Vystoupení ČR z NATO

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Vileta »

zabzicek píše:Má to chybičku.Není rozdíl mezi Ruským a západním způsobem života.
Jednak jsem měl na mysli výrok prezidenta Putina, který toto slovní spojení použil a zadruhé, pokud nevidíš rozdíl mezi denními radostmi a starostmi takového "obyčejného" Němce, Rakušana, Brita, Francouze a proti tomu "obyčejného" Rusa, pak ti opravdu mnoho věcí nedokážu vysvětlit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Pavel.Moravec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Pavel.Moravec »

zabzicek píše:Má to chybičku.Není rozdíl mezi Ruským a západním způsobem života.
Chceš rozdíl? Třeba na západě je možné zaregistrovat Pirátskou stranu, v Rusku ne :oops:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Petr.Bajgar, Vojtech.Pikal
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Pořád nechápu proč je zde podsouváno - vystoupení z NATO = ruský režim, omezení cestování svobod atd.
Nějak jsem si nevšiml, že by se něco takového dělo v neutrálním Rakousku či Švýcarsku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Libor.Spacek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od msuchan »

Pavel Moravec píše:
zabzicek píše:Má to chybičku.Není rozdíl mezi Ruským a západním způsobem života.
Chceš rozdíl? Třeba na západě je možné zaregistrovat Pirátskou stranu, v Rusku ne :oops:
Už jsem se na toto několikrát ptal a nikdo mi nikdy neodpověděl....
Co bylo formálním důvodem? Mohu si to někde dohledat? Ruštinou vládnu..
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Libor.Spacek »

Zmiňovat tu Rakousko a Švýcarsko je jako hrách na zeď házet, i když jsou nám nejpodobnější a nejblíž.

Já už dávno říkám, poprosit Švýcarsko o přijetí jako nový kanton! Všichni mají hned spoustu protiargumentů, ale fakt je, že kdyby jsme to udělali i třeba až vloni v létě, mohli jste už teď mít všichni o třetinu víc peněz jenom na postupu franku vůči koruně od léta. A bude to pořád pokračovat.

Kdy vám naposledy navýšil tenhle slavný NATO stát reálný příjem o 33% ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek, msuchan
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Libor Spacek píše:Zmiňovat tu Rakousko a Švýcarsko je jako hrách na zeď házet, i když jsou nám nejpodobnější a nejblíž.

Já už dávno říkám, poprosit Švýcarsko o přijetí jako nový kanton! Všichni mají hned spoustu protiargumentů, ale fakt je, že kdyby jsme to udělali i třeba až vloni v létě, mohli jste už teď mít všichni o třetinu víc peněz jenom na postupu franku vůči koruně od léta. A bude to pořád pokračovat.

Kdy vám naposledy navýšil tenhle slavný NATO stát reálný příjem o 33% ?
Tak jednoduché to nebude, my jsme skutečně kolonie (alespoň z hlediska kpitálové struktury), i vodu z naší země si kupujeme od cizinců, čtvrtina kapitálu českých firem pochází ze zahraničí (polovina z daňových rájů) a podíl zahraničních firem na trhu je 50%.
http://www.czso.cz/csu/tz.nsf/i/vliv_za ... ce20120119
http://www.bisnode.cz/tiskove-zpravy/vi ... vych-raju/
Takže tady máme Babiše, Bakalu, Kellnera,....
...
nicméně to je taky asi off topic, mě stačí sousední Rakousko, já to mám 20km ve Vídni se mluví i česky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo Vasicek píše:Pořád nechápu proč je zde podsouváno - vystoupení z NATO = ruský režim, omezení cestování svobod atd.
Nějak jsem si nevšiml, že by se něco takového dělo v neutrálním Rakousku či Švýcarsku.
Švýcarsko je světový unikát, další podobný stát na Zemi nenajdete. Srovnávat se se Švýcarskem je hloupost. A i jim to trvalo pár století, než dospěli do současného stádia. Jejich kantonem se nestaneme, protože oni jsou dost xenofobní. ;)

Rakousko mělo docela štěstí, že tam Rusa po WW2 celkem nic nezajímalo. http://cs.wikipedia.org/wiki/Okupa%C4%8 ... y_Rakouska
A stejně nezajímavé je Rakousko dodnes. Já si tedy, kromě zasněžených sjezdovek a vídeňských cukráren OFFTOPICsamozřejmě přeháním nedokážu vybavit nic důležitého. Jo, občas protestují proti Atomkraft.

Takže když nebudeme kamarádit se západním "kulturním okruhem", bude někdo "kamarádit" s námi, ale proti naší vůli. Pravděpodobně Rus, protože se domnívá, že je velmoc (když je největším státem na světě).

A teď se zamyslete.
Představte si, že na našem území došlo k nějaké obrovské průmyslové havárii, celé území je zamořené a životu nebezpečné, je nutné se odstěhovat. Vláda dá každému občanovi 10 milionů Kč v libovolné měně a vy si jen máte vybrat jeden stát na Zeměkouli, kam chcete odjet. Kam byste chtěli a kam v žádném případě ne? Nemusíte brát v úvahu své jazykové znalosti, je to jen teoreticky.
msuchan píše:
Pavel Moravec píše:Třeba na západě je možné zaregistrovat Pirátskou stranu, v Rusku ne :oops:
Už jsem se na toto několikrát ptal a nikdo mi nikdy neodpověděl....
Co bylo formálním důvodem? Mohu si to někde dohledat? Ruštinou vládnu..
Oficiálním důvodem byl ruský zákon o námořním pirátství (přesný název neznám), kde se pirát definuje jako námořní lupič. Proto prý nelze registrovat stranu s tímto názvem. I na Západě spousta států s přístupem k moři má jistě někde definováno, co je to námořní pirát, ale nepoužijí to jako klacek pod nohy.

