ten se začne blokovat?
Nikoliv.
Karel666 píše: 02 bře 2018, 07:30 Takže obhájci tohoto blokování podle zakázzaného seznamu, proč bojujete proti tomu co řekl Voliteir(přesnějnějaká angličanka)?
Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl./ Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu do smrti bránit vaše právo to říkat./ Pane abbé, nenávidím to, co píšete, avšak položím život za to, abyste to mohl dál psát.
My neobhajujeme blokování podle zakázaného seznamu a ani nebojujeme proti tomu co Voltaire řekl. Jenom se nám to snažíš podsunout.
Jenže je to jinak - my bojujeme za svobodu každého jedince neposlouchat co nechce. Cenzuru ti někdo vnucuje, co nechceš poslouchat si určuješ sám.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr.Vileta píše: 01 bře 2018, 15:18 Ještě více polopaticky: když budu číst poštu přímo na webu Gmailu a budu například maily od ivo.vasicek@pirati.cz důsledně označovat jako spam, za pár měsíců docílím toho, že mi od tebe nedojde jediný mail a dokonce ani ve spamu neskončí. Bude to můj osobní blacklist, ale možná to může ovlivnit i celkový blacklist Gmailu. Freemail Centrum je podstatně menší, takže když pár tisíc mailů bude příjemci označeno jako spam a společným znakem bude odkaz na Aeronet, začnou se tyhle maily ztrácet.
Proč si pořád vymýšlíš? Jednatel té firmy jednoznačně uvedl, že cenzurují na základě blacklistu konspiratori.sk.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Karel666 »

Ondra.kl píše: 02 bře 2018, 08:21

https://www.lupa.cz/clanky/freemaily-ec ... acni-weby/
https://www.lupa.cz/clanky/peter-jancar ... -pomuzeme/
Charvát odpověděl jen obecně: „Máme zpětnou vazbu od 7 milionů uživatelů.“

Například Aeronet je ale podle něj momentálně zařazen na několika reputační blacklistech, například na službě sorbs.net nebo na slovenském webu Konspiratori.sk
Takže Ondro já dal zdroj přímo toho, kdo zajišťuje to "foltrování", prosím tedy zdroj tvůj, že to co řekl vlastně není pravda a blokace se děje pouze a jeno, že je to SPAM a ne politický seznam? Pak další bude jakej, seznam židů?


Edit: Ten co to filtruje říká pravej opak tvojeho vysvětlení, takže prosím vysvetli mě za co vlastně bojuješ a ti co ti odporují nemaj pravdu, když věří tomu co říká ten co to filtruje...?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Ondra.kl »

Karel666 píše: 02 bře 2018, 08:46 Takže Ondro já dal zdroj přímo toho, kdo zajišťuje to "foltrování", prosím tedy zdroj tvůj, že to co řekl vlastně není pravda a blokace se děje pouze a jeno, že je to SPAM a ne politický seznam? Pak další bude jakej, seznam židů?
Jsem rád za ty zdroje, vycházíme z nich oba. V článku se uvádí (trochu dříve před tvými citacemi):
Důvodem je, že je služba vyhodnocuje jako spam. Podle Charváta tak činí na základě řady technologií.

„Jednou z těchto technologií je i reputace domén, kterou ovlivňuje zejména výskyt v e-mailech, které jsou uživateli označeny jako spam, a výskyt na ostatních reputačních seznamech. Pokud dojde ke korelaci špatné reputace z více zdrojů, je e-mail hodnocen jako spam,“ vysvětluje Charvát. „Uvedené subjekty mají dlouhodbě špatnou reputaci,“ dodává s tím, že za aktuálním filtrováním je „extrémně špatná reputace v kombinaci s velkým množstvím a velkou velikostí e-mailů“. A dodává, že se na tyto subjekty zvedla neobvyklá negativní odezva v poměrně krátkém čase.
takže když to shrnu:
1. máš nějaké důkazy o tom že blokují na základě politického seznamu a ne na základě kombinace hodnocení z řady technologií?
2. máš nějaké důkazy o tom že seznamy SORBS nebo konspiratori.sk nejsou reputační ale politické seznamy? Kterého politického subjektu ovládá tyto seznamy?

