Jednak jsem měl na mysli výrok prezidenta Putina, který toto slovní spojení použil a zadruhé, pokud nevidíš rozdíl mezi denními radostmi a starostmi takového "obyčejného" Němce, Rakušana, Brita, Francouze a proti tomu "obyčejného" Rusa, pak ti opravdu mnoho věcí nedokážu vysvětlit.zabzicek píše:Má to chybičku.Není rozdíl mezi Ruským a západním způsobem života.
Vystoupení ČR z NATO
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení ČR z NATO
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Pavel.Moravec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Pavel.Moravec
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2749
- Registrován: 27 dub 2011, 17:25
- Profese: IT
- Bydliště: Brno Bystrc
- Dal poděkování: 12367 poděkování
- Dostal poděkování: 5854 poděkování
Re: Vystoupení ČR z NATO
Chceš rozdíl? Třeba na západě je možné zaregistrovat Pirátskou stranu, v Rusku nezabzicek píše:Má to chybičku.Není rozdíl mezi Ruským a západním způsobem života.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
- Jiri.Ulip, Petr.Bajgar, Vojtech.Pikal
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení ČR z NATO
Pořád nechápu proč je zde podsouváno - vystoupení z NATO = ruský režim, omezení cestování svobod atd.
Nějak jsem si nevšiml, že by se něco takového dělo v neutrálním Rakousku či Švýcarsku.
Nějak jsem si nevšiml, že by se něco takového dělo v neutrálním Rakousku či Švýcarsku.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Libor.Spacek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- msuchan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 870
- Registrován: 29 říj 2013, 11:25
- Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
- Dal poděkování: 173 poděkování
- Dostal poděkování: 1432 poděkování
Re: Vystoupení ČR z NATO
Už jsem se na toto několikrát ptal a nikdo mi nikdy neodpověděl....Pavel Moravec píše:Chceš rozdíl? Třeba na západě je možné zaregistrovat Pirátskou stranu, v Rusku nezabzicek píše:Má to chybičku.Není rozdíl mezi Ruským a západním způsobem života.
Co bylo formálním důvodem? Mohu si to někde dohledat? Ruštinou vládnu..
- Libor.Spacek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2222
- Registrován: 16 říj 2012, 09:30
- Dal poděkování: 2636 poděkování
- Dostal poděkování: 4247 poděkování
Re: Vystoupení ČR z NATO
Zmiňovat tu Rakousko a Švýcarsko je jako hrách na zeď házet, i když jsou nám nejpodobnější a nejblíž.
Já už dávno říkám, poprosit Švýcarsko o přijetí jako nový kanton! Všichni mají hned spoustu protiargumentů, ale fakt je, že kdyby jsme to udělali i třeba až vloni v létě, mohli jste už teď mít všichni o třetinu víc peněz jenom na postupu franku vůči koruně od léta. A bude to pořád pokračovat.
Kdy vám naposledy navýšil tenhle slavný NATO stát reálný příjem o 33% ?
Já už dávno říkám, poprosit Švýcarsko o přijetí jako nový kanton! Všichni mají hned spoustu protiargumentů, ale fakt je, že kdyby jsme to udělali i třeba až vloni v létě, mohli jste už teď mít všichni o třetinu víc peněz jenom na postupu franku vůči koruně od léta. A bude to pořád pokračovat.
Kdy vám naposledy navýšil tenhle slavný NATO stát reálný příjem o 33% ?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
- Robert.Magni, Ivo.Vasicek, msuchan
Senilní dědouch a troll.
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení ČR z NATO
Tak jednoduché to nebude, my jsme skutečně kolonie (alespoň z hlediska kpitálové struktury), i vodu z naší země si kupujeme od cizinců, čtvrtina kapitálu českých firem pochází ze zahraničí (polovina z daňových rájů) a podíl zahraničních firem na trhu je 50%.Libor Spacek píše:Zmiňovat tu Rakousko a Švýcarsko je jako hrách na zeď házet, i když jsou nám nejpodobnější a nejblíž.
