Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
Byla vydana rada trestnich prikazu. A probehlo nekolik mimosoudnich vyrovani. O soud ale v pravem slova smyslu neslo. V techto pripadech slo ale o neopravnene rozmnozovani - sdileni.
Naposledy upravil(a) Martin Broz dne 14 úno 2010, 20:56, celkem upraveno 1 x.
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
Měl by to podložit rozsudkem proti BSA za neoprávněné trestní udání.next_ghost píše:Já se ho zeptal, jestli má to svoje tvrzení o trestnosti stahování nelegálních kopií programů podložené nějakým soudním rozsudkem.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Zaznam.
Uplne naprd takovyhle seance. Neodpovedel mi ani na jednu (uz sem to prestal pocitat) ale bylo jich mnoho, samozrejme ve vsi pocestnosti.
Odpovedi na teply (az na drobne vyjimky) dotazy jsou zde:
Otázky již nelze pokládat.
CJ 21:13
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, když většinu SW firem trápí jejich nelegálně užívaný SW, proč na své produkty nedávají silnější ochrany, aby je jen tak někdo necrecknul?
Jakákoli ochrana je rychle překonána, je to předem prohraný boj, v tomto ohledu.
Karel 21:12
Dobrý večer, nemyslíte že ty Vaše odhady co se týče ztrát tuzemského softwarového odvětví jsou poněkud přehnané, pokud firma využívá nelegální software je to samozřejmě špatně, ale kde berete tu jistotu že by si ten daný produkt koupila kdyby ho neměla možnost nelegálně sehnat, třeba by použila free software. Takže se domnívám že ty čísla které tady předkládáte jsou dost diskutabilní.
Tak třeba by si takový člověk nekoupil program za 20tis ale za méně peněz. Pirát nedá vydělat nikomu – škodí tedy všem včetně výrobců free softwaru, jejichž SW si také nenainstaluje. Míra pirátství rozhodně přehnaná není, myslím si, že je i vyšší. Pokud by se daly kopírovat auta, jezdí celá ČR v nejnovějších Mercedesech…
pol 21:06
jak???
Pokud se ptáte na nahlášení pirátství, můžete tak učnit na http://www.bsa.cz
Pavel M. 21:04
Dobrý den. Máte děti?...a jestli ano: "Jste si jistý, že si nestahují na webu muziku a filmy?"
Zatím nejsou ve věku, kdy by stahovat mohli. Každopádně každý rodič musí vyvinout maximální úsilí, aby děti věděly, co je legální a co nikoli. Případně na domácím PC využívat něco jako rodičovský zámek. Samozřejmě 100% jistotu nemůžete mít nikdy….
Kutěj 21:01
A pokračujeme... proč lžete o nějaké škodě? Pokud si kdokoli stahne program nezpůsobil škodu. To, že si ho stahl totiž neznamená, že by si ho koupil:-) Další.. kde berete čísla o poměru nelegálního softu? Cucáte si je zřejmě z prstu. Argumentace prodejem nových pc je směšná, to že se prodá 100 počítačů neznamená že se musí prodat 100 produktů firem za které vy mluvíte. Může na nich skončit nějaká multilicence, free software atd atd. BSA která je vašim chlebodárcem by si měla nejprve sama zamést před vchodem. měla by zaplatit pokuty, ke kterým ji odsoudil soud v tomto státě a až poté můžete Vy nebo jiný PR tlučhuba zase vyhrožovat.
Přečtěte si prosím studii analytiků IDC na webu http://www.bsa.cz, tam je vše detailně popsané.
Jarda 21:00
Dobrý den Z každého cd, harddisku, tiskárny a dalších zařízení se v ČR platí takzvaná "pirátská daň". Jak je možné, že v demokratickém státu se zapomíná na presumpci neviny a touto daní je nám všem naznačováno, že jsme piráti? Kde se můžu jakožto tvůrce software a jiných kopírovatelných produktů o zisk z této daně přihlásit?
Jde o tzv. institut náhradní odměny, který je běžný i jinde v Evropě. Platíte za možnost si například film či hudbu nahrát na CD například z televize, rozhlasu ALE VŽDY v souladu se zákonem – nikoli si je pirátsky pořídit. Jestli jsou poplatky spravedlivé mi nepřísluší komentovat…
Zdeněk Suchánek 20:56
Dobrý den, myslím že pirátství u nás je z důvodu předraženosti a nenažranosti autorů, distributorů, obchodníků a pod. Kdyby byly ceny nižší, určitě mnohonásobně stoupne počet těch co si software koupí legálně. V Německu, Rakousku a pod. je cena za DVD 2-3 % v poměru k průměrnému platu a u nás to je až 10 % průměrného platu. Proč porovnáváte jen to, co se Vám hodí a to je cena v zahraničí na západ od nás. Proč také neporavnaváte právě ten poměr k průměrnému platu. Můj syn zásadně vše nakupuje přes internetové obchody v USA a i s poštovným ušetří tak 30 %. Není na tom něco divného ? Není to tou nenažraností našich zlatokopů ?
