Stránka 1 z 10

Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 09:58
od msuchan
Ono to bylo ještě živé...?
Myslím že hlas lidu promluvil dostatečně. Můj pohled na výsledek je, že většinu hlasujících to naprosto nezajímá...nebo neznají, čí neumí si představit příslušné konsekvence a zejména vývoj do budoucna... Tedy...Dokud nedostanou povolávák z Bruselu, nenafasujou jezevce s maskáčema...a neposadí je do vlaku "táhnout na rusa"...za hvězdy a pruhy... ;)

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 12:26
od Pavel.Moravec
msuchan píše:Ono to bylo ještě živé...?
Myslím že hlas lidu promluvil dostatečně. Můj pohled na výsledek je, že většinu hlasujících to naprosto nezajímá...nebo neznají, čí neumí si představit příslušné konsekvence a zejména vývoj do budoucna... Tedy...Dokud nedostanou povolávák z Bruselu, nenafasujou jezevce s maskáčema...a neposadí je do vlaku "táhnout na rusa"...za hvězdy a pruhy... ;)
Dokud Rus nezačne útočit na členský stát NATO (na sož snad ani Putin nemá dostatečně sebevražedné koule), není důvod aby někdo v rámci NATO jakožto _obranné_ aliance někoho povolával. Nebo snad z naší členské smlouvy s NATO něco takového plyne? (já to nevím, proto se ptám..)

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 12:31
od Robert.Magni
Pavel Moravec píše:
msuchan píše:Ono to bylo ještě živé...?
Myslím že hlas lidu promluvil dostatečně. Můj pohled na výsledek je, že většinu hlasujících to naprosto nezajímá...nebo neznají, čí neumí si představit příslušné konsekvence a zejména vývoj do budoucna... Tedy...Dokud nedostanou povolávák z Bruselu, nenafasujou jezevce s maskáčema...a neposadí je do vlaku "táhnout na rusa"...za hvězdy a pruhy... ;)
Dokud Rus nezačne útočit na členský stát NATO (na sož snad ani Putin nemá dostatečně sebevražedné koule), není důvod aby někdo v rámci NATO jakožto _obranné_ aliance někoho povolával. Nebo snad z naší členské smlouvy s NATO něco takového plyne? (já to nevím, proto se ptám..)
Když on je problém spíš v USA než v Rusku. NATO je ,,obraným paktem,,jen na papíře

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 13:05
od Petr.Nemecek
zabzicek píše:Když on je problém spíš v USA než v Rusku. NATO je ,,obraným paktem,,jen na papíře
Ale to je pokud vím problém hlavně v připosranosti členských států (včetně nás), ne toho papíru.

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 13:10
od msuchan
Pavel Moravec píše:
msuchan píše:Ono to bylo ještě živé...?
Myslím že hlas lidu promluvil dostatečně. Můj pohled na výsledek je, že většinu hlasujících to naprosto nezajímá...nebo neznají, čí neumí si představit příslušné konsekvence a zejména vývoj do budoucna... Tedy...Dokud nedostanou povolávák z Bruselu, nenafasujou jezevce s maskáčema...a neposadí je do vlaku "táhnout na rusa"...za hvězdy a pruhy... ;)
Dokud Rus nezačne útočit na členský stát NATO (na sož snad ani Putin nemá dostatečně sebevražedné koule), není důvod aby někdo v rámci NATO jakožto _obranné_ aliance někoho povolával. Nebo snad z naší členské smlouvy s NATO něco takového plyne? (já to nevím, proto se ptám..)
To už se tu právě probíralo.

NATO je jednak nástrojem USA k vojenské kontrole nad evropskými zeměmi...(bez NATO a související ideologie by asi těžko mohlo v Německu (jako suvéréní zemi) doposud od roku 1945 tábořit 60 tis. okupačních vojáků ;) ) a také je to vlastně moderní forma vojenství třeba Římské říše...Tedy systém, kdy porobená území díky svému vazalství musí zdarma poskytovat říši pro její další koloniální výboje tzv. "pomocné legie". Tedy v našem případě různé chemiky a polní nemocnice...

