Vystoupení ČR z NATO

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ad Pirátská strana ruska: OFFTOPICPPI kvůli tomu na zasedání v Kazani přijala toto usnesení; co vím, tak je to teď společně s nějakým odvoláním u nějakého ruského soudu. Ale nemám nejčerstvější ani nejpřesnější informace.

Hele, tenhle podnět je tedy bez navrhovatele, adoptovat si ho asi nikdo nebude, diskuze živě probíhá a odbíhá všemi směry; co kdybych diskuzi přesunul třeba do programové a podnět zavřel?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Robert.Magni
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Libor.Spacek »

To, že jsem pouze jeho jmenovec mě samozřejmě neopravňuje hovořit za zmizelého navrhovatele, ale pro mě za mě, klidně to šoupni třeba do vnitrostranické diskuze, tam taky bývají ankety.
Stejně už mě moc nebaví číst námitky od Petra Vileťáka, že srovnávání se Švýcarskem je samozřejmě "hloupost", ale místo toho pořád číst srovnávání s Ruskem. Aby z toho zase nebyla sebenaplňující se předpověď. "S kým se srovnáváš, tím se staneš"
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 29 led 2015, 21:32, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Libor.Spacek »

Vzhledem k tomu, že tato (přídavné jméno jak libo) strana je dokonce i proti neutralitě, podávat podnět proti členství NATO bylo zřejmě zcela zbytečné.
Jenom se těším, jak mladí Piráti kteří soustavně hlasují proti těmto iniciativám sestaví šturmbatalion a vyrazí do první linie útoku na Írán atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek, msuchan
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Libor Spacek píše:Vzhledem k tomu, že tato (přídavné jméno jak libo) strana je dokonce i proti neutralitě,
Libore, já nejsem proti neutralitě, jen nevěřím v možnost její realizace, tedy že by ji světové mocnosti opravdu respektovaly. Ruská federace také podepsala s Ukrajinou nějaký papír o výměně jaderných zbraní za územní celistvost a kam dnes patří Krym? Ze smlouvy se stal cár papíru. A podobně to, myslím, cítí i další.

Švýcarsko je opravdu světově unikátní. Kdyby tam bohatí neměli své peníze, mnohdy i špinavé, a ještě se tam našla ropa, tak si mohou neutralitou vytřít ... no víš co. :) Neutralita funguje, pokud jsou ostatní státy ochotny jí respektovat. Ne proto, že si to někdo napsal do Ústavy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Ludek.Blaha
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od msuchan »

Koukám, že jsem nafasoval vlákno. ani o tom nevím...Ale nemám s tím problém... :lol:
Platí stav, že aktuálně to tu spíše lidi nezajímá. Ale předpokládám, že situace se bude nějak dynamicky vyvíjet.
Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se začalo vystupovat...třeba Řecko... Plus bude asi nechutně gradovat Ukrajina, s nějakými souvisejícími důsledky.
Jen se bojím, aby nakonec Piráti "nebyli pozadu"...až se otočí korouhvička a u veřejnosti převládne zájem se na humanytarnich bombardovačkách USA neúčastnit...
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Milan.Muller, Libor.Spacek, Martin.Shanil
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Libor.Spacek »

Petře, bohatí si ukládají peníze tam, kde to vypadá nejméně pravděpodobně, že jim je místní zlodějská vláda šlohne. Čili kterákoliv země si mohla/může vytvořit takové podmínky důvěry jako Švýcarsko, chce to jenom překonat to pokušení a vlastní chamtivost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Martin.Shanil »

jako je švýcarsko rájem pro peníze bychom se ale mohli stát datovým rájem. Myslím že by to pirátský program z velké části naplnilo. Upravit zákony a ochránit data před šmírováním mocnostmi. Datovou neutralitu svět potřebuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Pavel.Moravec, Libor.Spacek
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Shanil píše:jako je švýcarsko rájem pro peníze bychom se ale mohli stát datovým rájem. Myslím že by to pirátský program z velké části naplnilo. Upravit zákony a ochránit data před šmírováním mocnostmi. Datovou neutralitu svět potřebuje.
I pro Libora. To nemůže fungovat. Národní povaha existuje, i když to mnozí popírají. Je to soubor nepsaných pravidel, zvyklostí a vzorců chování a vytváří se po mnoho generací. A naše národní povaha není slučitelní s nekradením, neochcáváním, atd. Naopak je slučitelná se závistivostí, rovnostářstvím, leností ... Takže ne, tady Švýcarsko nikdy nebude, ani peněžní, ani datové. :twisted:

Je to jako s tím, anglickým trávníkem.
OFFTOPICTurista v Anglii obdivuje nádherný trávník před jedním domem. Nemůže se vynadívat. Nakonec vyjde majitel domu a dají se do řeči.
Turista: máte nádherný trávník, jak to děláte?
Angličan: musíte ho denně zalévat.
Turista: to dělám.
Angličan: musíte ho 2x týdně sekat.
Turista: to dělám.
Angličan: musíte ho jednou týdně hnojit.
Turista: to dělám.
Angličan: a když to budete dělat tak dvě stě let ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Robert.Magni »

Ale taky jsme natolik blázni,že bojujeme ve všech armádách,od wehrmacht až po rudou armádu :D
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Martin.Shanil »

Petr Vileta píše:
Martin Shanil píše:jako je švýcarsko rájem pro peníze bychom se ale mohli stát datovým rájem. Myslím že by to pirátský program z velké části naplnilo. Upravit zákony a ochránit data před šmírováním mocnostmi. Datovou neutralitu svět potřebuje.
I pro Libora. To nemůže fungovat. Národní povaha existuje, i když to mnozí popírají. Je to soubor nepsaných pravidel, zvyklostí a vzorců chování a vytváří se po mnoho generací. A naše národní povaha není slučitelní s nekradením, neochcáváním, atd. Naopak je slučitelná se závistivostí, rovnostářstvím, leností ... Takže ne, tady Švýcarsko nikdy nebude, ani peněžní, ani datové. :twisted:

Je to jako s tím, anglickým trávníkem.
OFFTOPICTurista v Anglii obdivuje nádherný trávník před jedním domem. Nemůže se vynadívat. Nakonec vyjde majitel domu a dají se do řeči.
Turista: máte nádherný trávník, jak to děláte?
Angličan: musíte ho denně zalévat.
Turista: to dělám.
Angličan: musíte ho 2x týdně sekat.
Turista: to dělám.
Angličan: musíte ho jednou týdně hnojit.
Turista: to dělám.
Angličan: a když to budete dělat tak dvě stě let ...
nefunguje nic, co se nezkusilo. těleso těžší než vzduch lítá. stačí ho nakopnout. stejně jako se některým daří zpřísňovat policejní státy může se dařit i ten směr, který chceme prosazovat. Nemám rád větu - "To nemůže fungovat." - je předsudek. když může fungovat svět nesvobodný, může fungovat i ten svobodný. Stačí odstraňovat to, co tomu fungování brání. Samo od sebe to fungovat nezačně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Libor.Spacek
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“