Stránka 1 z 7

Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 04 bře 2015, 19:10
od Radek.Holodnak
Piráti, co si myslíte o ideje progresivního pokutování?

Případ z Finska: http://www.novinky.cz/koktejl/363287-ri ... -km-h.html

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 04 bře 2015, 19:15
od next_ghost
Jsem jednoznačně pro. Pevná sazba pokut je nesmysl. Pro někoho je tisícikorunová pokuta skoro likvidační, pro jiného jsou to drobné, kvůli kterým by ani nevstal z postele. Pokud má pokuta fungovat jako trest, tak musí bolet přiměřeně provinění.

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 04 bře 2015, 19:17
od Radek.Holodnak
Souhlasím, vnitřně to tak taky cítím.

Ovšem co s argumentem, že progresivní pokutování je stejně nespravedlivé, jako progresivní zdanění (možný liberální - libertariánský argument)?

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 04 bře 2015, 19:44
od Marek.Necada
Radek Holodnak píše:Ovšem co s argumentem, že progresivní pokutování je stejně nespravedlivé, jako progresivní zdanění (možný liberální - libertariánský argument)?
Co s ním? Je to špatný argument. Naopak by se dalo říci, že to je rovná pokuta (ve smyslu podobném jako rovná daň z příjmu).

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 04 bře 2015, 22:50
od Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Vidím tady trošku problém s tím, že spousta lidí v ČR dnes (bohužel) pracuje formálně za minimální mzdu a zbytek dostává bokem.. (prosím, zdržte se komentářů, že takovou práci neměl brát a že má možnost volby do takového jobu nechodit - leckde to tak snadné není)

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 04 bře 2015, 22:54
od Petr.Nemecek
Myšlenka hezká, ale komu to prospěje? Gauneři už mají dávno majetek převedený na Panamská s.r.o. a podobná místa, takže papírově nic nemají a pro ty slušné bohaté bude jen další impuls přidat se k té první skupině.

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 04 bře 2015, 23:22
od Roman.Kucera
Mě se to líbí, protože paušální pokuta je to samé jako paušální daň.

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 05 bře 2015, 00:00
od Vit.Konecny
Progresivní pokuty nejsou to samé jako progresivní daně, protože čím vyšší příjem máš, tím větší platíš daně i při rovném nastavení systému.

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 05 bře 2015, 00:12
od Roman.Kucera
Samozřejmě to povede k najímání bezdomovců jako řidičů "Jeď, co to dá, pokuty cáluju" a jsou s tím další problémy, ale myšlenka je to správná. Jen nevím, jak ji realisovat.

Re: Progresivní pokutování - ano či ne?

Napsal: 05 bře 2015, 02:07
od pirat
Pokuta by mela vsechny bolet stejne, takze ano. Ale:

1. Povede to k vetsi byrokracii, ma to cenu? Je tam spousta specialnich pripadu (nezamestnani, OSVC, cizinci, sef firmy ktery nema plat a zije z dividend, ...).

2. Pokud to je zalozene na logice, ze to ma vsechny bolet stejne, tak procento z prijmu neni optimalni.