Já už dávno říkám, poprosit Švýcarsko o přijetí jako nový kanton! Všichni mají hned spoustu protiargumentů, ale fakt je, že kdyby jsme to udělali i třeba až vloni v létě, mohli jste už teď mít všichni o třetinu víc peněz jenom na postupu franku vůči koruně od léta. A bude to pořád pokračovat.
Kdy vám naposledy navýšil tenhle slavný NATO stát reálný příjem o 33% ?
http://www.czso.cz/csu/tz.nsf/i/vliv_za ... ce20120119
http://www.bisnode.cz/tiskove-zpravy/vi ... vych-raju/
Takže tady máme Babiše, Bakalu, Kellnera,....
...
nicméně to je taky asi off topic, mě stačí sousední Rakousko, já to mám 20km ve Vídni se mluví i česky.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení ČR z NATO
Švýcarsko je světový unikát, další podobný stát na Zemi nenajdete. Srovnávat se se Švýcarskem je hloupost. A i jim to trvalo pár století, než dospěli do současného stádia. Jejich kantonem se nestaneme, protože oni jsou dost xenofobní.Ivo Vasicek píše:Pořád nechápu proč je zde podsouváno - vystoupení z NATO = ruský režim, omezení cestování svobod atd.
Nějak jsem si nevšiml, že by se něco takového dělo v neutrálním Rakousku či Švýcarsku.
Rakousko mělo docela štěstí, že tam Rusa po WW2 celkem nic nezajímalo. http://cs.wikipedia.org/wiki/Okupa%C4%8 ... y_Rakouska
A stejně nezajímavé je Rakousko dodnes. Já si tedy, kromě zasněžených sjezdovek a vídeňských cukráren
nedokážu vybavit nic důležitého. Jo, občas protestují proti Atomkraft.Takže když nebudeme kamarádit se západním "kulturním okruhem", bude někdo "kamarádit" s námi, ale proti naší vůli. Pravděpodobně Rus, protože se domnívá, že je velmoc (když je největším státem na světě).
A teď se zamyslete.
Představte si, že na našem území došlo k nějaké obrovské průmyslové havárii, celé území je zamořené a životu nebezpečné, je nutné se odstěhovat. Vláda dá každému občanovi 10 milionů Kč v libovolné měně a vy si jen máte vybrat jeden stát na Zeměkouli, kam chcete odjet. Kam byste chtěli a kam v žádném případě ne? Nemusíte brát v úvahu své jazykové znalosti, je to jen teoreticky.
Oficiálním důvodem byl ruský zákon o námořním pirátství (přesný název neznám), kde se pirát definuje jako námořní lupič. Proto prý nelze registrovat stranu s tímto názvem. I na Západě spousta států s přístupem k moři má jistě někde definováno, co je to námořní pirát, ale nepoužijí to jako klacek pod nohy.msuchan píše:Už jsem se na toto několikrát ptal a nikdo mi nikdy neodpověděl....Pavel Moravec píše:Třeba na západě je možné zaregistrovat Pirátskou stranu, v Rusku ne
Co bylo formálním důvodem? Mohu si to někde dohledat? Ruštinou vládnu..
Pravým důvodem pak bylo, že samozřejmě nechtějí žádnou další politickou stranu a už vůbec ne takovouto protisystémovou, anarchistickou, atd. Naopak u nás a ve většině západních zemí ti klidně zaregistrují i "Stranu přátel piva", "Erotickou stranu" a jakékoliv další podivné názvy. No "nacistickou" tedy ne, ale "národních" je registrována spousta.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Vlad86
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 271
- Registrován: 23 srp 2014, 18:25
- Profese: student, publicista, sociální pracovník
- Dal poděkování: 168 poděkování
- Dostal poděkování: 293 poděkování
Re: Vystoupení ČR z NATO
Kde žít? Uvidíme jak dopadne Řecko pod Syrizou.
Mít dostatek milionů, tak se dá žít dobře celkem všude, v USA i Rusku. Ovšem být chudým či nižší střední třídou, tak ani náhodou v žádné ze zmíněných zemích. V tomto případě bych preferoval nějaký tradiční evropský sociální stát - Skandinávii, ale i Rakousko, Německo, Francii. Samozřejmě i zde se nízkopříjmovým nežije buhvíjak luxusně, ale mají rozhodně lepší sociální podmínky než chudí Američané, Rusové a nakonec i Češi.
