
Hele, tenhle podnět je tedy bez navrhovatele, adoptovat si ho asi nikdo nebude, diskuze živě probíhá a odbíhá všemi směry; co kdybych diskuzi přesunul třeba do programové a podnět zavřel?
Moderátor: Odbor - administrativni

Libore, já nejsem proti neutralitě, jen nevěřím v možnost její realizace, tedy že by ji světové mocnosti opravdu respektovaly. Ruská federace také podepsala s Ukrajinou nějaký papír o výměně jaderných zbraní za územní celistvost a kam dnes patří Krym? Ze smlouvy se stal cár papíru. A podobně to, myslím, cítí i další.Libor Spacek píše:Vzhledem k tomu, že tato (přídavné jméno jak libo) strana je dokonce i proti neutralitě,
I pro Libora. To nemůže fungovat. Národní povaha existuje, i když to mnozí popírají. Je to soubor nepsaných pravidel, zvyklostí a vzorců chování a vytváří se po mnoho generací. A naše národní povaha není slučitelní s nekradením, neochcáváním, atd. Naopak je slučitelná se závistivostí, rovnostářstvím, leností ... Takže ne, tady Švýcarsko nikdy nebude, ani peněžní, ani datové.Martin Shanil píše:jako je švýcarsko rájem pro peníze bychom se ale mohli stát datovým rájem. Myslím že by to pirátský program z velké části naplnilo. Upravit zákony a ochránit data před šmírováním mocnostmi. Datovou neutralitu svět potřebuje.

nefunguje nic, co se nezkusilo. těleso těžší než vzduch lítá. stačí ho nakopnout. stejně jako se některým daří zpřísňovat policejní státy může se dařit i ten směr, který chceme prosazovat. Nemám rád větu - "To nemůže fungovat." - je předsudek. když může fungovat svět nesvobodný, může fungovat i ten svobodný. Stačí odstraňovat to, co tomu fungování brání. Samo od sebe to fungovat nezačně.Petr Vileta píše:I pro Libora. To nemůže fungovat. Národní povaha existuje, i když to mnozí popírají. Je to soubor nepsaných pravidel, zvyklostí a vzorců chování a vytváří se po mnoho generací. A naše národní povaha není slučitelní s nekradením, neochcáváním, atd. Naopak je slučitelná se závistivostí, rovnostářstvím, leností ... Takže ne, tady Švýcarsko nikdy nebude, ani peněžní, ani datové.Martin Shanil píše:jako je švýcarsko rájem pro peníze bychom se ale mohli stát datovým rájem. Myslím že by to pirátský program z velké části naplnilo. Upravit zákony a ochránit data před šmírováním mocnostmi. Datovou neutralitu svět potřebuje.
Je to jako s tím, anglickým trávníkem.