Vystoupení ČR z NATO

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Martin.Shanil »

Petr Vileta píše:Pokud bychom vystoupili z NATO, postupně by některé tyto zahraniční firmy mohly "evakuovat", protože co v zemi, na kterou si brousí zuby Rusko, že?
Svět je založený na síle zbraní a právu silnějšího. Politici a media jsou tu od toho, aby v tomto rozpoložení lidi udržovali a aby jim připomínali že bez mocného spojence jsou ztraceni a vydáni napospas nepříteli. Komu to prospívá? Tím že to nechceme přiznat stáváme se spoluviníky. Ale - we are 99 - a měli bychom si uvědomit, že veškeré státy a hranice a zákony a smlouvy (a budou další) tu dávno nejsou na naší ochranu, ale slouží jen k našemu efektivnímu ovládání. V této hře se hraje podle pravidel toho jednoho procenta. Ti potřebují ve světě udržovat to napětí. Otevřeně se mluví o nové železné oponě, existují pakty proti sobě jdoucí. Ať vojenské nebo finanční. Na obranu čeho? Vše je poháněno pouze vidinou zisku. Nadnárodní korporace samy hranice neznají a nepotřebují. A jsou to ony kdo tento svět ovládá. Jenom k vítězství v konkurenci potřebují mít za sebou i tanky. Pro zisky rozvrátí celý svět, stejně jako oligarchové ukrajinu. Bez jejich zisků totiž tento svět přestane takto fungovat. A jednou se to stane. Nic není na věky. Bude to kruté, dlouhé a bolestné. Éra bankismu skončí. Co nastane záleží na tom, jak budeme ten svět vnímat, jak budeme ochotni spolupracovat a nakolik budeme schopni svět sdílet a o čem si vydobudeme právo sami rozhodovat. Ne jako příslušníci nějakého stáda, ale jako obyvatelé planety se stejnými právy. Ne jako součást nějakého paktu namířeného proti někomu jinému. Na světě jsme jako lidi jenom my.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Shanil píše:
Petr Vileta píše:Pokud bychom vystoupili z NATO, postupně by některé tyto zahraniční firmy mohly "evakuovat", protože co v zemi, na kterou si brousí zuby Rusko, že?
Svět je založený na síle zbraní a právu silnějšího. OFFTOPICPolitici a media jsou tu od toho, aby v tomto rozpoložení lidi udržovali a aby jim připomínali že bez mocného spojence jsou ztraceni a vydáni napospas nepříteli. Komu to prospívá? Tím že to nechceme přiznat stáváme se spoluviníky. Ale - we are 99 - a měli bychom si uvědomit, že veškeré státy a hranice a zákony a smlouvy (a budou další) tu dávno nejsou na naší ochranu, ale slouží jen k našemu efektivnímu ovládání. V této hře se hraje podle pravidel toho jednoho procenta. Ti potřebují ve světě udržovat to napětí. Otevřeně se mluví o nové železné oponě, existují pakty proti sobě jdoucí. Ať vojenské nebo finanční. Na obranu čeho? Vše je poháněno pouze vidinou zisku. Nadnárodní korporace samy hranice neznají a nepotřebují. A jsou to ony kdo tento svět ovládá. Jenom k vítězství v konkurenci potřebují mít za sebou i tanky. Pro zisky rozvrátí celý svět, stejně jako oligarchové ukrajinu. Bez jejich zisků totiž tento svět přestane takto fungovat. A jednou se to stane. Nic není na věky. Bude to kruté, dlouhé a bolestné. Éra bankismu skončí. Co nastane záleží na tom, jak budeme ten svět vnímat, jak budeme ochotni spolupracovat a nakolik budeme schopni svět sdílet a o čem si vydobudeme právo sami rozhodovat. Ne jako příslušníci nějakého stáda, ale jako obyvatelé planety se stejnými právy. Ne jako součást nějakého paktu namířeného proti někomu jinému. Na světě jsme jako lidi jenom my.
Ano, svět je založený na právu silnějšího od svého počátku. Sežer, nebo budeš sežrán, tak to funguje. Nemnozí se mohou spasit útěkem nebo mimikrami, mnozí si neschopnost obrany kompenzují extrémním množením OFFTOPICtřeba myš, králík ... ;). Problém je, že jsme se zřejmě přemnožili jako druh. :? A co se stane s přemnoženým druhem? No jistě, dojde k jeho redukci ... nějak ... :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Marek.Dluhos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Vážení já si skutečně myslím, že jako člen NATO máme šanci na obranu aspoň nějakou, byť mnozí naznačujete, že ta smlouva nic neznamená. Je to aspoň něco (skutečně jsme už Ruskou kolonií byli a nastat to v rámci jejich boje s USA může znovu jako na Ukrajině - nárazník) a můžeme aspoň našim kolegům z NATO do něčeho mluvit. Všude kolem to začíná hořet, jako člen NATO mi připadá, že bychom mohli aspoň v tomto zůstat mezi posledními a uhrát si trochu času :-) Než postavíme tu pořádnou armádu na neutralitu či smlouvy podle sebe mimo tradiční bloky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Petr.Vileta
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Marek Dluhos píše:...(skutečně jsme už Ruskou kolonií byli a nastat to v rámci jejich boje s USA může znovu jako na Ukrajině - nárazník) a můžeme aspoň našim kolegům z NATO do něčeho mluvit. Všude kolem to začíná hořet, jako člen NATO mi připadá, že bychom mohli aspoň v tomto zůstat mezi posledními a uhrát si trochu času :-) Než postavíme tu pořádnou armádu na neutralitu či smlouvy podle sebe mimo tradiční bloky.
Podle toho jak efektivně pracuje propaganda ruského ministra obrany S.Šojgu v Česku, jejich příznivci, spolupracovníci nebo agenti, kteří Česko buď nikdy neopustili, nebo se u nás stále střídají(veřejně dostupné hodnocení BIS) jsme i přes členství v NATO stále spíš Ruskou kolinií než samostatnou republikou považující se za jednu ze zemí ochotných a schopných spolupodílet se na společné obraně.