Cenová politika může mít na pirátství vliv, ale minimální. Ten, kdo vyznává pirátství, bude nelegálně stahovat i když bude stát SW jen desetikorunu. U SW je alternativ mnoho – i úplně zdarma – přesto SW pirátství kvete. Hudbu a filmy mi nepřísluší komentovat.
Jirka 20:54
Nemyslíte že různé protipirátská opatření znepříjemňují život jen nám poctivým?Mluvím teď hlavně o pc hrách.Pirát co tomu rozumí si vždy najde cestu ale já si třeba koupil originál hru od valve a po přihlášení na steam jsem jí po dohrání odinstaloval.Když jsem po čase chtěl hru opět nainstalovat,vyskytl se problém že můj instalační key je už použit.A to je jen drobnost proti ostatním peripetiím.Děkuji za odpověď
Souhlasím s vámi, že některé ochrany SW před kopírováním jsou otravné a pro poctivé uživatele demotivující
Bohužel BSA na licenční a prodejní politiku SW výrobců vliv nemá.
Petr 20:51
Nemyslite, že je vhodné začít vyjednávat s výrobci SW o cenách. Jak je možné, že v USA jsou ceny o 1/2 nižší než v ČR. V GB o 1/3? viz. ceny Windows 7 Ultimate. Často se výrobci vymlouvaji na vysoké ceny tím, že se sw krade. On by se kradl určitě méně když by ceny byli mnohem nižší. PS: Pro TV Nova, stahování není v ČR nelegální. Instalace a používání, sdílení ano, ale ne stahování.
Pokud se někomu nelíbí ceny komerčního SW nechť užívají opensource programy, které jsou zdarma. Budete určovat třeba automobilkám, za kolik budou prodávat? Ceny má určovat trh ne nátlak spotřebitelů stylem: když nám nedáte lepší cenu, tak si to ukradnu. Jediná možná cesta je: Když mi nedáte lepší cenu, jdu ke konkurenci - ale tou nemůže být pirátský SW.
rofl 20:46
kdyz ja si koupim originalni windowsy a pamos bude chtit je prepalit tak budu nejak potrestanej? nebo bude on potrestanej
Ano, podstupujete stejná rizika jak každý pirát. Maximálně si můžete udělat záložní kopii pro Vaší osobní potřebu - ale nikoli abyste ji využil pro další instalaci doma či u kamaráda.
rofl 20:46
kdyz ja si koupim originalni windowsy a pamos bude chtit je prepalit tak budu nejak potrestanej? nebo bude on potrestanej
Ano, podstupujete stejná rizika jak každý pirát. Maximálně si můžete udělat záložní kopii pro Vaší osobní potřebu - ale nikoli abyste ji využil pro další instalaci doma či u kamaráda.
Michal 20:44
Dobry vecer kdyz si zaplatim rapidshare czshare atd a stahnu program pro vlastni potrebu je to nelegalni ?? Dekuji
Pokud jde o komerční SW, tak to legální není.
Vaclav 20:43
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jak jsou natom proramy ktere jsou volne stazitelne napr. ze slunecnice.cz, stahuj.cz apod....ruzné antiviry, zkraslovaci balicky a ruzny software?! A dale jak je to se stahovani filmu, serialu a programu z uloz.to.... Dekuji mnohokrat za odpoved
Zdrojům jako slunecnice.cz, stahuj.cz apod můžete důvěřovat, neb u každého SW se dozvíte, jaké jsou licenční podmínky. Z rapidshare serverů typu uloz.to SW rozhodně nestahujte, tam je až na vyjímky pouze nelegální SW.
Kutěj 20:40
Pane Hlaváči nepřipadá Vám hloupé tvrdit, že stažení programu z internetu je trestné?? Běžný člověk nemá šanci zjistit zda stahuje z oficiálního nebo neoficiálního zdroje. Další dotaz, proč strašíte viry?? Pirátský soft není nic než přesná kopie originálu. V žádném případě to neznamená, že je to nějaký nosič virů. Proč působíte jen jako výhružná organizace? Kde je prevence? Kde je vysvětlování? A nakonec... co to prosím je BSA? Pokud vím, tek v našem státě je BSA v likvidaci. Koho tedy zastupujete? Na základě čeho? A nakonec, protože BSA v našem státě neexistuje kdo Vás tedy platí?? Pokud vím pracujete v PR agentuře a s BSA tak jak ji známe tedy fakticky nemáte nic společného
Bezplatné stahování komerčního SW je nezákonné, to je fakt. Z důvodů, které uvádíte, je rozhodně třeba stahovat SW z ověřených zdrojů – stejně byste si asi nekoupil auto od někoho, koho si neprověříte. Na internetu to platí dvojnásob. Nelegální SW bohužel není jen přesná kopie, udělat třeba v operačním systému či antiviru backdoor, a toho pak využít k ovládnutí počítače, není jen planá hrozba. BSA funguje na základě pověření tuzemských členů: Adobe, Altium, Apple, Asseco Poland S.A., Autodesk, Bentley Systems, CNC, Corel, Dassault Systèmes SolidWorks Corporation, Embarcadero, Microsoft, Siemens, Symantec, Tekla a The MathWorks. Pokud jde o způsob fungování: BSA si po celém světě najímá právní a mediální agentury, které realizují jejich aktivity. Prohlídky ve firmách dělá policie. Piráty soudí soudy - nikoli BSA.
