Kvóty EU na příjem uprchlíků

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Podporujete imigraci a zavedení kvót pro přerozdělování uprchlíků v rámci EU?

Podporuji imigraci bez kvót a regulací
22
26%
Podporuji imigraci s kvótami EU
6
7%
Podporuji imigraci s jiným druhem regulace
29
34%
Jsem proti imigraci
27
31%
Nemám názor / nevím o čem je řeč / je mi to jedno
2
2%
 
Celkem hlasujících: 86 - Celkem hlasů: 86

Uživatelský avatar
Ondrej.Maly
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2010, 10:21
Profese: programátor
Bydliště: Heyrovského 10, Olomouc
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ondrej.Maly »

Ondrej.Marek píše:Jedná se o prostou matematiku/statistiku. Negativní činy se v davu schovají daleko spíše než kdyby je páchal jednotlivec nebo malá skupinka.
- ano a také statisticky naprostá většina imigrantů nedělá vůbec nic nelegálního.
Ondrej.Marek píše:Proč je hromadné znásilňování doménou zemí jako je Indie, Bangladéš, Saudská Arábie, ženská obřízka obdobně, a ne ostatních zemí s minoritou muslimů?
- zde mícháš jabka s hruškama. Přestože například uváděné země mají v menší či větší míře zmiňované problémy, je to o nastavení zákonů v daných zemích a nemá to nic společného s muslimskou majoritou. Například v Turecku je muslimksá majorita a mají tam mnohem větší zastoupení žen v politice nežli v Evropě, stejně tak obřízka není o náboženství, ale spíše o zvycích v africe. Ano, některé muslimské země mají velice diskriminující a nedemokratické zákony, jiné ovšem mají zákony naprosto odpovídající těm Evropským. Stejně tak i mzi sekulárními zeměni (nebo křesťaskými) jsou diktatury a dochází tam k nedodržování lidských práv.
Ondrej.Marek píše:Počty. Když je statisticky ve společnosti několik procent magorů, tak ty magoři se říděj tím, co je ve společnosti většinové a z toho si vezmou tu největší šílenost a
aplikují jí. Když je dominantní křesťanství, projde vám pálení čarodějnic a prznění chlapeckých dětí. Když je dominantní islám, projde vám vražda ze cti, harruš jako v Kolíně apod.
- Imho zcestný argument. Korán není šária, proti Islámskému Státu je dokonce vyhlášená fatva, navíc bez ohledu na náboženství, zákony platí a argument o tom, že k nám přijdou přistěhovalci a bdou je chtít měnit je klasický argumentační faul šikmé plochy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Maly za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Lukas.Findeis, Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal
Nejradši mám, když se to sere.
"Plynutí" je tak podezřelé.
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od anonym2064 »

a když je dominantní modla trhu projde vám lichva a dluhové otrokářství. takový je svět. :|
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Ondrej_Marek
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Ondrej Maly píše: ano a také statisticky naprostá většina imigrantů nedělá vůbec nic nelegálního.
to je dost zcestna odpoved.. bezproblemve lidi nikdo neresi, protoze jsou prave bezproblemovi... to je jako 'on me znasilnil! to sice jo, ale ti, co byli uplne nekde jinde a nedelali nic te neznasilnili tak co o tom vubec mluvis?'

re: michani jablek s hruskama

zenska obrizka: https://www.youtube.com/watch?v=E9RmAo6XVAA , nuff said
obecne nasili proti zenam : http://www.endvawnow.org/en/articles/29 ... irls-.html
https://www.youtube.com/watch?v=XY7QOlqirns
https://www.youtube.com/watch?v=Vj2UM8132-k

re: sikma plocha

i v tom tebou linkovanem clanku o te fatve "The clerics said extremist groups in Islam are hated in almost every country with large Muslim population."

primo v tom taky clanek http://www.pewresearch.org/fact-tank/20 ... -for-isis/
tak v tech grafech si muzes vsimnout, tech procent, kteri PODPORUJI ISIS a jemu podobne skupiny.. a to jsou staty s desitkami milionu obyvatel, takze zadnejch par gauctivistu posuku na fejsbuku..

a mimo to nikde sem nerekl to, co se mi snazis vlozit do ust (ctes mezi radky na nepopsane strance).. nikde netvrdim, ze mensina zacne diktovat vetsine co a jak bude, zavede se tady saria a nazdar

naopak rikam, ze vcasne neadresovani problematickych mensin v mensinach (uprchliku a migrantu je zlomek z celkoveho poctu lidi v tom state a tech, co pachaji, pachali nebo planuji pachat zlociny je fakt jen mala procenta), tak prehnana politicka korektnost, sebecenzura, zavirani oci, odkladani reseni na budoucnost, tak to vsechno povede k dalsimu narustu sympatii pro extremni reseni (protoze zbytek spolecnosti - vetsina - ma za tu vyse zminovanou silenost prave tyhle extremy jako jsou vselijak mutovani neonackove a fasouni)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvek:
Lenka.Kozlova
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Ondrej.Maly
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2010, 10:21
Profese: programátor
Bydliště: Heyrovského 10, Olomouc
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ondrej.Maly »

Ok nejspíš jsem udělal chybu a špatně nastrukturoval odpověď, protože část byla obecně k diskuzi výše a část k tvému příspěvku.
Jelikož se ale řeší problém jako celek, tak právě generalizacenení fajn. (každopádně je fajn, že se shodnem na tom, že bezproblémové ení třeba řešit). Takže imho stačí řešit ty problémové.

Ad íchání jablek s hruškama - z toho článku mám pocit, že v podstatě rozebírá obecně a není z něj vidět nějaká spojitost s náboženstvím nebo státy a násilí proti ženám je celosvětový problém
- ad videa - youtube vide nepovažuji za příliš relevantní zdroj, pokud se neopírají o ozdrojovaná data (tak prosím příště radši ty zdroje, vím, že je to můj problém a nijak to nevyvrací/nepotvrzuje jejch váhu) tudíž k tomuto se bohužel aktuálně nemám možnost vyjádřit.

Ad šikmá plocha - je vtipné, že argument šikmé plochy vyvracíš podobně nevhodným argumentem stylu "oni taky". Úsměvné.

Ad zbytek - viz můj začátek (omlouvám se, že jsem já míchal jabka s hruškama - tedy reakci na tvůj příspěvek a reakci na jiné časté protiargumenty, propříště se pokusím zlepšit formu aby bylo jasné co k čemu patří).

S nebezpečím extrémizmu vázanému na extrémismus souhlasím a osobně jej povauji asi za nejhorší doprovodný jev celé situace.
Nejradši mám, když se to sere.
"Plynutí" je tak podezřelé.
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Ondrej.Marek píše:Jedná se o prostou matematiku/statistiku. Negativní činy se v davu schovají daleko spíše než kdyby je páchal jednotlivec nebo malá skupinka.
Proč je hromadné znásilňování doménou zemí jako je Indie, Bangladéš, Saudská Arábie, ženská obřízka obdobně, a ne ostatních zemí s minoritou muslimů?
Počty. Když je statisticky ve společnosti několik procent magorů, tak ty magoři se říděj tím, co je ve společnosti většinové a z toho si vezmou tu největší šílenost a
aplikují jí. Když je dominantní křesťanství, projde vám pálení čarodějnic a prznění chlapeckých dětí. Když je dominantní islám, projde vám vražda ze cti, harruš jako v Kolíně apod.
Ženská obřízka není problém Islámu, ale problém Afriky. I v Eritrei, kde je většinové náboženství křesťanství dlouhodobě řeší problém viz video, kde o tom mluví profesor Reza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, Marek.Necada

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Omg to je jak v kafkovi.. videa co sem linkoval jsou buď přímý zdroj nebo v sobě mají citované zdroje. Pokud nejste ani ochotný si přečíst nebo shlédnout videa ale hodláte argumentovat dál tak je problém dál vést diskuzi.. viz nepejchal a link aslana videa který Je rozporovaný v ozdrojovanem videu co sem linkoval ...
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Ta videa jsou o problému znásilňování žen v Indii a Bangladéši. Ten problém, který ukazují, ale nevyplývá z náboženství (v Indii dokonce není Islám majoritním).

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ondrej_Marek »

ty ses trochu natvrdlo, ne? :)
Ondrej.Marek píše:-snip-
zenska obrizka: https://www.youtube.com/watch?v=E9RmAo6XVAA , nuff said

-snip-
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Ondrej.Maly
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 54
Registrován: 03 bře 2010, 10:21
Profese: programátor
Bydliště: Heyrovského 10, Olomouc
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Ondrej.Maly »

OFFTOPICJen jsem poznamenal, že preferuji psaný text. Pokud jsou ve videích uvedené zdroje, tak samozřejmě ok, nicméně jsem je v danou chvíli nemohl přehrát, proto jsem to znínil a vyjádřil se jen k psanému textu.
Nejradši mám, když se to sere.
"Plynutí" je tak podezřelé.
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Kvóty EU na příjem uprchlíků

Příspěvek od Simona.Skorepova »

OFFTOPICJo, Olomóuc, tam se dodnes dějou věci za zavřenými vraty, tož nediv se, že patří k největším vítačům :lol:
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“