Politikaření aneb něco k námitce.
Napsal: 18 říj 2015, 18:12
Tak nám skončil kolotoč ohledně vydání stanoviska Pirátů k imigrantům.
Po projednání v RV bylo vytvořeno stanovisko s kterým někteří nesouhlasili a tak došlo k hlasování. V prvním kole zvítězil názor (C) že se má tato otázka předat k projednání vrcholovému orgánu tj, CF. Z cca 20 členů RV hlasovalo pro tento názor 6. Jako druhý skončil názor, že se má toto stanovisko uvedené jako (A) schválit a vydat jako názor Pirátů. Pro tento názor hlasovalo 5 pirátů. Přistoupilo se proto k druhému kolu kde bylo uvedeno že jediným stanoviskem je bod (A) pod nimž byl uveden celý tento několikastránkový výtvor. Na závěr pod tímto bylo uvedeno, že se dá také hlasovat pro bod (C) o předání k projednání CF.
Protože se mi to nelíbilo, podal jsem na radu zkušených námitku proti tomuto druhému kolu. V pátek jsem odjel mimo bydliště a vrátil se v neděli odpoledne. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že o námitce bylo již hlasováno a tak jsem se podíval jak. V 00,10 hod v sobotu ráno bylo vyhlášeno hlasování jednatelem kterým je
Alexandr Mansurov. Již v 00,22 hod hlasoval proti námitce F.Kopřiva, v 00,32 hod hlasoval proti námitce P.Lysek, v 1,45 hod hlasovala proti námitce L.Kozlová, v 7,06 se přidal i L.Findeis aby potom ve 14,26 hlasoval pro námitku L.Špaček a v 18,21 proti námitce L.Barton. Do konce sobotního dne počkal Alexandr Mansurov aby v 00,05 se rozhodl zdržet hlasování a v 00,12 hlasování v neděli ráno ukončil. Jaká to náhoda, že piráti hlasující převážně pro (A) kteří nechtějí aby rozhodovalo CF tak urychleně hlasovali.
To že nakonec druhé kolo hlasování skončilo (A)...8 hlasů a (B)...6 hlasů je jasné a tak jsou členové 8 lidmi odstavení od možnosti hlasovat o imigrantech.
A tak jen na závěr. Pro toto stanovisko jsem nehlasoval a ani s nim nesouhlasím. Otázkou je, jestli mám vůbec zůstat členem RV.
Po projednání v RV bylo vytvořeno stanovisko s kterým někteří nesouhlasili a tak došlo k hlasování. V prvním kole zvítězil názor (C) že se má tato otázka předat k projednání vrcholovému orgánu tj, CF. Z cca 20 členů RV hlasovalo pro tento názor 6. Jako druhý skončil názor, že se má toto stanovisko uvedené jako (A) schválit a vydat jako názor Pirátů. Pro tento názor hlasovalo 5 pirátů. Přistoupilo se proto k druhému kolu kde bylo uvedeno že jediným stanoviskem je bod (A) pod nimž byl uveden celý tento několikastránkový výtvor. Na závěr pod tímto bylo uvedeno, že se dá také hlasovat pro bod (C) o předání k projednání CF.
Protože se mi to nelíbilo, podal jsem na radu zkušených námitku proti tomuto druhému kolu. V pátek jsem odjel mimo bydliště a vrátil se v neděli odpoledne. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že o námitce bylo již hlasováno a tak jsem se podíval jak. V 00,10 hod v sobotu ráno bylo vyhlášeno hlasování jednatelem kterým je
Alexandr Mansurov. Již v 00,22 hod hlasoval proti námitce F.Kopřiva, v 00,32 hod hlasoval proti námitce P.Lysek, v 1,45 hod hlasovala proti námitce L.Kozlová, v 7,06 se přidal i L.Findeis aby potom ve 14,26 hlasoval pro námitku L.Špaček a v 18,21 proti námitce L.Barton. Do konce sobotního dne počkal Alexandr Mansurov aby v 00,05 se rozhodl zdržet hlasování a v 00,12 hlasování v neděli ráno ukončil. Jaká to náhoda, že piráti hlasující převážně pro (A) kteří nechtějí aby rozhodovalo CF tak urychleně hlasovali.
To že nakonec druhé kolo hlasování skončilo (A)...8 hlasů a (B)...6 hlasů je jasné a tak jsou členové 8 lidmi odstavení od možnosti hlasovat o imigrantech.
A tak jen na závěr. Pro toto stanovisko jsem nehlasoval a ani s nim nesouhlasím. Otázkou je, jestli mám vůbec zůstat členem RV.