Matěj 20:32
Dobrý den. Je trestné stáhnout si z internetu písničku nebo video? Nemluvím o tom, když někdo videa na internet dává, jde mi jen o to, když si někdo takový soubor stáhne. Mám za to, že to trestné není. Děkuji za odpověď
Již jsme na to odpověděl před chvílí, díky za dotaz.
Martin 20:32
jak řešit jako běžný uživatel co se zajímá o určité téma např. CAD CAM systémy, v tomto oboru je málo free či demo systémů a po pravdě stáhnout si a naučit se nějaký systém mě na trhu práce zkrátka otevírá dveře, ale platit cca. několit set tisíc korun prostě možné není.
Například AutoCad nabízí studentské verze za pár stovek, podobně tak činí i jiní výrobci, lidé to ale často nevědí.
Kuba 20:30
jakej antivir je nejlepši? pro domaci využití.
To mi nepřísluší hodnotit – i odborné časopisy se nemohou často shodnout 
Ondra z Brna 20:29
Dobrý den, dejme tomu, že jsem obyčejný člověk, žádná firma a mám v počítači kolem 400 Gb nelegálně stažených programů a filmů, včetně Windows 7 Ultimate, Adobe atd. Nijak na tom nevydělávám, je to pro mou vlastní potřebu. Co mi za to hrozí v případě prokázání? Děkuji za odpověď. Je to jenom teorie, ve skutečnosti samozřejmě nestahuji nelegálně.
)
Rizika jsou stejná, jako kdybyste SW užíval pro výdělek. Soud to může sice brát jako polehčující okolnost, ale na to se nelze spoléhat. Pirátům hrozí stotisícové pokuty a trest odnětí až na 8 let, zabavení počítačového vybavení a dále odškodnění poškozených výrobců softwaru, kteří mohou žádat až dvojnásobek hodnoty nelegálně užívaného softwaru.
karel 20:27
je stahovaní z servru uloz.to legalní
Stahování komerčního, tedy placeného SW, rozhodně NENÍ!!!
Lenka T 20:26
Dobrý den chtěla bych se zeptat když člověk třeba prodává kopie filmů prodá třeba 6dvd po 50kč a přijde se na to.Kolik může být pokuta nebo co následuje
To je dotaz na kolegy z České protipirátské unie: http://www.cpufilm.cz/
Martin Hladik 20:24
Dobry den, TV Nova informovala, ze stazeni programu je nelegalni.A to prosim od kdy?Co vim, tak sdileni je u nas nelegalni, ale stahovat si muzu co chci, nehlede na to, ze vubec nemusim vedet co stahuji.
To se týká pouze filmů a hudby. Stáhnout si komerční SW bez zaplacení je nezákonné! Je to proto, že u SW se vše odvíjí od licenční smlouvy, která jasně specifikuje, za jakých podmínek smíte SW užívat. U filmů a hudby je to trochu jiné.
Zbyněk 20:22
Dobrý den, je stažení programu z internetu trestné? Pokud vím, dříve tomu bylo tak, že trestné bylo nahrát takový program na internet, nikoliv jeho stažení. Děkuji.
Stahování (bez zaplacení) a nepovolené šíření komerčního SW na internetu je nezákonné. Nicméně hudbu a filmy z internetu stahovat můžete legálně – ale nikoli je šířit či sdílet!!
Martin 20:19
Mám dotaz jak to v této době je s piractvím je to vážné ? A Co k Webu http://www.thepiratebay.com ja tam stahuju ale ve sprácách bylo že jsou to piráti vubec nevím čemu mám veřit proto se ptám děkuji přeji Hezký Večer.
Všechny pofiderní online zdroje jsou potenciálně nebezpečné, nikdy nevíte, jestli stahovaný SW třeba neobsahuje virus nebo hackerský kód, který může narušit Vaše soukromí. Doporučuji z takových zdrojů SW NIKDY nestahovat. Je to velké bezpečnostní riziko.
Honza 20:16
Dobrý večer, nemyslíte si, že za pirátstvím mohou přemrštěné ceny za programy, filmy či hry? Ono dát za film 700kč, když se dá krásně stáhnout na internetu, je podle mě moc!
