Založení organizace Pirátské hnutí

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Lidé s mentálním dedlockem jsou špatnými řešiteli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Adam.Skorepa

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mám za to, že už samotný název tohoto vlákna je signifikantním protimluvem určujícím rození od samotného počátku mrtého dítěte. Hnutí je totiž synonymem vnitřní potřeby zakladatelů, kteří mají vnitřní potřebu sounáležitosti jak mezi sebou tak s přívlastkem Pirátského tedy blížícího se nebo přímo konvenujícího s činností Pirátů spolupracujících na jasných pravidlech. Slovo "Organizace" je pak pro hnutí v podstatě svazující a omezující nad rámec vnitřních osobních potřeb zájemců o účast v tomto hnutí. Celý tento záměr uvozující příkaz-záměr "Založení" pak vlastně jasně říká, že nejde o vnitní potřebu zatím nezávyslých sympatizantů ale že jde o jakési vyčlenění vnitřní opozice mimo Pirátskou stranu.

Ténto záměr podle mého vychází z nepochopení, že každá politická strana by měla mít svou vnitřní respektovanou opozici, která kontroluje stávající vedení v tom jak zodpovědně nakládá se získanou důvěrou a mocí rozhodovat za společný celek. Jde o to že dosavadní vedení často chápalo volbami získanou moc za absolutní a odmítalo se zpovídat ze svých rozhodnutí svým voličům a všem členům. Toto je dětskou nemocí mnoha stran z nezralosti dnešních rádoby politiků. Evidence lobystických kontaktů toto skládání účtů nemůže v žádném případě nahradit.

Stejně tak nám chybí vytváření názorových platforem a následná kultivace jejich představ, jestli jsou reálné nebo pouze idealisticky neživotaschopné. Díky tomuto totiž výhrávají zatím nejsilnější-nejdrzejší, kteří protlačí do našich norem svoji paragrafovanou vizi bez ohledu na to jestli je nosná nebo jen zavazující případně obecně svazující.
Proto místo toho abychom byly názorově otevření a diskuzí schopní v podstatě jsme se nechali v mnoha směrech svázat Michálkovinami. Místo toho abychom byli progresivní stali jsme se tak vnitřně konzervativními.
Přesto i po pěti letech zbývající střípky původní otevřenosti a progresivity jsou na dnešní české politické scéně velkým pozitivem.

Absurdním nepochopením toho v jaké fázi vývoje se nacházíme však zůstává jestliže předseda RK usiluje o štěpení už tak perzonálně velice slabé Pirátské strany. Místo aby usiloval o vnitří otevřenost a sdílnější diskutování našeho dalšího směřování.

Ignorance se kterou dnešní Piráti přistupovali například k vláknu Strategie podle mého ukazuje nebezpečnou stagnační myšlenkovou rigiditu dnešních Pirátů a příklon k jakémusi vnitřnímu feudalizmu(adorace pomazaných hlav) místo demokracie jako otevřeného diskutování názorů a pohledů na to co je přínosné a potřebné v naší další činnosti preferovat a na čem se spolupodílet.
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Karel.Rada »

Petr Bajgar píše:
Ignorance se kterou dnešní Piráti přistupovali například k vláknu Strategie podle mého ukazuje nebezpečnou stagnační myšlenkovou rigiditu dnešních Pirátů a příklon k jakémusi vnitřnímu feudalizmu(adorace pomazaných hlav) místo demokracie jako otevřeného diskutování názorů a pohledů na to co je přínosné a potřebné v naší další činnosti preferovat a na čem se spolupodílet.
Je to marný, marný, marný....... skoro čtyři sta členů, v opozici proti všem ostatním.
Adam.Skorepa
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 4725
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6845 poděkování

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Já se pokusím vyjádřit své připomínky graficky, když už Vašek nadhodil ty množiny...

Fialově je znázorněno pirátské ideové hnutí
Zeleně je znázorněna Pirátská strana, tedy politický prostředek pro uplatňování myšlenek hnutí

Jak je to teď:
hnutistranated.png
hnutistranated.png (6.06 KiB) Zobrazeno 1512 x
Jak to navrhuje a předpokládá Vašek:
hnutistranamalekidea.png
hnutistranamalekidea.png (8.16 KiB) Zobrazeno 1512 x
Jak bude vypadat Vaškovo řešení v začátcích:
hnutistranamalekrannaimplementace.png
hnutistranamalekrannaimplementace.png (7.35 KiB) Zobrazeno 1512 x
Jak to nakonec dopadne:
hnutistranamalekvysledeknavrhovanehoreseni.png
hnutistranamalekvysledeknavrhovanehoreseni.png (5.43 KiB) Zobrazeno 1512 x
Mimochodem jeden z největších problémů, který s tímto nápadem mám, je to, že se snaží hnutí formalizovat a institucionalizovat v podobě nějaké organizace. To je prostě úlet, který mi fakt nedává smysl, ani když se pokusím si představit ty možné (nepravděpodobné, zdůrazňuji) pozitivní dopady, které Vašek v tomto projektu spatřuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Mikulas.Peksa, Ludek.Blaha, Ivo.Vasicek
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Martin.Shanil »

konec dobrý, všechno dobré.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Dominika.Michailidu
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od next_ghost »

Koukám, že Vaškovi se zas povedlo všechny pořádně vytrolit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Malek, Ondrej.Profant, Lenka.Kozlova, Mikulas.Peksa, Petr.Vileta, YjM, Frantisek.Navrkal
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10822 poděkování

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Adam Skořepa: Tohle není úlet. Mě to připadá docela seriózní. Frankfurtské kolegium bylo založeno v roce 2012. Progresivní platforma až v roce 2014, po tom, co se to řádně pobilo. Varianta administrativně to rozdělit mi připadá jako civilizované řešení v duchu našich najlepších tradic. Nač to zbytečně hrotit, že?