Co se týče západního okruhu, tihle kovaně demokratičtí hošánci věděli, že je lepší se přátelit s ním. http://www.thirdworldtraveler.com/US_Th ... ators.html
Co se týče západního okruhu, tihle kovaně demokratičtí hošánci věděli, že je lepší se přátelit s ním. http://www.thirdworldtraveler.com/US_Th ... ators.html
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení ČR z NATO
No, to není tak jednoznačné: dobrovolnou neutralitu lze pozorovat ještě u Švédska (tam je to tradiční záležitost, je to ovšem asi zdaleka "nejsilovější" neutrální stát v současné Evropě: málo se ví, že kdysi usilovali o vlastní jaderné zbraně... o tom ovšem uvažovalo i ŠvýcarskoPetr Vileta píše: Švýcarsko je světový unikát, další podobný stát na Zemi nenajdete. Srovnávat se se Švýcarskem je hloupost.
Ovšem především: je zde Kostarika. Stát bez armády v oblasti zmítané občanskými i jinými válkami. Příklady životaschopné neutrality i životaschopného pacifismu ve světě existují.
Problém je, že naše působení v NATO začalo pokud vím ještě dříve, než do něj byly přijaté baltské státy. To samozřejmě rizika zvýšilo. Nicméně, nejde se divit nikomu, kdo nechce být znovu pod Ruskem. Naše členství v NATO dle Zemana bude ale znamenat spoustu dalších Afghanistánů a Iráků - tedy, účast na koloniálních válkách svého druhu, které se nevedou kvůli útoku na území některého z členských států - protože ten se samozřejmě nechce zaplést do žádného konfliktu, kde by šlo o obranu území členské země NATO proti invazi (či pseudoinvazi, samozřejmě...) z Ruska. Přitom NATO jako obranný pakt určitý smysl dává (asi lepší, než snahy o export demokracie do zemí, které měly prostě tu smůlu, že sdílejí určité pitomé náboženství s několika ropnými velmocemi, o jejichž kontrolu se hraje a které hrají určité mocenské hry navíc ještě mezi sebou...)
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- msuchan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 870
- Registrován: 29 říj 2013, 11:25
- Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
- Dal poděkování: 173 poděkování
- Dostal poděkování: 1432 poděkování
Re: Vystoupení ČR z NATO
Jo, tak tomuhle už rozumím dobře...Petr Vileta píše:Oficiálním důvodem byl ruský zákon o námořním pirátství (přesný název neznám), kde se pirát definuje jako námořní lupič. Proto prý nelze registrovat stranu s tímto názvem. I na Západě spousta států s přístupem k moři má jistě někde definováno, co je to námořní pirát, ale nepoužijí to jako klacek pod nohy.msuchan píše:
Už jsem se na toto několikrát ptal a nikdo mi nikdy neodpověděl....
Co bylo formálním důvodem? Mohu si to někde dohledat? Ruštinou vládnu..
Pravým důvodem pak bylo, že samozřejmě nechtějí žádnou další politickou stranu a už vůbec ne takovouto protisystémovou, anarchistickou, atd. Naopak u nás a ve většině západních zemí ti klidně zaregistrují i "Stranu přátel piva", "Erotickou stranu" a jakékoliv další podivné názvy. No "nacistickou" tedy ne, ale "národních" je registrována spousta.
Čemu nerozumím, tak proč to tímto skončilo. Napadají mne dvě varianty:
1) Potenciální ruští Piráti, zase takoví "piráti" nejsou... Co takhle třeba "па́ртия PIRAT (Politíčeskaja, Internacionalno - Rosíjsko - Avtonomnaja Tlupa " (teď mne od boku na T nic nenapadá..
2) V tomto případě byla "žádoucí" spíše poloha "zlé Rusko zakázalo", než aby strana opravdu vznikla...
A nerad bych trapně vytahoval, kolik komunistických stran v tzv. "svobodném světě" se nejmenuje a nemůže jmenovat "komunistická"...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
- Robert.Magni