Pokud jde o filmy a hudbu, to mi nepřísluší komentovat. V případě SW je plno programů zdarma, netřeba kupovat komerční tituly, pokud Vám vadí cena. U her si počkejte pár měsíců a cena je podstatně nižší. Jinými slovy, prémiové zboží bude vždy něco stát – Ferrari nenabízí cenu pro každého . Software opravdu není třeba krást, vždy existují různé alternativy.
R.D. 20:13
Dobrý den , co říkáte na současnou situaci v ČR ??? Co myslíte kolik procent českých občanů stahuje nelegální software??
Oficiální míra pirátství je nyní 38 % - tolik se užívá v ČR nelegálního SW. V domácnostech bud toto číslo ještě vyšší, tipuji tak 70 %.
michal 20:11
jsou lrgalni kreck ?
Samozřejmě. Pokud nemáte ke komerčnímu SW doklad o nabytí – účtenku – tak jej užíváte v rozporu s licencí. Na způsobu prolomení ochrany nezáleží, jde o nelegální SW.
Vladimír 20:11
Dobrý večer, nemyslíte, že kdyby software stál několik stovek ubylo by počítačových pirátů?
Vždyť valná většina SW je zdarma či za pár stovek. Nerozumím moc dotazu. Proč by měl cenu komerčního SW určovat zákazník? Nelíbí-li se někomu cena komerčního SW, může sáhnout po free SW (opnesource). Počítač lze plně vybavit úplně zdarma…
K.L. 20:07
Dobrý den, jsou různé "war" weby legální? Samotné stránky neobsahují žádné nelegální materiály, jen jsou tam linky na zahraniční servery, kde tento obsah bývá. Nebavím se teď o lidech, kteří na zahraniční servery ty materiály odesílají.
Šíření a sdílení nelegálního SW – byť jen zveřejněním odkazu – je porušením autorského práva. Takže: takové weby jsou nelegální. Pokud jde o SW, tak na takových webech je téměř vždy nelegální.
ladislav 20:04
který program můžeme, nebo naopak nemůžeme stahovat z internetu? - pro své potřeby
Užívání softwaru se řídí licenční smlouvou, kterou si před instalací musíte bedlivě přečíst – to je takové to okno, které vyskočí při instalaci a které málokdo čte. Nejjednodušší je stahovat z ověřených zdrojů typu http://www.stahuj.cz, http://www.chip.eu či http://www.slunecnice.cz
jaroslav tlusty 20:03
co snimi udelate
Pirátům hrozí stotisícové pokuty a trest odnětí až na 8 let, zabavení počítačového vybavení a dále odškodnění poškozených výrobců softwaru, kteří mohou žádat až dvojnásobek hodnoty nelegálně užívaného softwaru. Více o rizicích na http://www.bsa.cz
Lukaš 20:03
chtěl bych se zeptat Když mate takove problemy s nelegalnim softverem zveřejnovanym na internetu Jsou přece uložny typu uožto rapidshare a tak dal kde se za staženi plati když něco si chcete stahnout.Co kdyby ty to společnosti odvaděly nějake penize firmam ktere softvery distribuji.děkuji
Výrobcům softwaru takoví provozovatelé nic neplatí - naopak se obvykle vzdávají veškeré odpovědnosti za soubory, které na podobné servery uživatelé ukládají. Asi vědí dobře proč….
Jana 20:02
Dobrý den, je antivirový program Avast dostatečnou ochranou při běžném používání internetu a E-mailové pošty? Na co si dávat hlavně pozor. Děkuji.
Ano, takové a i další známé antiviry poskytují dostatečnou ochranu nejen proti virům, ale i pishingu. Klíčem je také obezřetnost - nenavštěvovat podezřelé weby lákající na kde co či instalovat SW z neověřených zdrojů.
Helis 20:01
Dobrý večer,tak se ptám,za 1-jak zjistit program legální,2-ubránit se podvodníkům,3-jak poznám co můžu a nemůžu stahovat z internetu.Děkuji za odpověd.
Dobrý večer. Jediná možnost, jak si být jistý, je stahovat z ověřených zdrojů, například stahuj.cz, ww.chip.eu nebo slunečnice.cz. Jakmile stahujete z neověřených zdrojů, jako třeba rapidshare, je zde téměř 100procentní pravděpodobnost, že si stáhnete nelegální software.
Odpovedi na teply (az na drobne vyjimky) dotazy jsou zde:
Otázky již nelze pokládat.
CJ 21:13
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, když většinu SW firem trápí jejich nelegálně užívaný SW, proč na své produkty nedávají silnější ochrany, aby je jen tak někdo necrecknul?
Jakákoli ochrana je rychle překonána, je to předem prohraný boj, v tomto ohledu.
