Stránka 2 z 3

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 25 pro 2009, 21:40
od next_ghost
šemi píše:Tady bych si dovolil taky uvést svůj názor. Petra Bajgara tak trochu znám, pocházím ze stejného města. Při zmínce o jeho názorové konzistentnosti jsem se musel poušklíbnout, poněvadž pan Bajgar je přesně ten typ člověka, který se upne na nějakou aktuální věc a té pak krátkodobě věnuje 100% nasazení. V nedávné době to byl předvolební souboj Klaus x Švejnar, kdy objížděl celou Moravu a vystupoval na různých mítincích a v předvolebních televizních debatách. Teď pokud je mi známo zase přesedlal na koně jménem ČPS. Nějaké objektivní hodnocení jeho dlouhodobější práce a snažení není možné provést, protože by nebylo co hodnotit.

Ve stejném duchu se nesou jeho příspěvky na fóru, které jsem měl možnost si přečíst. Plytké, nic neříkající, ale plné nekritického teoretického idealismu a velkohubášství. Takové s odpuštěním hovno zabalené v ozdobném balicím papíře. Některé údaje uvedené v jeho životopise jsou, pokud ne lživé, tak přinejmenším diskutabilní.
Myslím, že většina lidí, kteří se na foru pohybují už od července, chápe moc dobře, že příspěvky Petra Bajgara se nedají brát moc vážně. V červenci tu totiž s podobnými slovními průjmy (bez urážky) řádil Michal Rusek. Naštěstí ale po krátkém flamu se zbytkem pirátů pochopil rozdíl mezi blogem a tímto forem a přizpůsobil se tomu.

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 17:11
od Tamara
Spirit píše:Opravdu nevidím důvod paušálně zakazovat zveřejnění každé soukromé zprávy, tím více pokud se jedná o invektivy.
Tím důvodem je slušnost. Je totiž neslušné zveřejňovat soukromou korenspondenci bez povolení protistrany. Wiki o slušnosti mlčí - http://cs.wikipedia.org/w/index.php?tit ... &redlink=1 , ale určitě lze na toto téma něco vygooglit :)

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 20:49
od Spirit
Už se k tomu nebudu více vyjadřovat. Zveřejnit obtěžující spam nepovažuji za neslušné.

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 21:15
od Spirit
next_ghost píše:Skvělý kompromis mezi absolutní svobodou slova a absolutní likvidací trollů: Disemvoweling :lol:
Stálo by za zvážení naistalovat na fórum anti-trotl mod. Mnohým by to ušetřilo spoustu času a vlastně ani tohle vlákno by tu nemuselo strašit. :D

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 21:53
od Petr Stehlik
Tamara píše:
Spirit píše:Opravdu nevidím důvod paušálně zakazovat zveřejnění každé soukromé zprávy, tím více pokud se jedná o invektivy.
Tím důvodem je slušnost. Je totiž neslušné zveřejňovat soukromou korenspondenci bez povolení protistrany. Wiki o slušnosti mlčí - http://cs.wikipedia.org/w/index.php?tit ... &redlink=1 , ale určitě lze na toto téma něco vygooglit :)
Odkazoval jsem se na netiketu: http://tools.ietf.org/html/rfc1855 - konkrétně bod 2.1.1 User Guidelines for mail:

"If you are forwarding or re-posting a message you've received, do
not change the wording. If the message was a personal message to
you and you are re-posting to a group, you should ask permission
first."

EDIT: Ještě můj překlad: "Pokud přeposíláte zprávu, kterou jste obdrželi, neměňte její znění. Pokud ta zpráva byla soukromou zprávou pro vás a vy ji přeposíláte skupině, měli byste nejdřív požádat o svolení."

Spiritovi jsem vyjadřoval podporu, on ji pochopil jako invektivu.

Je to určité varování pro všechny, kdo se pokoušejí přes počítač komunikovat s někým, koho ani neznají - myšlenky nedokonale vyjádřené slovy mohou být špatně pochopeny či překrouceny, význam obrácen naruby, soukromé zprávy navzdory netiketě zveřejněny.

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 22:02
od Spirit
Petr Stehlik píše:Ahoj,

pozoruj změnu karmy u sebe a třeba toho, kdo není nástěnkář. To ledacos napoví. A hezké vánoce! :-)
Kdyby tohle měla být podpora, pak odpověď na mou reakci absolutně nedává smysl.
Petr Stehlik píše:
Spirit píše:Pro mě není karma žádný fetiš a stojím si za svým. S falešnými proroky se nikdy paktovat nebudu. ;)
Vive la resistance!
nepochopil jsi mě - říkal jsem změnu karmy, ne její absolutní hodnotu :-)
Nevadí mi, že jsi byl na straně Petra Bajgara, vadí mi tvoje fabulace po tom co se události vyvinuly tak jak se vyvinuly. :(
Takhle se s prominutím může chovat jenom kurva.