Pravým důvodem pak bylo, že samozřejmě nechtějí žádnou další politickou stranu a už vůbec ne takovouto protisystémovou, anarchistickou, atd. Naopak u nás a ve většině západních zemí ti klidně zaregistrují i "Stranu přátel piva", "Erotickou stranu" a jakékoliv další podivné názvy. No "nacistickou" tedy ne, ale "národních" je registrována spousta.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Vlad86
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 271
Registrován: 23 srp 2014, 18:25
Profese: student, publicista, sociální pracovník
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Vlad86 »

Kde žít? Uvidíme jak dopadne Řecko pod Syrizou. :) Mít dostatek milionů, tak se dá žít dobře celkem všude, v USA i Rusku. Ovšem být chudým či nižší střední třídou, tak ani náhodou v žádné ze zmíněných zemích. V tomto případě bych preferoval nějaký tradiční evropský sociální stát - Skandinávii, ale i Rakousko, Německo, Francii. Samozřejmě i zde se nízkopříjmovým nežije buhvíjak luxusně, ale mají rozhodně lepší sociální podmínky než chudí Američané, Rusové a nakonec i Češi.

Co se týče západního okruhu, tihle kovaně demokratičtí hošánci věděli, že je lepší se přátelit s ním. http://www.thirdworldtraveler.com/US_Th ... ators.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlad86 za příspěvek:
Ales.Jakl
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Michael.Polak »

Petr Vileta píše: Švýcarsko je světový unikát, další podobný stát na Zemi nenajdete. Srovnávat se se Švýcarskem je hloupost.
No, to není tak jednoznačné: dobrovolnou neutralitu lze pozorovat ještě u Švédska (tam je to tradiční záležitost, je to ovšem asi zdaleka "nejsilovější" neutrální stát v současné Evropě: málo se ví, že kdysi usilovali o vlastní jaderné zbraně... o tom ovšem uvažovalo i Švýcarsko :-) obě země by to technicky určitě zvládly, ale naštěstí si včas uvědomili, že udělat ze sebe cíl není žádná záruka neutrality a že tahle hra je vhodná max. pro velmoci...). Finsko a Rakousko lze pokládat za příklad neutrality vnucené zvenčí (a související se situací těchto zemí za 2.světové války a jejich - v případě Rakouska spíše pokryteckou - snahou se nějak distancovat od porážky Německa).

Ovšem především: je zde Kostarika. Stát bez armády v oblasti zmítané občanskými i jinými válkami. Příklady životaschopné neutrality i životaschopného pacifismu ve světě existují.

Problém je, že naše působení v NATO začalo pokud vím ještě dříve, než do něj byly přijaté baltské státy. To samozřejmě rizika zvýšilo. Nicméně, nejde se divit nikomu, kdo nechce být znovu pod Ruskem. Naše členství v NATO dle Zemana bude ale znamenat spoustu dalších Afghanistánů a Iráků - tedy, účast na koloniálních válkách svého druhu, které se nevedou kvůli útoku na území některého z členských států - protože ten se samozřejmě nechce zaplést do žádného konfliktu, kde by šlo o obranu území členské země NATO proti invazi (či pseudoinvazi, samozřejmě...) z Ruska. Přitom NATO jako obranný pakt určitý smysl dává (asi lepší, než snahy o export demokracie do zemí, které měly prostě tu smůlu, že sdílejí určité pitomé náboženství s několika ropnými velmocemi, o jejichž kontrolu se hraje a které hrají určité mocenské hry navíc ještě mezi sebou...)
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od msuchan »

Petr Vileta píše:
msuchan píše:
Už jsem se na toto několikrát ptal a nikdo mi nikdy neodpověděl....
Co bylo formálním důvodem? Mohu si to někde dohledat? Ruštinou vládnu..
Oficiálním důvodem byl ruský zákon o námořním pirátství (přesný název neznám), kde se pirát definuje jako námořní lupič. Proto prý nelze registrovat stranu s tímto názvem. I na Západě spousta států s přístupem k moři má jistě někde definováno, co je to námořní pirát, ale nepoužijí to jako klacek pod nohy.

Pravým důvodem pak bylo, že samozřejmě nechtějí žádnou další politickou stranu a už vůbec ne takovouto protisystémovou, anarchistickou, atd. Naopak u nás a ve většině západních zemí ti klidně zaregistrují i "Stranu přátel piva", "Erotickou stranu" a jakékoliv další podivné názvy. No "nacistickou" tedy ne, ale "národních" je registrována spousta.
Jo, tak tomuhle už rozumím dobře... :lol: :lol: :lol: To je totiž "typicky ruské."

Čemu nerozumím, tak proč to tímto skončilo. Napadají mne dvě varianty:

1) Potenciální ruští Piráti, zase takoví "piráti" nejsou... Co takhle třeba "па́ртия PIRAT (Politíčeskaja, Internacionalno - Rosíjsko - Avtonomnaja Tlupa " (teď mne od boku na T nic nenapadá.. ;) )
2) V tomto případě byla "žádoucí" spíše poloha "zlé Rusko zakázalo", než aby strana opravdu vznikla...

A nerad bych trapně vytahoval, kolik komunistických stran v tzv. "svobodném světě" se nejmenuje a nemůže jmenovat "komunistická"... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Robert.Magni
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“