Karel 21:12
Dobrý večer, nemyslíte že ty Vaše odhady co se týče ztrát tuzemského softwarového odvětví jsou poněkud přehnané, pokud firma využívá nelegální software je to samozřejmě špatně, ale kde berete tu jistotu že by si ten daný produkt koupila kdyby ho neměla možnost nelegálně sehnat, třeba by použila free software. Takže se domnívám že ty čísla které tady předkládáte jsou dost diskutabilní.
Tak třeba by si takový člověk nekoupil program za 20tis ale za méně peněz. Pirát nedá vydělat nikomu – škodí tedy všem včetně výrobců free softwaru, jejichž SW si také nenainstaluje. Míra pirátství rozhodně přehnaná není, myslím si, že je i vyšší. Pokud by se daly kopírovat auta, jezdí celá ČR v nejnovějších Mercedesech…
pol 21:06
jak???
Pokud se ptáte na nahlášení pirátství, můžete tak učnit na http://www.bsa.cz
Pavel M. 21:04
Dobrý den. Máte děti?...a jestli ano: "Jste si jistý, že si nestahují na webu muziku a filmy?"
Zatím nejsou ve věku, kdy by stahovat mohli. Každopádně každý rodič musí vyvinout maximální úsilí, aby děti věděly, co je legální a co nikoli. Případně na domácím PC využívat něco jako rodičovský zámek. Samozřejmě 100% jistotu nemůžete mít nikdy….
Kutěj 21:01
A pokračujeme... proč lžete o nějaké škodě? Pokud si kdokoli stahne program nezpůsobil škodu. To, že si ho stahl totiž neznamená, že by si ho koupil:-) Další.. kde berete čísla o poměru nelegálního softu? Cucáte si je zřejmě z prstu. Argumentace prodejem nových pc je směšná, to že se prodá 100 počítačů neznamená že se musí prodat 100 produktů firem za které vy mluvíte. Může na nich skončit nějaká multilicence, free software atd atd. BSA která je vašim chlebodárcem by si měla nejprve sama zamést před vchodem. měla by zaplatit pokuty, ke kterým ji odsoudil soud v tomto státě a až poté můžete Vy nebo jiný PR tlučhuba zase vyhrožovat.
Přečtěte si prosím studii analytiků IDC na webu http://www.bsa.cz, tam je vše detailně popsané.
Jarda 21:00
Dobrý den Z každého cd, harddisku, tiskárny a dalších zařízení se v ČR platí takzvaná "pirátská daň". Jak je možné, že v demokratickém státu se zapomíná na presumpci neviny a touto daní je nám všem naznačováno, že jsme piráti? Kde se můžu jakožto tvůrce software a jiných kopírovatelných produktů o zisk z této daně přihlásit?
Jde o tzv. institut náhradní odměny, který je běžný i jinde v Evropě. Platíte za možnost si například film či hudbu nahrát na CD například z televize, rozhlasu ALE VŽDY v souladu se zákonem – nikoli si je pirátsky pořídit. Jestli jsou poplatky spravedlivé mi nepřísluší komentovat…
Zdeněk Suchánek 20:56
Dobrý den, myslím že pirátství u nás je z důvodu předraženosti a nenažranosti autorů, distributorů, obchodníků a pod. Kdyby byly ceny nižší, určitě mnohonásobně stoupne počet těch co si software koupí legálně. V Německu, Rakousku a pod. je cena za DVD 2-3 % v poměru k průměrnému platu a u nás to je až 10 % průměrného platu. Proč porovnáváte jen to, co se Vám hodí a to je cena v zahraničí na západ od nás. Proč také neporavnaváte právě ten poměr k průměrnému platu. Můj syn zásadně vše nakupuje přes internetové obchody v USA a i s poštovným ušetří tak 30 %. Není na tom něco divného ? Není to tou nenažraností našich zlatokopů ?
Cenová politika může mít na pirátství vliv, ale minimální. Ten, kdo vyznává pirátství, bude nelegálně stahovat i když bude stát SW jen desetikorunu. U SW je alternativ mnoho – i úplně zdarma – přesto SW pirátství kvete. Hudbu a filmy mi nepřísluší komentovat.
Jirka 20:54
Nemyslíte že různé protipirátská opatření znepříjemňují život jen nám poctivým?Mluvím teď hlavně o pc hrách.Pirát co tomu rozumí si vždy najde cestu ale já si třeba koupil originál hru od valve a po přihlášení na steam jsem jí po dohrání odinstaloval.Když jsem po čase chtěl hru opět nainstalovat,vyskytl se problém že můj instalační key je už použit.A to je jen drobnost proti ostatním peripetiím.Děkuji za odpověď
Souhlasím s vámi, že některé ochrany SW před kopírováním jsou otravné a pro poctivé uživatele demotivující
Petr 20:51
Nemyslite, že je vhodné začít vyjednávat s výrobci SW o cenách. Jak je možné, že v USA jsou ceny o 1/2 nižší než v ČR. V GB o 1/3? viz. ceny Windows 7 Ultimate. Často se výrobci vymlouvaji na vysoké ceny tím, že se sw krade. On by se kradl určitě méně když by ceny byli mnohem nižší. PS: Pro TV Nova, stahování není v ČR nelegální. Instalace a používání, sdílení ano, ale ne stahování.
