Ono by to možná šlo. Veškeré pokuty by vybíral Berňák. Policajti, obecní úřad, celníci, ÚOOZ, dopravní podnik, kdokoliv udělí nějakou pokutu, tak ji udělí jen v "bodech", to pošle na Berňák a tam stanoví její výši v penězích, podle příjmů dotyčného. Jeden pokutový bod by byl např. jedna stotisícina ročního příjmu občana, nebo zisku firmy. Navíc by to umožnilo všechny pokuty na jednoho občana nebo firmu vidět a vymáhat najednou.Roman Kucera píše:Samozřejmě to povede k najímání bezdomovců jako řidičů "Jeď, co to dá, pokuty cáluju" a jsou s tím další problémy, ale myšlenka je to správná. Jen nevím, jak ji realisovat.
Navrhneme to Andrejovi, co?