Až se dostanu k reportu z toho Bruselu, musím zmínit, že z boardu PP-EU odpadla jedna mimořádně schopná a akční Německá právnička. Burnout. Zkuste nevyhořet, když vám v rámci partajních shitstormu nějaký kkt vyhrožuje smrtí.

Holt možná lepší porod císařem, než porodní komplikace :)

Vašek Málek: případně mi hoďte do podatelny, na které z nich chcete kontakt :) OFFTOPICsvůj tip mám ;) když budovat béčko pirátů, tak jedině mezinárodně. ;)

OFFTOPICJá si z toho dělám srandu, protože ono to sice na první pohled může vypadat jako nesmysl. Ale zkuste si představit, co se stane se stranou, když podobné věci někdo začne vymýšlet ve chvíli, kdy je na 12 % preferencí. Ta řež před kamerama - to prostě chceš. :) Takže fakt, jestli to skutečně, ale skutečně musí bejt, řežte rychle a precizně.

EDIT: Ještě k tvým grafíkům, Adame, Frankfurtské kolegium má vlastního pokladníka a od července už nevyžaduje členství v PP-DE. Progresivní platforma má vlastní instanci LiquidFeedbacku (+ možná jsou tam další featury, o kterých nevím).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Malek, Ivan Sirko, Frantisek.Navrkal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas Ferjencik píše:Jste připraveni nést odpovědnost za to, že svým prokrastinačním štýlem myšlenku hnutí zdiskreditujete?
Hnutí, které se nehýbá. :lol: To by nevymyslel ani Cimrman.
Ondrej dj-bobr Ulehla píše:Chce to lidi a lidi nejsou.
Už zase? :o To jsem slyšel naposledy někdy kolem roku 1985 :twisted:
Adam Skorepa píše:
Dominika Michailidu píše:Přesně. Aktivisty zabíjí strana a lidi, kteří mají dopředu vymyšlný scénář, co a jak bude a co určitě "Ne".
Já jako chápu, že nemáš žádné politické instinkty a že jsi se do RP dostala jen proto, že jsi "hodná". Ale prosím... nesnaž se naznačovat takové (sice krásně znějící, ale fakticky úplně plytké) myšlenkové konstrukce, že lidé, kteří mají plán a následují ho, zabíjejí aktivisty...
Na zlepšení paměti je ginkgo biloba, ale co je na zlepšení smyslu pro humor, to vážně netuším. :?

Hnutí by se mohlo jmenovat anglicky, protože koho dnes zajímá nějaká čeština, a třeba Really Imaginary Pirates OFFTOPICZkratka RIP. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Vaclav.Malek, Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ahoj. Já nevim, co teda má bejt nápní tohoto hnutí, ale je to podle mě kravina. Pokud ho chtějí zakládat lidé, kterým vadí byrokracie uvnitř strany, proč ji nemění? Protože na to nemají? Pokud jim vadí oficiálnost, proč chtějí myšlenkové (ideové) hnutí institucionalizovat? Fakt nechápu. Svaz angažovaných nestraníků? Pirátská strana se probíjí dopředu. Vyhoření původního nadšení je normální v čemkoliv, co děláš déle, ale i v rámci Pirátské strany si můžeš volit cesty a způsoby. Abych něco dělal nepotřebuju bumážku. Pokud chce někdo něco udělat třeba v Praze, nepotřebuje se přece ptát Ondry, nebo čekat na schůzi. Odkdy aktivisté potřebují požehnání. Pomáhá nám hafo lidí a nejsou ani členi ani regP.
Zcela logicky. Když vykopneme neoficiální pozvánku na setkání s Piráty (nikoliv s ČPS) kolik přijde lidí? 5? Jak tedy naplníš hnutí?

Neoznačil bych to za trolling, ale za nějaký únik typu: "Chci dělat Piráty, ale struktura mě sere, proto vytočím paralelní instanci čehosi a tam se budu realizvoat, bez předsednidstva, bez stanov, bez demokratického minima (rejp. a klidně s komunistama:-))..Navíc vidím, že budeme zase pálit čas na tom vysvětlovat, že je to hnutí a nemá se stranou nic společnýho. To už jsem zažil u Pirtáských novin a je to zbytečné a kontraproduktivní. Je-li strana tak hrozná, nechápu proč by její platforma byla potřeba k založení čehokoliv.

Janaka s Michalem siu založili Svobodnou přírodu a je to cajk. Po nikom nic nechtěli, prostě to udělali. Stejný je to s Piraten jungen. Akorát by mě zajímalo, proč to sídlí u nás na adrese a kdo se koho ptal?
Naposledy upravil(a) Ivan.Bartos dne 03 pro 2014, 09:51, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, YjM, Viktor.Mahrik
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení organizace Pirátské hnutí

Příspěvek od Ondrej.Profant »

@Mikuláš P.: A jak vidíš, tak jsou Němci zcela v ****. Myslím si, že pomůže pomáhat stav (ať už je jakýkoliv). K tomu mají dotyční fakt daleko. Zde nejde o ideový střed, protože jedna strana nemá konzistetní ideologii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“