Setkání RP a šéfů odborů
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Republikové předsednictvo má bez diskusí mandát od CF koordinovat činnost strany. Tudíž jej tento mandát bezpochyby opravňuje a dokonce z titulu předsednictva i zavazuje koordinovat a organizovat podobná setkání. Protože mandát komisí (kteréhokoliv člena) je stejný jako mandát předsednictva (kteréhokoliv člena), pak je jen na komisi, koho za sebe vyšle (pokud se nerozhodne zůčastnit celá, což by odpovídalo formátu účasti RP), logicky vychází jako první předseda, pokud předseda nemůže, pak kterýkoliv další člen komise. Nařizovat komisi, kdo za ní má přijet je nepochopení nebo ignorováním mandátu a nezávislosti komisí na RP. U vedoucích odborů je to jinak, ti jediní mají mandát stejný jako RP nebo komise (tedy udělený CF). Předsednictvo jako organizátor setkání musí říci, zda se spokojí v případě neúčasti předsedy odborů s jeho (nevoleným, nýbrž jmenovaným) zástupcem. A na třetí stranu (i když bývají dvě) je zvykem takové pozvání v zájmu celku a s respektem k mandátu mi udělenému přijmout.
Právě proto, aby v tom nevládla anarchie, tak podobná setkání podléhají jistým protokolům neb s mandátem CF se prostě k problémům stavíte jinak než jako někým jmenovaný. Ostatně toto právě kritizujeme na EU. Bylo by proto fajn, kdyby RP skutečně začalo rozlišovat komise (postavené mu na roveň) a odbory jako podpůrné orgány strany a kdyby se podobné setkání organizovali s lépe definovaným programem. Zatím tomu tak není, sám jsem při přečtení první strany postu vážně váhal zda se RP obrací skutečně i na komise.
Budu-li mluvit za RK (a podobně je na tom KK), pak účast policie či soudů na politických jednáních je nejenže nevhodná, je dokonce nepřípustná a vedla by k podjatosti orgánů. Možná se někomu zdá, že tohle vše jsou jen takové řeči a kecičky, ovšem není náhodou, že ve světě jsou obvykle stabilní ty demokracie, které na nezávislým pilířích moci staví a nejméně stabilní ty, kde se pilíře moci navzájem podpírají a prolínají.
A nakonec, pozvání RP na nedělní setkání (vyjímečně s ohledem na předchozí odstavec) přijímám a věřím, že si tam ruku v ruce s Jakubovým výkladem JdŘ tyto demokratické zásady vysvětlíme a lépe vštěpíme do paměti. Předsednictvu chci poděkovat za organizování takového jednání a těším se na nedělní setkání (a prosím Vás, dobře se na něj vyspěte).
Právě proto, aby v tom nevládla anarchie, tak podobná setkání podléhají jistým protokolům neb s mandátem CF se prostě k problémům stavíte jinak než jako někým jmenovaný. Ostatně toto právě kritizujeme na EU. Bylo by proto fajn, kdyby RP skutečně začalo rozlišovat komise (postavené mu na roveň) a odbory jako podpůrné orgány strany a kdyby se podobné setkání organizovali s lépe definovaným programem. Zatím tomu tak není, sám jsem při přečtení první strany postu vážně váhal zda se RP obrací skutečně i na komise.
Budu-li mluvit za RK (a podobně je na tom KK), pak účast policie či soudů na politických jednáních je nejenže nevhodná, je dokonce nepřípustná a vedla by k podjatosti orgánů. Možná se někomu zdá, že tohle vše jsou jen takové řeči a kecičky, ovšem není náhodou, že ve světě jsou obvykle stabilní ty demokracie, které na nezávislým pilířích moci staví a nejméně stabilní ty, kde se pilíře moci navzájem podpírají a prolínají.
A nakonec, pozvání RP na nedělní setkání (vyjímečně s ohledem na předchozí odstavec) přijímám a věřím, že si tam ruku v ruce s Jakubovým výkladem JdŘ tyto demokratické zásady vysvětlíme a lépe vštěpíme do paměti. Předsednictvu chci poděkovat za organizování takového jednání a těším se na nedělní setkání (a prosím Vás, dobře se na něj vyspěte).
