Změna volebního systému

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Změna volebního systému

Příspěvek od Kamil Horky » 18 kvě 2009, 12:39

Já myslím, že by pomohlo přesunout pravomoce na města a kraje - záměrně jsem je napsal v tomto pořadí, města by měla mít větší volnost ve vyhláškách. PČR by se mohla podle mě klidně rozdělit na kraje + celostátní policie, která by řešila závažné TČ.
Věcí, které by šli takto decentralizovat je určitě víc.

velecky

Příspěvek od velecky » 18 kvě 2009, 14:28

Juj, my už jsme tak silná strana, že diskutujeme o změně ústavy. :)

Kamil Horky

Příspěvek od Kamil Horky » 18 kvě 2009, 14:47

Proč ne? Diskutovat můžem. A třeba se jednou spojíme s nějakou větší stranou, se kterou najdeme nějaký kompromis.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22204 poděkování
Dostal poděkování: 10430 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 kvě 2009, 17:46

Kamil Horký píše:Já myslím, že by pomohlo přesunout pravomoce na města a kraje - záměrně jsem je napsal v tomto pořadí, města by měla mít větší volnost ve vyhláškách. PČR by se mohla podle mě klidně rozdělit na kraje + celostátní policie, která by řešila závažné TČ.
Věcí, které by šli takto decentralizovat je určitě víc.
No ovsem kdyz si vzpomenu napr. na Cunka a aktualne Rapkovou, plus x lokalnich mafii, tak me to trochu desi :?
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2430 poděkování
Dostal poděkování: 6751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 18 kvě 2009, 18:31

Zrovna Čunek je ve Vsetíně populární, pokud budeme chtít resp. samosprávu, pak nemůžeme z pohledu Prahy/Brna komentovat situaci ve Vsetíně, to si musí vyřešit místní. Jak je to s Řapkovou nevím, ale soudil bych, že obdobně.
Zakladatel České pirátské strany

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 kvě 2009, 19:15

Ja nemluvil o popularite, ale o populistech, kterymi Cunek a Rapkova bezesporu jsou ;)
Coz muzu kritizovat at bydlim kdekoli, nas Pavlik Bemu ma jen to stesti, ze v Praze jsou jine problemy, jinak si o nem nedelam iluze :twisted:
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

danvac

Příspěvek od danvac » 18 kvě 2009, 23:06

Já si myslím, že lepší řešení by bylo zavést, že většina je 66:33.

Kamil Horky

Příspěvek od Kamil Horky » 18 kvě 2009, 23:20

Nikdo z nás nemůže posoudit chování zastupitelů v jiných krajích. V tom svém dokážeme pochopit, proč to tak dotyčný vyřešil. Řešení problémů s menšinami je hodně populární téma pro Novu a spol, ať si teda jdou bydlet do Janova, nebo do nějaké jiné "vyloučené" lokality. Místní sapospráva má logicky lepší přehled o situaci než někdo z pralamentu. To je Vám to mluví, když na "nepřizplsobivého spoluobčana" narazíte dvakrát do roka. Za sebe můžu říct, že vím, o čem mluvím. Mám byt v lokalitě, kde je poměr "nepřizpůsobivých" tak 1:1 k ostatním Čechům. Nedokážu si vůbec představit, jak to vypadá někde, kde je koncentrace větší. U nás stačí nepouštět děti na ulici bez dozoru a doprovázet je do školy. Dospělý jedinec se většinou nemusí ničeho bát. Škody na majetku jsou minimální, když nepočítám majetek "v užívání" výše zmíněných spoluobčanů. Kamery na ulicích jsou samozřejmostí, vždycky jsem rád, když vím, že mě někdo hlídá.
Kdo se chce nastěhovat ke mě do podnájmu? :-)

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13227 poděkování
Dostal poděkování: 7208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 18 kvě 2009, 23:54

Dvě poznámky:
1) Praha není největší kraj, největší je Moravsko-slezský. Co se týče voličů. Ekonomicky je asi nejvýznamnější Praha...

2) Lichý počet poslanců vám nepomůže, pokud nezavede jen dvě politické strany (to nechceme, ne?). Máme tu třeba Komunisty s kterými žádná strana nepůjde oficiálně do koalice či vlády. Takže ty vám tvoří mrtvé poslance, které do vlád nemůžete počítat.
A ono by to tak mělo být častějc, u nás je jen hysterický strach z komunistů, ale je víc stran s reálně neslučitelnou politikou.
profant.eu, poslanec

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 19 kvě 2009, 00:13

Kamile, na to abych poznal populisty nemusim bydlet v Chomutove ani ve Vsetine.
Cimz nechci bagatelizovat zminene problemy, ale tenhel stav je i dusledkem do zancne miry dlouholetych neresenych problemu a to pada ze znacne miry i na samospravu, ktera se sice zbavi privatizaci bytu, aby se ji jako bumerang vratil daleko vetsi problem, ktery se pak snazi resit fasistickymi metodami a jeste na tom ziskava politricke body.
A nektera mesta pritom ukazuji, ze to jde resit civilizovane napr. Znojmo, takze jako ve vsem. Je to o lidech.

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“