Pokud se někomu nelíbí ceny komerčního SW nechť užívají opensource programy, které jsou zdarma. Budete určovat třeba automobilkám, za kolik budou prodávat? Ceny má určovat trh ne nátlak spotřebitelů stylem: když nám nedáte lepší cenu, tak si to ukradnu. Jediná možná cesta je: Když mi nedáte lepší cenu, jdu ke konkurenci - ale tou nemůže být pirátský SW.
rofl 20:46
kdyz ja si koupim originalni windowsy a pamos bude chtit je prepalit tak budu nejak potrestanej? nebo bude on potrestanej
Ano, podstupujete stejná rizika jak každý pirát. Maximálně si můžete udělat záložní kopii pro Vaší osobní potřebu - ale nikoli abyste ji využil pro další instalaci doma či u kamaráda.
rofl 20:46
kdyz ja si koupim originalni windowsy a pamos bude chtit je prepalit tak budu nejak potrestanej? nebo bude on potrestanej
Ano, podstupujete stejná rizika jak každý pirát. Maximálně si můžete udělat záložní kopii pro Vaší osobní potřebu - ale nikoli abyste ji využil pro další instalaci doma či u kamaráda.
Michal 20:44
Dobry vecer kdyz si zaplatim rapidshare czshare atd a stahnu program pro vlastni potrebu je to nelegalni ?? Dekuji
Pokud jde o komerční SW, tak to legální není.
Vaclav 20:43
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jak jsou natom proramy ktere jsou volne stazitelne napr. ze slunecnice.cz, stahuj.cz apod....ruzné antiviry, zkraslovaci balicky a ruzny software?! A dale jak je to se stahovani filmu, serialu a programu z uloz.to.... Dekuji mnohokrat za odpoved
Zdrojům jako slunecnice.cz, stahuj.cz apod můžete důvěřovat, neb u každého SW se dozvíte, jaké jsou licenční podmínky. Z rapidshare serverů typu uloz.to SW rozhodně nestahujte, tam je až na vyjímky pouze nelegální SW.
Kutěj 20:40
Pane Hlaváči nepřipadá Vám hloupé tvrdit, že stažení programu z internetu je trestné?? Běžný člověk nemá šanci zjistit zda stahuje z oficiálního nebo neoficiálního zdroje. Další dotaz, proč strašíte viry?? Pirátský soft není nic než přesná kopie originálu. V žádném případě to neznamená, že je to nějaký nosič virů. Proč působíte jen jako výhružná organizace? Kde je prevence? Kde je vysvětlování? A nakonec... co to prosím je BSA? Pokud vím, tek v našem státě je BSA v likvidaci. Koho tedy zastupujete? Na základě čeho? A nakonec, protože BSA v našem státě neexistuje kdo Vás tedy platí?? Pokud vím pracujete v PR agentuře a s BSA tak jak ji známe tedy fakticky nemáte nic společného
Bezplatné stahování komerčního SW je nezákonné, to je fakt. Z důvodů, které uvádíte, je rozhodně třeba stahovat SW z ověřených zdrojů – stejně byste si asi nekoupil auto od někoho, koho si neprověříte. Na internetu to platí dvojnásob. Nelegální SW bohužel není jen přesná kopie, udělat třeba v operačním systému či antiviru backdoor, a toho pak využít k ovládnutí počítače, není jen planá hrozba. BSA funguje na základě pověření tuzemských členů: Adobe, Altium, Apple, Asseco Poland S.A., Autodesk, Bentley Systems, CNC, Corel, Dassault Systèmes SolidWorks Corporation, Embarcadero, Microsoft, Siemens, Symantec, Tekla a The MathWorks. Pokud jde o způsob fungování: BSA si po celém světě najímá právní a mediální agentury, které realizují jejich aktivity. Prohlídky ve firmách dělá policie. Piráty soudí soudy - nikoli BSA.
Matěj 20:32
Dobrý den. Je trestné stáhnout si z internetu písničku nebo video? Nemluvím o tom, když někdo videa na internet dává, jde mi jen o to, když si někdo takový soubor stáhne. Mám za to, že to trestné není. Děkuji za odpověď
Již jsme na to odpověděl před chvílí, díky za dotaz.
Martin 20:32
jak řešit jako běžný uživatel co se zajímá o určité téma např. CAD CAM systémy, v tomto oboru je málo free či demo systémů a po pravdě stáhnout si a naučit se nějaký systém mě na trhu práce zkrátka otevírá dveře, ale platit cca. několit set tisíc korun prostě možné není.
