Re: Věda - transparentnost
Napsal: 18 bře 2010, 15:10
-----------------------
Co má společného jakákoliv strana ze čtyřicátých a padesátých let s dnešními stranami? Název, možná "10" již velmi starých pamětníků.
Je to stejně vypovýdající jako výroky:
"Pan vyrazil mému dědečkovi při hospodské rvačce zub. Dnes jsem neuzavřel smlouvu s panem Novákem, jelikož nějaký Novák vyrazil mému dědečkovi zub."
PS: Přijmení je nejednoznačný identifikátor, kdyby to někdo nevěděl.
Opravdu na takhle nesmyslném výroku trváš? Všiml sis, že se svět chová velmi holisticky? Se podívej jen na ODS, která působí v jednom a tom samém státě po dobu přibližně 18 let a jak se posunula od liberální strany prosazující občanskou společnost k dnešku... (boj PROTI krajským referendum)
A ty zcela ztotžňuješ stranu(y) s nekontinuální (komunisté byli víc státem, než politickou stranou, u SocDem je to snad vidět) působností s odstupem 65 let, jednoho autoritativního režimu, krize(í) jejich ideologii a proběhly obecné světové změny?
PPS: Aby sis nemyslel, že k tomu nemám osobní vztah, tak mám. Nám nebyl majetek zabaven, ale rovnou preventivně zničen.
Jinak pokud by byl důvod sem neinvestovat, tak to bude celková nestabilita země. Jak kulturní (v jiných zemích můžeš mnohem pevněji předpovídat nálady, postoje a změny v myšlení obyvatelstva), tak politický (naše nepřiznání neexistence zahraniční politiky, permutace politických stran a ideologii, nekultivovanost našich politiků a také nekonstruktivnost snad všech).
Nicméně jinde to není o tolik lepší - mezery se primárně projevují jinde, ale konečný důsledek je ten samý... Prostě postmoderní doba je taková skoupá na hrdiny (ve smyslu především státníků), na jednotné postoje, spolupráci... a tak obecně, protože máme jen přebytek a v reálu to nepotřebujeme (solidaritu, slušnost, spolupráci etc.)
------------------------
No pokud vím, tak všichni byli naštváni, že kafemlejnek velmi mnoho bodů přiděloval Filosofickému ústavu AV ČŘ, čili s tou humanitou to nebude tak jednoduché.
Taky jde o strukturu institucí, dnes je zcela běžné, že dvě pracoviště (dvě fakulty, fakulta a ústav avčr) si započítají jedno dílo svého zaměstnce (ideálně v mezinárodním sborníku ke kterému nemají jiný vztah).
Co má společného jakákoliv strana ze čtyřicátých a padesátých let s dnešními stranami? Název, možná "10" již velmi starých pamětníků.
Je to stejně vypovýdající jako výroky:
"Pan vyrazil mému dědečkovi při hospodské rvačce zub. Dnes jsem neuzavřel smlouvu s panem Novákem, jelikož nějaký Novák vyrazil mému dědečkovi zub."
PS: Přijmení je nejednoznačný identifikátor, kdyby to někdo nevěděl.
Opravdu na takhle nesmyslném výroku trváš? Všiml sis, že se svět chová velmi holisticky? Se podívej jen na ODS, která působí v jednom a tom samém státě po dobu přibližně 18 let a jak se posunula od liberální strany prosazující občanskou společnost k dnešku... (boj PROTI krajským referendum)
A ty zcela ztotžňuješ stranu(y) s nekontinuální (komunisté byli víc státem, než politickou stranou, u SocDem je to snad vidět) působností s odstupem 65 let, jednoho autoritativního režimu, krize(í) jejich ideologii a proběhly obecné světové změny?
PPS: Aby sis nemyslel, že k tomu nemám osobní vztah, tak mám. Nám nebyl majetek zabaven, ale rovnou preventivně zničen.
Jinak pokud by byl důvod sem neinvestovat, tak to bude celková nestabilita země. Jak kulturní (v jiných zemích můžeš mnohem pevněji předpovídat nálady, postoje a změny v myšlení obyvatelstva), tak politický (naše nepřiznání neexistence zahraniční politiky, permutace politických stran a ideologii, nekultivovanost našich politiků a také nekonstruktivnost snad všech).
Nicméně jinde to není o tolik lepší - mezery se primárně projevují jinde, ale konečný důsledek je ten samý... Prostě postmoderní doba je taková skoupá na hrdiny (ve smyslu především státníků), na jednotné postoje, spolupráci... a tak obecně, protože máme jen přebytek a v reálu to nepotřebujeme (solidaritu, slušnost, spolupráci etc.)
------------------------
No pokud vím, tak všichni byli naštváni, že kafemlejnek velmi mnoho bodů přiděloval Filosofickému ústavu AV ČŘ, čili s tou humanitou to nebude tak jednoduché.
Taky jde o strukturu institucí, dnes je zcela běžné, že dvě pracoviště (dvě fakulty, fakulta a ústav avčr) si započítají jedno dílo svého zaměstnce (ideálně v mezinárodním sborníku ke kterému nemají jiný vztah).