Stránka 3 z 4

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 23 úno 2010, 16:35
od play3r
Strach z budoucnosti je co? To je nějaká fobie? Nejsou na to nějaké léky? ;-)
Ne, pardon já si pod tím jenom nedokážu nic představit a připadá mi to jako strach ze tmy.
(nevydím tam, tak tam nepůjdu co když se tam skrývá něco hrozného, radči zůstanu stát na místě...)

Teď vážně. Dnešní sociální systém přestává fungovat a tohle je jedna z možností kam jít dál. Jestli někdo má lepší
nápad tak ať ho sem hodí ;-). Mě už pak napadá jenom střílení nezaměstnaných a důchodců čím by stejně došlo k tomu,
že by vyrobené zboží neměl kdo kupovat a docházelo by k propoušťění a tím dalším ubytku populace až by nikdo nezbyl,
takže na to zapoměňte a určitě si tohle nedávejte do programu ;-).

U systému základnímu příjmu a jednotné dani je třeba ještě počítat se zavedením těžkého získání občanstvý jinak by jsme
se sem za chvílu nevešly ;-).

Odkaz na wiky: http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kla ... 9%C3%ADjem
Ve zdrojích je pár linků k tématu.

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 23 úno 2010, 17:26
od jzvc
Problem neni jen v socialnim systemu. Problem je v systemu postavenem na rustu. Nic neroste donekonecna. System by mel byt postaven na stabilite/stagnaci. Zeme (mineno planeta) neuzivi dalsi lidi, je treba (pokud chceme prezit) stabilizovat populaci a stim i spotrebu. Ono se to samozrejme "nejak" vyresi i kdyz se necha volny prubeh. Valka o zdroje je taky reseni.

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 23 úno 2010, 19:10
od play3r
Kde se bere, že planeta neuživý další lidi? Zvlášť když se výmýšlí tolik věcí aby se omezila produkce potravin jako bio potraviny, pole obsazená
fotoalkalickými články, bio paliva, vybijení stád zvířat pod zaminkou různých nemocí a určitě ještě na něco přijdete. Nemůžete brát v potaz
různé země 3 světa které ani zdaleka nevyužívají svých kapacit na výrobu potravin. Jenom tak odhadem tipuju, že země uživí určitě přes
30 miliard lidí. Co se týká nerostných zdrojů, kdyby se dnes někdo zjistil že ropy zbýva už jenom na jeden rok, tak do toho roku všichni jezdí
na elektřinu a stojí o pár desítek jaderných elektráren víc. A vzhledem k tomu, že ropa už podle prvních prognóz měla dojít tak bych nevěřil
nikomu kdo říká, že vý kdy dojde, nějak se ta její hodnota udržovat musí, co když jí je tolik, že ji lidstvo nemá šanci spotřebovat?
A místo ropy si můžete dosadit cokoli jiného.

Technologický pokrok vyřeší sám všechny problémy, jenom ho nesmíme brzdit ruznými rádobi ekologickými a humanitarnímy projekty.
Taky bysme mohli jednou zjistit, že jsme se zbytečně v něčem omezily a bude to stát lidstvo existenci.

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 23 úno 2010, 22:04
od next_ghost
jzvc píše:Problem neni jen v socialnim systemu. Problem je v systemu postavenem na rustu. Nic neroste donekonecna. System by mel byt postaven na stabilite/stagnaci. Zeme (mineno planeta) neuzivi dalsi lidi, je treba (pokud chceme prezit) stabilizovat populaci a stim i spotrebu. Ono se to samozrejme "nejak" vyresi i kdyz se necha volny prubeh. Valka o zdroje je taky reseni.
Nekonečný růst spotřeby je nesmysl. Ale to není jediný druh ekonomického růstu. Reálný ekonomický růst představuje například inovace (snížení výrobních nákladů, například množství surovin nutných k výrobě) a uvolnění části pracovní síly do jiných odvětví (průmyslová revoluce byla revolucí především díky tomu, že mechanizace zemědělství velkou část evropské populace uvolnila ze zemědělství do průmyslové výroby).

