10. 9. - zpomaleni Internetu

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Mame na systemech strany zobrazit symbolicky "loading" bar?

Ano
19
83%
Ne
1
4%
Je mi to fuk
3
13%
 
Celkem hlasujících: 23 - Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

Helena Jarolimkova píše: :lol: asi proto, že jsem nechtěla být v organizaci, která je něco jiného hlásá a něco jiného nakonec dělá? asi proto, že jsou tam lidé jako ty? asi proto, že jsou pro mě zásady zásadní? .... :)
asi proto, ze si vlastne zjistila, ze tady te lidi nebudou poslouchat na slovo?.. asi proto, ze tady lidi maji mozek?.. toho asi proto najdu dost :D
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Tobias.Esner »

Cekal bych, ze se zde povede jina diskuze, opet zabity vlakno.
Diky.

Skoda ze si s tim Filipe prisel pozde, ale zkus pres clensky podnety vyvolat referendum CF aby dalo pokyn RP aby dalo pokyn TO...

Ale asi bude rychlejsi pizadat RV o usneseni v referendu....

Me to prijde asi jako dobrej napad, ale jsem lajk, takze nemuzu uplne posoudit, prosim tedy nekoho, kdo to vysvetli mne a i dalsim neznalym....
Uživatelský avatar
Jana.Jirikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Jana.Jirikova »

Helena Jarolimkova píše:
Tomas Lastuvka píše:
Helena Jarolimkova píše: Mno, vypadá to, že jsi stále nepochopil proč a jak funguje tato politická strana..... A to, že si přeješ dobro jen pro pár lidí, to dokazuje. Ale nenechte si to dobro ukrást :fet:
Mno.. ja ti nevim.. ja jsem clenem a ty ne.. Proc tomu asi tak bude? :twisted: :twisted:
:lol: asi proto, že jsem nechtěla být v organizaci, která je něco jiného hlásá a něco jiného nakonec dělá? asi proto, že jsou tam lidé jako ty? asi proto, že jsou pro mě zásady zásadní? .... :)
Jo, pokrytectví někteří z nás zvládají docela dobře. Ale není to zas tak hrozné-a dá se to léčit sebereflexí.
(A vážně tím naukazuju na nikoho konkrétního, někdy se to přihodí každému z nás, záleží asi jen na té míře a na tom, zda následuje poučení se z chyby nebo recidiva).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Jirikova za příspěvky (celkem 2):
Helena.Jarolimkova, Ivo.Vlasaty
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Uživatelský avatar
Jana.Jirikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Jana.Jirikova »

Tobias Esner píše:Cekal bych, ze se zde povede jina diskuze, opet zabity vlakno.
Diky.
a
Tobias Esner píše:Aleši, na toto téma již běží vnitrostranická diskuze v příslušném foru
Moc kritizuješ, Tobiasi.
Například "Banner za síťovou neutralitu (10. září)" je mnohem lepší název, než" 10.9.- zpomaleni Internetu"- to je hodně nevypovídající.
Alešovo vlákno mě na tuhle událost upozornilo, takže mi přijde, že plní svůj účel a bylo zbytečné ho za to napomínat. Zvlášť když si ten odkaz na duplicitní vlákno musel najít sám...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Jirikova za příspěvek:
Dominika.Michailidu
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Uživatelský avatar
Jana.Jirikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Jana.Jirikova »

A k tématu:

Myslím, že se o tom ví s dostatečným předstihem a je poměrně zbytečné zmatkovat, že nestíháme (nevím jak je na tom s časem TO, ale jsem si jistá, že se stíhá). Pokud mi vyjde čas, tak se pokusím k tomu něco napsat, bud se to použije nebo ne. Co se týče technického provedení upozornění-proč tolik byrokracie? Ještě s bannerem na "We fight back" to tak složité nebylo, pokud si vzpomínám. Směřování k takovéhle profesionalizaci se mi nelíbí-čím složitější bude něco dělat, tím méně lidem se do toho bude chtít. Jasně, kdo nic nedělá, ten nic nezkazí, ale není to právě ten strach z dělání chyb, co nás věčně drží zpátky a předem nám generuje argumenty, proč je to "nemožné", "složité" nebo "pozdě"? A tohle navíc není ten případ, na kterém by se toho dalo nějak moc zkazit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Jirikova za příspěvky (celkem 4):
anonym2064, Filip.Krska, Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Písnu RP, ať lajknou (pokud budou za) Filipův první příspěvek, tím bychom udělali zadost "byrokracii" a pak dáme do podatelny MO zadání.. u TO už je, tam pak písnem jenom specifikace co kam. Jano, když k tomu napíšeš nějaký text, bude to super. Akorát jsem fakt na vážkách, jestli to nějak nepočeštit. Aspoň vysvětlující velký banner na web a záhlaví na FB..