Převrat v zemi je prý možno udělat za 0,5roku politicky, za 6let ekonomicky a za 60 let společensky. Podle toho to taky v Česku stále vypadá a nám k sebevědomé dospělosti a samostatnosti bhužel viditelně zbývá ještě 35 usilovného snažení. Pokud ovšem nepoběžíme na druhou stranu zpět k závislosti na novodobém carském Rusku s jednou vládnoucí vodnatou hlavou.
Jednou z mála výhod demokracie totiž je, že politici mohou být aspoň čas od času, nebo s jistým spojeným občanským úsilím vyměněni-odesláni na smětiště dějin pokud selžou, začnou nás podvádět a my na to přijdeme.
Vlad86
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 271
Registrován: 23 srp 2014, 18:25
Profese: student, publicista, sociální pracovník
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Vlad86 »

Uvidíme, jak teď bude fungovat demokracie v Řecku, zemi fakticky ovládané mezinárodními strukturami od EP po MMF.
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od msuchan »

Rozdíl mezi kolonií a satelitním, či vazalským státem jsem tu vysvětloval už několikrát a je to stále marné...
Bohužel bývalí "rusští otroci" se s tím stále zuřivě odmítají poprat.... Např. s primárním faktem, že lze těžko nazývat kolonií zemi, kde byla násobně vyšší životní úroveň a reálné mzdy, než u tzv. kolonizátora. :lol:
To je asi tak absurdní, jakoby černoch na otrocké plantáži v kolonii Kongo měl vyšší příjem, než francouzský vinař... :lol:

Protektorátem, či kolonií jsme až teď... Ale to už bych se opakoval po 1000-té... Jedním ze základních principů neokolonialismu je tzv. "koloniální zaměstnanecká daň."
Což je rozdím mezi platem dělníka u pásu automobilky v Boleslavi a platem naprosto stejného dělníka v Lipsku. Aktuálně to dělá cca 70%...

Abychom byli něčí kolonie, mělo by to splňovat tyto parametry:
- kolonista v určené lokalitě ovládá hospodářství, ekonomiku a obchod, popř. zákony (nyní hlavně prostřednictvím EU)
- je uplatněna "koloniální daň", tedy jsme využívání jako levná pracovní síla
- země je různými způsoby vytěžována (přírodní zdroje, odvoz otroků na práci, poskytování vojáků pro války kolonizátora a pod.)
- povinně odebírá nějakou produkci kolonizátora, tedy funguje pro něj i jako spotřebitel (korálky, zrdcátka, potravinový odpad a pod.)

Také docela nerad vidím, když lidé, co by měli teoreticky něco pamatovat, šíří nějaké dezinformace a lži o minulosti.

Osobně si příliš nevybavuji, že bychom tu dělali za 1/4 ruského platu, v pobočkách ruských podniků, nakupovali z 80% ruské zboží v ruských obchodech, četli pražskou mutaci Izvestií, platili za telefon, energie a pod. rusům, odchovávali svým bezplatným školstvím doktory do Ruska, posílali svoje vojáky do ruské války v Afgánistánu...a v neposlední řadě od rána do večera čučeli v TV na ruské pořady, filmy a seriály... :lol:
A popravdě si ani nevybavuji, že by tady mimo uranu za dnes nesmyslnou cenu rus odebíral něco, co by nějak nekompenzoval...ale třeba mne někdo poučí... ;)

