Stránka 2 z 3
Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 10:31
od Roman.Kucera
Ha, Michal vynalezl novou univerzální odpověď na všechno

To si osvojím! Proč se zabývat fakty?

Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 10:38
od Frantisek.Navrkal
To je to fakt takový problém to snést? Potenciálně odvolávaný to samozřejmě musí do určité míry sledovat, aby měl zpětnou vazbu, ale to snad není tak problematické. Může si z toho vzít, jak uzná za vhodné a jít dál. Po několika stránkách vlákna se stejně asi nové argumenty neobjeví a člověk to pak může prostě ignorovat, dokud/pokud členský podnět neuspěje a nedojde k jednání a hlasování CF, ale to už není předmětem tohoto vlákna.
Nějaká expirace členských podnětů ovšem není možná i z jiných důvodů úplně zlý nápad, ale je to zase regulace navíc (tj. zvýšení komplexity JdŘ) a argumenty pro její zavedení zase nejsou tak podstatné, AFAIK.
A Roji, dej si pauzu. Ty tvoje příspěvky poslední dobou jsou fakt dost špatný. Tu stránku na wiki si skutečně pročti a zamysli se.
Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 10:45
od Michal.Ketner
Důvod chápou všichni, kteří něco dělají
Tohle je evidentní logickej klam
Falešné dilema + ještě něco , já bych rád nepoužíval ale pokud tady tak demagogicky argumentuješ tak to odporuje rozumné diskuzi proto tě na to upozorním.
Abych byl k tématu já sám nevim jestli jsem pro nebo proti mít limit na délku odvolání. Protože vidím pro a proti na obou stranách , proto bych to rád diskutoval pomocí opravdových argumetů a ne vecich založených na demagogii
Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 10:48
od Roman.Kucera
Frantisek.Navrkal píše:To je to fakt takový problém to snést? Potenciálně odvolávaný to samozřejmě musí do určité míry sledovat, aby měl zpětnou vazbu, ale to snad není tak problematické.
Jestli chceš průběžnou zpětnu vazbu, klidně zaveďte sekci fóra SPOKOJENOST S FUNKCIONÁŘI a u každeho trvalou anketu s měněním hlasů
* velmi spokojen
* spokojen
* nespokojen
* velmi nespokojen
X nehlasuji (pro řešení překliků)
Hlavně ať to
není ODVOLÁNÍ a nestraší to nahoře na fóru.
Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 10:52
od Barbora.Hruzova
Roman.Kucera píše:Frantisek.Navrkal píše:To je to fakt takový problém to snést? Potenciálně odvolávaný to samozřejmě musí do určité míry sledovat, aby měl zpětnou vazbu, ale to snad není tak problematické.
Jestli chceš průběžnou zpětnu vazbu, klidně zaveďte sekci fóra SPOKOJENOST S FUNKCIONÁŘI a u každeho trvalou anketu s měněním hlasů
* velmi spokojen
* spokojen
* nespokojen
* velmi nespokojen
X nehlasuji (pro řešení překliků)
Hlavně ať to
není ODVOLÁNÍ a nestraší to nahoře na fóru.
Jsem pro.
Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 10:58
od Roman.Kucera
Michal.Ketner píše: Důvod chápou všichni, kteří něco dělají
Tohle je evidentní logickej klam
Falešné dilema
Jak to víš? Ty to nechápeš a něco děláš, nebo to chápeš a nic neděláš? Nebo další dvě možnosti?

Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 11:30
od Karel.Rada
I když mám často zásadní výhrady k činnosti některých funkcionářů, nejsem příznivcem odvolávacích anket. Většina jich je založena jen proto, že prostě je někdo někomu nesympatický, tak se založí vlákno na odvolání. Pak se přidá pár notorických remcalů a je z toho nekonečný seriál, který úspěšně paralyzuje jakoukoliv smysluplnou činnost.
Doporučoval bych, aby každý člen směl jen jednou za rok podat návrh na odvolání kohokoliv. Každý by si pak rozmyslel, jak s tímto svým právem nakládat. Jednou za pět let bych přiznal právo navrhnout zrušení, rozpuštění a vypuštění pirátů jako celku. Bylo by vhodné založit projekt PaRo na nákup dostatečného množství sodného louhu k tomuto účelu. Nehašené vápno by sice bylo levnější, ale výsledky nejsou tak spolehlivé. Jelikož jsem za stranické peníze zatím nesežral ani jeden chlebíček, doufám, že p.t. pirátstvo bude příznivě nakloněno tomuto nápadu na účelné využití stranických financí.

Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 14:58
od Petr.Bajgar
Karel.Rada píše:1) I když mám často zásadní výhrady k činnosti některých funkcionářů, nejsem příznivcem odvolávacích anket.
2) Většina jich je založena jen proto, že prostě je někdo někomu nesympatický, tak se založí vlákno na odvolání.
3) Pak se přidá pár notorických remcalů a je z toho nekonečný seriál, který úspěšně paralyzuje jakoukoliv smysluplnou činnost.
4) Doporučoval bych, aby každý člen směl jen jednou za rok podat návrh na odvolání kohokoliv. Každý by si pak rozmyslel, jak s tímto svým právem nakládat.
5) Jednou za pět let bych přiznal právo navrhnout zrušení, rozpuštění a vypuštění pirátů jako celku.
1) Na tvoje výhady se ti může každý vedoucí z vysoka vykašlat takže děláš jen dobře že si je necháváš pro sebe. Návrh na odvolání je zatím jediný prostředek, který členové s výhradami vůči zvoleným mají. Navíc když většina vedoucích viditelně odmítá skládat účty ze své (ne)činnosti.
2) Jak to poznáš, že jsou založeny na sympatiích nesympatiích není to náhodou jen tvůj subjektivní dojem? Jinak tvoje paušalizace je nepatřičná.
Kecy které se tady vedou o hromadách odvolávání jsou čistě účelové. Přiton stačí projít historii fóra a shrnout kolik podnětů k odvolání za pět let bylo a kdo je vznesl z jakého důvodu a s jakým výsledkem.
3) Kteří to jsou? Někteří totiž remcají účelově, aby obhájili postavení svých kamáradíčků z mokré čtvrti, kteří jim jdou v případě potřeby na ruku. Nedělejme si iluze že jsme o moc lepší než jiné politické strany zvlášť vzhledem k našemu setrvale nepatrnému počtu minimálnímu počtu zapojených do činnosti. Což byl hlavní slibh BH před jejím zvolením vedoucí PO.
4) Tohle doporučení je naprosto absurdní a vychází z nesmyslné představy že jsou mezi námi členvé kteří opakovaně nebo snad hromadně usilují o odvolávání geniálních vedoucích kteří do roztrhání těla plní svůj volební program.
5) Copak zachtělo se ti podílu na stranické pokladně

Nebo máš signály-informace o tom, že někteří usilují o systematickém snižování počtu členů, aby na ně při případném rozpouštění Pirátské strany zbyl větší podíl

Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 15:18
od Vojtech.Pikal
Dokud podnět na odvolání nedosáhne podpory alespoň cca 15, 20 lidí, nemá smysl ji vůbec sledovat, zejména pro odvolávaného.
(a teĎ mě za to odvolejte, ale jsem předsedajícím dost dlouho, abych věděl, kde je krytická hranice pro nějakou podstatnost.)
Re: Odvolani a neodvolavani???
Napsal: 14 kvě 2015, 15:38
od Petr.Bajgar
Vojtech.Pikal píše:Dokud podnět na odvolání nedosáhne podpory alespoň cca 15, 20 lidí, nemá smysl ji vůbec sledovat, zejména pro odvolávaného.
Spíš by si mohl uvést na pravou míru tvrzení, že odvláváme vedoucí jako na běžícím pásu.
Přitom pokud vím tak naposledy byl odvolán LN z vedení TO a to po předlouhém jednání a přehadování o jeho nepostradatelnosti a nenahraditelnosti.
Jo a taky by nebylo od věci kdyby jsi ty nebo někdo jiný za RP začal informovat o činnosti RP, aby to nevypadalo jako, že nic neděláte. Protože ne každý ví jak jste a kdo z vás je aktivní a kam všude například LČ jezdí a o čem všem jedná.
Jak můžeme požadovat transparentní informování o činnosti/nečinnosti od vedoucích Krajských sdružení a vedoucích komisí a odborů, když o své činnosti a v jiných věcech nečinnosti, neinformuje ani RV ani RP ani KK ani RK.