Stránka 2 z 4
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 13:37
od jzvc
DPH nepomuze, kdyz totez neudelaji vsichni sousedi. Kdyz se zvedne DPH rekneme o 5%, tak okamzite 50% populace zacne nakupovat v zahranici a vyber tady neklesne o 5, ale o 50%. Pro zacatek bych stanovil jednotne % dane z prijmu, ktere by obsahovalo dan + socialka + zdravotni. Stejne to tak prakticky funguje, jen se kvuli tomu zivi 3x stejny aparat.
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 13:39
od Jan.Prokop
celkem by me zajimalo, jak by se to vyresilo v ramci EU, ze co by branilo lidem si nakupovat veci v zemich s nizsi dph?
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 14:17
od Anonym101
kdyz sem videl tu dph 50% tak jsem si vzpomel na nas rany kapitalismus, jak si vsichni vsechno vozili z nemecka protoze to tam bylo mnohokrat levnejsi:)
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 14:40
od karpi
next_ghost píše:Jedna zásadní otázka ale zůstává nezodpovězená - čím budou lidé motivovaní pracovat?
No odpověď zní: "NIČÍM" ,)) Naopak, ZP má fungovat tak, aby lidi _odradil_ od placené práce! Aby uvolnil přetlak na pracovním trhu. Aby ti, kdo zabírají pracovní (resp. "výplatní") místa jen kvůli penězům a z existenčního strachu, aby tito pracovní místa uvolnili těm, kdo tu práci dělat chtějí a mají k ní předpoklady. Nikdo ve svém okolí neznáte žádného takového manažera/vedoucího? Takže výsledkem bude práce vykonaná efektivněji.
Další věcí je, že ve výrobní sféře už teď technologie potřebu lidské práce stlačila na minimum a bude to ještě pokračovat. Pracovních míst zde ubývá - už teď se někde platí zemědělcům prostě za to, že udržují louky.. A takhle pracovních míst ubývá všude - co Vám tady budu vykládat o informační revoluci..
Co se týče práce, kterou nechce dělat "nikdo", jako je třeba vyvážet žumpy, zametat chodníky, nebo tak.. Tak tu bude třeba adekvátně zaplatit. Navíc není práce, která by někoho netěšila (to máte jako se sexualitou, nenajde se nic, co by někoho netěšilo ,) Práce je lidskou přirozeností a i když se bude člověk týden, měsíc, rok někde válet, stejně se nakonec do něčeho pustí. Třeba zrovna zamete ten chodník, támhleto uklidí, nebo něco naprogramuje. (Jak dlouho by jste vydržel nic nedělat vy?)
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 15:02
od next_ghost
karpi píše:No odpověď zní: "NIČÍM" ,)) Naopak, ZP má fungovat tak, aby lidi _odradil_ od placené práce! Aby uvolnil přetlak na pracovním trhu. Aby ti, kdo zabírají pracovní (resp. "výplatní") místa jen kvůli penězům a z existenčního strachu, aby tito pracovní místa uvolnili těm, kdo tu práci dělat chtějí a mají k ní předpoklady. Nikdo ve svém okolí neznáte žádného takového manažera/vedoucího? Takže výsledkem bude práce vykonaná efektivněji.
Gratuluji, právě jsi vymyslel utopický komunismus. Hodně štěstí s realizací.
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 15:25
od play3r
next_ghost píše:
Jedna zásadní otázka ale zůstává nezodpovězená - čím budou lidé motivovaní pracovat?
Z části ze stejných jako dnes, sice zmizý strach (o to abych neskončil pod mostem), ale chamtivost a závist zustanou (chci mít lepší auto než soused).
honcka píše:celkem by me zajimalo, jak by se to vyresilo v ramci EU, ze co by branilo lidem si nakupovat veci v zemich s nizsi dph?
Jednoduše, zavedením cla byť by to znamenalo obnovení celních kontrol, a také procentuální vazbou vyplácené částky na rozpočet, čím víc se
vybere tím větší základní příjem. A mohlo by se změnit heslo "Kdo nekrade okrádá rodinu" na "Kdo neplatí DPH okrádá rodinu"

.
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 15:30
od Anonym101
no ja nevim, kdybych nemusel tak nepracuju.
zavist a chamtivost je precenovana

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 15:49
od play3r
Musíte pracovat? Všichni co nechcou pracovat tak nepracují (neříkám, že pracují všichni kteří chcou),
dneska Vás nikdo do práce z bičem nežene

, je to jenom Vaše volba.
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 16:04
od Anonym101
me zene do prace strach z budoucnosti, jsem strasnej srab:)
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Napsal: 23 úno 2010, 16:31
od karpi
next_ghost píše:Gratuluji, právě jsi vymyslel utopický komunismus. Hodně štěstí s realizací.
Až tak? Popravdě, se cítím trochu dotčen, pokud to byl cíl - oki, nechám to být. Pokud ale stojíš o nějakou diskuzi, zkus to znovu a jinak..
Já nic nevymyslel. Ten film doporučuji k shlédnutí, je celkem snadno srozumitelný, kromě styčných a rozporných bodů s nejrůznějšími ideologiemi se zde na konkrétních příkladech objasňuje i množství zdánlivě nezodpovězených otázek...
Informace především.