Z socialismu byla uplatňována "socialistická zaměstnanecká daň". Tzn. Za rozdíl mezi platem dělníka v ČSSR a NSR se tady budovali továrny, přehrady, elektrárny, infrastruktura, byty a pod....popř. vojenská letiště a zbytné věci tohoto druhu... Toto jsme následně duchaplně rozdali...Jak říkají západoevropští ekonomové: "Tohle byly ty VAŠE důchody, blbouni." :lol:

Mimo jiné k tématu... Bylo tady za společné peníze z dob socialismu třeba ve skladech voj. vybavení pro každého dospělého bělocha. A vlastizrádcům trvalo 25 let, než to konečně nenápadně zlikvidovali... Skladový SA-58 se prodával šmelinářům po 1000 Kč...a ani to nestačilo...Nakonec je Trautnberk musel ještě zadarmo rozdávat do Mali a Zadolárek expedovat zadarmo střelivo Kurdům, aby nám tu vážně nic nezůstalo...

A kdo by tady chtěl znova třeba pořídit ruční zbraň pro 1 000 000 lidí, nechť si uvedené číslo vynásobí 80 000 Kč. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Robert.Magni, Karel.Rada
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Na Slovensku veterán armády taky vrátil vyznamenání NATO. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5429 ... izaci-nato
Já si taky ještě před rokem tu situaci, že jsme v zločinném spolku taky neuvědomoval. Vůbec jsem si totiž nedokázal představit, že média a politici tak strašně lžou. Většina lidí díky tomu žije ve virtuální realitě zlého světa, který USA napravují.
pozn.:
s tím SSSR bych to tak růžově neviděl - nebrali nás jako kolonii, ale jako další svazovou republiku, samostatně fungovala např. Jugoslávie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Martin.Shanil, Milan.Muller
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Michael.Polak »

Tady bych jako problém viděl, že naše armáda se v NATO účastní z velké části na základě vlastní iniciativy. Přímo takový typ akce, ke kterému by nás zavazovaly spojenecké dohody (tedy útok na území některé členské země) to přeci jen není, nejsme ani ve válečném stavu, apod.

Je to tedy vždy iniciativa vlády, která chce nějak předvést naši užitečnost pro spojence, pro případ, že bychom napadeni byli, ale současně nebyli vyhodnoceni jako území, které _opravdu_ stojí za to bránit (ono spojenecké úmluvy mohou samozřejmě skončit vyhlášením válečného stavu, ale faktickou nečinností... to je už záležitost strategie).

Jinak debaty o tom, jak by tu někdo chtěl vyzbrojovat obyvatelstvo střelnými zbraněmi, se mi moc nezdají. Já jsem popravdě moc rád, že rozpad Československa neproběhl ani jako v Jugoslávii, ani jako na východě Ukrajiny (bez ohledu na to, zda vůbec proběhnout měl, apod.).

A ještě jedna věc: pokud se lidi v nějaké oblasti k sobě navzájem začnou chovat jako brutální svině, tak to opravdu nelze svalovat jen na manipulaci nějakých Bilderbergů. Tam většinou doutnají nějaké nevyřízené účty a krevní msta z minulosti, je tam jasná neochota se dohodnout, a max. se toho někdo snaží cynicky využít ve svůj prospěch - ale stěží to lze zinscenovat od nuly tam, kde dřív nebyly žádná nenávist či podezření...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Mikulas.Peksa
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Petr.Vileta »

msuchan píše:Rozdíl mezi kolonií a satelitním, či vazalským státem jsem tu vysvětloval už několikrát a je to stále marné...
Bohužel bývalí "rusští otroci" se s tím stále zuřivě odmítají poprat....
Kolonii tu mnozí používají jako nadsázku, i já. Jeden ze zázraků socialismu byl, že obyvatelé všech států "podrobených" Sovětským svazem se měli hmotně lépe, než samotní obyvatelé SSSR. To nicméně pro mě není důležité.

Pro mě je podstatnější, že mohu svobodně cestovat, i když na to fakticky nemám peníze, než abych fakticky mohl cestovat, ale pouze do států "socialistické soustavy".

Je pro mě důležitější, že si mohu poslouchat a říkat co chci, než aby mi někdo zákonem určoval, co poslouchat a říkat smím a co ne. OFFTOPICProsím odpusť si poznámky o trestnosti popírání holocaustu ;) Ano, i mi máme pár blbých zákonů.

Míra korupce je v západním světě vysoká, ale dá se o tom mluvit a občas se s tím dá i něco dělat. V Rusku se o tom nedá ani mluvit, protože tě pak zastřelí neznámý pachatel před vchodem do paneláku, nebo ti někdo objedná poloniovou polévku.

Přes všechny nedostatky západního světa je mi milionkrát sympatičtější, než "ruský způsob života" a než socialismus.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Pavel.Moravec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vystoupení ČR z NATO

Příspěvek od Robert.Magni »

Má to chybičku.Není rozdíl mezi Ruským a západním způsobem života.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Ales.Jakl, Ivo.Vasicek
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“