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 24 úno 2010, 07:18
od jzvc
Jenze svetova ekonomika je temer vyhradne o rustu spotreby. Cela krize je o spotrebe, proste potrebujeme aby lidi kupovali vic kramu, jenze oni na to nemaj, tak jim pucime virtualni penize ktere vycucame z prstu, coz samozrejme povede k znehodnoceni tech penez, takze si za ne koupi mene => vyrobime dalsi penize .... no a jednoho dne se zjisti, ze uvery neni z ceho splatit, pripadne ze ty barevne papirky uz nemaji vubec zadnou cenu.

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 28 úno 2010, 14:27
od play3r
Variace na základní příjem u slovenské politické strany. Odvodový bonus: http://www.strana-sas.sk/odvodovybonus

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 04 bře 2010, 20:29
od gamehoror
Mě osobně přijde že daně by měli být individuální podle charakteru práce, užitečnosti pro obany toho státu které též odvádí své daně.
Přiměřené odvedenému času zodpovědnosti.
Pořád nevidim důvod proč by naftovej magnát kterej omylem zakopl o naftu měl mít miliardy a opalovat se celoročně u moře na pláži a soustružník měl živořit jen proto že na ropu nenarazil.
Natož žít celej život bez práce z honořářů autorských práv protože děda navrhnul znělku provečerníčka nebo nakreslil rodokaps kterej se dobř čte a je žádanej.
Jen netušim jak by se individualní daně měli vyhodnocovat :-)
Kdo by je měl vyhodocovat aby to bylo společensky rovnoměrné a spravidlivé.

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 04 bře 2010, 20:38
od jzvc
Jen to ne, probuh, najdi si danovy zakon CR, budes mit co cist na nekolik pristich let a stejne nepochopis jak to ma fungovat. Ono to taky nefunguje, na kazdym financaku ti budou ruzni zamestnaci tvrdit ruzne veci ...

Cim jednodussi dane, tim snazsi je kontrola => % vyberu je vyssi, nechut platit dane je mensi ... Idealni by byla jedina univerzalni sazba a zadne vyjimky.
Jedine co bych si doved predstavit, ze obcan muze svoji dan poukazat na konkretni ucet(y) = ucel(y). A nechal bych na jednotlivych uradech jak obcany presvedci, aby jim poslali sve $$$ (samozrejme bez toho, ze by onen urad smel pouzit ony $$$, presvecovani by muselo byt vyhradne ciny, ne placenim reklamy z naseho).

Zaroven by se tak velice efektivne a efekne vyresila cast programu CPS. Lide by o tom co se zaplati a realizuje hlasovali pomoci svych $$$.

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 04 bře 2010, 21:00
od gamehoror
Nepřu se :-)
Napsal jsem co by mně připadalo správný :-)
Bral bych prvotně pospolnou společnost kde všechno patří všem a společně se všichni snaží budovat hodnoty.
Je mi jasný že je to do dnešní doby sci-fi.
Ale je tu anketa jak kdo vidí budoucnost daní tak jsem přispěl :-)

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Napsal: 04 bře 2010, 21:39
od Spirit
gamehoror píše:Mě osobně přijde že daně by měli být individuální podle charakteru práce, užitečnosti pro obany toho státu které též odvádí své daně.
...
Jen netušim jak by se individualní daně měli vyhodnocovat :-)
Kdo by je měl vyhodocovat aby to bylo společensky rovnoměrné a spravidlivé.
:D Geniální nápad. Nejjednodušší daňový systém je systém výběru na základě dobrovolnosti. Jediný kdo totiž dokáže správně vyhodnotit individuální daň, je právě ten, kdo ji má odvést. Obávám se ale, že je to sci-fi někde na úrovni křesťanského ráje nebo komunismu. Ale proč ne. :D