Jeho cíle a související pravidla byla jasně sjednána Washingtonskou smlouvou...
Obranným paktem a dodržovat tuto smlouvu přestalo 24.3.1999, kdy padla první bomba na Bělehrad...a definitivně toto opustilo v roce 2011, kdy vybombardovalo Libyi do doby kamenné, kde se mimochodem nalézá dodnes a ještě dlouho bude... Ale jsem otevřen jakékoliv diskusi, "kterou členskou zemi NATO v Libyi bránilo." ;) tedy pokud ji Francie, či Itálie doposud nepovažují za svoji kolonii... :lol:

Jako hlavní vždy upozorňuji, že ČR jako každý člen má právo navrhnout přezkoumání a revizi smlouvy...

Což se tak nějak vůbec neděje (nebo jsou revize ukryty před veřejností) a milé NATO si víceméně "dělá co chce"...a má k tomu jen jakousi 64 let starou, druhoválečnou smluvní relikvii, na základě které se vyrábí "mediální kryti", viz. teorie "obranného paktu"... :shock:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 13:19
od Ivo.Vasicek
Jsem přesvědčen, že z historického nadhledu bude NATO považováno za jednu z nejostudnějších organizací. NATO nese odpovědnost za zničení desítek států, miliony mrtvých, mučení bez soudu, teroitistické útoky atp. Žijeme však v podobném paradigmatu jako Němci v r. 1942 - tehdy byl Hitler a NSDAP taky pro ně super. My jsme ta agresivní hovada, která terorizují svět.

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 13:42
od msuchan
Přehled oficiálních "obranných" akcí NATO... ;)
Pozor, nejsou zahrnuty akce zemí NATO, které jsou vedeny pod "jinou vlajkou", než NATO. Tedy různé "kolalice ochotných" a pod...

http://www.natoaktual.cz/mise-main-cb1- ... e_main.htm

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 22:36
od Petr.Vileta
Vážně si tu někdo myslí, že kdyby se NATO rozpustilo a USA se stáhly na vlastní území (politika izolacionismu, jako před oběma světovými válkami), tak bychom zůstali suverénním státem? Do několika let bychom se stali buď kolonií Ruska (jako po roce 1948), nebo další spolkovou zemí Bundesrepublik Deutschland, nebo bychom si tu v Evropě zase začali navzájem dávat do držky, jako už mnohokrát. Já bych tedy vsázel na Rusa, protože ten je jako bolševník. Nikdy ho nelze úplně zničit, ale když ho nehlídáš a nevytrháváš mu nové kořínky, rozleze se ti všude. Rus má mnohem blíže k Asii a staré Byzanci, než k Evropě a západnímu křesťanství (katolíci, protestanti) a židovství. A za sebe tedy ... děkuji pěkně, ale mě se jejich způsob života nelíbí, není mi sympatický, nechci tak žít.

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 24 led 2015, 23:14
od Robert.Magni
Petr Vileta píše:Vážně si tu někdo myslí, že kdyby se NATO rozpustilo a USA se stáhly na vlastní území (politika izolacionismu, jako před oběma světovými válkami), tak bychom zůstali suverénním státem? Do několika let bychom se stali buď kolonií Ruska (jako po roce 1948), nebo další spolkovou zemí Bundesrepublik Deutschland, nebo bychom si tu v Evropě zase začali navzájem dávat do držky, jako už mnohokrát. Já bych tedy vsázel na Rusa, protože ten je jako bolševník. Nikdy ho nelze úplně zničit, ale když ho nehlídáš a nevytrháváš mu nové kořínky, rozleze se ti všude. Rus má mnohem blíže k Asii a staré Byzanci, než k Evropě a západnímu křesťanství (katolíci, protestanti) a židovství. A za sebe tedy ... děkuji pěkně, ale mě se jejich způsob života nelíbí, není mi sympatický, nechci tak žít.
Přestaň blbnout :fet: Jsme němci s českým obcovacím jazykem,nám žádný Rusko nehrozí

Re: Vystoupení ČR z NATO

Napsal: 25 led 2015, 00:03
od Petr.Vileta
zabzicek píše:Přestaň blbnout :fet: Jsme němci s českým obcovacím jazykem,nám žádný Rusko nehrozí
Tak to jsem od roku 1968 do roku 1991 asi žil v nějaké divné horečce a ruští vojáci na Libavé, v Milovicích, v Ml. Boleslavi, v Brdech a jinde se mi asi jen zdáli.
http://armada.vojenstvi.cz/povalecna/sovet.vojska/3.htm