Teď, jestli má někdo chuť se tomu věnovat, můžeme vymyslet, kam to všude upíchnem a jestli teda vyjít vstříc neangličtinářům, popř. jak to spojit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Jana.Jirikova, Helena.Jarolimkova, Filip.Krska

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Loading bar klidně jo, ale hlavně ať je možné ho (jednoduše) skipnout ..

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
Jana.Jirikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 424
Registrován: 21 lis 2013, 19:27
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 568 poděkování

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Jana.Jirikova »



Bylo by fajn, kdybychom to zvládli s vtipem a nadhledem- ty urputné boje za svobodu jsou poněkud moc tetrální.
Určitě je dobré nezapomínat na to, že se ještě nic tragického nestalo-ta veřejná konzultace FCC ještě neskončila, deadline je 15. září, takže mi jako srpávná strategie připadá nestrašit, ale motivovat.

OFFTOPICNeberte nám síťovou neutralitu
Internet je tu pro tebe i pro mě

Potřebujeme ho ke komunikaci
Národ ze kterého vzešel Youtube a Facebook
Abychom mohli ve dne v noci sdílet selfie fotky

Hey - hey - hey

Nesplachujte naše práva
Nenuťtě lidi platit
Wall Street by do toho vůbec neměla mluvit (- ay ay)
Takhle to nebude v pořádku

F-C-C
Kolik nás to bude stát
Streamovat svá oblíbená videa a televizi?

Kolik za přístup k on-line vzdělávání
bez vynuceného omezování?
Přišel čas říct:

Hey - hey - hey

Nesplachujte naše práva (pryč)
Nenuťtě lidi platit
Wall Street by do toho vůbec neměla mluvit (- ay ay)
Nesplachujte naše práva (pryč)
Naposledy upravil(a) Jana.Jirikova dne 03 zář 2014, 14:16, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Jirikova za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, anonym2064, Lenka.Kozlova
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Prosím aby garantka vypracovala s MO a TO nějaký návrh a jestli to budete potřebovat posvětit (bude to na hraně statutu technických systémů strany, nebude tam jasná shoda), hoďte to nám do podatlny.
(Ostatní se samozřejmě mohou o příprav také zapojit, pracovní skupiny a odobory jsou poměrně otevřená záležitost.)
Jd si opět vypnout vnitrostranickou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Filip.Krska

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: 10. 9. - zpomaleni Internetu

Příspěvek od Tobias.Esner »

Jana Jirikova píše:
Tobias Esner píše:Cekal bych, ze se zde povede jina diskuze, opet zabity vlakno.
Diky.
a
Tobias Esner píše:Aleši, na toto téma již běží vnitrostranická diskuze v příslušném foru
Moc kritizuješ, Tobiasi.
Například "Banner za síťovou neutralitu (10. září)" je mnohem lepší název, než" 10.9.- zpomaleni Internetu"- to je hodně nevypovídající.
Alešovo vlákno mě na tuhle událost upozornilo, takže mi přijde, že plní svůj účel a bylo zbytečné ho za to napomínat. Zvlášť když si ten odkaz na duplicitní vlákno musel najít sám...
No to že jsem Aleše upozornil na to, že je ještě jedno vlákno neberu jako kritiku, To že sem se musel prokousat nesmysnou hádkou mezi Tomášem a Jarolímkouvou se omlouvám že mi to vadí

Nic méně jsem zde nenašel to, oč jsem žádal garantko.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“