Například AutoCad nabízí studentské verze za pár stovek, podobně tak činí i jiní výrobci, lidé to ale často nevědí.
Kuba 20:30
jakej antivir je nejlepši? pro domaci využití.
To mi nepřísluší hodnotit – i odborné časopisy se nemohou často shodnout 
Ondra z Brna 20:29
Dobrý den, dejme tomu, že jsem obyčejný člověk, žádná firma a mám v počítači kolem 400 Gb nelegálně stažených programů a filmů, včetně Windows 7 Ultimate, Adobe atd. Nijak na tom nevydělávám, je to pro mou vlastní potřebu. Co mi za to hrozí v případě prokázání? Děkuji za odpověď. Je to jenom teorie, ve skutečnosti samozřejmě nestahuji nelegálně.
Rizika jsou stejná, jako kdybyste SW užíval pro výdělek. Soud to může sice brát jako polehčující okolnost, ale na to se nelze spoléhat. Pirátům hrozí stotisícové pokuty a trest odnětí až na 8 let, zabavení počítačového vybavení a dále odškodnění poškozených výrobců softwaru, kteří mohou žádat až dvojnásobek hodnoty nelegálně užívaného softwaru.
karel 20:27
je stahovaní z servru uloz.to legalní
Stahování komerčního, tedy placeného SW, rozhodně NENÍ!!!
Lenka T 20:26
Dobrý den chtěla bych se zeptat když člověk třeba prodává kopie filmů prodá třeba 6dvd po 50kč a přijde se na to.Kolik může být pokuta nebo co následuje
To je dotaz na kolegy z České protipirátské unie: http://www.cpufilm.cz/
Martin Hladik 20:24
Dobry den, TV Nova informovala, ze stazeni programu je nelegalni.A to prosim od kdy?Co vim, tak sdileni je u nas nelegalni, ale stahovat si muzu co chci, nehlede na to, ze vubec nemusim vedet co stahuji.
To se týká pouze filmů a hudby. Stáhnout si komerční SW bez zaplacení je nezákonné! Je to proto, že u SW se vše odvíjí od licenční smlouvy, která jasně specifikuje, za jakých podmínek smíte SW užívat. U filmů a hudby je to trochu jiné.
Zbyněk 20:22
Dobrý den, je stažení programu z internetu trestné? Pokud vím, dříve tomu bylo tak, že trestné bylo nahrát takový program na internet, nikoliv jeho stažení. Děkuji.
Stahování (bez zaplacení) a nepovolené šíření komerčního SW na internetu je nezákonné. Nicméně hudbu a filmy z internetu stahovat můžete legálně – ale nikoli je šířit či sdílet!!
Martin 20:19
Mám dotaz jak to v této době je s piractvím je to vážné ? A Co k Webu http://www.thepiratebay.com ja tam stahuju ale ve sprácách bylo že jsou to piráti vubec nevím čemu mám veřit proto se ptám děkuji přeji Hezký Večer.
Všechny pofiderní online zdroje jsou potenciálně nebezpečné, nikdy nevíte, jestli stahovaný SW třeba neobsahuje virus nebo hackerský kód, který může narušit Vaše soukromí. Doporučuji z takových zdrojů SW NIKDY nestahovat. Je to velké bezpečnostní riziko.
Honza 20:16
Dobrý večer, nemyslíte si, že za pirátstvím mohou přemrštěné ceny za programy, filmy či hry? Ono dát za film 700kč, když se dá krásně stáhnout na internetu, je podle mě moc!
Pokud jde o filmy a hudbu, to mi nepřísluší komentovat. V případě SW je plno programů zdarma, netřeba kupovat komerční tituly, pokud Vám vadí cena. U her si počkejte pár měsíců a cena je podstatně nižší. Jinými slovy, prémiové zboží bude vždy něco stát – Ferrari nenabízí cenu pro každého . Software opravdu není třeba krást, vždy existují různé alternativy.
R.D. 20:13
Dobrý den , co říkáte na současnou situaci v ČR ??? Co myslíte kolik procent českých občanů stahuje nelegální software??
Oficiální míra pirátství je nyní 38 % - tolik se užívá v ČR nelegálního SW. V domácnostech bud toto číslo ještě vyšší, tipuji tak 70 %.
michal 20:11
jsou lrgalni kreck ?
Samozřejmě. Pokud nemáte ke komerčnímu SW doklad o nabytí – účtenku – tak jej užíváte v rozporu s licencí. Na způsobu prolomení ochrany nezáleží, jde o nelegální SW.
Vladimír 20:11
Dobrý večer, nemyslíte, že kdyby software stál několik stovek ubylo by počítačových pirátů?