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Zkuste tu fakt řešit jen skutečně relevantní věci k setkání RP a šéfů komisí a odborů.
Pokud nastala v nějakém odboru či komisi situace, že se předseda zúčastnit nemůže, je to věc, která se potom může řešit.
Z mého pohledu kdybych se nemohla zúčastnit, budu jen ráda, pokud se bude moci za mně zúčastnit informovaný zástupce - kterému předám veškerou svou agendu a taktéž bude mluvit mým jménem a pokud něco domluví, tak to tak prostě bude. Řádí tu chřipky, nachlazení a než aby tam někdo jel nemocný, to raději ať za sebe někoho s právem mluvit za něj, pošle. Samozřejmě očekávám, že co se domluví, to prostě platí - že tam šéf poslal zástupce mě z pohledu platnosti dohod nezajímá. K tomu je telefon, aby se případně šéfovi zavolalo, kdyby si zástupce nebyl jistý.
Off topic poznámka: Komise pro kopírování a cenzuru tam bude skoro celá
. Chybět bude jen místopředseda (tedy pokud ho zvolíme místopředsedou).
Pokud nastala v nějakém odboru či komisi situace, že se předseda zúčastnit nemůže, je to věc, která se potom může řešit.
Z mého pohledu kdybych se nemohla zúčastnit, budu jen ráda, pokud se bude moci za mně zúčastnit informovaný zástupce - kterému předám veškerou svou agendu a taktéž bude mluvit mým jménem a pokud něco domluví, tak to tak prostě bude. Řádí tu chřipky, nachlazení a než aby tam někdo jel nemocný, to raději ať za sebe někoho s právem mluvit za něj, pošle. Samozřejmě očekávám, že co se domluví, to prostě platí - že tam šéf poslal zástupce mě z pohledu platnosti dohod nezajímá. K tomu je telefon, aby se případně šéfovi zavolalo, kdyby si zástupce nebyl jistý.
Off topic poznámka: Komise pro kopírování a cenzuru tam bude skoro celá
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Dekuji, ja se timto omlouvam za ten muj stazeny navrh na tve vylouceni.Robert Adamek píše:Lukáši a tobě se za předseefkovskou dobu omlouvám.
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Ty jsi snad jediný člověk, který chápe, co od vedení odboru očekávámJana Syrovatkova píše: ...kterému předám veškerou svou agendu a taktéž bude mluvit mým jménem a pokud něco domluví, tak to tak prostě bude...
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Ahoj,
tak já taky přijedu. Pro mě jsou prioritou především zveřejnění naší činnosti na nových systémech TO a informování RV o činnosti ZO. Jede někdo z Prahy?
tak já taky přijedu. Pro mě jsou prioritou především zveřejnění naší činnosti na nových systémech TO a informování RV o činnosti ZO. Jede někdo z Prahy?
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
výborně,tak, ted ještě co na to pánové z našich dvou programových komisí...
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Komise pro otevřenou státní správu a přímou demokracii zatím nemá zvoleného předsedu. Poněkud se nám zadrhlo jak samotné zvolení členů, tak následná administrace přístupu, který jsme obdrželi až dnes.
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
"Tisková mluvčí" šéfa komise pro copyright a internet (děkuji tímto Janu Podhajskému za vtipné zkrácení toho šíleně dlouhého názvu) hlásí, že ho přibalím k sobě (ráno říkal, že tam jedeme).Jiri Rezek píše:výborně,tak, ted ještě co na to pánové z našich dvou programových komisí...
Jedeme z Prahy, já pak pokračuji na Brno domluvit PirátCon a potěšit své rodiče, Vilém nevím, přecejenom je to svobodný svéprávný jedinec
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Jirka rezek jede vlastním vozem tam i zpět
ale kohokoliv samozřejmě můžu hodit zpět (do Plzně musím přes prahu)
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
-
Pavel.Cerny
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 98
- Registrován: 25 čer 2009, 19:16
- Profese: manažer, průmyslový inženýr (bez Ing!)
- Bydliště: Trutnov
- Kontaktovat uživatele: