Stránka 3 z 3

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 15 kvě 2015, 23:42
od Karel.Rada
Petr.Bajgar píše: 1) Na tvoje výhady se ti může každý vedoucí z vysoka vykašlat takže děláš jen dobře že si je necháváš pro sebe. Návrh na odvolání je zatím jediný prostředek, který členové s výhradami vůči zvoleným mají. Navíc když většina vedoucích viditelně odmítá skládat účty ze své (ne)činnosti.
..........................................
3) Kteří to jsou? Někteří totiž remcají účelově, aby obhájili postavení svých kamáradíčků z mokré čtvrti, kteří jim jdou v případě potřeby na ruku.
..........................................
5) Copak zachtělo se ti podílu na stranické pokladně :lol: Nebo máš signály-informace o tom, že někteří usilují o systematickém snižování počtu členů, aby na ně při případném rozpouštění Pirátské strany zbyl větší podíl :?:
1) Své výhrady si pro sebe nenechávám. Stačil jsem si znepřátelit minimálně dva mistopředsedy RP. Dokonce jednoho jsem i volil. :weep: To je myslím alespoň částečný úspěch. Navíc si myslím, že je třeba, aby se každý špatný funkcionář dostatečně ztrapnil, tak aby si toho všimla většina členů. Pokud ho odvoláme po měsíci, dvě třetiny členů si ani nevšimnou, že nějakou funkci zastával, natož, že úplně blbě.
..........................................
3) Typický remcal - Schánil, 90% jeho příspěvků je naprosto mimoňských.
Flašinet - Ivoš , furt ta stejná písnička do úplného vyčerpání všech zůčastněných. Odpůrce nevnímá, pouze je lituje, že nechápou jeho genialitu.
Neohrožený bojovník - Bajgar, i když má často pravdu, podání je takové, že si to nikdo pořádně nepřečte.
Navíc je tu banda občasných remcalů, kteří se zásadně vyjadřují k věcem, kterým vůbec nerozumí, ale mají dva kámoše, kteří je podpoří a debatu zlikvidují.
..........................................
5) Tak z toho mě podezříváš neoprávněně. :lol: Rád svůj díl louhu přenechám zasloužilejším členům. Tak jsem nesobecký. :lol:
Nějaké signály sice jsou, ale než k tomu dojde, bude pokladna stejně prázdná, takže je to irelevantní.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 16 kvě 2015, 10:28
od Roman.Kucera
Takže aby se to někam pohlo, navrhuju do JdŘ zapracovat.
* Členský podnět na odvolání člověka z volené funkce může podat každý člen jednou za rok (můžeme prodiskutovat,jestli na jednoho celkově, nebo na každého konkrétního jednotlivě)
* Pokud členský podnět na odvolání nezíská dostatečnou podporu (odmocnina + většina) do dvou měsíců, vlákno se zamyká.
* K průběžné zpětné vazbě týkající se spokojenosti s funkcionáři bude vytvořena zvláštní podsekce na fóru.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 16 kvě 2015, 10:35
od Robert.Magni
Dva měsíce moc.AO takový podnět automat rozeslat a max týden a konec.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 16 kvě 2015, 11:04
od Martin.Shanil
odvolatelnost je pro vnitřní demokracii nezbytná a kdo si své zásluhy ve funkci nedokáže obhájit, pak jich asi dostatek nemá. pár trolů tento princip ohrozit nemůže. funkcionář ale při své obraně musí užívat věcné informace o své činnosti a nesnižovat se na úroveň trolů.
tak jak je odvolatelnost nastavena nyní imho plně vyhovuje a není potřeba nic měnit. Kéž bychom stejnou možnost měli i na vyšších úrovních.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 16 kvě 2015, 11:08
od Martin.Shanil
OFFTOPIC[quote="Karel.Rada"]
3) Typický remcal - Schánil, 90% jeho příspěvků je naprosto mimoňských.
[/quote]
dík, evidentně nejsem stádní tvor.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 16 kvě 2015, 17:45
od Petr.Bajgar
Protože mě tady některé prolhané "Pytle hoven" nařknuly z neustálého odvolávání vedoucích odborů, jal jsem se pátrat v seznamu členských podnětů a zde je výsledek:
Členské odněty-Odvoláni .rtf
(9.83 KiB) Staženo 40 x
Až mě samotného překvapilo, že jsem podal podnět k odvolání pouze jednou :lol: Klidně mě opravte jestli jsem špatně hledal.

Odvolání B.Hrůzové z vedení PO‬ ‪‬od ‪Petr.Bajgar‬ » 02 dub 2015 15:49 pro totální neschopnost
‪Odvolání Ivo Vašíčka‬ z RP ‪‬od ‪Ivo.Vlasaty‬ » 15 led 2015 03:23 - protože nám dělá ostudu sdílením stupidních článků
‪Odvolání rozhodčí komise‬ ‪‬od ‪Vaclav Malek‬ » 15 pro 2014 22:29
‪Odvolání vedoucího TO T. Laštůvky‬ ‪‬od ‪Vit.Konecny‬ » 09 pro 2014 19:48 - vzhledem k dlouhodobým problémům s funkčností systémů, zanedbáním řádného hospodaření vedoucího odboru, nekomunikativnosti a dalším potížím
‪Odvolání předsedy‬ ‪‬L.Černohorského od ‪Simona.Skorepova‬ » 12 říj 2014 00:33 - Důvod - ‪CF‬ rozhodlo, že nový předseda před komunálními volbami bude neznámý člen z Ostravy
‪Návrh na odvolání členů republikového výboru‬ ‪‬od ‪Lukas.Novy‬ » 23 bře 2014 05:09
‪Odvolání RV‬ ‪‬od ‪Tobias.Esner‬ » 27 čer 2014 10:57 - Důvodem je jejich aktivita, zájem o dění, a v podstatě nedodržení jejich kandidátských řečí, kde slibovali jak se tomu budou věnovat.
‪Návrh odvolání vedoucího PO‬ T.Klapky ‪‬od ‪Vojtech.Pikal‬ » 02 čer 2014 21:22 - Jsem zásadně nespokojen s prací a (NE)činností Tomáše Klapky jako vedoucího personálního odboru.
‪Návrh na odvolání Roje z RK‬ ‪‬od ‪Lukas.Novy‬ » 07 čer 2014 12:10 - je obecně známo, že Roj dlouhodobě neplní své úkoly ve funkci člena rozhodčí komise
‪Návrh na odvolání Michala Ketnera z funkce člena RK‬ ‪‬od ‪Janek.Wagner‬ » 06 čer 2014 12:17 - Důvodů je sice celá řada, ale nepovažuji za tolerovatelné, aby člen Rozhodčí komise hrubě napadal na fóru další členy. To znevažuje důstojnost Rozhodčí komise a zpochybňuje její nezávislost.
‪Odvolání Adama Skořepy z RK‬ ‪‬od ‪Adam.Skorepa‬ » 07 čer 2014 14:31 - protože se objevila různá nařčení z konspirace, možného zneužívání pravomocí, či jen proto, že mnoha členům poslední dobou vůbec nesednu
‪Odvolání Mikuláše Peksy z funkce garanta MV‬ ‪‬od ‪Mikulas.Peksa‬ » 13 bře 2014 07:51 - Bylo tady dobrou tradicí, že na funkcionáře byla vypsána anketa, aby bylo možno jim operativně vyslovit nedůvěru.
‪Odvolání předsedy strany Ivana Bartoše‬ ‪‬od ‪Tomas.Klapka‬ » 23 dub 2014 14:15 - Vzhledem k tomu, že moje důvěra k zastupování mých názorů předsedou klesla na nulu, rozhodl jsem se iniciovat podnět ke svolání jednání k jeho odvolání.
‪Odvolání vedoucího TO Lukáše Nového ‬od ‪Mikulas.Ferjencik‬ » 26 kvě 2014 16:12 - Lukáš se dlouhodobě chová jako arogantní hovado, není dobrý v osobní komunikaci, TO Pirátů dlouhodobě stagnuje, To jak se Lukáš chová vůči Ivanovi, jak si vychutnává volební neúspěch a jak chrochtá blahem z toho, že Ivan dodrží slovo a odstoupí, je mi odporné a nechci, aby se takto chovali volení představitelé Pirátů, vědomě překračuje své pravomoci, a svévolně zasahuje do správy stranického Facebooku, přestože podle pravidel má náš ‪Facebook‬ spravovat mediální odbor atd.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 16 kvě 2015, 18:14
od Roman.Kucera
Však taky tento můj návrh nevychází z pohnutky umlčet nějakého "konkrétního odvolávače", ale z těch důvodů, o kterých konsistentně píšu.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 16 kvě 2015, 18:43
od Petr.Bajgar
Roman.Kucera píše:Však taky tento můj návrh nevychází z pohnutky umlčet nějakého "konkrétního odvolávače", ale z těch důvodů, o kterých konsistentně píšu.
Tohle vlákno je od počátku jen prachsprostá demagogická provokace a nic jiného. ;)

Pokud má toto vlákno nějakou vypovídací hodnotu tak je to především o manipulativně demagogické ubohosti jeho zakladatele.

Škoda, že zakladatelé vláken nemají povinnost sumarizovat výsledky podnětů v jimi založeném vlákně.

Re: Odvolani a neodvolavani???

Napsal: 18 kvě 2015, 23:12
od Ivan.Hruza
Předně bych rád poznamenal, že myšlenka se kterou jsem toto vlákno zakládal byla naprosto obecná. Tedy poněkud nechápu, proč p. Bajgar vztahuje debatu směrem ke své osobě a řeší počty svých návrhů na odvolání, atd.

Taktéž bych rád především p. Bajgarovi připomněl, že chování na fóru má daná jistá pravidla http://www-s2.pirati.cz/law/navrhy/pravidla/chovani , zejména body č.7 Nekritizujte autora, kritizujte názor a č. 12 Vyvarujte se vulgarismů.

K Rojově návrhu mohu konstatovat jen to, že pokud je vyžadována reciprocita aby navrhoval ten kdo odvolává, mělo by to platit nejen pro legitimitu hlasujících k rozhodování, ale i pro jeho délku trvání.
Martin Shanil píše:A přitom zásada je tak jednoduchá. Právo odvolávat má ten, kdo má právo volit. Pokud jde o funkce na které je někdo někým dosazen pak je nutné tlačit na dosaditele. Nástroje máme.
Tedy například jako níže:

celostatni-forum-f477/cf-9-2015-volba-c ... 29122.html
Tobias.Esner píše:
Doba pro navrhování potrvá 14 dní do 26.5. 8:00. Pokud se během doby přihlásí nějaký kandidát, bude následovat doba na rozmyšlenou do 29.5. 10:00. Následovat bude hlasování od 29.5. 10:00 do 1.6. 22:00. Hlasování dvoukolové, přičemž druhé kolo by začínalo 31.5. v 10:00.
Prostě volit a odvolávat by mělo mát stejná pravidla. TEČKA!!!