Vždyť valná většina SW je zdarma či za pár stovek. Nerozumím moc dotazu. Proč by měl cenu komerčního SW určovat zákazník? Nelíbí-li se někomu cena komerčního SW, může sáhnout po free SW (opnesource). Počítač lze plně vybavit úplně zdarma…
K.L. 20:07
Dobrý den, jsou různé "war" weby legální? Samotné stránky neobsahují žádné nelegální materiály, jen jsou tam linky na zahraniční servery, kde tento obsah bývá. Nebavím se teď o lidech, kteří na zahraniční servery ty materiály odesílají.
Šíření a sdílení nelegálního SW – byť jen zveřejněním odkazu – je porušením autorského práva. Takže: takové weby jsou nelegální. Pokud jde o SW, tak na takových webech je téměř vždy nelegální.
ladislav 20:04
který program můžeme, nebo naopak nemůžeme stahovat z internetu? - pro své potřeby
Užívání softwaru se řídí licenční smlouvou, kterou si před instalací musíte bedlivě přečíst – to je takové to okno, které vyskočí při instalaci a které málokdo čte. Nejjednodušší je stahovat z ověřených zdrojů typu http://www.stahuj.cz, http://www.chip.eu či http://www.slunecnice.cz
jaroslav tlusty 20:03
co snimi udelate
Pirátům hrozí stotisícové pokuty a trest odnětí až na 8 let, zabavení počítačového vybavení a dále odškodnění poškozených výrobců softwaru, kteří mohou žádat až dvojnásobek hodnoty nelegálně užívaného softwaru. Více o rizicích na http://www.bsa.cz
Lukaš 20:03
chtěl bych se zeptat Když mate takove problemy s nelegalnim softverem zveřejnovanym na internetu Jsou přece uložny typu uožto rapidshare a tak dal kde se za staženi plati když něco si chcete stahnout.Co kdyby ty to společnosti odvaděly nějake penize firmam ktere softvery distribuji.děkuji
Výrobcům softwaru takoví provozovatelé nic neplatí - naopak se obvykle vzdávají veškeré odpovědnosti za soubory, které na podobné servery uživatelé ukládají. Asi vědí dobře proč….
Jana 20:02
Dobrý den, je antivirový program Avast dostatečnou ochranou při běžném používání internetu a E-mailové pošty? Na co si dávat hlavně pozor. Děkuji.
Ano, takové a i další známé antiviry poskytují dostatečnou ochranu nejen proti virům, ale i pishingu. Klíčem je také obezřetnost - nenavštěvovat podezřelé weby lákající na kde co či instalovat SW z neověřených zdrojů.
Helis 20:01
Dobrý večer,tak se ptám,za 1-jak zjistit program legální,2-ubránit se podvodníkům,3-jak poznám co můžu a nemůžu stahovat z internetu.Děkuji za odpověd.
Dobrý večer. Jediná možnost, jak si být jistý, je stahovat z ověřených zdrojů, například stahuj.cz, ww.chip.eu nebo slunečnice.cz. Jakmile stahujete z neověřených zdrojů, jako třeba rapidshare, je zde téměř 100procentní pravděpodobnost, že si stáhnete nelegální software.
Naposledy upravil(a) Martin Broz dne 14 úno 2010, 21:14, celkem upraveno 2 x.
-
člověk
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
z Hlaváčovy samodiskuze vyplývá , že když mu někdo pošle třeba emajlem byť kraťoučký software , on si to stahne , tak v tu chvíli je pirát ...?
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
Ale to je fakt dobrej nápad - piratewareMartin Broz píše:Dobrej napad. Neco mu poslem.
Kód: Vybrat vše
Stažením tohoto programu jste porušil autorský zákon a je z vás pirát. Proto navštivte stránku www.ceskapiratskastrana.cz a přidejte se k nám.Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
Tohle udelame. Skoda ze uz to vi, kdyz je to ve verejnym foru 
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
Tohle neni myšlený jenom pro Hlaváče, ale jako taková malá virální kampaň pro veřejnost.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
-
krakonos
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 78
- Registrován: 22 čer 2009, 22:05
- Profese: technik
- Dostal poděkování: 7 poděkování
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
V zásadě je je úplně jedno jestli o tom ví ,nebo neví , stejně to jednou otevře . Vždyť každý den chodí spousta prezentací , bannerů , nabídek , zvlášť když bude odesilatel něco jako Nova , tn.cz , nebo tak . ( kolikrát i já omylem otevřu "Viagru" )Martin Broz píše:Tohle udelame. Skoda ze uz to vi, kdyz je to ve verejnym foru
Naposledy upravil(a) krakonos dne 15 úno 2010, 18:12, celkem upraveno 1 x.
-
hari
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Praskači z BSA veni Hlaváčem opět na Nově a tn.cz
Tohle me pobavilo: 'Proč by měl cenu komerčního SW určovat zákazník?'
Ceny urcuje trh, tedy zakaznici. Jinak jde o monopolismus/socialismus.
Ceny urcuje trh, tedy zakaznici. Jinak jde o monopolismus/socialismus.