Stránka 7 z 12

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 18 kvě 2009, 22:44
od Lucky_
pak je ovšem mezi bonusem a poplatkem jeden zásadní rozdíl - poplatek dávám hned na místě a přímo ze svojí peněženky -> rozmyslím si hypochondrování (méně bystrý člověk si ho nerozmyslí a pak se jen někdy v tom prosinci bude divit, proč platí dvakrát víc než franta od vedle...)

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 18 kvě 2009, 23:08
od Kamil Horky
Poplatky 30kč podle mě nemají žádný efekt. Když už bych chtěl něco regulovat, tak alespoň 100kč

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 00:22
od Dalibor.Zahora
A dochazi ti, ze to nebylo jen 30,- ale 30,-+ 30,- + 30,- pripadne dal
to co nasadila ODS bylo hloupe a socialne necitlive a dobre ji tak, ze ji to sejmulo, jakkoli nemusim Paroubka, Ratha a spol.

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 08:04
od Dalibor.Zahora
nepovazuji za nutne zakladat nove forum, myslim ze je to k tematu

Elektronické zdravotní knížky používá v ČR přes milion lidí
http://www.mediafax.cz/domaci/2871905-E ... ilion-lidi

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 08:07
od Kamil Horky
Jak říkám, poplatky tak jak jsou bych nechtěl, ne 30+30+30 ale jednou 100.

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 08:40
od Dalibor.Zahora
i pro duchodce a nemluvnata? nesledovla sem podrobne diskuzi, tak se omlouvam pokud mi neco uniklo

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 08:49
od Kamil Horky
Důchodci ano, nemluvňata ne, dal bych limit buď 18 nebo po ukončení studia.
Důchodcům bych klidně přidal na důchodech, aby se to kompenzovalo, ale poplatky by platit měli.

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 08:57
od Dalibor.Zahora
Uz zacinam rozumet, obecne si mysli, ze by vyse poplatku se mela procentualne odrazet treba od zivotniho minima, takhle laicky mi pride 100,- prilis.

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 09:14
od Kamil Horky
100kč má některé výhody, například nemusíš hledat drobné :-)
Musela by ale být splněna podmínka, že neplatíš, pokud to je nějaké periodické vyšetření, pokud jdeš za týden na kontrolu s angínou nebo pokud si tě doktoři předávají mezi sebou.

Re: Poplatky ve zdravotnictví

Napsal: 19 kvě 2009, 09:39
od huster
Mno poplatky jsou dost zvlastni vec... Stejne jako kazdy clovek platim si zdravotni pojisteni castkou momentalne 1590,- Kc mesicne. To dela rocne 19080,-. Lekare navstivim cca 2x do roka vetsinou pro antibiotika. Bohuzel si jako OSVC nemohu dovolit onemocnet. To znamena, ze za napsani receptu ja dam 9540,- Kc a jeste abych se bal jestli mam dropne po kapsach. Pokud bych se zadarilo a ja nechodil ani na preventivni kontroly a sel si proste jednou za 5 roku na preockovani znamena to, ze si jdu pro vcelicku za 95400,-Kc. Neprijde vam to postavene na hlavu?