A přestaň mi tu prosím podsouvat tvoje doměnky. Taky se tě neptám, kdy bude obsah aeronetu povinně přehráván každému přímo do mozku.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vasicek píše: 02 bře 2018, 08:27
Petr.Vileta píše: 01 bře 2018, 15:18 Ještě více polopaticky: když budu číst poštu přímo na webu Gmailu a budu například maily od ivo.vasicek@pirati.cz důsledně označovat jako spam, za pár měsíců docílím toho, že mi od tebe nedojde jediný mail a dokonce ani ve spamu neskončí. Bude to můj osobní blacklist, ale možná to může ovlivnit i celkový blacklist Gmailu. Freemail Centrum je podstatně menší, takže když pár tisíc mailů bude příjemci označeno jako spam a společným znakem bude odkaz na Aeronet, začnou se tyhle maily ztrácet.
Proč si pořád vymýšlíš? Jednatel té firmy jednoznačně uvedl, že cenzurují na základě blacklistu konspiratori.sk.
Máš nějaký odkaz? Server konspiratori.sk neprovozuje žádný blacklist, oni pouze informují, kdo je podle jejich mínění šiřitelem fake news.
Přečti si to prosím celé. https://www.root.cz/clanky/centrum-cz-a ... virusfree/

A pro tebe a "ďábelského" Karla
Karel666 píše:Ale to co ty popisuješ je SPAM, to co popisuje IVO je, že někdo vytvořil na základ ěpolitické objednávky nějaký seznam a veřejně přiznal, že tento seznam vzal a když o něm byl zmínka ve tvém e-mailu tak to zahodil.
Když na freemail nahlásím, že konkrétní zpráva je z mého pohledu spam, oni si poznamenají, že to hlásil jeden uživatel a ta zpráva se někam uloží a přiřadí se jí reputace SPAM=0,000001. Když tutéž zprávu (jen s jiným odesílatelem i adresátem) nahlásí dalších pár tisíc uživatelů toho samého freemailu, zvýší se reputace např. na SPAM=8,5. A pokud mají nastaveno, že od reputace 7 se má všechno zahazovat, tak se to zahodí.

A teď ještě složitější situace. Freemaily si většinou nevedou své vlastní spamlisty, ale použijí služeb třetí osoby. Nahlášený spam tedy putuje na zmíněný virusfree.sk, ale putuje tam nejen z Centrum, ale i z jiných freemailů. V referencích je sice nenajdeš, protože málokterý freemail se chce přiznat, že si to neumí/nechce dělat sám, ale možná to používá i Seznam, Quick, Tiscali a další. Nemám důkazy, že to NEBYLA politická objednávka, ale nikdo z vás nemá důkazy, že BYLA.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Karel666 »

Petr.Vileta píše: 03 bře 2018, 00:36 A pro tebe a "ďábelského" Karla

Takže místo faktů zesměštění? Fakt jako chceš véíst debatu, když openenta chceš nedříve ponížit?
Tak na toto nemám odpověď ;) Na podobnou debatu si musíš najít nějakého masochistu...
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Cenzura a narušení listovního tajemství

Příspěvek od Karel666 »

Ondra.kl píše: 02 bře 2018, 12:06 A přestaň mi tu prosím podsouvat tvoje doměnky. Taky se tě neptám, kdy bude obsah aeronetu povinně přehráván každému přímo do mozku.
Četls ty stránky nebo jenom píšeš svůj názor?
Ako funguje komisia a zaraďovanie stránok do zoznamu?

Ktorýkoľvek návštevník tohoto webu môže požiadať o zaradenie ľubovoľnej webstránky na zoznam pomocou jednoduchého formuláru. Komisia raz mesačne dostane na posúdenie takto navrhnuté weby, ktoré ešte neposudzovala.
Kde prosím je ona nezávyslost? Chceš napsat, že když udělají stejnou komisi Piráti, že nbebude politicky ovlivněna? Když půjdu do extrému, proč by ju nemohli udělat násckové a na jejich komisi se musel brát žretel taky? Nebo zřetel se bude brát na pouze "ty dobré komise"? Kdo určí která je ta dobrá komise? Jiná komise?

Co mi to připomíná, AHA čínskou cenzuru, takže Ondor ty vlastně chceš Čínský systém bezpečnosti internetu? To pak se prám, fakt sesš pirát a ctíš pirátské hodnoty, když je pro tebe čína vzorem?
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“