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 22:19
od Filip Prochazka
Spirit píše:Takhle se s prominutím může chovat jenom kurva.
Zda se, ze trosicku prehodnocuji svuj vyse psany obdiv a svuj postoj k teto zalezitosti vzhledem k tomu ze vyse citovany projev se mi znacne nelibi. :!:

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 22:23
od Vaclav.Fortik
Spirite, už jsem tě jednou jmenoval ve své poznámce jako jednozančný přínos pro ČPS i její fórum, ale!!! Petr Stehlík ti opravdu svými příspěvky vyjadřoval podporu a je to jednoznačně vyplývající z obsahu jeho příspěvků - je mi záhadou, že to nevidíš a máš pocit, že byl na straně Petra Bajgara. Ano nevyjádřil se naprosto otevřeně, ale "záhadně" přes uvedení změny karmy, to však nic nemění, že by si měl být schopen pochopit jeho pozici neb v jiných oblaste ti dle mého funkční gramotnost a inteligence pracuje velmi slušně, v tomto konkrétním případě bohužel ne.
Doufám, že na ČPS nezanevřeš a dokonce doufám, že se staneš členem ...

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 27 pro 2009, 23:57
od Spirit
Už mě to opravdu unavuje.
Petr Stehlik píše:Ahoj,

pozoruj změnu karmy u sebe a třeba toho, kdo není nástěnkář. To ledacos napoví. A hezké vánoce! :-)
Petr Stehlik píše:
Spirit píše:Pro mě není karma žádný fetiš a stojím si za svým. S falešnými proroky se nikdy paktovat nebudu. ;)
Vive la resistance!
nepochopil jsi mě - říkal jsem změnu karmy, ne její absolutní hodnotu :-)
Z mé reakce na první SZ, je zřejmé, že ji jako podporu nevnímám. Stehlíkova odpověď je tedy minimálně velice záhadná.
Až po tom co jsem zveřejnil první 2 SZ, začal Petr Stehlík tyto SZ vydávat za mou podporu.(BTW první SZ byla v době kdy Petrovi Bajgarovi karma rostla a mě naopak klesala, druhá a další už byla v době kdy tomu už bylo naopak). Přestože je tedy začal opatrně vydávat za mou podporu, zcela nepochopitelně mě požádal, abych jeho SZ soukromé zprávy smazal.(BTW Původní znění 3. SZ bylo smazáno a to co jsem obdržel před mým přečtením 3x upraveno). Petr Stehlík pro mě nemůže být důvěryhodná osoba, ale musím uznat, že má talent přesvědčovat ostatní o opaku. Nebudu se dál snažit dokazovat, jak je spojen s Petrem Bajgarem nebo není. Je mi to jedno, pro mě je to kurva pokrytecká a falešná a doufám, že budu mít co nevidět karmu -100, ať už se tady nemusím namáhat.
Spirit píše:Nesnažím se tě chápat. Reagoval jsem ještě předtím než jsem tušil jakou karmu zrovna mám a čekal jsem klidně i zápornou. A fakt netuším o co ti jde.
Remark: Tato odpověď je až po uveřejnění prvních 2 SZ
Petr Stehlik píše: Karma je (velmi přibližně) ukazatel toho, jak moc s tebou ostatní souhlasí. A o co mi šlo? Naznačit ti, že nejsi sám, kdo má na některé věci určitý názor. Nedivil bych se, kdyby se způsobem či myšlenkami, které Petr vyjadřuje, nesouhlasilo víc lidí, a hádám, že by to postupně bylo vidět například na té karmě. Původně (než tě vykázal ze "svého" vlákna) měl karmu tuším 11 (a ty 5).

A ještě důležitá poznámka: citováním soukromé zprávy ve veřejném fóru https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... f=7&t=2789 jsi mě zklamal. To se ve slušné společnosti rozhodně nedělá. Kdybys ten příspěvek mohl Upravit a ty citáty smazat, bylo by to lepší. Díky.

Re: Odpovědi pro Petra Bajgara

Napsal: 28 pro 2009, 03:31
od Spirit
Omlouvám se za ty vulgarismy, objevily se tu naprostým nedopatřením a přičítám to vysokému jasu na monitoru. Na všech místech, kde se objevuje kurva má být pochopitelně karma :twisted:

Jinak toto vlákno mělo poskytnout prostor Petru Bajgarovi, aby doložil svá tvrzení o absurdní, naivní a hloupé představě o tom že všichni politici jsou ze své podstaty špatní, kterážto přisuzuje mně. Z žádného mého citovaného postu však nevyplývá, že bych se něco takového byť jen pokoušel naznačit. Petr Bajgar ale zřejmě se mnou nehodlá už ztrácet svůj drahocenný čas a zvažuje zda ho ještě vůbec bude věnovat pirátům. Protože mu fandím, aby se rozhodl správně a protože chci, aby se takovému rozhodnutí mohl plně věnovat, netrvám už na vysvětlení jeho výroků a považuji tedy toto vlákno za uzavřené.